Skocz do zawartości

Final Fantasy XII


el-shabazz

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest metoda RNG?

Metoda RNG

 

Tyczy sie tego ,ze drop ze skrzynek wcale nie jest randomowy. Tz. Konsola nie "losuje" sama dropu ale liczby, ktorym przypisany jest drop zostaly wylosowane przez komputer i tym liczbom zostaly przyporzadkowane dropy. Lista tych "kodow" jest umieszczona w grze. Czyli Gra nie losuje indywidualnie dropu ale losuje liczyby ktorym przypisany jest drop.

 

Kiedy wlaczasz PS2 lista ta jest ladowana. Gdy skrzynka bedzie musiala "wylosowac" drop bedzie go pobierac z tej wlasnie listy zaladowanej na starcie i kazdy kolejny drop bedzie kolejnym dropem z tej listy.

 

Robiac odpowiednie rzeczy, mozesz wymusic na grze zdropienie Rare Item.

 

Dlaszy ciag dla zainteresowanych po angielsku....

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak, czytalem o tej metodzie. Gwarantuje ona wylosowanie Zodiac Spear ze skrzynki w kopalni.

 

Jak napisal welna, uruchamiajac konsole ustanawia sie pewien szereg wartosci, nastepnie gra w zaleznosci od czynnosci w niej wykonanych zaczyna jechac po wartosciach i gdy chcemy wylosowac jakas skrzynke w ktorej moze byc rare a moze byc smiec sprawdza te wartosci i decyduje co dostajemy.

 

Pewien koles odnalazl prawidlowosc w systemie rollowania. Nie pamietam juz dokladnie (a nie chce mi sie klikac w link od welny aby sprawdzic czy to jest to samo - lenistwo :P )ale polegalo to na tym ze po uruchmieniu konsoli i zaladowaniu gry, konsola startuje z pewna wartoscia, gdy nastepnie wykonamy ataki (na samego siebie zeby nie bylo dodatkowych efektow) to gdzies tam w ktoryms ataku pod rzad bedziey mieli combo, po tym combo sa 3 albo 4 mozliwosci ciagow liczb, trzeba liczyc kolejne hity z rzedu, jezeli combo bedzie okreslonej przez niego ilosci, to trafila nam sie sciezka A, jezeli nie to B itd itp, liczac kolejne hity i patrzac kiedy jest combo mozna to zawezic az do punktu kulminacyjnego.

 

Sprowadza sie to do tego ze po X uderzen (bodajze ~50) masz 100% szansy na to ze nastepny hit bedzie 5 hit combo, jezeli zamiast wykonac uderzenie bedziesz otwieral skrzynke, to gra uzyje wspomnianej wartosci do decydowania o tym co dostaniesz ze skrzynki - najlepszy item jaki skrzynka oferuje, czyli rare item. W ten sposob mozna zrobic 100% szans na zodiac spear, zamiast zwyczajowego 1%, co zabawne Diamond Armlet tutaj przeszkadza.

 

Oczywiscie kupa z tym zabawy, ale jezeli ktos nie zaczynal gry od nowa, a chcialby zodiac spear zdobyc, to jest to jego najlepsza na to szansa.

 

Ja zaczalem gre od nowa, tak na marginesie ;)

Odnośnik do komentarza

Btw to ZJS jest już prawie cały przetłumaczony na angielski;]. Na sieci można znaleźć już patcha tłumaczącego, ale to narazie jest beta i jest kilka błędów.

 

 

No nareszcie=]

Szkoda ze jeszcze nie w 100% skonczony ale poczeka sie.Mam tylko nadzieje ze nie porzuca projektu i skoncza go w pelni.

Odnośnik do komentarza

Przetłumaczone jest wszystko co było w zwykłym FFXII - brakuje tego co zostało dodane w Zodiacu. Ponadto są bugi - nie ma tutoriala Tomaja, niektóre czcionki są brzydkie itd. Postęp prac to jakieś na oko 90-95%., więc niedługo powinno być skończone;].

 

 

Aha, trwa też....polskie tłumaczenie Zodiaca, ale to jest bardzo wczesny projekt i długa droga przed nim.

Aby nie być gołosłownym: http://img57.imageshack.us/img57/634/pal.png

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Przetłumaczone jest wszystko co było w zwykłym FFXII - brakuje tego co zostało dodane w Zodiacu. Ponadto są bugi - nie ma tutoriala Tomaja, niektóre czcionki są brzydkie itd. Postęp prac to jakieś na oko 90-95%., więc niedługo powinno być skończone;].

 

 

Aha, trwa też....polskie tłumaczenie Zodiaca, ale to jest bardzo wczesny projekt i długa droga przed nim.

Aby nie być gołosłownym: http://img57.imageshack.us/img57/634/pal.png

 

 

Robi je ten sam gosciu od ang. patcha wiec chyba jest polakiem;]

 

Napisalem do niego i odpisal ze pracuje nad polskim patchem ale zajmie mu to jakies 2 lata bo przeznacza ok. 1 godzine dziennie na niego.

Edytowane przez Wicked
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przetłumaczone jest wszystko co było w zwykłym FFXII - brakuje tego co zostało dodane w Zodiacu. Ponadto są bugi - nie ma tutoriala Tomaja, niektóre czcionki są brzydkie itd. Postęp prac to jakieś na oko 90-95%., więc niedługo powinno być skończone;].

 

 

Aha, trwa też....polskie tłumaczenie Zodiaca, ale to jest bardzo wczesny projekt i długa droga przed nim.

Aby nie być gołosłownym: http://img57.imageshack.us/img57/634/pal.png

 

 

Robi je ten sam gosciu od ang. patcha wiec chyba jest polakiem;]

 

Napisalem do niego i odpisal ze pracuje nad polskim patchem ale zajmie mu to jakies 2 lata bo przeznacza ok. 1 godzine dziennie na niego.

 

Świetny projekt, oby tylko się nie zniechęcił po miesiącu :). Trzymam kciuki i biję pokłony, jeśli mu się to uda.

Odnośnik do komentarza

Niedawno zacząłem FFXII mam w związku z tym pare pytań:

 

1. opłaca sie rozwijac Panelo w kierunku maga- 2 mag leczacy po Ashe. Nie chce zeby pozniej z mozliwych uwarunkowan fabuły miec narzucony team i nie miec tam jak ja to mowie 'uleczajki'

 

2. kiedy a raczej komu oplaca sie zakladac light armor? heavy armor zwiekszaja def ( jesli sie nie myle) mistici daja do magica a light daja do czego?

 

3. czy mozliwosc zrobienia przez bohatera np 3 hits - jeden atak, jest czyms uwarukowana czy jest to kwestia losowości?

 

4. czy was tez denerwuje Fran?

Pomyłka,odpisałem na ten post niepotrzebnie,myslałem że styczeń 2010,tylko dlaczego na każdej stronie u góry,w każdym temacie jest zawsze ten sam post,z zamierzchłych czasów,no i akurat nie spojrzałem na datę...przepraszam za pomyłkę.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

Dla mnie gra była wyśmienita. Skończyłem ją parę miesięcy temu. Fabuła mi się bardzo podobała ze względu na politykę jednak trochę tego było za mało. Kocham tą grę za mój ulubiony świat w serii (Ivalice). Świetny system walki (wkońcu jakieś zróżnicowanie) i system gambit. Nie podobało mi się jednak trochę chociaż częściowo mam to na plus, że każdą postacią pod koniec gry masz wszystkie skille i postacie różnią się tylko paroma. Moja ocena 9/10

 

PS. 180h gry robi niezłą wodę z mózgu:)

Edytowane przez dameron
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...