Skocz do zawartości

SimCity (2013)


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Lewy dolny róg ekranu, tam gdzie iknoka Specjalizacji i Regionu. Tam masz ikonkę Great Worksa. Klikasz to, kamera CIe nad niego przenosi i pojawia się u dołu ekranu okienko z wymaganymi matsami. Pod każdym z nich jest "przycisk Power" - kliknij dany. Czerwona ikonka - nie wysyłasz danego surowca. Zielona ikonka - wysyłasz dany surowiec. Nie przejmuj się, jeżeli nie zobaczysz od razu efektu. Baaaaaardzo dziwnie się odświeża.

Ja widziałem np 1.300 z 1.500 ton alloy a u kumpla było już done. Ja widziałem 200.000 z 250.000 ropy a u kumpla było 0 beczek dowiezionych xD

 

 

PS:

Nie wiem czy już to naprawili ale Recycling Center często nie działa. Zbiera matsy z miasta, przerabia na wybrany przez Ciebie surowiec, ale często go nie rozwozi. Pomaga albo rozwalenie budynku i postawienie ponownie, albo.... nic xD Ja tak miałem, stawiałem budynek 3 razy w różnych cześciach mapy - nigdy nie zaczął niczego rozwozić do Depo etc :/

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

zebraliście się w jakąś paczkę na serwerze i regionie ? jakiś voice-chat ? wsiąkłem od wczoraj. Powysyłałem zaproszenia tym co podali id wcześniej. Moje: madaxaa . Probówałem dołączyć dziś na Europa Zachód 1 do jakiegokolwiek regionu no ale albo jestem za głupi albo wszystkie pozajmowane/prywatne. Swoją drogą dziwne jest to wyszukiwanie.

Odnośnik do komentarza

 

:D

 

I think SimCity has reached that software event horizon where the shenanigans between the developer/publisher/hackers have become more entertaining than the game itself.

Odnośnik do komentarza

Bo ci co kupili muszą sobie koniecznie wmówić, że wcale nie wyrzucili pieniędzy w błoto? ;p

 

Oceny ocenami - większość może i wcale nie jest taka chybiona jeśli chodzi o faktyczną jakość gry. Z tego co czytam ta jest naprawdę przednia, a jej największy mankament to te miniaturowe miasteczka. Nawet takie babole jak w filmikach wrzucanych na poprzednich stronach to już czepianie się na siłę, bo podobne bugi znajdzie się w każdej grze. Tymczasem cała afera dotyczy polityki EA/Maxis z wymogiem bycia non-stop online celem zwykłej gry solo, a także wiążące się z tym konsekwencje i (nie)przewidziane komplikacje. Idealny dowód na to, że tego typu wymogi zwyczajnie nie powinny istnieć w grach, które nie są stuprocentowym MMO. Nawet taki StarCraft 2 oferuje alternatywę offline na wypadek problemów. Diablo 3 i SimCity pokazały, że brak takowej to pomysł chybiony.

 

A ci co gry jeszcze nie kupili tym bardziej powinni się wstrzymać, tak a propos niedawnej dyskusji o głosowaniu portfelem przeciwko poronionym praktykom wydawców i producentów. Bo skoro pozostali polecieli ślepo do sklepu ze świadomością, że będą musieli być non-stop online w grze dotychczas singleplayer, że będą musieli korzystać z origin, że czeka ich z pewnością sterta DLC/mikrotransakcji nie ograniczających się tylko do estetyki itp. to mogą mieć pretensje także do siebie, nie tylko EA. Reszta przynajmniej wie, w co się pakuje ewentualną inwestycją.

Odnośnik do komentarza

In addition to playing the game offline, the modders have also opened up additional things like larger cities, expanded highways and better population management. In other words, they fixed the broken game that EA shoved down your throats. 

 

Założę się że większość z tego, poza offline gameplayem, będzie niedługo w DLC  :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

No i powiedz w czym mi ten origin czy caly czas online przeszkadza? W ciagu roku internet mam praktycznie caly czas. Wiadomo, czasami jest jakas awaria, ale szybki telefon i panowie technicy wpadaja jeszcze tego samego dnia jak sie zadzwoni w miare wczesnie i wuala. No chyba, ze dostawca netu robi was w ch,uja i czesto macie problemy to wtedy faktycznie, lepiej poczekac na cracka. A i nie rozumiem narzekan na origina - program odwala za mnie cala robote ze sciaganiem patchy i ja mam na niego narzekac?

 

Odnosnie samej gry - jest bardzo fajnie, chociaz faktycznie miasta moglyby byc wieksze. I jak w regionie robie jedno miasto ze strefami handlowymi i mieszkalnymi i jak w drugim zrobie tylko strefy przemyslowe to rozumiem, ze ludziki beda sie przemieszczac do tego drugiego, gdzie sa miejsca pracy, tak?

Odnośnik do komentarza

Steam to platforma cyfrowej dystrybucji z elementem "socjalnym" oferująca produkty setek wydawców. Origin ogranicza się głównie do gównianego EA, które to zrezygnowało z dalszego wydawania swoich gier jakimikolwiek innymi metodami. Do tego regulamin Origin jest miejscami absurdalny, a możliwość "szpiegowania" i wykorzystywania moich danych gdzieś indziej to tylko jeden z jego przykładów (aczkolwiek świadom jestem tego, że w mniejszym lub większym stopniu inne aplikacje - w tym steam - też pobierają pewne dane systemowe).

 

W moim przypadku narzekanie bardziej skupia się na EA, aniżeli na samej aplikacji. Po prostu nie wspieram tej firmy, nie kupuję ich nowych produktów - nie ważne jak dobrych. Obserwując co się dzieje z ich grami i wielkimi seriami, jak usilnie i perfidnie próbują wyciągnąć od nas kasę, jak "profesjonalną" pomoc oferuje ich outsourcingowany customer support oraz wiele innych podobnych przykładów nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego miałbym im dać choćby złotówkę. I nawet jeśli zdarzy im się wydać jakąś naprawdę dobrą i interesującą grę (myślałem, że będzie to simcity, ale się chyba myliłem), to i tak ją zbojkotuję. Naiwne, być może, ale będę się tego trzymał, a kasa zamiast tego prędzej poleci do jakiegoś indie developera.

Odnośnik do komentarza

Ea ze swoim Origin chciało zawalczyć o kawałek tortu ze Steamem. Tylko, że z takim podejściem do klienta, pierdyliardem dlc i innym śmieciem wyciętym z gotowej gry i próbującym wydymać przez to gracza na większej kasie, a także partaczeniem swoich kolejnych serii to oni sobie mogą co najwyżej pomarzyć,że kiedyś będą mieć choćby w polowie tak dobrą usługe jak Valve. Zresztą ja osobiście nie lubię jak mam masę jakichś syfiastych platform do gier tylko po to by odpalić jakiś tytuł. Wszystko powinno być na Steamie i byłby git.

 

Może na kąsolach EA sobie takie praktyki może z sukcesem robić ale na piecykach chyba takiej ciemnoty już nie ma więc jakiś opór jest.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

 

Wszystko powinno być na Steamie i byłby git.

Czyli chciałbyś żeby Valve miało monopol na Pecetową dystrybucję cyfrową? ;)

Jakoś widząc obecną politykę Valve jakoś by mi to nie przeszkadzało. Zresztą wystarczyłoby zrobić eksperyment i wydawać gierki z możliwością aktywacji w jednej z dwóch platform. Steam i Origin, założę się, że twór od EA chyba jedynie totalnie ciemne masy i fanboye EA by wybrały.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...