Skocz do zawartości

Mass Effect: Andromeda


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie temat trylogii się wyczerpał- twórcy przekombinowali z końcówką, a upchanie w kontynuacji skutków wszystkich wyborów gracza byłoby już niczym stawanie na głowie.

 

Seria potrzebuje świeżego powietrza: czasy WPK to fajny pomysł, Anderson w roli głównej również, choć ja nie obraziłbym się na prequel z Mass Effectowym Hanem Solo w roli głównej- coś w stylu: wojna i poznawanie galaktyki w tle, a my kierujemy jakimś cwaniaczkiem, który lata rozwalającym się statkiem i dba o swoje interesy, kładąc lagę na bohaterstwo i patos, którymi ochoczo tryskał Shepard. Oczywiście zgodnie ze złotą zasadą filmów i gier w końcu musiałaby się o niego upomnieć wielka sprawa, ale to już pozostawiam scenarzystom. Mam nadzieję, że EA jeszcze całkiem nie wykastrowało ich z kreatywności.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z okazji ogłoszenia stanu zaawansowania prac na ME4 - już 18 miesięcy pracy za Bio i kolejne tyle przed nimi, Eurogamer przygotował zestawienie info nt gry. Jest kilka ciekawych informacji, min dwie nowe rasy - szkieletory i golemy, gra raczej będzie odbywała się w odległej przyszłości względem fabuły z trylogii, ponoć ma być kilka pojazdów (rodzai/wariacji). Ogólnie logiczne jest założenie, że Q4 2015 będzie okienkiem wydawniczym dla nowego Mass Effecta.

Wiedźmin i ME w jednym roku, biorę nextgena :D

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-04-30-mass-effect-4-details-everything-we-know-so-far

Two years have passed since the launch of Mass Effect 3 and, while there have been no official announcements of late, we know that BioWare is busy on its new Mass Effect game.

The team at BioWare Montreal regularly converses with fans via the company's official forum and via Twitter, where studio director Yanick Roy has today said that the next Mass Effect game is "somewhere in the middle" of development.

Design work began around 18 months ago in late 2012. Another 18 months would take the team up until October 2015 - exactly a year after Dragon Age: Inquisition is due to be released.
What's been revealed so far?

The story will star a fresh protagonist who won't be another version of Commander Shepard, BioWare has said, and there will be no direct continuation of the Commander's story. Shepard's companions are also unlikely to return, Mass Effect 3's lead writer Mac Walters has hinted.
1

Our first screen shot of a screenshot.

For that reason, when the game's title is announced, it won't be called Mass Effect 4. But there will be no upheavals in the game's genre or design - it will be "the same type of game as the first three", Roy has said. Romance options are again due for inclusion and "there is no reason to believe" that same-sex options will be ommitted.

Development on the game reached a milestone in September 2013 when executive producer Casey Hudson and BioWare's Edmonton and Montreal boss Aaryn Flynn both stated on Twitter that they had gone hands-on with a playable build of the game.

"What's even more fun than working on the design of a new fictional world? Taking our first steps into it and looking around," Hudson wrote.

"Great time playing the next Mass Effect game in Montreal," Flynn added. "Ambitious. Beautiful. Fresh but recognisable. And fun!"

Then, on 7th November 2013 (BioWare's annual "N7 Day"), the first slices of artwork and blurry in-game images were posted via an orchestrated round of Twitter posts from various BioWare staff. Humanoid figures and various alien-looking landscapes were shown off.
2

Like Dragon Age: Inquisition, the next Mass Effect will use DICE's Frostbite 3 engine.

One image included in the selection was artwork of the original Mass Effect's Mako. "Inspiration for the future," the caption read, hinting at a possible return of planet-based exploration. "What ever could you mean by that?" Mass Effect producer Mike Gamble replied.

Perhaps the biggest question for Mass Effect fans is exactly when the next game will be set. Mass Effect 3's various endings leave an apparently wide range of variables for any future game to work from - although most of the outcomes could be retconned fairly easily when allowed for the passage of time.

One hint that the next game could be set after Mass Effect 3 came during the recent BioWare PAX East 2014 panel. Mass Effect 3's final coda, set many years later, suggests that Shepard's story has now become legend - whatever your final choice. But a panel attendee asked about the response to Shepard's final actions directly after. They were told that BioWare "can't really talk about that at this time".
The PAX Prime 2013 leak

In August last year Mass Effect producer Michael Gamble put out a call for fans attending PAX Prime 2013, requesting that they get in touch. A select 21 people were chosen to meet with BioWare, Gamble later stated, for a two hour presentation held behind closed doors.
3

The contents of that meeting were not designed to be made public, but a post from an apparent attendee appeared online a week after the event took place.

Written on an obscure Mass Effect forum the post lay largely unnoticed until November last year, when it was picked up and reproduced by Reddit and NeoGAF. Included were details hinting at when the game would be set and, perhaps most excitingly, information on two new alien races.

Eurogamer spotted the post at the time but was unable to verify the contents as legitimate. A few days later, after months online, the post and its corresponding discussion thread were pulled without explanation.

The attendee had claimed that the two new alien types they were shown included an "arrogant", skeletal race with glowing eyes and an "ancient, advanced guardian" race with a sci-fi golem-like look. Mako-esque land vehicles were also apparently shown, with different models for various environments.

BioWare apparently quizzed the group of fans on what the series' "N7" moniker meant to them and whether they'd like a prequel or sequel (most picked sequel). The attendee wrote that he inferred a sequel was most likely due to the introduction of the new alien species among the existing races.
When will we hear more?

Former BioWare community manager Chris Priestly recently addressed the game's marketing schedule and eventual release via a post on BioWare's official forum. Qualifying his thoughts with a disclaimer that he didn't know anything about the game's current schedule, he did say that he had been privy to "a few details" before he departed the company in July 2013.
4

Early concept art for the Citadel. Who knows what designs are currently being crafted?

"I would guess that BioWare wants the focus of 2014 to be on Dragon Age: Inquisition," he wrote. "DA2 was not loved by all fans *cough*, but it was an important step going from DA:O to what DA:I looks to be.

"As such, and to ensure that DA:I will allow for much more DA content to come in the future (DLC for DAI, DA4/5/6 or whatever they get called, ancillary products, etc), I think this year's E3 will heavily push Inquisition to the press and gamers. To announce whatever the next ME game is called at E3 would dilute BioWare focus.

"I do hope Aaryn or Casey drop a few hints, but I really doubt there will be any teasers, trailers or even substantial news interviews about MENext. Given that for some fans the last memory of the trilogy was a negative one, I think BioWare will want to really wow prospective ME fans to pay attention to a new title right out of the gate, rather than announcing a few details or teaser trailer, then going dark while DA:I takes center stage."

Mass Effect will be BioWare's 2015 focus, he concluded, and it was unlikely we would hear anything at least until Dragon Age: Inquisition launches this October.

But, after that, there are still two events in late 2014 that might provide some concrete news. Considering the teases issued for N7 Day 2013 it is likely we will hear more this year on the same date. Then there's the VGX Awards in December, where Mass Effect 3's first trailer was shown, all the way back in 2011.

 

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza

To jeszcze pół biedy, scenarzyści zawsze coś by na to poradzili, większym problemem jak dla mnie byłoby olanie trzech pozostałych możliwych wyborów, w grze, która zawsze szczyciła się możliwością podejmowania różnych decyzji i ich wpływem na dalszy rozwój akcji. Zauważ, radek, że zakończenia się raczej wykluczają (to nie jest końcówka ME2, po której w ME3 albo ktoś żyje i ma epizodyczną rolę, albo go nie ma w ogóle, tam jedynie mieliśmy problem

śmierci Sheparda, która owocowała brakiem możliwości użycia save'a z ME2 w trójce, z drugiej strony, kto serio osiągał to zakończenie).

 

 

Zresztą troszkę podobny problem będzie z potencjalnym sequelem Deus Ex : HR. Oryginalny DE toczy się co prawda po HR, jest to jednak wiele lat (mogłoby to być rozwiązanem problemu nowego ME : ustawić akcję w tak odległej przyszłości, że wybory z zakończenia trójki by nie miały już znaczenia, ewentualnie dla posiadających save'a, zaowocowałyby jakąś wzmianką na początku gry, ale to jest baardzo naciągane, szczególnie przy końcówce z

odrzuceniem propozycji dzieciaka i przegraniem wojny z Reaperami).

 

Tak odnosnie  Leviatanów. Wyobrazacie sobie, jakie to musiały być potężne istoty, skoro jeden ich przedstawiciel, pojedyńczą "myślą" zniszczyl trzech zniwiarzy na raz? chciałbym zobaczyc, jak wyglądałą ich cywilizacja, bo to, ze byli bogami we wszechswiecie zostało w miarę przedstawione. ale pojawia się pytanie, jak czemu, kiedy powstali, kto ich stworzych, jak to sie zaoczelo.  w zagadadnieniach związanych z kosmosem, wlasnie to jest najlepsze - zawsze mozesz sobie postawic pytanie, co było wczesniej   ;)

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bioware Montreal, czyli studio odpowiedzialne za gre potwierdzilo obecnosc na E3, co chyba potwierdza rowniez pokaz samego ME4. Wiecej jednak niz na zwiastun bym nie liczyl, bo gra jest celowana w koncowke 2015/poczatek 2016.

 

Oto zbior plotek, byc moze prawdziwych, byc moze nie:

 

- Gra ma podtytul Origins, jednak wbrew pozorom nie jest prequelem

- Nowa czesc rozpocznie kolejna trylogie

- Powrocic maja pojazdy

- Wiekszy nacisk na eksploracje tak jak w ME1

- tylko na x1/ps4/pc

Odnośnik do komentarza

Pierwszą część ukończyłem, była świetna i to mało powiedziane. Do dziś ciężko mi znaleźć lepszą grę sci-fi (mojego ulubionego gatunku). Dwójki nie ukończyłem nigdy, choć miałem wszystkie dodatki. Coś ta gra utraciła z pierwszej części. Trójki tylko demo tknąłem a recenzje mnie skutecznie odstraszyły. Mam nadzieję, że czwóreczka przyniesie ze sobą powiew pierwszej, dla mnie najlepszej do tej pory, części.

Odnośnik do komentarza

Ja dwojke kocham calym serduszkiem. Jedynka nabiera tempa dopiero pod koniec, ale jak juz sie rozkreci to nie mozna oderwac sie od konsoli. Trojke przeszedlem jak dotad tylko raz i moim zdaniem jest rownie dobra jak poprzednie czesci. Ale nienawidze jej za decyzje, jakich musialem podjac bedac stuprocentowym badassem. ;/

 

Na czworke czekam z wywieszonym jezorem i nie moge sie doczekac nowej historii, bo uniwersum siadlo mi jak madison ivy na czlonku keirana lee.

Odnośnik do komentarza

Magellan...nie skończyłeś dwójki bo co? Trójki nie tknąłeś na podstawie czyich recenzji?

 

Jedynka jest świetna, mimo skopanego cover systemu, ale dwójka to absolutny geniusz programistów. Ta gra nie ma słabych punktów. Trójka powieliła schematy części drugiej, ale zrobiła to tak świetnie, że nie ma miejsca na nudę. To, plus naprawdę świetne DLC (ok, rypiące graczy w asshole), i mamy trylogię doskonałą. Nie ukończyć jej to tak jak wyleźć z panny na trzy sekundy przed szczytem i wskoczyć do wanny wypełnionej lodem. Nie rób sobie tego.

 

Po tych kilku obrazkach z czwórki już wiem, że czeka mnie kolejna przygoda z najlepszą trylogią na past-geny. Byłem przeciwnikiem ruszenia uniwersum, ale kupili mnie i już nie wypuszczą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Magellan...nie skończyłeś dwójki bo co? Trójki nie tknąłeś na podstawie czyich recenzji?

Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale miałem dwa podejścia do tej gry (drugi raz z przerzuceniem swojej postaci z jedynki). Chodziło chyba o eksplorację planet w poszukiwaniu minerałów, którą uprościli do tego stopnia, że mi się odechciało je skanować i do tego nie czułem ich wielkości po prostu... Dwa to schematyczność, której w jedynce albo nie było, albo jej nie odczułem przez fajne zabiegi z historią.

 

Trójeczka graficznie nawet mi przypadła do gustu, była mroczniejsza. Jednak oceny graczy dotyczące fabuły zabiły mi chęć kupna gry. Ponadto odkąd złapałem kontroler / gamepad, granie na klawiaturze i myszce stało się dla mnie udręką a twórcy ME na PC nie wsparli kontrolerów. A szkoda, bo tytuł idealnie się do tego nadawał, czego zawsze zazdrościłem konsolowcom.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

imo dwójka najlepszą historię i postacie, do kitu tylko mechanika i rozwój postaci. jedynka stablina za(pipi)istość, trójka meeeeeeeh.

na czwórkę czekam, licze na równie dobry scenariusz, aby jak najmniej czerpała z trójki.

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie, że EA, która jak wiemy jest największym rakiem naszej branży, nie zapowiedziała jeszcze żadnego remastera. Przecież taką trylogię ME, w 1080p/60fps i przede wszystkim ze wszystkimi dodatkami, to myślę, żeby sporo osób przytuliło (ja na pewno, nawet w pełnej cenie). Przyjemnie by to umiliło oczekiwanie na ME4. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak do tej pory byłem optymistycznie nastawiony do daty wydania, tak po E3 nie wierzę w 2015. Jakby to miał być 2015 to by teaser jakiś pokazali, a nie tylko jakieś koncepty i reklamę studia. Ogólnie to słabe to było. Byłem przekonany, że zaprezentują coś, nawet jakieś rendera /in-engine lub coś innego, a nie gadające głowy i opowieści jakie to Bio jest cool.

2016. Niestety. 2015 to pewnie Remastered Trilogy.

Chyba, że wydadzą to w tym swoim planowanym beta-testing, early access

 

Ogólnie po tej prezentacji mam tylko nadzieję, że zachowają klimat i style ME. Skoro ta gra ma nie mieć za dużo wspólnego z trylogią to mam pewne obawy, że możemy już nie dostać tak dobrej space opery. Trochę się obawiam po tym E3 o grę.

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

https://www.youtube.com/watch?v=MzueBbcXqRk

 

-"Seems strongly implied that new Mass Effect will be set in totally different galaxy, but will contain familiar elements. #SDCC"
-"Not playing as Shepherd, and Shepherd is not important to story - new uncharted areas. #SDCC"
-"Mako is back in Mass Effect! More agile, no cannon. #SDCC"
-"New Mass Effect is focused on exploration of planets, Mako is meant to be fast travel on them. #SDCC"

 

Prędko to ten nowy ME się nie pojawi.

Edytowane przez Timmy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...