Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna tez 2vs2 :P

 

Ale w sumie to nie znam konkretów. Raczej jakichś wielce rozbudowanych, turniejowych opcji tam nie widziałem

 

Swoją drogą mozna by zorganizować turniej forumowy. Nawet bez specjalniej infrastruktury w grze mozna by na forum ustalić kolejność walk i zapisywać wyniki itp

 

Ale chyba by wypadalo jeszcze poczekać na to aż większość przejdzie gre i zrobi team

Odnośnik do komentarza

Wymieniaj śmiało. Ognisty ptak ma bardzo sredie statsy. Ja tez zlapalem dzis yvetela i bede go używał jako latajacego

 

Swoja drogą to fajnie ze legende mozna tak wcześnie złapać. Zwykle byly chyba tuż przed elite 4 a teraz mozna nawet przed 8 ozdznaką

 

 

Ja specjalnie trzymalem miejsce na legende

 

 

Btw swoją drogą to ten ptak wrestlingowy to dobry HM muł. Moze miec fly, rock smash, strenght i cut

Odnośnik do komentarza

ten ptak wrestlingowy ? chodzi ci o hawluche ?:) Dla mnie bomba złapałem przedwczoraj i tak mi się spodobał że cały czas nim naparzam w singlu :D Jedyny minus to to że nie ewoluuje więc zakładam że po czasie będzie trzeba go wymienić (na razie mam poki na lvl 20- 24).

 

Właśnie pytanie do obeznanych z serią. Czy pok co nie ewoluuje może być tak samo dobry jak te co maja 3 fazy ewolucji albo mega ewolucje? Tzn statystyki rosną pokemonom co lvl tak samo ?

Odnośnik do komentarza

Każdy pok ma inny przyrost statsow. Najczęściej te co maja 2-3 formy mają slaby przyrost w pierwszych formach i dopiero trzecia ewolucja ma dobre statsy

 

Jednak to nie oznacza ze każdy pok ktory ma 3 formy bedzie mial świetne statsy jak osiagnie 3 forme

 

Nie znaczy tez ze wszyskie ktore nie mają ewolucji są słabe

 

Są poki ktore maja jedną forme i maja super statsy. I sa tez takie ktore nawet na trzeciej ewolucji są dosyc słabe

 

Akurat hwalucha ma srednie statsy. Nie jest slaby ale nie jest tez dobry. Możesz go używać jeśli go lubisz ale szału nie będzie;)

 

Statsy możesz sprawdzic np na serebii.net

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie starczy, zwłaszcza jeśli nadal masz tego słabiaka talonflejma :P

 

ja sam jeszcze nie robilem E4 ale ich levele będą przewyższać twoje

 

 

 

swoją drogą ja jestem jeszcze przed 8 gymem a połowe teamu mam na 70+ a druga połwoe ok 65, coś sie nieźle wloke (bo co chwile robie różne rzeczy zamiast iść z fabułą)

Odnośnik do komentarza

kasztan lepszy, vileplume ma słabo z atakami , niewiele ciekawych sie uczy

 

ale rzeczywiście trawiaste ogolnie szały nie robią, ja w większości poków ich nie używałem, jeśli już to bardziej sie opłaca jakiegoś innego poka nauczyć 1 trawiastego ataku na wszelki wypadek, zamiast zajmować miejsce w teamie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Potrzebuję szybkiej pomocy w wymianie i ewolucji machampa.

 

Mieczyk wydaję się całkiem spoko ghostem obok standardowego dla większości gengara.
Z ognistych to charizard może być ? Mam na oku jeszcze blazikena,ale z tego co widzę to trochę posuch jeśli chodzi o ogniaki.

 

Szkoda,że mulit z tego co patrzę nie ma żadnego matchmakingu i granie w miarę postępu w grze mija się z celem,bo to żadna frajda być bitym cały czas przez japońców z kompletem legend.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

w tej generacji ciężko z ognistymi, ale zarówno firefox jak i charizard są ok, blazekin też, ogolnie te 3 startery to chyba jedyne możliwe ogniowe poki w tej generacji (ptak normal/fire jest od nich słabszy)

ewentualnie flareon albo mega houndoom (ale on jest dopiero past game chyba)

jeśli chcesz sie nastawić na atak to mega blazekin ma mocarny, z kolei mega charizard Y ma praktycznie tak samo dobry spec atak. za to firefox nie ma mega więc jest słabszy ale jest zarazem posiada psychic więc może obsłużyć ataki fire i psychic (jeśli nie bierzesz kalmara ani alakazama to jest wary rozwagi)

 

 

a mieczyk? ludzie mówią że dobry, ale mega gengara raczej nie przebije, mój ma już ponad 250 spec atak, gdy tymczasem pozostałe poki nastawione na spec atak i mające z 5-10 leveli więcej mają zaledwie ok 150-170 spec atak

przyrost spec atak u mega gengara wyćwiczonego w tym kierunku dodatkowo jest kolosalny (prawdopodobnie alakazam jeszcze bardziej da czadu, jednak nie mam narazie kamienia do mega alakazama)

 

 

w ogóle to mega alakazam ma największy base spec atak nie licząc mega mewtwo Y (dostępny past game, w dodatku łapany na 70lvlu więc ma małe możliwości rozwoju)

troche matematyki

do tej pory pokemony najlepsze w spec atak miały ok 135 base spec atak (alakazam), troszke więcej mogły mieć legendy, ale niewiele więcej. ale teraz mega alakazam ma 175 base spec atak!!!! (kurfa!) (mega gengar ma 170spec atak, też kosmos), co prawda mega mewtwo posiada aż 194 base spec atk.

tylko że !!! - base spec atak oznacza bazowy przyrost danej cechy. alakazama możemy mieć już na 17 levelu i odrazu możemy mu dać mega stone (past game), natomiast mega mewtwo Y łapiemy na 70 lvlu i nie możemy go rozmnażać (nie możemy go mieć na 1 lvlu)

tak więc możemy rozmnożyć sobie abre z odpowiedą naturą, taką która zwiększa spec atak. na 1 lvlu ćwiczymy ją w EV na maxymalny poziom spec atak, i gdy ma ona max spec atak zaczynamy levelować, z każdym poziomem powinna mieć znaczący przyrost spec atak, potem na 16 lvlu zmienia się w kadabre i zyskuje statsy. robimy szybką wymiane i zmieniamy ją w alakazama, odrazu dajemy mega stone i zaczynamy levelować mega alakazama, który będąc mega ma bazowy przyrost 175 spec atk. to oznacza że gdy dobijemy do 70 poziomu powinniśmy mieć W (pipi)!!!! spec atak! niewyobrażalną ilość, przewyższającą mega mewtwo Y. sami dobrze wiecie że pokemon co lvl dostaje +1 albo +2 a jak dobrze idzie +3 do statystyki. odpowiednio trenowany mega alakzam powinien dostawać conajmniej +5 z każdym levelem, a może nawet +6 albo +7 do spec atak

 

KOSMOS!!***

 

 

*** -  serebi mówi że4 na 100lvlu mega mewtwo Y będzie miał więcej spec atak, ale troche w to nie wierze... hmm zamierzam to sprawdzić jak dorwę mega stone dla alakazama

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...