Skocz do zawartości

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty!


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ostatnio wchodzę sobie na Allegro, obczaić w jakich cenach stoi gierka na PC. I widzę jedną aukcję i cenę 120 zł za wersję steam. WTF, na premierę kosztowało 8 dyszek. Ciekawe czy poprawili chociaż sterowanie , bo nie mogłem używać czarów padem (ale to na wersji "do testów").

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Pewnie nie wiesz o patencie z quick save (wciskasz touchpada) i quick load (przytrzymujesz touchpada). To bardzo ułatwia rozgrywkę bo możesz sejwować co 2 kroki - ale też imo w moim odczuciu psuje grę i cieszę się że dowiedziałem się o tym przed samym końcem gry.

Odnośnik do komentarza

Kurde, grałem w wersję "preview" na PC i tam, nie było takiego sterowania jak na psxie. Czar robiło się jednym przyciskiem, ale na klawiaturze i żadnego konfigu klawiszy nie było, przez co mnie to wkurzalo i olalem grę po 30 minutach. Czy ktoś ma tą grę na PC i może napisać jak to w końcu jest z tym sterowaniem?

Odnośnik do komentarza

Nie można było ustawić klawiszy jakich się chce, tylko wybór pomiędzy chyba dwoma ustawieniami sterowaniami. No i ten czar wyjścia z ciała, to był dostępny tylko na klawiaturze. Na padzie, nic nie działało, a w ogóle jak w opcjach wybrane miałem "controls:keyboard", to nie mogłem grać padem, po zmianie controls na pad, nie działała klawiatura, więc i czaru nie mogłem użyć.

Czy ktoś tu grał na stemie i może potwierdzić, że naprawili to w patchu? Trochę lipa kupić gierkę za stówkę i grać klawiaturą :/ a nie będę przecież brał dla tej gierki konsoli za 1700.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i kupiłem w ciemno i okazało się, że już wszystko działa. Szkoda jedynie, że da się wyczuć ten input lag, zwłaszcza przy skakaniu Elumem. Dobra, mam problem, zaciąłem się.

DSC_0280.jpg

Co mam tu zrobić? Drażnię tego "psa", biegnie za mną, wskakuję do rury, a pies zostaje ze złej strony. Jak wskoczę ponownie do rury, to nie mogę biec w prawo, bo tam stoi ten "pies". Jak to rozwiązać, by zjechać na dół?

Odnośnik do komentarza

Zrobię filmik:/

Tam śpi slig i muszę iść na paluszkach;), ale z drugiej strony muszę uciekać przed tym psem. Próbowałem biec na pałę, ale slig mnie zabija i nie zdążę zjechać na dół. Zwłoki Abe'a lecą na dół i widać pająka, może to jakoś Ci przypomni ten motyw? Po zjechaniu pojawia się pająk, piewszy raz w grze.

Nie odpuszczę i przejdę do końca, bo klimat miażdży. Szkoda, że nie robią wievej tych remasterow z PSXa...:/

Odnośnik do komentarza

Dobra, opiszę jak ja to robię:

 

po wskoczeniu do rury podbiegam trochę tak żebym widział Sliga i on mnie słyszał jak czaruję, wtedy Slig obudzi się i zacznie biegać w panice. Kamera owszem oszołomi mnie na chwilę, ale potem szybko odbiegam w lewo tak, że kamera już mnie nie widzi (gdy czerwona dioda na kamerze nie świeci się wtedy nic Ci nie zrobi), a jednocześnie ja widzę Sliga i szybko go czaruję, zabijam nim psa, zjeżdżam na dół i tam też czyszczę pomieszczenie (na dole jest chyba 1 Slig).

 

a co do pająka - to jest Paramite, pierwsze Paramity pojawiają się dopiero jak wejdziesz do ich świątyni

 

 

W ogóle wydaje mi się, że trochę ucięli gry z oryginału, bo pamiętam, że

uciekało się jeszcze przed takimi larwami w jednej świątyni,

ale to może było już w Exoddus.

Edytowane przez Czimeq
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Generalnie gra calkiem spoko,ale jednak wychwycilem troche wku.rwiajacych bledow jak to,ze  musialem powtarzac pewien rozdzial ze 2-3 razy bo robilem cos nie w tej kolejnosci jak trzeba,a juz nie moglem sie cofnac po cos niezbednego albo jeszcze gorsze rzeczy jak bledy w detekcji co w hardkorowej platformowce,gdzie wszystko jest wymierzone na akurat nie powinno miec miejsca(spadajace glazy).Dodalbym do tego jeszcze wyczuwalne opoznienie w sterowaniu,co tez nie jest zbyt fajne.

 

To takie glowne rzeczy,ktore mocno przeszkadzaly w odbiorze.Zabraklo ostatecznego szlifu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.