Skocz do zawartości

Final Fantasy XII


el-shabazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra po 12 latach nadal dobrze to robi. Remaster ładnie zrobiony, a grać się chce, no ma ten feeling, nie ma co się oszukiwać. Jak dla mnie najlepsze ATB system, jaki do tej pory wypuścili, myślałem, że mnie ta nostalgia i różowe okulary przysłonią, a jednak nic się nie zmieniło, nie czuć aż tak archaizmu w tej grze, można śmiało powiedzieć, że ten Final przetrwał próbę czasu.

Odnośnik do komentarza

U mnie właśnie nostalgia nie zagrala bo na ps2 odpalilem FF12 i sprzedalem na allegro po kwadransie. Jakies gambity, autoataki, pseudo real time i uczucie MMORPG. To nie byl FF ktorego znalem po VII-X.

 

A powrot po latach do remastera i wsiąkłem na maksa.

Odnośnik do komentarza

Ok - obejrzałem też tutorial do tego, nie jest to wyjaśnione - a dopiero nabiera sensu jak kilka postaci ma nauczone specjale.

A do niedawna tylko 1 postać z teamu u mnie miała, dlatego nie czaiłem.

 

Gra się bardzo przyjemnie i mimo, że automat to jakoś daje to satysfakcję.

Bardzo podoba mi się też, że akurat ta odsłona jest trochę bardziej "dorosła" niż inne fajnale, a główny plot jest obsadzony w konflikcie między nacjami - a nie standardowe ratowanie świata (przynajmniej do momentu w którym jestem tak mi się wydaje;)). Głosy postaci też są mi siadły, tak jak nie lubiłem Vanna za wygląd - z każdą chwilą zyskuje. Ogólnie dialogi i relacje między postaciami mocno na plus!

Odnośnik do komentarza

No ja tam coś mgliście pamiętam, że nie warto niektórych sprzedawać i lepiej je trzymać, bo są very rare looty, z których można stworzyć mocne przedmioty, nie wiem czy nie dojdzie jakiś guide/lista tych przepisów na wszystko. Z bazaar jest naprawdę od wuja roboty i stąd te looty są niektóre potrzebne. 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

To jeszcze nie doszedłem do tego.

A te hunty z listy zawsze się wszystkie da zrobić? Czy niektóre będą niedostępne - z progresem fabuły?

 

Bo mam hunta na jakiegoś dużego kurczaka ale byłem za słaby żeby go pyknąć więc chciałem wrócić do niego po kilku godzinach, a tam już go nie ma, bo lokalizacja w której był zalała się wodą i wszystkie potworki na mapie się pozmieniały - lol ?

Odnośnik do komentarza

Nie sprzedawac Giant Snakeskin, ktore sie dostaje za hunta. Sprzedalem, a jest potrzebne zeby zgarnac lepsze nagrody z innego questa.

 

Jezeli mozecie kisic loot to kiscie. Sprawdzcie sobie FAQ na bazarze i sprzedawajcie konkretne przedmioty, zeby dostac konkretne itemy z bazaaru. Jak sprzedacie wszystko to bedziecie mieli wiecej kasy, ale pozniej koniecznosc farmienia dodatkowych przedmiotow.

 

Wyjatkiem sa itemy, ktorych macie na peczki - wczesnie to np Wolf Pelt, a pozniej to Bone Fragments.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, michu86- napisał:

To jeszcze nie doszedłem do tego.

A te hunty z listy zawsze się wszystkie da zrobić? Czy niektóre będą niedostępne - z progresem fabuły?

 

Bo mam hunta na jakiegoś dużego kurczaka ale byłem za słaby żeby go pyknąć więc chciałem wrócić do niego po kilku godzinach, a tam już go nie ma, bo lokalizacja w której był zalała się wodą i wszystkie potworki na mapie się pozmieniały - lol ?

Wróć do tej lokacji jak zmieni się pogoda. Przeciwnik powinien tam wtedy być.

Odnośnik do komentarza

Żadne polowanie nigdy nie przepadnie. Natomiast mogą mieć jakieś różne cykliczne czy zmienialne warunki, takie jak właśnie pogoda. 

 

 

Przedmioty też chyba nie przepadają, chociaż mogą wymagać trochę powtarzania, jeśli niewłaściwie to rozegrasz. Trudno to opisać bez opisywania całego systemu. W każdym razie wiele przedmiotów (Bazaar) wymaga sprzedania określonego lootu i chociaż wystarczy je sprzedać kiedykolwiek i komukolwiek w grze, to po wybraniu danej "nagrody" konto się "kasuje" i do kolejnego "przepisu" trzeba znowu sprzedać określoną liczbę. Można więc teoretycznie coś stracić na wyprzedaniu kilku przedmiotów częstego lootu, ale nie przejmowałbym się tym strasznie, nie wpływa to jakoś baardzo na grę.

 

Powyższe w oparciu o pierwotną wersję... może coś zmienili. Wydaje mi się, że Great Serpent Skin mieli zmienić tak, że nie można go sprzedać, ale na pewno nadal coś tam w tym queście na pewno można spie'przyć z liczbą i kolejnością podawanych przedmiotów. 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że ten Zodiac Age jest łatwiejszy od pierwotnej wersji. No nie wiem, Emerald Dragon pyknięty bez problemu, a wiem jaki miałem z nim problem wtedy. Bo póki co, na razie mam linie fabularną, dodatkowych bossów jeszcze nie miałem.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Jak nie mogę trafić latającego przeciwnika fizycznym tzn:

> da się go trafić tylko łukiem, kuszą, czarem

> za niski mam level (wróg ma nazwę na czerwono)

> za mało mam dex (najczęściej w rpgach to ten wskaźnik za to odpowiadał - ale nie wiem czy tu w ogóle występuje, bo nie sprawdzałem)

> muszę ustawić gambit na flying enemy

 

Czy co ?

Chodzi o ptakola ZU ; )

 

Odnośnik do komentarza

Łe - szkoda.

Śmieszne trochę, że małego, szybkiego nietoperka da się trafić melee a dużej spasionej dupy Zu nie idzie ;)

 

Jaki tu jest dobry sposób na farmienie kasy? Wiecznie mi jej brakuje...

 

Oraz czy da się chainować jakoś różne typy potworków? Bo wystarczy, że zabiję inny typ moba i chain przepada...

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

W sumie nie wiem gdzie może być dobra farma gil, bo jakoś niespecjalnie nie mam z tym problemu, by kupować nową broń czy zbroję, może dlatego, że dużo walczę i sprzedaję śmieci z loot. Chainować to tylko jeden typ potworów możesz, jest za to pucharek nawet, żeby zrobić 50.

 

Poprawiam się, że jednak można zmieniać postacie podczas walki jak coś.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Nie mogę odblokować całego License Boardu.Poza głównym polem mam małe pola których nie mogę "kupić", ale po najechaniu kursorem, wyświetla się info co się na danym polu znajduje.Co ciekawe, w niektórych przypadkach pola takie(poza zasięgiem głównej  planszy) mam odblokowane.Kazda postać ma dwa boardy praktycznie zapełnione, oprócz tych nieaktywnych pól.Jesyem praktycznie na końcówce gry?Gdzie tkwi przyczyna?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...

Ale wsiąkłem. Piękny remaster. Auto ataki i gambity to zbawienie i tak powinien wyglądać system w 15tce, a nie ślepe trzymanie kwadratu przez 30 godzin...

Tryb turbo pomaga w expieniu i wbijaniu trofeów. To będzie chyba moja druga platyna w życiu. Pierwsza wbita w Destiny 2 ale tam to 2.5k godzin nagrane to jakoś tak wpadła.

Znów trzeba korzystać z FAQ i opisów sekretów jak za starych dobrych czasów. Tylko ten bazar ze swoim durnym systemem. Jedyne co mi się nie podoba. Tak to final idealny! Daję 9/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.