Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

tak zgrywasz,jedyne czego Ci nie przegra to rzeczy zabezpieczonych przed kopiowaniem(mi zdarzyło się spotkać się z takim zabezpieczeniem tylko przy okazji savów do chyba dwóch gier-nic z nimi nie można było zrobić,przenieść ,skopiować itp)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem (i pamiętam, bo kiedys robiłem backup przy wymianie dysku i miałem 1 lub 2 pliki z blokadą) backupuje się wszystko, nawet save'y z zabezpieczeniem przed kopiowaniem. Problem jest jednak taki, że przywrócić te dane możemy tylko na tą samą konsolę, z której je wzieliśmy. Czyli możemy np. wymienić HDD i przywrócic te save'y ale jak wymienimy konsole to te z zapezpieczeniem pójdą się walić (tak przynajmniej było napisane jak backup robiłem).

 

Btw. Save z RE5 można juz kopiować (o ile ściągnałeś ostatniego patcha).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyłem ciężką batalię w sklepie, tłumacząc "sprzedawcom", że muszą przyjąć moje pismo stwierdzające niezgodność towaru z umową. Problem w tym, że żaden ze sprzedawców nie miał pojęcia o czym mówię. Wszytko przez to, że nie było kierownika sklepu. Skończyło się na tym, że jeden ze sprzedawców zadzwonił do rzecznika praw konsumenta i dopiero jemu uwierzył. Koniec, końców i tak niczego nie załatwiłem, bo nawet po tym telefonie, żaden ze sprzedawców nie odważył się przyjąć pisma. Powiedziano mi, że mam przyjść innego dnia, gdy będzie kierownik sklepu o.O

No więc dzisiaj pojawiłem się w sklepie ponownie. Na szczęście był kierownik i nie było żadnych problemów. Teraz pozostaje czekać 2 tyg. na decyzję, bo jak powiedziała kierowniczka:"to nie ja o tym decyduję".

Odnośnik do komentarza

Mojemu znajomemu ,ktoremu konsola padla na YLOD , po 2 tygodniach od naprawy Plejka znowu padla ...

Ja normalnie nie wiem , czy PS3 to naprawde taki shit ,czy jakis niezly niedoj.eb z Sony mu ja naprawial ...

Juz sobie wyobrazam ile mi konsola wytrzyma. >_>

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Mi padla 3 razy.

Po 1 naprawie YLOD'a podzialala 3 tyg, po 2-ej 8 dni ( lipna paste kupilem ), a podczas 3 naprawy urwalem tasme laczaca plyte glowna z panelem EJECT-POWER.

Do sony mialem zaufanie od 98 roku, kiedy to posiadalem psx'a. Sprzet dzialal 3 razy dluzej niz ten za ponad 2 kafle kupiony dzien po premierze.

Jak dla mnie to SONY z tym calym PS3 robi nas w niezlego ch.ja. Jak tak dalej pojdzie to % awaryjnosci przescigniemy xklocka. I obstawiam ze stanie sie tak w ciagu najblizszego roku.

czarne gow.no.

Edytowane przez Mihau_ALU
Odnośnik do komentarza

Czyli wychodzi na to ,ze jak 60GB je.b.nie to tylko kupowac nowa i nie bawic sie w naprawe.

Rkbrain - w takim razie lepiej dla ciebie by bylo dostac kase albo nowa konsole ;) bo mi to juz nic pewnie nie pomoze... zem teraz stresa zlapal , chyba napadne z kibolem na Sony jak mi walnie po tygodniu konsola...

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Ja też mam PS3 po YLOD (naprawa u Juchego) i na wszelkie dziwne objawy dosyć nerwowo reaguję (raz straciłem obraz na kilka sekund - jakby chwilowo nie było sygnału przez HDMI). Jak na razie śmiga bez zarzutu, więc nadrabiam zaległości z grami, przed pójściem na Transformers 2 obejrzałem sobie pierwszą część na Blu Ray i jak na razie wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza

@RedKyubi No niezupelnie. Co ztego,ze sie dba,skoro jakies 50-60% 60-ek po prostu sie przegrzewa. Wiatrak wskakuje na wyzsze obroty i nie bardzo temu zaradzisz. Mozesz kombinowac,ajk juz gdzies tu wczesniej o tym pisalem,ze zmiana pasty,lepszym jej nalozeniem,ale nie zawsze to pomaga. Ot,pierwsza seria konsol(przypominam,ze podobnie bylo z PSXem z serii 100x). Na 40-ach i 80-ach problem tez wystepuje.lecz pewnie na mniejsza skale.

Odnośnik do komentarza

i napisac co to dla kogos oznacza ze sie przegrzewa

ten zwrot jakos nagminnie jest uzywany do wszystkich rzeczy bez znaczenia jaka jest prawda

 

przegrzanie ja rozumie jako niewydajny system chlodzenia co skutkuje ze po pewnym czasie od włączenia konsoli stopniowo wzrasta temp. na rdzeniach głównych co konczy sie zawieszeniem sprzetu (w X0 po przegrzaniu konsola sama sie wyłącza, nie wiem jak jest w PS3 bo nie spotkałem przegrzewającej sie)

 

bo to ze głośniej chodzi to nie oznacza ze sie przegrzewa a system chłodzenia pracuje na podwyższonych obrotach bo na niskich jest malo wydajny do tego co musi odprowadzić, ale to nic nie ma wspólnego z przegrzaniem jesli ten system wyrabia...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

ludziska,mam 4 kumpli w mojej okolicy z PS3 i każdemu konsola wchodzi na wyższe obroty z czasem.np. moja konsola(wersja40gb,dysk zmieniłem na 250gb) w menu zawsze po ok 5 minutach wchodzi na drugi bieg,a podczas gry na trzeci.To jest całkowicie normalne,że konsola podczas obciążenia wydziela więcej ciepła i trzeba ją mocniej chłodzić.Zresztą przyłóżcie sobie termometr do wylotów z tyłu-35-40C.

 

Tak jak mówił Juchy to nie jest przegrzewanie-one występuje tylko wtedy gdy konsola sama by się wyłączała z przegrzania lub ewentualnie konsola cały czas zachowywałaby się jak na fanteście.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

No i po 3 miesiącach użytkowania moja konsola "nabawiła się" czerwonego ekranu śmierci... Obecnie przebywa na wymuszonych wakacjach w jakimś serwisie we Francji, przynajmniej tak powiedzieli goście z PRAM'u. Fajnie ze strony Sony że pokryli koszty transportu z mojego miasta do Warszawy a potem z Warszawy do Francji. Przez telefon dowiedziałem się że konsole zwrócą mi dopiero za 2-3 tyg. MOŻE w przeciągu tygodnia, ale lepiej jak bym na to nie liczył.

 

P.S.

Miał ktoś już problem z czerwonym ekranem i wysyłał konsole do serwisu na gwarancje ? Ile musieliście czekać na zwrot Play'a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...