Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie były ploty, że Vita będzie miała możliwość bycia kontrolerem w każdej grze dedykowanej ps4, a dodatkowo niektóre gry będą wyświetlać dodatkowe dane na wyświetlaczu(więc już całkiem kalka z Wii U)

 

 

Sony już dawno kombinowało z remote play ( znacznie wcześniej od Wii U, psp łączyło się z PS3 ), ale standardowo, nie wiedzieli co z tym zrobić.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

ogólnie były ploty, że Vita będzie miała możliwość bycia kontrolerem w każdej grze dedykowanej ps4, a dodatkowo niektóre gry będą wyświetlać dodatkowe dane na wyświetlaczu(więc już całkiem kalka z Wii U)

Bzdura.

Odsetek ludzi, którzy będą mieli obie konsole pod ręką będzie tak niewielki, że byłaby to nieopłacalna inwestycja czasu i pieniędzy developera.

Odnośnik do komentarza

 

 

I3lXLf2.png

 

 

 

Tak wyszło na podstawie plotek. Na reddicie znalazłem.

 

Ja i tak wolałbym zamiast touch pada touch screen, gdzie moglibyśmy dowolnie modyfikować przyciski (liczbę, wielkość, funkcje itp.)

Oby to był tylko kiepski żart, zachciało się nagle wszystkim touchpadów. To nie handheld i w życiu bym takiej padaki na dużej kąsolce nie chciał.

 

Touchpad jednak powinien IMO być na plecach pada, tak jak na Vicie. Z jakąś tam opcjonalną obsługą, a nie tak na chama jak w większości gier na PSV może i byłby to miły dodatek. A guzik share zamiast guide? to jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

o tym było już 2 lata temu że oba next geny będą oferowały robienie filmików/zdjęć w grach w każdej chwili. Dla YT-owców marzenie.

 

 

jak to będzie miało taką funkcje, to będzie to najgłupsza i najmniej użyteczna funkcja w dziejach konsol

drukarka do gameboy'a chyba była gorszym deal'em ale ok.

Odnośnik do komentarza

Jak już parę razy pisałem, nie mam nic, a nawet jest za w kwestii nowinek w kontrolerach. Oczywiście o ile widzę w nich jakiś potencjał, np. z sixaxisa szydziłem w dniu premiery PS3, teraz też specjalnie nie widzę panelu dotykowego na przodzie pada, chociaż zastanówmy czy miałoby to jakikolwiek sens. Wydaje mi się, że mogłoby to być zwykłe zastąpienie (przynajmniej częsciowo) myszki w aplikacjach typu przeglądarka itp. W grach słabo, chyba, że do szperania po menusach i to też na zasadzie myszki. Akurat gałka nigdy nie zastąpi gryzonia, a panel dotykowy byłby zdecydowanie temu bliższy. Konsola ma być uber- multimedialna, więc takie rozwiązanie wydaje mi się całkiem możliwe. Umieszczenie ekranu dotykowego z tyłu dawałoby jednak faktycznie większe możliwości, przynajmniej w grach. Dużo lepszym pomysłem byłby ten ekranik, jakkolwiek zgadzam się, że w gierkach, gdzie liczy się refleks itp. odrywanie wzroku od ekranu nie jest na miejscu, ale wyświetlanie np. dodatkowych butonów, które moglibyśmy przypisywać pod różne funkcje, to nie w kij dmuchał opcja i nie przeszkadzałaby w graniu oraz nie absorbowała uwagi (takiego rozwiązania nie braliście pod uwagę co ;)? ). No i oczywiście wykorzystanie ekraniku jako systemowej myszki tutaj też byłoby opcją jak najbardziej na miejscu. Kibicuje takim rozwiązaniom i niech zrobią z pada jeszcze bardziej uniwersalny kontroler, bo moim zdaniem się da.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście już przyjamniej rok temu myślałem nad umieszczeniem na DualShocku touchpada.. tylko zastanawiałem się czy lepiej byłoby go wsadzić na wierzchu czy na spodzie. Tak, czy inaczej wydaje mi się, że jest to bardzo realne.. i w sumie byłbym jak najbardziej za.

Podobnie jak za możliwością nagrywania obrazu i robienia screenów w KAZDYM momencie.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Najważniejsze dla mnie i tak są wklęsłe gałki. Niech dodają co chcą do tego pada, ale błagam:

 

XBOX_Right_Stick.png

 

I nie ważne, czy będą ułożone symetrycznie albo asymetrycznie. Niech tylko będą wklęsłe.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie nie musza być wklęsłe (jst mi to obojętne.. nie przeszkadza mi żadna z tych wersji). Ważniejsze aby były trwalsze i po kilku latach intensywnego użytkowania nie łapały luzu.. i się nie "zacierały".

 

e: Przy czym zdecydowanie muszą być ułożone symetrycznie.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Jeżeli mają dodać jakąś powierzchnię dotykową, to tylko i wyłącznie na spodzie, bez żadnych bajerów typu dodatkowy wyświetlacz na padzie. Serio na ch.uj takie coś.

Za to nagrywanie fimików w dowolnym momencie to jest ekstra sprawa, pod warunkiem że będzie dobra jakość takiego filmu. Ile to razy ktoś chce zarejestrować jakiś myk podczas gry nie mając nagrywarki (o nagrywaniu aparatem/telefonem nawet nie wspominam).

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Najważniejsze dla mnie i tak są wklęsłe gałki. Niech dodają co chcą do tego pada, ale błagam:

 

XBOX_Right_Stick.png

 

I nie ważne, czy będą ułożone symetrycznie albo asymetrycznie. Niech tylko będą wklęsłe.

 

Dokładnie,jeszcze niech spusty poprawią

Odnośnik do komentarza

Ja nie chcę wklęsłych mieć. Mają być chropowate, i nie mieć szybko luzu (jak niegdyś pady Logitecha), być ładowane przez USB, krzyżak i trwałość jaw w DS 3 (wczoraj rzuciłem nim o kaloryfer, ale nadal działa, skubany) ;) Spusty mogą też takie być, bo są wtedy czulsze.

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Panele dotykowe na spodzie = przypadkowe dotykanie połączone z niechcianymi rezultatami w grze. Na Vicie okropnie się to sprawdza. W grach z PSX ciągle aktywowałem bez mojego zamiaru przyciski L2/R2, a w takim LBP na ekranie miałem ikonkę informującą o tym, że dotykam tyłu konsoli, a wcale nie miałem takiego zamiaru.

 

Także najlepiej bez panelu dotykowego, a jak już muszą na siłę to wrzucać, to tylko na przód.

 

edit: Czy ktoś może mi wyjawić zalety wypukłych gałek? Nie trolluje, serio pytam. Uważam, że ześlizgiwanie się palców z gałek to wystarczająca wada, aby zacząć myśleć nad zainwestowaniem we wklęsłe gałki.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Faktycznie panel dotykowy mógłby sprawiać problemy o ile zostanie umiejscowiony tam gdzie zwykle opieramy nasze palce, ale jeżeli to będzie w innym sektorze, to powinno to działać jak należy. No ale masz rację, że to może być opcja przemawiająca jednak za umieszczeniem go na froncie.

 

Co do gałek, bez znaczenia, w obu padach mi pasują i oba pady są świetne z wyłączeniem krzyżaka w padzie od Xa i tragicznych spustów w DS3. O ile wykorzystanie krzyżaka w 99% gier sprowadza się obecnie do wyboru ekwipunku, więc nie wiem, czy M$ go poprawi, tak spusty w DS 3 mają być żywcem zerżnięte od konkurencji.

 

Tak w ogóle to już się trochę nahajpowałem na tą konferencję, ale to przez te rozkminy co do nowinek nie związanych z bebechami, a które brzmią jak zwykle niczym S-F.

Odnośnik do komentarza
Gość niezdecydowany

Nie widze zastosowania tego dotykowego panelu plytki poza mini gierkami, typu przetarcie zaparowanej szyby czy narysowanie ku.tasa w zeszycie, ale takie rzeczy to sie sprawdzaja w handheldach, a nie duzej konsoli. Ktos pisal o zastapieniu myszki, nierealne raczej.

 

A Kaz to widze ze w tym hype'ie urosl do rangi boga, przed premiera PS3 tez tak bylo ? :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...