Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko bo ja nowy w temacie pokemonów. (grałem coś na gba ale dawno) czy ta gra jest strasznie skomplikowana dla nowicjusza bo tu taki slang idzie że nic nie rozumiem czy da radę zwykły śmiertelnik pograć bez napinki. Tzn sam ze sobą i może po dłuższym czasie z kimś ?

Może krócej:)  :   Czy casual pokemonowy też będzie miał z tego fun ? :)

Oczywiście. Gra ma proste zasady i prosty system. Skomplikowanie się robi jak coś chcesz ugrać w PvP albo na przykład wyłapać pełny pokedex (i "świecące" poki). Poza tym bardzo łatwo się "wchodzi" w tą grę. Jeżeli grałeś coś, nawet dawno, to zaraz się odnajdziesz. X/Y wprowadziły dużo nowości ale IMO to lepiej dla nowicjuszy bo gra stała się bardziej pro-mainstreamowa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ogolnie to niby gra dla dzieci wiec jest dosyć prosta, każdy nawet kompletny laik spokojnie może pograć dla przyjemności nie wiedząc nic o grze

 

dopiero potem można odkryć drugie dno i zagłebić sie we wszelkie styatystyki, taktyki i inne głebsze rzeczy (z PVP na czele)

 

to coś jak bijatyka - każdy noob może sobie na luzie pograć klepiąc losowo klawisze i też powalczy i będzie miał zabawe, ale można też wejśc głebiej i uczyć sie kombosów i róznych taktyk

 

 

vWięcej niż 2. Houndoomite, Aggronite i Heracronite są do dorwania tylko w Y, a Manecite, Tyranitarite i Pinsirite tylko w X.

 

aa no tak, pomyliłem sie i to znacznie

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dopiero od tej części bawię sie w wymiany i zastanawiam się jak to jest możliwe, że Poki, które mam z wymian(Fennekin, Squirtle czy Bulba) dostają o wiele więcej EXP niż Poki z affection 2. Squirtle to nawet prawie 2x więcej expa dostaje - nie narzekam na to oczywiście, ale ktoś wie jak to jest możliwe?

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

dokładnie

 

z podobnej beczki - czy jak dostałem w wymianie bulbazaura z japońskiej wersji i ma on imie po japońsku napisane i mi sie to nie podoba to jak go rozmnożę to dziecko pewnie będzie miało już zwykłe angielskie imie? ale za to strace ten bonus do expa?

 

 

w ogole wczoraj zdobyłem FLY i musialem zrobić porzadek w teamie żeby mi sie zmieścił ktoś kto mi umożliwi latanie (tymczasowo używam nowego ptaszka wrestlera)

ze smutkiem postanowiłem odstawić do pudła alakazama, i tak go nie używałem bo był przepakowany ostro, postanowilem że zostawie go sobie na PVP, a team ulepie z innych (i tak mam 2 inne poki psychic w teamie)

 

mocno też ze smutkiem rozważam odstawienie kalmara, mimo że już nie posysa i jest całkiem silny, to jednak jego typ pokrywa sie z pandą i firefoxem.

po odłożeniu alakazama mam 2 wolne miejsca. a do zbalansowanej drużyny potrzebuje jeszcze kogoś z ground, kogoś elektrycznego, i kogoś z flying , czyli 3 poki, no i nie może też przydał by sie grass

a oprócz tych 3 typów do dobrego balansu kuszą mnie zupelnie inne poki - gengar, scolipide (ta wielka gąsienica) i ivisaur (wszystkie 3 mają poison więc wykluczają sie wzajemnie)

Odnośnik do komentarza

dokładnie

 

z podobnej beczki - czy jak dostałem w wymianie bulbazaura z japońskiej wersji i ma on imie po japońsku napisane i mi sie to nie podoba to jak go rozmnożę to dziecko pewnie będzie miało już zwykłe angielskie imie? ale za to strace ten bonus do expa?

 

Dostałem Squirtla z japońskim imieniem, i co prawda nie wiem jak jest z rozmnażaniem, ale wystarczy, że zmienisz go w Wartortle i już japońskie imię zmienia się na angielskie.

Odnośnik do komentarza

nikt nic nie pisze od wczoraj wiec musze sam ze sobą :P

 

wczoraj sporo ruszylem do przodu, zrobilem elektryczną odznake, mam gengara itp

 

ale mam problem miałem kasztana w teamie podczas walki o odznake, i zdążył podczas finałowej walki zrobić 2 levele -wskoczył z 35 na 36, a potem odrazu na 37, i dopiero po walce na 37 ewoluował, i tu pojawia sie problem - bo na 36lvlu zaraz po ewolucji powinien nauczyć sie swojego flagowego ataku "spiky shield" , ale przegapił ten moment i ewoluując na 37 już sie go nie nauczył.

dlatego mam pytanie - w jakimś mieście jest jakiś NPC który potrafi nauczyć poka jego starych "zapomnianych" ataków?

edit - dobra juz znalazłem na serebi, jest w Dendemille Town

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

na serebi piszą że tak

 

ja chyba mam jedną (chyba z jakiegoś kamienia z rock smash)

 

troche lipa płacić łuske za atak poka którego sie nie będzie używać na 90% :P w dodatku on potrafi nauczyć sie tego ataku też na 75lvlu (2 razy sie go może nauczyć, lis i żaba też mają flagowy atak ktorego sie uczą na 36 i 75)

 

 

normalnie to bym zrobił load w takiej sytuacji, ale przez ta informacje o psujących sie sejvach w stolicy łaziłem po mieście pół godizny i robiłem różne rzeczy, a potem całego gyma tez zrobilem bez żadnego sejva wiec by mnie cofneło o godzine wstecz :P

zwykle zapisuje przed ważnymi walkami a tutaj akurat peszek

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ewoluują na różnych. Startery zawsze na 16 i 36(z wyjątkiem bulbasaura, który w venusaura zmienia się na 32lvl). Niekiedy potrzebne są specjalne kamienie, niekiedy trzeba je wymienić albo uszczęśliwić. Przeróżnie. Najlepiej wejdź tutaj:

http://serebii.net/pokedex-xy/

Poszukaj tego pokemona, którego masz i zobacz kiedy się zmienia itd.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

oo nie wiedzialem że na 3ds są patche xD

 

 

 

btw Gurmecia patrze na team jaki masz w synaturze - nie boisz sie że jakiś fire albo rock zmiecie ci 4 poki z teamu zanim zdążysz powiedzieć "typ bug jest fajny" ? ;)

 

tzn niebezpiecznie miec tyle robali które są bardzo podatne na kilka mocnych i popularnych typów

Odnośnik do komentarza

musimy powalczyć, moj team póki co nie jest skończony ale już przynajmniej większość poków mam na 50 lvlu i nie scalują się z jakiegoś 8 levelowego ciecia xD

 

ja też kiedyś w bw2 robiłem przejście gry z samymi robalami - było ciekawie, ale bałem sie ognia jak ognia xD

 

 

 

z innej beczki powiedzcie mi co to jest ten "game chat" ? przy wymianach i przy walkach zaznaczałem żeby był włączony ale co on robi? można rozmawiać głosowo? bo ja słyszałem jedynie zgrzyty i trzaski, zero jakiegokolwiek słowa, a sam mówilem rzeczy tylu "ej słyszysz mnie? powiedz coś" i nie wiem czy to cokolwiek słychać czy co?

 

napewno możliwość rozmowy by była miłym dodatkiem do walki  i wymiany nawet milszym

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Scizor i joltik maja weakness na fire, ale volcarona juz nie. Ampharosa chcialem wrzucic albo electabuzza, ale joltik ma fajne ability ;/

 

 

Najwieksza glupota ze nie ma move tutorów normalnych. W takim b/w volcarona mogla sie od npc nauczyc giga drain, co dawalo szanse z water/rock/ground, w xy nie moze, wiec hoduje druga w b/w i czekam na grudzien.

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...