Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

nie widzialem zaproszenia, może dlatego że mialem na dolnym ekranie ami i trening, a nie PSS, moze wtedy nie ma zadnej informacji

oprocz tego wczoraj miedzy 20-22 mialem wygaszona konsole ale nie gralem, moze wtedy widniałem jako obecny mimo że mnienie bylo

 

dzięki mimo wszystko za chęć przekazania krewetki ;)

 

 

 

kurde malamar ma naprawde porąbane statsy, ma dosyć słaby spec atak i większy ale nie powalający atak... to znaczy ze wszystkie ataki w stylu psybeam i psyhic będą u niego słabe...

co prawda ma chyba najlepsze ability jakie widzialem - wszystkie ataki zmieniające statsy działają odwrotnie, a ja i tak praktycznie niegdy nie używam ataków które zwiększają mi atak albo def, wiec nie boli mnie że te ataki zamiast poprawić to by popsuły. za to wrogowie co chwile ich używają, i w przypadku kalmara każdy atak ktory ma mu coś obniżyć to mu podwyższa :D najlepiej to widać w horde battle, gdy 4-5 wrogów rzuca atak ktory ma coś pogorszyć a zamiast tego boostują kalmara w kosmos xDDD

 

co prawda mam narazie inkay, dosyć wolno sie nim leveluje bo oprócz tej cudownej zdolności to naprawde jest średni ;/ szkoda, mocno liczyłem na niego

Odnośnik do komentarza

1 całkowite podstawy masz na poczatku opowiedziane przez postacie

2 troszke bardziej zaawansowane podstawy opowiedają randomowi NPC i tablice informacyjne (jednak w wiekszości są to rzeczy które każdy zna jeśli grał w jakąs wcześniejszą część)

 

oprocz tego chyba w menu konsoli masz elektroniczną instrukcje do gry, nie otwierałem jej ale pewnie warto poczytać jeśli jesteś serio nowy w temacie

 

 

EDIT

Michaelis btw jako admin może byś coś z tym zrobił - sygnatura może zawierać tylko 3 obrazki, nie da sie wsadzić swojego teamu do sygny (tylko 3 sie mieszczą) a przy takich mini obrazkach chyba by nie zrobiło nikomu krzywdy gdyby było można więcej wsadzić?

 

 

odrazu powiem - niby można w fotoszopie sobie połączyć kilka obrazków w jeden i wrzucić jako jeden, ale team często sie zmienia, często ewoluuje itp, wygodniej jest móc wrzucić poszczególne poki jako osbny obrazek i szybko podmienić niż za każdym razem edytować zbiorczy obrazek i ponownie uploadować itp

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No i mimo wszystko jak to nasz ulubiony moderator zauważył, jest to gra dla każdego, także dla dzieci, więc każdy da radę.

 

Btw. Malamar może nauczyć się Thunderbolta z TMa, a także ataku flying na 35 lvl XD.

 

Yano, a ja ci wczoraj wysyłałem zapro do walki kilka razy i też olałeś :(.

Odnośnik do komentarza

nie widzialem zaproszeń żadnych wczoraj, może serio trzeba mieć otwrty dolny ekran na PSS żeby widziec zaproszenia, a aja mialem otwary na poke amie i na treningu

 

 

pozatym ja mam jeszcze słaby team, wiele bym nie powalczył, juz mnie pare dni temu jakis paweł wyzwał do walki gdy mialem tylko 4 poki, fenneka, flabebe, squirtla i coś tam ejszcze, i mimo że przeskawlowało mi je do 50 poziomu to i tak były słabe jak barszcz i zostały pokonane przez jego pande ;p

Odnośnik do komentarza

 

EDIT

Michaelis btw jako admin może byś coś z tym zrobił - sygnatura może zawierać tylko 3 obrazki, nie da sie wsadzić swojego teamu do sygny (tylko 3 sie mieszczą) a przy takich mini obrazkach chyba by nie zrobiło nikomu krzywdy gdyby było można więcej wsadzić?

 

 

 

sprawdz tylko czy nie przekraczasz dopuszczalnej wagi sygnatury, jak Square Cie dorwie to nie ma litosci.

Odnośnik do komentarza

MichAelis nie stresuj się ta gra raczej za rączkę prowadzi (w sensie że jak nie wiesz gdzie iść to zawsze ktoś ci jakiegoś tipa sprzeda, czy kompan czy npc z miasta). No a ogólne zasady to raczej z tych tablic co wspomina Di i PokeSchool (już chyba w pierwszym mieście jest).

 

Ja mam 20h, jedną odznakę i dopiero skamielinę mam :P Ciągnę się ale chciałem złapać konkretne poki i bawiłem się w podbijanie statsów więc trochę się zeszło. Muszę przyspieszyć bo w PvP ciągle przegrywam, wczoraj np mnie ragus zniszczył. Ale jeszcze się odegram.

 

@Yano, mam podobne rozkminy co do kalmara, Inkay nie jest zbyt dobry (oprócz ability), staram się pobić mu statsy ale nie wiem co z tego będzie. A taki fajny pokemon. 

Trudno mi się zdecydować na sklad. Zobaczymy czy Pangoro nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza

będe zwracał większą uwagę na zaproszenia, sory że przegapiałem do tyj pory

 

 

panda powinna sie sprawdzić, ma wystarczająco duży atak i sporo życia, więc raczej nie zawiedzie

 

a kalmar, sam nie wiem, nie wiem jakie potem będzie miał ataki, ale powinien mieć jakieś fizyczne bo ma więcej zwykłego ataku niż specjalnego

 

kurcze alakazam jest taki mocarny że żal go nie używać, ale z drugiej strony tyle psyhików w teamie to głupota, pozostałę dwa przynajmniej mają też fire i dark (chociaż dark zapewnia mi panda), a przeciez typ psychic jest mocny jedynie przeciw 2 typom no kurde..)

 

tak naprawde to powinienem wziąc

kasztana jako grass figting,

kcalmara  jako dark psych

i 2 pokami mam 4 typy zapewnione a tak to 4 pokami mam 3 typy zapewnione ... no masakra xD 4 poki powinny zapewniać 7-8 typów!!

 

alakazama powinienem wywalic bo to czysty psychic, z kolei jest uber silny

wiec moze kalmara powinienem mwywalic skoro ma słabe staty i w walce sie średnio sprawdza

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Łap te, które ci się podobają. Żeby grać w Poki, nie trzeba koniecznie siedzieć w tych wszystkich statystykach/cyferkach itd.

 

Widzisz, że w 1 gymie koleś używa pokemonów załóżmy wodnych, to warto wtedy złapać sobie coś, co poradzi sobie z pokemonami wodnymi (elektryczny, trawiasty na przykład).

 

O zobacz, tutaj masz tabelkę, w której jest napisane, jakie są zależności między typami:

 

http://pokemondb.net/type

 

I jak widzisz, jeżeli atakujemy pokemonem elektrycznym/trawiastym (pionowa tabelka) pokemona wodnego (pozioma), to atak taki zabierze mu 2 razy więcej, niż by to zrobił, gdybyś zaatakował atakiem Normal, czy broń boże Water, który zabierze tylko 1/2 podstawowej wartości.

 

Serio, podoba ci się stworek - obczaj czy fajnie wygląda ewolucja i łap ;).

Odnośnik do komentarza

nie da sie dać paru tipó, poków jest ponad 700 i nie da sie powiedzieć "złap tego tego i tego" 

 

ogólnie żeby powiedzieć jakie łapać trzeba prześledzić strony internetowe gdzie są szczegółowo opisane poki i dobrać odpowiedni team który będzie miał odpowiednie

- typy

- ataki

- statsy

 

ale nie zrobisz tego będąc poczatkującym

 

tak naprawde to możesz brać cokolwiek ci sie podoba i i tak jakoś sobie poradzisz, gra nie jest jakaś super trudna, biorąc słabe poki napewno sobie utrudnisz ale nie do poziomu dark souls :P

potem zawsze możesz złapać lepsze

 

ogolna zasada jest taka że na poczatku raczej sie spotyka słabsze poki, te lepsze są dopiero później, wiec nie ma co na potęge łapać pokow w pwiewszych lokacjach bo nie będa dobre (jest kilka wyjątków)

 

no i warto mieć różnorodne typy, bo każdy typ ma mocne i słabe strony (jest mocny przeciw kilku innym typom i słaby przeciw kilku jeszcze innym) , więc mając różnorodne typy masz wiekszą szanse dobrac odpowiedniego poka do odpowiedniej walki. np jak walczysz przeci typowi grass dobrze jest mieć poka ognistego bo jest bardzo silny przeciw "grass" jeśli nie masz ognistego to bedziesz miał nieco trudniej ale też sie da walczyć itp

 

 

graj jak Ci wygodniej, łap te co Ci sie podobają

 

jak przejdziesz z pół gry i troche się obeznasz to będziesz mogl poczytać stronki w necie i sobie zaplanować coś konkretniej

Odnośnik do komentarza

o ku.rwa, co się miałem z 6 gymem. pewien specyficzny atak jednego pokemona będzie mi się śnił po nocach.

 

btw. mapka stolicy - może się komuś przydać, bo miasto jest dosyć pokręcone, a i kamera nie pomaga

 

illuminia_karte_by_ultranoire-d6qi7zc.pn

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

UWAGA!!!

 

podobno jest problem z save'ami w stolicy (luminos city)

podobno gdy zapisujemy na ulicach idących po obwodzie miasta save może sie spierpzyć!!

 

nintendo wypuśicło mapke, niebieski kolor to ulice gdzie jest niebezpiecznie sejvować!

lumiosemap.jpg

 

 

ja nie pamietam czy tam zapisywałem ale na szczęscie chyba nic mi sie nie zwaliło, tak czy siak lepiej nie ryzykować i zapisywać w budynkach albo poza miastem

nitendo pracuje nad fixem

 

 

 

EDITTTT

na serebi pojawiły sie listy ataków nowych poków!!

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Michaelis btw jako admin może byś coś z tym zrobił - sygnatura może zawierać tylko 3 obrazki, nie da sie wsadzić swojego teamu do sygny (tylko 3 sie mieszczą) a przy takich mini obrazkach chyba by nie zrobiło nikomu krzywdy gdyby było można więcej wsadzić?

 

 

odrazu powiem - niby można w fotoszopie sobie połączyć kilka obrazków w jeden i wrzucić jako jeden, ale team często sie zmienia, często ewoluuje itp, wygodniej jest móc wrzucić poszczególne poki jako osbny obrazek i szybko podmienić niż za każdym razem edytować zbiorczy obrazek i ponownie uploadować itp

 

Sie pomysli. W tak zwanym miedzyczasie mozecie uzywac sieciowych mergerow:

http://www.photojoiner.net/ (tworzy plik 720p wiec dobrze by bylo to zmniejszyc do regulaminowych 600 gdzies)

http://www.mergeimages.com/ (zaawansowany, ale troche pokrecony; duza kontrola nad obrazkiem)

http://pixlr.com/editor/ (praktycznie przegladarkowy PS)

Odnośnik do komentarza

Nie jestem za bardzo w temacie więc proszę o wyrozumiałość.Obecnie nie mam możliwości zakupu nowych pokemonów a myślałem by pożyczyć od znajomego white/white 2.Czy pokemony z tych wersji są kompatybilne z wersjami X/Y?

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o Lucario? Wiem, że był we wcześniejszych częściach, ale dla mnie to nowy Pok. Zastanawiam się miedzy nim, a Pangoro i nie wiem, który lepszy. Kusi mnie trochę steel, bo jednak jednego dark już mam(Greninja).

 

Lucario jest b. spoko. Dobre typy, świetny atak, przyzwoity Sp. atak. No i Mega Lucario morduje wszystko.

 

Nie jestem za bardzo w temacie więc proszę o wyrozumiałość.Obecnie nie mam możliwości zakupu nowych pokemonów a myślałem by pożyczyć od znajomego white/white 2.Czy pokemony z tych wersji są kompatybilne z wersjami X/Y?

 

Będzie możliwość wysyłania poków z B/W/B2/W2 do X/Y jak tylko ruszy aplikacja PokeBank, czyli, z tego co się orientuje, jakoś w grudniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...