Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

fps :D poprawiam szybko :P o fps mi chodziło :P Gow3 czy U2/U3 biją wyglądem Killzone3 :P

 

W ogóle stwierdzam, że mało jest takich prawdziwych killerów graficznych na tej generacji. U2 parę lat temu wyznaczyło pewien standard i według mnie nic tej gry graficznie nie przebiło. U1,U2, U3, Gow3, Heavy Rain, Killzone 2 i 3 to, Red dead redemption chyba jedyne gry na tej generacji, które zrobiły na mnie wrażenie jeśli chodzi o grafike. W przyszłym roku jednak to grono znacznie się rozrośnie, co niezmiernie mnie cieszy ;)

Mówi się że w grafikę się nie gra,a gry które wymieniłeś nie dość że są jedne z najładniejszych,to żadnej z tych gier nie brakuje niczego żeby dobrze się bawić....

Odnośnik do komentarza

Kolejne ploty (o nextgenach nigdy dość), tym razem z Game Informera. Otóż wg GI Sony i MS mają pokazać swoje sprzęty na konferencjach, takich jak to robi Apple ze swoimi nowymi cackami, i to już w drugiej połowie marca, w okolicach GDC. IMO jest to bardzo prawdopodobne bo coraz więcej firm hardware'owych stosuje takie praktyki, z resztą wolałbym chyba taką formę niż na E3 - bardziej się można skupić na sprzęcie, E3 jest od gier.

Aha i GI również wspomina o cenie 400$ - PS4 pewnie będzie 450$ kosztować, ot tak co by za tanio się nie sprzedawać ;)

za> http://www.vg247.com/2013/01/15/rumour-ps4-720-launch-announcements-near-gdc-in-late-march/

Odnośnik do komentarza

Ja nadal obstawiam, że Sony zaprezentuje PS4 na E3. Teraz skupią się na premierze TLoU.

Chyba jednak nie. Wiesz, plotki nie biorą się z niczego, a że w większości mówi się o evencie specjalnie na przedstawienie nowej konsoli wydaje się to bardzo prawdopodobnie. Takie plotki krążą od samego początku kiedy już odważniej pojawiały się przecieki o nextgenach.

TLoU jest ustawione na czerwiec więc nieważne co Sony zrobi i kiedy zapowie nowy sprzęt, ta gra będzie musiała się sprzedawać w cieniu PS4. Sony decydując się na taki tytuł, chyba wiedziało co robi i wiedziało, że TLoU zostanie przyćmione nową konsolą nieważne czy wyszłoby w czerwcu czy październiku. IMO premiera TLoU ma się nijak do zapowiedzi nowego sprzętu bo tak czy siak z nią koliduje. No chyba, że Sony nie zapowie PS4 ale to jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to już przestałem się przejmować zapewnieniami producentów, ktora z ich przyszłych platform okaże się potężniejsza, bo to okaże się w praktyce a nie marketingowym bełkocie i "high-endowych tech-demach". Przypadek PS3 vs. X360 chyba nie wymaga w tej kwestii komentarza. Okazuje się, że wypuszczona na rynek rok wcześniej konsola M$ nie ustępuje konkurencynej PS3, która pojawiła się aż 12 mies. później.

 

Nawet jeśli dokładne dane są na korzyść przewagi technicznej PS3, to patrząc na gry i to co oferuje PS3 przestają mieć większe znaczenie. Wiem, że to po cześci wina Sony, po cześci lenistwo dev'ów ale liczy się efekt końcowy. Patrząc na takie trzecie Gearsy sam się zastanawiam czy X360 nie pociągnąłby Uncharted czy nawet The Last of Us.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Tegoroczne CES już za nami, a informacje, które wychodzą na światło dzienne, wciąż nie przestają nas zaskakiwać. Anonimowe, aczkolwiek wiarygodne źródło, na które powołuje się serwis VG247, twierdzi, iż PlayStation 4 może być niemal o połowę szybsze od trzeciego Xboxa.

"Źródło" twierdzi bowiem, że nowe PlayStation, które obecnie nosi kryptonim "Orbis", ma cechować się mocą obliczeniową na poziomie 1.84 teraflopa, podczas gdy wydajność kolejnego Xboxa (Durango), ma osiągnąć poziom 1.23 teraflopa.

Nie ma jednak róży bez kolców. PlayStation 4 zostanie podobno wyposażone w 4 GB RAM, z czego 1 GB zostanie zarezerwowany dla systemu, zabezpieczeń i aplikacji, a 3 GB będzie wykorzystywane przez gry. Na pokładzie trzeciego Xboxa z kolei znajdzie się 8 GB RAM, podczas gdy gry będą wykorzystywać 4-5 GB (reszta, podobnie jak w przypadku PS4, ma być wykorzystywana przez system, zabezpieczenia i aplikacje).

Na koniec wisienka na torcie - obie konsole mają zostać zaopatrzone w napędy Blu-ray i będą obsługiwać nośniki o pojemności 100GB.

http://www.ps3site.pl/playstation-4-moze-byc-nawet-o-polowe-szybsze-od-trzeciego-xboxa/140013

Odnośnik do komentarza

wątpię żeby MS pozwolił na przewagę techniczną Sony, poza tym dla obu firm najbardziej opłacalne jest zrobienie zbliżonych technicznie systemów, które będą łatwe w programowaniu, żeby nie było już sytuacji jak z multiplatformami na PS3.

 

btw Sony znowu się nagada jaka to ich konsola przepotężna, a znów okaże się, że oba sprzęty będą na tym samym poziomie

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...