Skocz do zawartości

Final Fantasy XII


el-shabazz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc właśnie często jak wchodziłem do Pirania Rif była burza ale jak poszedłem lokacje dalej to znikała.A zodiac Espera pokonałem.

Acha-uało wam się znaleść zodiac spear w henne mines.Ja próbowałem jakieś 200 razy i może 15 razy pojawiał się skarb i za każdym razem było w nim złoto.

Aby dostac Zodiac Spear w Henne Mines musisz miec niewiarygodne szczescie. Z tego co pamietam istnieje 0,01% szansy na odnalezienie tego w skrzyni. I to przy zalozonych rzeczach podnoszacych troche szczescie (Diamond? ).

 

Najlepszy sposob to odpuszczenie skrzynek w poczatkowej fazie gry (15 dokladnie odpowiednich - ja grajac bez opisu zostawialem poprostu wszystkie) I podnisc wlucznie z Necrohol of Nabudis(tak sie chyba to nazywalo jesli dobrze pamietam), mozna to zrobic od momentu pokonania King Bomb, w Salikawood.

 

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Ja zmasterowalem FFXII dawno temu

 

tz. Max lvl , Najlepszy ekwipunek, wszystkie espery i oczywiscie wszystkie Hunty

 

pierwszy raz przeszedlem gre dla fabuly i zrobilem to w 47h

 

2 raz masterowanie zajelo mi 135h.

 

Zawsze tak przechodze jRPG wiec nie bylo to dla mnie jakies specjalnie uciazliwe,

 

Po 1 razie gdy skonczylem odrazu wystartowalem z nowa gra,

 

 

Ale prawda jest taka ze lvl Up i zdobywanie bylo duzo bardziej monotonne niz np w ffX :/

 

Gra fajna ale napewno nie jest to Top3 serii FF

Odnośnik do komentarza

w tym miejscu chyba najlepiej jest rozwalac nietoperze (zaraz po wejsciu do swiatyni sporo ich lata) koniecznie nabijajac wysokie combo, wtedy wypada wiecej crooked fangow z nich

 

ale jakos szczegolnie to sie na tym nie wzbogacisz, koniecznie musisz miec nowe bronie ? ja zawsze wolalem podbic kilka leveli* i zaden boss nie mial nic do powiedzenia, bo kupowanie co rusz nowych broni to po prostu meczarnia, nigdy nie starcza kasy na wszystko

 

* polecam miejsce w ktorym mozna spotkac darkmare'a, on i straznicy w zbrojach daja sporo expa, w dodatku bardzo blisko jest save point jakbys mial malo hp

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mam pytanie. Dopiero co zacząłem grać w tego Finala i dialogi to tutaj są czytane? Bo na poczatku, kiedy Basch obajśnia zasady gry, to widzę tylko napisy. WTF? Mam nadzieję, że dalej dialogi będą czytane, a może to wina tego, że na starcie dałem subtitles na ON? To już w FFX był voice acting i na dole leciały napisy, a tutaj taka lipa.

Odnośnik do komentarza

damn

znowu utknalem - w ff12

jestem po PHON COAST i teraz chodze po planszach gdzie sa takie kotki, weze i malboro overkingi.

Spotkałem typa, ktory zlecil zadanie zniszczenia jakiegos stworka, pozniej ide dalej i spotkałem takiego jaszczuroludka, ktory mowi, ze zabladzil czy cos i nie mgoe przejsc dalej, bo droga zawalona syfem :|

co robic?

Odnośnik do komentarza

ta lokacja gdzie są "sa takie kotki, weze i malboro overkingi" to tschita uplands i masz iśc do sochen cave palace na północy i będziesz walczył z pięcioma mandragorami (boss fight), to jest ten ukryty hunt do zaliczenia na który dostałeś zlecenie (od tej osoby powinieneś dostać klucz do bramy w sochen)

i nie mgoe przejsc dalej, bo droga zawalona syfem :|

eeee?

Edytowane przez Młody
Odnośnik do komentarza

W Tschita Uplands

 

Skieruj się na wschód. W trzeciej lokacji (ta z Gate Crystal) pogadaj z kobietą. Dostaniesz nieoficjalne zlecenie na nieznanego potwora (To juz chyba masz?).Na następnej planszy trzymaj się lewej strony (północnej) i idź prosto, aż do przejścia w kierunku północnym. Skorzystawszy z niego udaj się dalej na północ i wejdź do jaskini.

 

To zawalone skalami to tylko przejscie ,znajdz inna droge

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich maniaków rpg,u mnie na liczniku dochodzi powoli 300 h :),fabuła przed ostatnią lokacją(będę chyba najdłużej grającym w tą grę na świecie...jakoś tak wyszło),no ale gra pochłania czas.Za to w końcu biorę się za największych madafaków w grze,na liście do odstrzału zostali:Pylraster,Zodiark,Ultima,Yiazmat i Omega Mark XII.Tylko że wcześniej chciałbym zdobyć Tournesola,mam prawie wszystko,brakuje mi tylko JEDNEJ głupiej sztuki High Arcana aby mieć ten mieczyk...Więc ciągle się męczę i jej szukam,drop rate z rare game jest wkurzająco niski,można 100 razy próbować i nic,ta gra czasami jest jedwabiście męcząca i wkurzająca,są tam jakieś patenty na gamefaqs,zobaczymy.Jednak stwierdziłem,że bez podpowiedzi i porad jak np.na gamefaqs,nie ma szans odkryć lub zdobyć pewnych rzeczy,albo poruszać się po lokacjach,mam na myśli Giruvegan-Great Crystal.Twórcy gry chyba zakładali że ludzie będą korzystać z poradników,chyba nie ma takiego psyko,który zdobył i pokonał wszystko bez porad,bo to moim zdaniem niemozliwe.Ogólnie drużyna podpakowana i nieźle wyposażona,ale Tournesol by się przydał na największych bossów.A jak ich w końcu pokonam(fajnie by by ło),to kończę fabułę i potem małe podsumowanko.

 

Edit 1:Zodiark pokonany!Po kilku próbach dzisiaj,w końcu się udało.Mało tego,podczas walki okradłem go z High Arcana i Serpentarius,więc mam już wszystkie składniki na Tournesola :D Nie powiem,humor mi się poprawił.Jutro idę na Pylrastera.Aramis,Welna-dzięki i pozdro.

 

Edit2:Pylraster i Ultima gryzą glebę,szczerze mówiąc rozczarowali mnie trochę,nie było trudno,nie to co walka z Zodiarkiem.Tournesol-super miecz,ułatwia sprawę.Teraz trzeba zrobić sobie zapas jedzenia,picia i zastartować do Yiazmata :angry:

 

Edit3:Yiazmat w końcu padł...zajęło mi to licznikowo ok 10 godzin męczarni,najgorsze były jego ostatnie paski życia,kiedy co chwila ktoś mi padał z drużyny.Ogólnie trudna i żmudna walka,jednak bardziej ze względu na jego ilość hp.Nagroda kiepska,przyda się to do stworzenia Wyrmhero Blade,ale co mi po tym jak i tak nie będę mógł tej broni do niczego wykorzystać bo nie będzie już żadnego bossa do pokonania.

 

Edit 4:Niestety,nie dałem rady Omedze,po kilku próbach dałem spokój.Nie dość że droga do tego bossa jest żmudna i długa,to jeszcze nie ma sejwu przed walką a zginąć można łatwo.Przyznaję że za cienki jestem na niego,drużynę mam niezłą,ale to za mało,może gdybym podpakował wszystkich do 99lv,ale nie mam już na to ochoty i czasu,idę na Vayne'a,kończyć fabułę.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

JA wymaksowalem,

 

Najszybciej bronie zdobywa sie przez bazar.

 

Aby pokonac wszystkich potrzebowalem 254h. Najtrudniejszy jest wg mnie .....Zodiark. Nie mialem jeszcze broni najlepszych na niego (a nawet z nimi jest ciezko) i jakos najbardziej utwkil mi w pamieci. Prze(pipi)any Summon.

 

Powodzenia

 

PS Swietna Gra

 

Odnośnik do komentarza

No i dziś jest ta chwila,ukończyłem dziś Final Fantasy XII,mogę więć pokusić się o podsumowanie moich wrażeń z gry.Dla mnie osobiście w erpegach najbardziej liczy się fabuła oraz postacie,ich przedstawienie,ich psychika,relacje między nimi,to jest istota tych gier.I własnie w tych dwóch elementach gra daje ciała strasznie.Po napisach końcowych czułem się dziwnie,czułem się rozczarowany,rozczarowany tym że Square Enix nie było w stanie stworzyć tych dwóch rzeczy porządnie.FABUŁA:Niby ok,ale w jej ciągu nie widzimy żadnych bliższych relacji między postaciami,od początku do końca gry ta grupa ludzi sprawia wrażenie że są ze sobą bo muszą,a nie bo np.sie polubili,zakochali(zresztą wątku miłosnego i tak nie ma)nie wiem,szukam powodu dlaczego ci ludzie ze sobą byli.To wygląda tak że na początku podróży są tacy sami jak na jej końcu,przyszli i poszli.Nie wiem jak można było zrobić głównym bohaterem tak bezpłciowego chłopaczka jak Vaan.W ciągu gry myslałem:może później jego postać stanie się ciekawsza.Ale nie,do końca pozostał nudny,to po prostu zwykły,niedojrzały małolat,z typowymi problemami i zachowaniem.On nie miał nawet odrobiny charyzmy ani charakteru,nawet jeśli Balthier miał być niby postacią główną to poboczna historia Vaana wogóle mnie nie interesowała,dlaczego?Bo jej nie było!Nie wiem co ten chłopak tam robił.Dobra,gdyby dojrzał,zmężniał w trakcie podróży,stał się liderem,ale nic z tych rzeczy!Penelo to żeńska kopia Vaana.Ogólnie fabuła standardowa i bez polotu,z tragicznym prowadzeniem bohaterów i ich relacji.To druga część FF,po X-2 w której po zakończeniu gry nie czułem żalu że to już koniec.Chciałem tą grę wymasterować(300h gry :) ),zdobyć wszystko co ma do zaoferowania bo i tak tytuł jest dobry,ale wnioski ogólne są jakie są.POSTACIE:ŻADNA z postaci tego fajnala,nie sprawiła że ją polubiłem,przywiązałem się do niej,będę ją wspominał.Jedynie co trochę charyzmy miał Larsa Solidor.

 

Podsumowując,ten fajnal to mieszanka świetnej grafiki,systemu walki,rozbudowania świata z rozczarowaniem jakim są postacie i fabuła.Zdecydowanie za duży nacisk postawiono na walkę,zamiast na dopracowanie fabuły.Co będę pamiętał,to że nonstop coś się szlachtowało,a nie zawiłości fabularne.Ta część nie ma tego magnesu,który przyciągał mnie do poprzednich(od FF VII do FF X)Podobnie jak X-2,ciekawe że obie gry robił już Square Enix,wniosek sam się nasuwa,dają ciała i to równo.Ogólnie:gra jest bardzo dobra ale nie w tych elementach co potrzeba.Kibicuję jednak SE aby XIII okazała się megahitem i zryła nam berety,bardzo tego pragnę.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

Aj, za nic w swiecie nie moge sie zabraca za tego FF'a. Zaczynalem juz z 4 razy i eh ten system walki, swiat i w sumie wszystko mnie odpycha, zupelnie nie moge sie odnalezc w tej grze by sie czuc swojsko jak chociazby z Cloudem czy Tidusem. Nawet glupie X-2 docisnalem do konca tak by miec z glowy, ale tutaj nie moge po prostu tego zrobic. Pokladam duze nadzieje w XIII i Versus XIII, dla tych gier mam zamiar rowniez zakupic PS3.

 

Alien00 - jesli nie sprawdzales VI czesci to radze ja sprawdzic, imho ma wystarczajaco duzo magnesu co VII czy tez VIII ;)

Odnośnik do komentarza
Aj, za nic w swiecie nie moge sie zabraca za tego FF'a. Zaczynalem juz z 4 razy i eh ten system walki, swiat i w sumie wszystko mnie odpycha, zupelnie nie moge sie odnalezc w tej grze by sie czuc swojsko jak chociazby z Cloudem czy Tidusem. Nawet glupie X-2 docisnalem do konca tak by miec z glowy, ale tutaj nie moge po prostu tego zrobic. Pokladam duze nadzieje w XIII i Versus XIII, dla tych gier mam zamiar rowniez zakupic PS3.

 

Alien00 - jesli nie sprawdzales VI czesci to radze ja sprawdzic, imho ma wystarczajaco duzo magnesu co VII czy tez VIII ;)

No widzisz,ta nieszczęsna XII... Trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro dla FF fanów ;) ,z tą VI to nie myślałem nigdy o tym ale może obczaję,pozdro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...