Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Przecież i tak trzeba optymalizować każdą grę pod każdy sprzęt. Jak któraś konsola będzie wyraźnie mocniejsza, to gry będą miały na niej lepszy framerate, lepsze tekstury lub wyższą rozdzielczość. To taka sama robota jak obecnie, a nawet pewnie łatwiejsza bo jeśli jedna ma wyraźną przewagę w mocy, to nie trzeba na chama starać się by obie wersje wyglądały identycznie jak obecnie.

 

Najważniejsze żeby żadna z konsol nie była znowu jakimś wybrykiem natury, którego architekturę programiści będą widzieć pierwszy raz na oczy.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Też nie widzę takiej możliwości w przypadku, kiedy któraś z konsol będzie wyraźnie mocniejsza. Żaden producent nie pozwoliłby, żeby gra na jego sprzęt, wyglądała tak samo jak na sprzęt konkurencyjny, w którego środku siedzi technologia z ruskich jajek.

Odnośnik do komentarza

Też nie widzę takiej możliwości w przypadku, kiedy któraś z konsol będzie wyraźnie mocniejsza. Żaden producent nie pozwoliłby, żeby gra na jego sprzęt, wyglądała tak samo jak na sprzęt konkurencyjny, w którego środku siedzi technologia z ruskich jajek.

Zaden wydawca nie bedzie specjanie strzelał sobie w stope i wypuszczał 2 rozne wersje na konsole roznych producentów

 

Ze wzgledów marketingowych posiadacze gorszej konsoli beda sie czuli dyskryminowani. TAK producenci gier beda równac w dól.

 

Tylko Exy beda robiły róznice

Odnośnik do komentarza

Pajgi , to troszke inna sytuacja niz dwie konsole prawda?

Zgadzam się, z tym, że większy wpływ na producentów gier mają producenci konsol, niż producenci ... pctów? A no tak, PC to otwarta platforma, więc tym bardziej dziwne, że developerzy przejmują się tym, żeby ich gry wyglądały na PC lepiej niż na konsole. Tyle, że tutaj też sie pojawiają producenci komponentów do pieców, którzy również wywierają naciski, żeby ich nową kartę graficzną ktoś jednak kupił. Dochodzi też ciut romantyczna wizja tego, że developer jak ma mocny sprzęt to sobie może na więcej pozwolić, bo też jest łatwiej osiągnąc porządany efekt, bez zbędnego kombinowania. W sytuacji kiedy możliwości dwóch konsol są porównywalne, sytuacja wygląda już inaczej, ale nie o takiej sytuacji przecież pisaliśmy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Lionel, chcesz żeby cena gier wraz ze startem generacji "drastycznie spadła"? Jak wg Ciebie to możliwe skoro z automatu wzrostą koszty produkcji gier? Popatrz po ile chodzą gry na Wii U na Allegra, bo ceny nierzadzko sięgają 250 zeta. I nie zdziwię się gdy tyle będziemy płacić przez pierwsze kilka miesięcy istnienia systemów na rynku.

 

A właśnie pytanie: kto z Was bierze next-gena na premierę?

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Zależy jaki to będzie next gen, jeżeli dostanę jakieś kinectowo movowo g*wienko, to pewnie sobie odpuszczę, jak normalną konsolę, to mam nadzieję, że uda mi się kupić coś na premierę.

 

Raczej na początek zamierzam kupić PS4, Sony swoimi grami po prostu bardziej do mnie trafia a i mam duże zaufanie do tej firmy, ale jak pisałem, zależy co nam pokażą obie firmy.

Odnośnik do komentarza

A gdyby tak Bungie ruszyło na starcie Next-boxa ze swoim nowym projektem "Destiny"? MMOFPS na starcie usługi sieciowej Xbox Live 2.0? Tak wiem, że Bungie jest teraz chyba multiplatformowe, itd.

 

Nie wiem tak szczerze mówiąc czym mogłoby mnie zaskoczyć teraz Sony. Pewnie znowu będą jakieś nowe marki na starcie. A co gdyby powróciła któraś z tych legendarnych takich jak Crash Bandicoot? Ja tego nie kumam, zamiast robić kolejne wariacje fpsów czy shooterów TPP mogliby uderzyć w genialny klimat platformówek z PSX? Wszyscy rzuciliby się na takiego Crasha, pierwszy tytuł na PS4. Faktycznie, można sobie postawić pytanie czy Crash przyciągnąłby gimbazę wychowaną na współczesnych CoDach i BF'ach a o Crashu słyszeli chyba tylko z historii.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

No teraz to już po ptokach pewnie. Znając pazerność Acti. (pipi)a, jak oni mogli tak (pipi)ć Spyro i Crasha? Ze Spyro to jakieś płatne figurki sobie wymyślili. Czemu Sony na to pozwoliło, wciąż nie wiem. Chyba każdy z nas pamiętający czasy Crasha i Spyro na PXS wolałby, że Sony zostawiło marki w spokoju i odstawiło dokumenty do szuflady niż przekazało w ręce wyzyskiwaczy z Acti. Może teraz mielibyśmy ich triumfalny powrót.

Odnośnik do komentarza

Lionel, chcesz żeby cena gier wraz ze startem generacji "drastycznie spadła"? Jak wg Ciebie to możliwe skoro z automatu wzrostą koszty produkcji gier? Popatrz po ile chodzą gry na Wii U na Allegra, bo ceny nierzadzko sięgają 250 zeta. I nie zdziwię się gdy tyle będziemy płacić przez pierwsze kilka miesięcy istnienia systemów na rynku.

 

A właśnie pytanie: kto z Was bierze next-gena na premierę?

 

Tylko, że teraz, w czasie tego zakichanego kryzysu, mniej osób może sobie pozwolić na wybulenie kasy na drogie gry. Wcześniej to raczej firmy dyktowały ceny, dzisiaj głównie klienci. Stąd plotki, że next gen ma kosztować około 400 dolców, wprowadzenie takiego playstation plus, upadanie kolejnych firm. Zarządają wysokich cen to szybko realia to zweryfikują. Prawda, Amerykanina, Anglika czy Niemca stać na coś takiego, ale na nich samych raczej nie pociągną zbyt długo. W sumie, playstation plus na vicie jest praktycznie od początku, nie ma starych gierek, bo na vitę jeszcze starych gier nie ma. Jeśli wprowadzą ps4 odrazu z psplusem to nawet nie będzie tak tragicznie finansowo. Z drugiej strony pewnie gry swoje ważyć będą. No i oczywiste jest, że psplus podrożeje, no ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza

A prawa licencyjne? Wiem, że to marki ND i Insomniac ale...

Nie, żadna z tych gier to nie jest marka ND czy Insomniac. To byli tylko deweloperzy. Prawa od początku miał Universal, którego później kupiło Vivendi, a Ci po połączeniu z Acti przekazali z automatu prawa CoDo-klepaczom. Tak więc Sony nie miało nigdy nic do powiedzenia w tym przypadku.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

co do mocy next genów to na papierze plejsztejszon 3 ma 2x więcej TFLOP od x360 a każdy wie jak to wygląda w praktyce a teraz różnica według plotek ma być jeszcze mniejsza bo 50% między konsolami.

Ładniejsze muliplatformy na X360 i kilka exów na każdej konsoli (H4, FH, FM4, AW, GoW3 i na ps3 Unch3, KZ3, GoW3).

 

Nawet jeśli jakaś konsola będzie wyraźnie mocniejsza to jak ktoś dobrze pisał wcześniej będzie dążenie devów zewnętrznych do identycznych multiplatform, garstka exów z czasem pokaże różnice jeśli takie będą.

 

Co do platformówek to proste, sprzedaż (system seller) FPS/TPS >>>>> platformówki. Mario to wyjątek.

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...