Skocz do zawartości

Mass Effect: Andromeda


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba można już założyć temat ;)
 

Rozpoczęto projektowanie Mass Effect 4. Co chcielibyście znaleźć w nowej grze?

Studio BioWare rozpoczęło projektowanie nowej gry z serii Mass Effect - taką wiadomością za pośrednictwem Twittera podzielił się Casey Hudson, producent wykonawczy cyklu. Nie jest to duże zaskoczenie, bo deweloper już wcześniej zapowiadał, że planuje kontynuować markę, choć historia Sheparda została zakończona.

Producent wykonawczy Casey Hudson ogłosił oficjalnie za pośrednictwem Twittera, że studio BioWare rozpoczęło wstępne prace nad nową grą z serii Mass Effect. Twórcy proszą jednocześnie o sugestie, co gracze chcieliby zobaczyć w kolejnej produkcji.


„Jesteśmy na wczesnym etapie projektowania kompletnie nowej gry z cyklu Mass Effect. Co chcielibyście w niej zobaczyć?” – tak dokładnie brzmi wspomniana wiadomość na Twitterze.Tym samym mamy do czynienia z oficjalnym potwierdzeniem, że studio BioWare już teraz aktywnie pracuje nad kontynuacją serii, która na całym świecie sprzedała się w wielomilionowym nakładzie.

Gracze zaczęli odpowiadać na pytanie, co chcieliby zobaczyć w nowej produkcji. Wśród najciekawszych pomysłów można wymienić możliwość wcielenia się w przedstawiciela dowolnej rasy postaci, a nie tylko w człowieka. Oprócz tego gracze domagają się m.in. większego wpływu dialogów na bohatera, jeszcze bardziej rozbudowanego uniwersum, wielowymiarowych postaci czy „angażującej historii”.



Mass Effect 4 na Frostbite 2



Dziś Yanick Roy z BioWare Montreal napisał na swoim blogu, że czwarta odsłona ME działać będzie na silniku Frostbite 2, a za grę odpowiada zespół stojący za Dragon Age III.

Na temat Mass Effect 4, Roy napisał:


"Na tę chwilę niewiele mogę Wam powiedzieć na temat gry, poza tym, że Mass Effect 4 powstawać będzie w oparciu o niesamowitą technologię Frostbite, wykorzystując wiele rozwiązań, jakie zastosował zespół w Dragon Age III.

Mogę Wam jeszcze powiedzieć, że podchodzimy z wielkim szacunkiem do trzech poprzednich gier z serii, a kierunek, jaki wyznaczyła oryginalna trylogia, zamierzamy kontynuować z pomocą nowego silnika, nowych rozwiązań w gameplyu i świeżej historii. Możecie liczyć na wszystko to, co zadecydowało o wyjątkowości ME, wliczając w to obce rasy, olbrzymią galaktykę oraz rzecz jasna filmową narrację."

 

Odnośnik do komentarza

Uniwersum jest bogate, jestem na tak. Niech dadzą rozbudowany rozwój postaci + rasy do wyboru przed rozpoczęciem rozgrywki + bardziej otwarte tereny + filmowość z trylogii.

 

Ach, o czym ja marzę. :confused:

Dałbym plus ale mi się skończyły.

 

Ogólnie najważniejsze jest żeby nie zapomnieli, że robią RPG. Niech świat będzie większy, bardziej otwarty. Narracja może zostać taka jaka była, choć i tak pewnie będzie jeszcze bardziej filmowa. Większa kustomizacja postaci. No właśnie niech ta gra znowu przypomina eRPeGa, a nie TPSa. Oby była bardziej podobna do "jedynki" niż do części drugiej.

 

Swoją drogą ciekawe, że ME 4 ma robić zespół od DA3, a co teraz robią ludki od ME? Generalsów 2? Nowe IP? Dalej trzepią DLC?

W sumie to po DA3 będzie można mniej więcej ocenić co się stanie ze Space Operą od Bioware, i czy warto będzie czekać, czy nowy zespół w ogóle ogarnia (mam nadzieje że to nie będzie ten sam team co robił DA2).

 

No i niech w końcu pozwolą mi zwiedzić Kahje...

Odnośnik do komentarza

Jak gra ukaze sie na kolejna generacje to juz wiem, ze o zakupie konsoli zadecyduje pierwszenstwo ukazania sie ME4.

 

Uniwersum ma fabularnie bardzo wiele do zaoferowania. Osobiscie mam nadzieje, ze nie bedzie to pojscie na latwizne i adaptacja jednej z ksiazek (ktore swoja droga bardzo milo wspominam) a cos zupelnie nowego. Nie moge sie doczekac konkretow na temat fabuly i ujawnienia nowego bohatera. Oby zdecydowali sie na ukazanie fabuly z pktu widzenia Turianina badz Kroganina.

 

For Tuchanka!

Odnośnik do komentarza

To juz nie bedzie Mass Effect 4. Trylogia sie skonczyla, a kolejna duza czesc bedzie w uniwersum, ale z podtytulem. Mass Effect Cośtam, ale juz nie 4.

 

Poza tym ME na Frostbite? (pipi)a, EA bedzie wszedzie teraz ten silnik wpier.dalac. Nie mam nic do niego, ale on oznacza action-oriented game. Coc mi sie widzi, ze nastepny ME to beda Girsy w tym uniwersum. Chcialbym sie jednak mylic.

Odnośnik do komentarza

Tu nic nie trzeba krakac. Wystarczy zobaczyc co EA robi ze swoimi grami/seriami. Z Dead Space który był nawet fajnym horrorem(godzina 23,ciemno boże ile razy miałem przyspieszone bicie serca) zrobili TPS pelna gębą(cover system,co-po,więcej otwartych przestrzeni)

Edytowane przez Lionel
Odnośnik do komentarza

wiadomo, że seria pójdzie w stronę gearsów

 

hajs musi się zgadać, po co myśleć nad fabułą, ciekawymi postaciami, dialogami, łatwiej doyebać więcej ognia, wybuchów i strzelania

niestety prawda , ME skonczylo sie na III ...

 

nic dziwnego w stronę Gearsów to poszła już część II :(

 

a dla mnie skończyło się po części I

Odnośnik do komentarza
Mass Effect 4 - sequel czy prequel?

 

Mass Effect 4 jest na etapie wczesnych projektów – twórcy pytają fanów, czy woleliby poznać wydarzenia sprzed trylogii, czy też dowiedzieć się, co będzie dalej. Pewne jest tylko jedno: bohater, który zastąpi Sheparda, nie będzie jego lustrzanym odbiciem.

 

Casey Hudson z BioWare zadał fanom pytanie na Twitterze: „Wasze przemyślenia dotyczące następnego #ME. Wolelibyście raczej grę, której akcja toczy się przed trylogią, czy też po niej?”

 

Wybór każdej z opcji wiąże się z pewnymi ograniczeniami: przed wydarzeniami z pierwszej części ludzie nie wiedzieli nic o przekaźnikach masy, póki nie znaleźli jednego z nich na księżycu Plutona. Z kolei jeśli Mass Effect 4 będzie sequelem, BioWare będzie prawdopodobnie musiało wybrać jedno z możliwych zakończeń „trójki”. Niezależnie jednak od ostatecznego wyboru, nowy bohater będzie kimś zupełnie innym niż Shepard.

 

- Nie chcemy tworzyć „Sheparda 2” ani Mass Effecta 4, w którym „cóż, nie ma już Sheparda, ale wcielacie się w kosmicznego żołnierza” – powiedział producent Fabrice Condominas. – Z pewnością znajdziecie się zatem w zupełnie innej sytuacji, ale jeśli chodzi o resztę, jeszcze niczego nie postanowiliśmy.

 

Kolejny Mass Effect powstaje w studiu BioWare Montreal. Gra będzie działać na silniku Frostbite. Twórcy zapewniają, że stworzą nową odsłonę serii z poszanowaniem spuścizny, jakie pozostawiła po sobie trylogia, i że nie zabraknie różnorodnych ras, ogromnej galaktyki do zwiedzania oraz wciągającej, filmowej fabuły.

Odnośnik do komentarza

To chyba oczywiste, ze " nie zabraknie różnorodnych ras, ogromnej galaktyki do zwiedzania oraz wciągającej, filmowej fabuły. " Co oni sobie wyobrazaja? Jezeli zabraknie chociaz troche z tego Uniwersum, abo cos zostanie zmienione, to zmojej strony bojkot. Mowie powaznie. I zycze im, zeby tego nie s(pipi)il, bo poptrzeczke postawili sobie bardzo wysoko, a uniwersum ME uwazam za swoiste growe sanctum.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Opcja zniszczenia dale najwiecej mozlowsci. Bo kto wie, czy pokoj sie dlugo utrzyma, kto wie, ile czasu te zwasnione od zarania dziejow rasy, beda pamietac o bohaterach i co najwazniejsze... kto wie, czy ktos nie maczal palcow w zbieraniu smieci ze zniwiarzy. Ktos, komu smakuje wladza. W sumie, w tej opcji jest wszystko tak samo, jak przed piecioma laty, tylko ze bez reaperow. Ktore jakiegos odzialywania na swiat znaczacego nie mialy, w czasie calego cyklu (w ogolnym, powierzchonym sensie, oczywiscie). A okres calego cyklu to wiecej niz trzeba zeby zbudowac uniwersum, ktore poznalismy. No ale bez reaperow, zwykle bandyctwo, morderstwa czy wojny to juz nie bedzie to samo "wow" co w obliczu mistycznej smierci z glebi kosmosu, ktora wywolywala mrowienie na jajach. Jak wrzuca nas w cykl protean, ablo w cykl inusanon, to bede zadowolony. Zawsze mnie najbardziej zastanawialo jak "oni" (czyt. ci przed i przed i przed), wygladali.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Premiera pod koniec 2014 lub pierwsza połowa 2015, oficjalna zapowiedź w przyszłym roku.

 

W wywiadzie udzielonym serwisowi Gamer Syndrome, producent Mass Effecta 3 Mike Gamble wyjawił, że prace nad kolejną częścią serii ruszyły pełną parą dopiero „miesiąc czy dwa temu”. Zdradził też, że oficjalnie gra powinna zostać zapowiedziana w przyszłym roku, a jej premiera odbędzie się najprawdopodobniej „pod koniec 2014 lub w połowie 2015”. Warto jednak pamiętać, że w tej kwestii wszystko może się jeszcze zmienić, jako że projekt znajduje się we wczesnej fazie produkcji.

 

http://www.cdaction.pl/news-30120/mass-effect-kolejna-czesc-z-przyblizona-data-premiery.html

Odnośnik do komentarza

Gry z serii ME bierze się w ciemno. Nie zwykłem dywagować nad przyszłością serii bo wiem, że cokolwiek Bioware spłodzi ja będę grał z wypiekami na twarzy. Liczyłem na to, że zapodadzą jakieś nowe IP, bo chciałem wspominać serię jako jedną z najlepszych na konsole w ogóle, ale skoro czwórka jednak powstaje to spoko - przyjmę z otwartymi ramionami i zcalakuję z przyjemnością.

Rozwiązania? Już oni coś wymyślą. Klimat całości zawsze mnie rozwalał choć niestety zacząłem od dwójki. Po skompletowaniu wszystkich trofeów w 2ce i 3ce oraz zcalakowaniu 1ki nie miałem nawet jednego negatywnego wspomnienia. Nawał miodu i zajefajności przygód Shepard'a zatarł wszystkie negatywy.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza

Premiera pod koniec 2014 lub pierwsza połowa 2015, oficjalna zapowiedź w przyszłym roku.

 

W wywiadzie udzielonym serwisowi Gamer Syndrome, producent Mass Effecta 3 Mike Gamble wyjawił, że prace nad kolejną częścią serii ruszyły pełną parą dopiero „miesiąc czy dwa temu”. Zdradził też, że oficjalnie gra powinna zostać zapowiedziana w przyszłym roku, a jej premiera odbędzie się najprawdopodobniej „pod koniec 2014 lub w połowie 2015”. Warto jednak pamiętać, że w tej kwestii wszystko może się jeszcze zmienić, jako że projekt znajduje się we wczesnej fazie produkcji.

 

http://www.cdaction....a-premiery.html

 

 

Frosbite2 ...czekam ! Na nextgenie nie ma chvja musi rozwinąć skrzydła !

Destrukcja, otwarta przestrzeń, motion capture, HQ textury i fabuła przewyższająca jedynkę <3

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...