Skocz do zawartości

Top15 na 15lecie PE wg czytelników


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

Nie narzekam :) Po prostu stwierdzam fakt. Głosowanie na takie tytuły jak Uncharted 3, God of War 3 w głosowaniu na grę piętnastolecia jest szczytem bezguścia. Ale, jak napisałeś, Polska to kraina Sony. Ale nawet na konsolach Sony jest kilkadziesiąt lepszych gier niż U3 i GoW3

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Albercie, na jakiej podstawie uważasz swoją opinię za fakt?

 

Faktem jest to co najwyżej, że masz odmienne od głosujących gusta, ale powtórze że na liście to nie są tytuły z du.py, tylko uznane i wysoko ocenione megatony. Ty zaś uczepiłeś się Gow 3 i U3 jakby to były przereklamowane tytuły, które znalazły się tam przypadkiem. IMO One są po prostu bardziej mainstreamowe. Wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Dlatego pisałem, że chciałbym poznać ludzi głosujących na te tytuły i spytać czym się kierowali. I czy grali w inne gry :)

 

No i jasne, że U3 i GoW3 to przereklamowane tytuły

 

Aha, dla porównania wrzucę top15 ostatniego 15lecia na podstawie gamerankings. Znajdź 3 różnice ^_^

 

1.The Legend of Zelda: Ocarina of Time

2. Super Mario Galaxy

3. Super Mario Galaxy 2

4. Grand Theft Auto IV

5. SoulCalibur

6. Uncharted 2: Among Thieves

7. Metroid Prime

8. Tekken 3

9. The Legend of Zelda: Twilight Princess

10. Batman: Arkham City

11. Resident Evil 4

12. Mass Effect 2

13. Halo: Combat Evolved

14. Grand Theft Auto III

15. The Elder Scrolls V: Skyrim

Chyba nie muszę dodawać, która lista jest bardziej obiektywna? Zanim ją skrytykujesz Mendrku, napisz w które tytuły z niej skończyłeś. Albo przynajmniej grałeś te kilka godzin u siebie w domu

Odnośnik do komentarza

To nie żale tylko zdziwienie. Osobiście chciałbym poznać ludzi głosujących na God of War 3, albo Uncharted 3 ponad Okami, Zeldą Wind Waker, Metroid Prime, czy Super Mario Galaxy i spytać czym się kierowali

 

Gustem/preferencjami? Jak można poprawnie ocenić grę z gatunku, za którym się nie przepada? To jest dopiero gimbaza - wyzwywanie od gimbazy ludzi tylko dlatego, że podobała im się inna gra. Przypominam, że w założeniu gry mają dawać rozrywkę, sprawiać frajdę, a wy traktujecie to jak jakiegoś rodzaju benchamark: trudniejsza = lepsza? Lepszy design = lepsza? Lepsza fabuła = lepsza? Albo większość po prostu nie grała te gry i to również nie jest powód do hejtu. Ograłeś wszystkie gry tego świata i jesteś pewien, że nie ma żadnej, po zagraniu w którą mógłbyś ją docenić?

 

"Jeśli ktoś nie zagrał w grę X, nie powinien nazywać się graczem" - dla mnie rodzyn.

 

 

Nie narzekam :) Po prostu stwierdzam fakt. Głosowanie na takie tytuły jak Uncharted 3, God of War 3 w głosowaniu na grę piętnastolecia jest szczytem bezguścia. Ale, jak napisałeś, Polska to kraina Sony. Ale nawet na konsolach Sony jest kilkadziesiąt lepszych gier niż U3 i GoW3

 

Koneser się ku*wa znalazł. Oceniaj sobie te gierki, wyrażaj swoją opinię, ale kim Ty jesteś żeby mówić o guście? Kolejny, który myśli, że jest "nad".

 

 

PS. Tak, wku*wia mnie to i spinam się jak czytam takie głupoty. A wrzucona przez Ciebie lista co najwyżej świadczy w jakimś stopniu o rodzaju graczy oceniających gry na tej stronie i ich podejściu do nich. Wcześniej ktoś wyśmiewał obecność GTA III/IV - tutaj jest na 4 miejscu. So what now?

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Vesper wydaje mi się, że na takim forum, gry to jednak dla nas coś więcej niż tylko rozrywka.

Ja np. jaram się grami i nie traktuje tego jak czyste zabicie czasu. Wymagam ciekawej fabuły, klmatu, soundtracku, dojrzałości.

Dlatego np. juz od jakiegoś czasu nie gram w ogóle w FPS'y bo to żenua na maxa.

Stoję po stronie alberta

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Vesper, fascynują mnie ludzie uwielbiający Uncharted, a gardzący Zeldą. Uwielbiający Crasha Bandicoota, a gardzący Marianem. Uwielbiający Bioshocka, a gardzący Metroid Prime. Daję sobie łeb uciąć, że gro głosujących na Uncharted 3 nigdy na oczy nie widziała Zelda: Wind Waker. I tylko o to mi chodzi. Osobiście ryra mnie kto w co gra

Lista, którą wrzuciłem to lista najlepiej ocenianych w branży gier konsolowych ostatniego 15lecia. A nie plebiscyt fanbojów.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Spinka bo ktoś zagłosował na coś, co komuś się nie podoba. No (pipi) jakie to dojrzałe. Tak jak każdy ranking - ten powinno potraktować się z przymrużeniem oka i tyle. Uwielbiam te uzurpowanie sobie głosu to decydowania co komu się może podobać. Skoro większość woli Uncharted 3 od Metroida to ich zakichana sprawa, a nie mikroskopijnej grupki na forum, która się tym może zbulwersować.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Większość woli gry łatwe, szybkie i przyjemne, no i napakowane akcją, i bardzo ładne (technicznie nie artystycznie).

I to się tyczy wszystkiego: gier, muzyki, filmów...

Niestety, boli mnie bardzo ten trend. Ja np nigdy nie lubiłem serii Uncharted bo dla mnie tam nie ma nic prócz ładnej graficzki a teraz dla większości graczy ładna grafika = fajna gra :confused:

Edytowane przez rajnerGT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A jeśli grali i nadal wolą u3?

 

Dlatego napisałem to dwa razy i napiszę trzeci: chciałbym poznać ludzi, którzy głosowali na U3 ponad Metroidem czy Zeldą

 

Po co, będziesz im mierzył IQ? Nie bez powodu gry wyewoluowały w kierunku, którym wciąż podążają.

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

Jaki jest cel tego tematu? Zwrócenie uwagi na szokujący fakt, że najbardziej popularne są gry, w które grało najwięcej osób? No jak to możliwe?

 

 

 

Głosowałem osobiście jak było top 100... na dwusetny numer? Widziałem jeszcze jedną listę taką jak ja, ktoś zmarnował sobie życie przy grach praktycznie wszelakich konsol, a reszta to był top 100 Playstation, no faktycznie zadziwiające zjawisko wśród czytelników pisma mającego Playstation w nazwie. Równie dobrze możesz się pytać, gdzie jest Starcraft i Half-Life czy co tam pecetowców kręci.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie. Chciałbym wiedzieć ile z tych osób grało w Metroida i Zeldę

I co potem? Wyśmiejesz ich, że nie doceniają "kunsztu" wymienionych przez Ciebie gier? Nie grali to nie oceniają, bo wrzucenie jakiejś gry w ranking na zasadzie "a bo Zenek mówi, że jest za(pipi)ista, to ją dam" jest dla mnie śmieszne. Wydaje mi się, że na siłę chcesz udowodnić, że Nintendo jest olewane w naszym kraju ( i jest, zasłużenie), a ludzie to "debile" bo wolą jakieś Uncharted*

 

* tytuł zastąp dowolną, bulwersującą Cię grą

Edytowane przez Musiol
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie. Chciałbym wiedzieć ile z tych osób grało w Metroida i Zeldę

 

Właśnie o to się wszystko rozbija i o tym napisałem. Zależy, kto czego od gry oczekuje. Skrypty, filmowa akcja itd. - zostało już napisane, że właśnie takie są obecne gry. Skoro są, to jest i powód - w większości gracze tego chcą. Skoro chcą - lepiej się sprzedają. Jeśli lepiej się sprzedają...

 

Mogliby zagrać i by im się spodobało, ale mogliby też zagrać i by się im nie spodobało. Tak jest z każdą grą. Grałem w Mario, doceniam plusy, o których wspomniałeś w przypadku tej serii, ale nie jestem targetem. Jak można porównywać Gears of War z Mario? Mario może mieć lepszą ocenę, bo jest świetne w swoim gatunku (może nawet bezkonkurencyjne, nie znam się na platf.), gdzie jest mniej gier, więc również mniejsze prawdopodobieństwo (przynajmniej teoretyczne), że wyjdzie więcej tych naprawdę udanych. W takich warunkach każda - po prostu - dobra gra w danym gatunku jest "na wagę złota" i recenzenci to doceniają. Zwłaszcza, że recenzenci to też gracze, a gry z danego gatunku oceniają zazwyczaj specjaliści od niego.

 

Że ci młodsi nie mieli okazji? Że gracze nie posiadają wszystkich platform? Tak jak pisałem - Ty też nie grałeś we wszystkie gry świata. Oceniają to, w co grają. Inna sprawa, że niektóre gry po prostu nie przechodzą tzw. "próby czasu" - kiedyś się podobało - dziś mniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Bardzo fajny post, można podyskutować bez flejmu, wreszcie

 

Właśnie o to się wszystko rozbija i o tym napisałem. Zależy, kto czego od gry oczekuje. Skrypty, filmowa akcja itd. - zostało już napisane, że właśnie takie są obecne gry. Skoro są, to jest i powód - w większości gracze tego chcą. Skoro chcą - lepiej się sprzedają. Jeśli lepiej się sprzedają...

 

Zgadzam się z całego serca

 

Mario może mieć lepszą ocenę, bo jest świetne w swoim gatunku (może nawet bezkonkurencyjne, nie znam się na platf.), gdzie jest mniej gier, więc również mniejsze prawdopodobieństwo (przynajmniej teoretyczne), że wyjdzie więcej tych naprawdę udanych. W takich warunkach każda - po prostu - dobra gra w danym gatunku jest "na wagę złota" i recenzenci to doceniają.

 

A tutaj nie. Takie Super Mario Galaxy (bo dla uproszczenia przyjmijmy, że mówimy o tym tytule) ma świetne oceny, bo to świetna gra. A nie dlatego, że to w sumie średniak, ale, że w platformówkach bryndza, więc damy jej 10/10, bo jest najlepsza w gatunku.

 

Ty też nie grałeś we wszystkie gry świata

 

We wszystkie nie. Ale w te naprawdę topowe, które wyszły od 20-kilku lat tak. Naprawdę niewiele mnie ominęło. Oczywiście nie wszystkie skończyłem, bo nie wszystkie mi podeszły. Ale prawie wszystkie sprawdziłem.

 

Oceniają to, w co grają

 

No wiadomo. Są tylko dwa ALE. Pierwsze ALE to takie, że ja zwyczajnie nie głosowałbym w takiej ankiecie jeżeli niemiałbym ogranych tytułów w niej występujących. Oczywiście zakładam, że chcę, żeby mój głos był miarodajny. Jak chcę sobie poklikać to czemu nie. A ta lista wygląda na listę takich właśnie klikaczy. Drugie ALE to hejtowanie miłośników platformówek gier z Mario. Albo hejtowanie miłośników Uncharted gier z serii Zelda. Itp. Jest obv obv, że jak ktoś nie przepada za platformerami to czy mu włączę Crasha Bandicoota, czy mu włączę Super Mario Galaxy to i tak będzie kręcił nosem. I to jest w 100% normalne.

 

Inna sprawa, że niektóre gry po prostu nie przechodzą tzw. "próby czasu" - kiedyś się podobało - dziś mniej

 

Wiadomo. Ale u większości raczej sentyment bierze górę. W wyobraźni taki Superfrog wygląda lepiej niż Rayman Origins. I nie chcę zagrać w Superfroga teraz, żeby się z błędu wyprowadzić.

 

Ogólnie szacun za Twojego posta. Taką właśnie dyskusję chciałem wywołać

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Najlepiej oceniane w branży, polecane przez graczy, powszechnie uznane za kultowe, na sprzedaż patrzę tylko w wojenkach ^_^ . Niektóre gatunki zupełnie mi nie podchodzą, więc w nie raczej nie gram. Na przykład jRPG (przeszedłem całe trzy gry tego gatunku: Final Fantasy X, Mario&Luigi 2 i 3; próbowałem praktycznie wszystkich topów, od Chrono Triggera, poprzez Sukodeny, PSXowe Finale, TWEWY, Talesy po FFXIII). Na przykład FPSy (przeszedłem kilka, bo są krótsze niż jRPGi, grałem w wiele, ale nie grałem na przykład w żadnego Battlefielda, CoD: BO, MW3, Halo ODST, Reach, Killzone 3 żeby wymienić te najlepsze). Ale gry FPP nie będące FPSami lubię (Bioshock, Metroid Prime). Ogólnie staram się być obiektywny, nie odtrącać gier, bo tak i próbować wszystkiego. Z drugiej strony nie gram na siłę i jeżeli gra mi nie pasuje to jej nie kończę. Za dużo jest tego wszystkiego na rynku żeby się męczyć z czymś co mi nie podchodzi. No i nie wymądrzam się i nie włączam do dyskusji o grach w które nie grałem, nie komentuję, nie piszę nic na ich temat. Bo to trochę nieuczciwe w stosunku do rozmówcy (pomijam trollowanie)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No i spoko, ale zauważ też, że niektórzy Gracze dojdą do tego samego wniosku, co Ty ("to nie dla mnie"), nie uruchamiając gry, posiłkując się recenzjami czy poprzednimi doświadczeniami z danym gatunkiem/serią. Czy to stawia ich w jakiś tam sposób "niżej" ?

 

Inna sprawa, że w Polsce posiadanie trzech platform (czy to za czasów PSXa, PS2, czy obecnych) jest chyba jeszcze rzadkością, więc siłą rzeczy w takich między konsolowych rankingach nie będą głosować ludzie, którzy ograli wszystkie tytułu z listy. Nierealne. Pozostaje w takim razie pytanie, czy jest sens w ogóle takiej ankiety, czy nie lepiej przeprowadzać osobną dla każdej z konsol.

Zresztą, zwróćcie uwagę na te top 11 w dziale Listy w PE. Z reguły na szczycie jest kilka miechów jeden hicior, potem zaczyna się spadek na rzecz czegoś nowszego. Kiedyś np MGS4, niedawno U3. Widać, że głosujący odnoszą się do ostatniego okresu.

 

A lista gamerankins to też lol, dwie części serii SMG bezpośrednio pod sobą, powtarzające się wybory z listy z ppe.pl (GTA4 i 3, Uncharted).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...