Skocz do zawartości

PSX Extreme 182


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #182

pe182.jpg

 

Październikowy numer dostępny od 3.10 (środa)

Prenumerata - wysyłka 30.09 (niedziela)

 

I znowu nastał ten piękny okres w roku, gdy masowe mordy na świnkach i patroszenie portfeli nie tylko uchodzą wszystkim na sucho, ale są powodem niekontrolowanych wybuchów radości. Dla wielu to także okres dylematów: jaki tytuł kupić, z jakim się wstrzymać, na co odkładać, czy błagać św. Mikołaja o Wii U? Życzliwie podpowiadamy w każdym z tych tematów, zarówno recenzjami najnowszych produkcji, zapowiedziami, playtestami, jak i publicystyką. Ponownie trzymacie w rękach 116 wypełnionych po brzegi stron. Miesiąc temu zyskaliśmy na objętości z racji jubileuszu, tym razem z powodu pierwszego tej jesieni wysypu hitów, co w połączeniu z resztą atrakcyjnych materiałów utworzyło pakiet tekstów wymagający dodatkowej powierzchni. Nie mogę niestety obiecać, że wejdzie nam to w krew, ale przecież wszyscy lubimy niespodzianki, nieprawdaż?

 

Nasz japoński szpieg Mazzi jak co roku spenetrował hale tokijskiego Makuhari Messe w ramach Tokyo Game Show, lecz tym razem konkluzja jest smutna: aktualna generacja konsol wyraźnie dobiega końca, a skośnoocy bracia korzystając z okazji, mocno uderzają w sektor mobilny. Szczegółowe dane znajdziecie w raporcie z TGS 2012, wzbogaconym zapowiedziami kilku nadchodzących produkcji. Stałym (starym?) czytelnikom aktualna okładka powinna skojarzyć się z naszym kultowym coverem sprzed lat. I prawidłowo, a była ku temu specjalna okazja – Agent 47 powraca po 6 latach przerwy. Rozbo miał z nim spotkanie sam na sam i 7 godzin szarpał w obszerny kawałek kodu – jego wrażenia to cenna wskazówka dla planujących zakup. Podobnie jak zestaw świeżych recenzji, które oznaczają start sezonu zakupowego. Resident Evil 6, Borderlands 2, Tekken Tag Tournament 2, FIFA 13 czy Pro Evo 2013 to jedynie zapowiedź atrakcji, jakie czekają nas w kolejnych miesiącach. Porządna uczta czeka również fanów naszej publicystyki – geneza fenomenu zombie, kolejny Zgrentgen, detale uniwersum Resident Evil czy przegląd gier z serii Tekken to jedynie wybrane perełki, które znajdziecie na kolejnych stronach. Do grona stałych felietonistów dołączyli Koso i HIV – ten drugi sprowokował nawet rodzimą branżę do zabrania głosu, dzięki czemu na nasze łamy trafiła ciekawa polemika. Jeżeli marzycie o pracy z grami w tle, przyda się Wam kilka porad. Tak jak napisałem na wstępie – podpowiadamy w wielu tematach...

 

Uważne oczy bez trudu wyłapią w tym numerze pewne zmiany. Coś się kończy, coś się zaczyna, ale wciąż do przodu – a wszystko dzięki Wam. Liczny odzew na naszą ankietę przełożył się na pewne kroki, o których – zgodnie z tradycją PSX Extreme – zadecydowała demokratyczna większość Waszych głosów. Dziękuję Wam za wszystkie opinie, w imieniu swoim i zgRedów. Wszyscy działamy dla wspólnego dobra – kolejną jego odsłonę macie przed sobą. Przyjemnej lektury. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!



TEMAT NUMERU - TOKYO GAME SHOW 2012

Relacja

DmC: Devil May Cry

Dragon Quest X

Fantasy Life

Injustice: Gods Among Us

Lost Planet 3

Metal Gear Rising: Revengeance

Phantasy Star Online 2

Professor Layton vs. Ace Attorney

Street Fighter X Tekken

Tekken Tag Tournament 2 Wii U Edition

Yakuza 1&2 HD

Yakuza 5

 

CO NOWEGO

Call of Juarez: Gunslinger

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Metal Gear Solid: Ground Zeroes

The Wonderful 101

 

PLAYTEST

Hitman: Rozgrzeszenie

 

RECENZJE

Borderlands 2

Damage Inc.: Pacific Squadron WWII

F1 2012

FIFA 13

NHL 13

Pro Evolution Soccer 2013

Resident Evil 6

Rocksmith

Tales of Graces F

Tekken Tag Tournament 2

Testament Sherlocka Holmesa

 

NETWORK

Battlefield 3: Siły pancerne

Dogfight 1942

Jet Set Radio

Joe Danger 2: The Movie

Legasista

Machinarium

Mark of the Ninja

Retro/Grade

Rock Band Blitz

TES V Skyrim – Hearthfire

The Walking Dead Episode 3

Tokyo Jungle

 

POCKET

FIFA 13

Growlanser: Wayfarer of Time

LittleBigPlanet PS Vita

SpeedX 3D

 

HARDKOR

Recenzja z przyszłości – Gran Turismo 9

Ewolucja żywych trupów

Bijatyka idealna

Gry na kartach komiksów

Zgrentgen – Calaki

To było grane – Spyro the Dragon

KinematoGRAfia – „Resident Evil”

Przez pryzmat serii – Tekken

Immersja – Człowieczeństwo

Powrót do przeszłości – Gizmondo

O co chodzi jakby... – Resident Evil

Graczpospolita

 

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]

Babskie sprawy [Monika]

Od gracza dla graczy [Mazzi]

Fabularna tawerna [Zax]

Dekalog gracza [HIV]

Z uKosa [Koso]

Mit hermetycznej branży

Okiem maniaka [butcher]

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Hyde Park

Region Filmowy

Listy

GRAnda

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie rozesłana w niedzielę, 30.09. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru

także na PPE. Informacje o najnowszym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

Napiszcie chociaż kto recenzował Residenta, bo to chyba nie tajemnica? A co do samego nr to będzie co czytać. Relacja z TGS, sporo felietonów, kilka ciekawych recenzowanych gier, playtest Hitmana, stałe działy z o co chodzi jakby i immersją na czele, jest zgrentgen za co znowu plus. W kinematografii znowu Resident Evil? Był w poprzednim miesiącu, chyba, że to kolejna część, albo podsumowanie wszystkich odsłon.

Odnośnik do komentarza

Kącik sportowy i wyścigowy żegnam z łezką w oku , nadchodzi nowe :)

Przydałby się większy kontrast kolorystyczny oceniaczki ,napis Werdykt - na białym tle wygląda żle dodajcie chociaż tak nadużywane :) tło błękitne. Pogrubienie nazw konsol na górze recenzji jest mało czytelne- lepiej wyglądało już kolorowe,

Numer zapowiada się grubo 116 stron utrzymajcie to jak najdłużej! Hiv , Koso Wow! - może Myszaq coś jeszcze kiedyś skrobnie- było by perfect

Butcher i spółka nieźle rozkręcił ten cyrk ,oby tak dalej :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osiem lat i sto numerów minęło od jednej z lepszych okładek w Waszej karierze, i proszę, jakie, chyba nieumyślne, nawiązanie :)

 

150x240_95.jpg

 

Numer, ze względu na publicystykę, zapowiada się ciekawie, zakładam ze względu na tytuł, że felietony Kosa będą teraz cykliczne ?

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer dostałem dzisiaj przed południem ( nie myślałem że to kiedykolwiek napiszę- Poczta Polska Dała Radę)

Ocena zawartości:

jednym słowem zmiany, zmiany (kokon :) przyjąłem pozytywnie

- Koso ,Hiv, +pozostała publicystyka - czyta się świetnie

- mam nadzieję że chłopaki z Kącików sportowych ,bijatyk i wyścigowych jeszcze coś skrobną od czasu do czasu ( można by te kąciki przenieść na PPE) a nie wylądują na bezrobociu

-Gamera, Chopie - cieszą się że w końcu coś napisałeś ( korektor pewnie nie :) śląskie słownictwo pewnie utrudnia komunikację ;) i o to chodziło

-Kalendarz premier - duży plus

-Przeplatanie recenzji powiązanymi z nimi felietonami - świetny pomysł

- Opis fabuły Residenta - świetny

Inne stałe elementy pisma jak zwykle na wysokim poziomie merytorycznym

 

Niewielkie uwagi;

-Finish him , Roger nr, na celowniku,laska nr, wypadają na stałe ?

- wygląd Networka- dobry kierunek z większą ilością recenzji na jednej stronie, chociaż cierpi na tym ilość i wielkość grafik prezentujących gameplay , przy większych hiciorach nie szczędźcie miejsca na recenzję

-uparcie twierdzę że oceniaczka na białym tle recenzji wygląda słabo

- Imersja z tymi maciupkimi grafikami - także wygląda biednie

- białe tło recenzji to chyba wasz obecny priorytet - mnie nie przypadł do gustu ( Rocksmith graficznie -bieda) Borderlands za to wygląda fajnie ( może to kwestia przyzwyczajenia do kolorowo - pstrokatego wyglądu i chaotycznego układu grafik)

- Pocket i Hardkor również cierpią na "formalne uporządkowanie" grafik. teł

- przymierzając się do kupna nowego PS3 gorąco liczę na test Kila w najbliższym numerze ( czy rzeczywiście jest badziewnie, czy trzpień napędu nie kruszy się jak w szaraku?)

 

Jeśli powyższe zmiany (a zarazem w korespondencji do nich moje uwagi) wynikają z faktu analizy ankiet, to pozostanie mi się tylko cieszyć z demokratycznie obranego kierunku. Co do zmian IMO negatywnych pozostaje mi się tylko przyzwyczaić ( który to już raz ? i pewnie nie ostatni:)

Do następnego...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Numer dostałem dzisiaj przed południem ( nie myślałem że to kiedykolwiek napiszę- Poczta Polska Dała Radę)

Ocena zawartości (...)

 

Treściwy, sensowny post:) Ja się cieszę z felietonów HIVa i Kosa, która widziałem w teaserze (numeru jeszcze nie mam) i również chciałbym dogłębną analizę nowej ps3 od Kila. Najbardziej jestem ciekaw jakości tej odskakującej tacki:P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- mam nadzieję że chłopaki z Kącików sportowych ,bijatyk i wyścigowych jeszcze coś skrobną od czasu do czasu ( można by te kąciki przenieść na PPE) a nie wylądują na bezrobociu

 

Zapewne tak, zwłaszcza przy okazji aktualnej tematyki (vide "Bijatyka idealna" w aktualnym numerze przy okazji recki TTT 2, gdzie głos zabrali Amer i Di).

 

Niewielkie uwagi;

-Finish him , Roger nr, na celowniku,laska nr, wypadają na stałe ?

 

Roger numeru był może ze dwa razy. Na celowniku i Laska numeru wypadają na stałe, a co do Finish Him - cóż, idea działu nie do końca się sprawdzała - komiks pozostał, a GRAnda wydaje się nam ciekawszym materiałem.

 

- wygląd Networka- dobry kierunek z większą ilością recenzji na jednej stronie, chociaż cierpi na tym ilość i wielkość grafik prezentujących gameplay , przy większych hiciorach nie szczędźcie miejsca na recenzję

 

Zdajemy sobie z tego sprawę i będziemy możliwie bogato ilustrowali recenzje, aczkolwiek obecnie priorytetem jest ich aktualność (a to przy ich ilości równa się mniejsze recenzje z mniejszą ilością grafiki).

 

-uparcie twierdzę że oceniaczka na białym tle recenzji wygląda słabo

 

Masz prawo :). A tak poważnie - te czarne oceniaczki za bardzo dawały o sobie znać, zwłaszcza w krótszych (stronicowych) recenzjach. Ocena jest ważna, ale jest też wypadkową tekstu, a tak blok oceniaczki rzucał się na pierwszy plan aż nadto.

 

- Imersja z tymi maciupkimi grafikami - także wygląda biednie

 

Długa historia ogólnie z tym odcinkiem Immersji :). W każdym razie kolejne odsłony postaramy się zilustrować większymi grafikami (aczkolwiek nie ma co ukrywać, w tej serii kluczowy jest opis).

 

- białe tło recenzji to chyba wasz obecny priorytet - mnie nie przypadł do gustu ( Rocksmith graficznie -bieda) Borderlands za to wygląda fajnie ( może to kwestia przyzwyczajenia do kolorowo - pstrokatego wyglądu i chaotycznego układu grafik)

 

Spotykaliśmy się często z uwagami, że kolorowe aple wprowadzają zbyt wiele nieładu (a czasami również pojawiał się problem z czytelnością). Staramy się to obecnie balansować - są recki na tłach, ale gdybyśmy zaczęli tak każdą robić, znowu byłoby "za kolorowo".

 

- Pocket i Hardkor również cierpią na "formalne uporządkowanie" grafik. teł

 

Jak wyżej - bardzo dużo tekstu, gdzie zabawa tłem (a już zwłaszcza jakimiś grafikami w tle) powoduje czasami, że część tekstu jest słabo czytelna.

 

- przymierzając się do kupna nowego PS3 gorąco liczę na test Kila w najbliższym numerze ( czy rzeczywiście jest badziewnie, czy trzpień napędu nie kruszy się jak w szaraku?)

 

Też liczę ;).

 

Dzięki za uwagi/sugestie.

Odnośnik do komentarza

- Imersja z tymi maciupkimi grafikami - także wygląda biednie

 

Długa historia ogólnie z tym odcinkiem Immersji :). W każdym razie kolejne odsłony postaramy się zilustrować większymi grafikami (aczkolwiek nie ma co ukrywać, w tej serii kluczowy jest opis).

 

 

Muszę przyznać, że to trochę moja w tym wina. Nie dość że oddałem tekst grubo po czasie, to jeszcze wysmarowałem nieco więcej tekstu niż pierwotnie założono, więc pewnie chłopaki w trakcie składania strony musieli się trochę nagimnastykować :rolleyes:

 

PS. Wszystkie Rogery do Rogera numeru już nam się niestety skończyły :cray: Osobiście też żałuję, bo byłem jednym z orędowników tego "działu" (za co Roger mnie nienawidzi :mocking: )

Edytowane przez Rozbo
Odnośnik do komentarza

już chciałem was pochwalić że bierzecie pod uwage głosy czytelników i wdrażacie dużo dobrych zmian (skrócenie niusów do minimum, wywalenie badziewiastych wywiadów z polską branżą i PR, wywalenie nudnych kącików, bardziej stonowany układ) o które zapewne proszono w ankietach...ale potem zobaczyłem to :

 

Gran Turismo 9...kto to puścił do druku? co ja pacze? co ja kupuje? wyborny żart, rly :verymad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeciez Roger obchodzil niedawno 30stke. zaprosil wiecej ludzi niz ma metrow kwadratowych w domu;). Chce to zobaczyc:)

 

Skończyło się w końcu na melanżu w pubie, chociaż start na domówce też był. Ja niestety żadnymi kompromitującymi fotkami nie dysponuję, a Roger mający w szponach restę zdjęć pewnie ich chętnie nie udostępni :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.