Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

ten soft 1.10 to chyba pierwsz japonskie wersje mialy, konsola kupiona w dniu premiery europejskiej,miala soft orginalny 1.50 (do dzis pamietam),do teraz chodzi jak brzytwa, co pare miesiecy ja odkurzaczem po wszystkich otworach przeleca,plomba juz zerwana bo cza bylo czyscic recznie laser i zwierciadla(odkurzaczem )bebechy tez odkurzone, oby chodzila dalej, dziennie jest katowana po pare godzin,jak mnie dopadnie czerwona dioda albo zolta to napisza

Odnośnik do komentarza

Wczoraj PS3 nie chciała mi się w ogóle przez Dual Shock'a włączyć, musiałem ją dwa razy odpalać ręcznie i przy okazji gra mi nie odpaliła po starcie. Wyłączyłem konsolę tylnym przyciskiem i dopiero wszystko zadziałało normalnie po czym zaraz pojawił się komunikat o tym, że system nie działał sprawnie i wyskoczyło zapytanie o poinformowanie o tym Sony. Potem już wszystko było ok. Miał tak ktoś już?

Odnośnik do komentarza

WItam, pisze w "awaryjność" chociaz nie do konca nazwalbym to awarią, chodzi o to ze szasem przy właczaniu konsoli słychać dodatkow piknięcie [oprócz tego zaraz po uruchomieniu] i ekra wyswietla w całości w kolorze zielonym, tzn widać wszystko, tylko jest zielono. Zmieniam w ustawieniach kolor na rgb i juz jest ok. Mozeliwe ze to wina tv, bo nie mam jeszcze lcd tylko 29" crt i podłączony przez "ojro"...

Odnośnik do komentarza

mozliwe ze ten temat byl tu poruszany ale znalazlem artykuł ktory brzmi bardzo niepokojącą

 

http://pokazywarka.pl/9dd8mt/

 

czy to prawda?

a jesli tak to czy sa jakies polskie serwisy ktore naprawiają to za sensowną cene? (podobno niektore usterki to pikuś ktory mozna zrobic w domu)

 

Prawda, prawda niestety. YLOD i padający laser zbierają ostatnio straszne żniwo. Najbardziej zagrożone modele to 60 i 40 GB.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Yano: Bez urazy, ale z choinki się urwałeś ? :rolleyes:

 

Przeczytaj ostatnie 50 stron tego tematu, myślisz, że skąd nagle po dwóch latach temat ten na początku praktycznie martwy nagle tak się rozrósł :whistling:

 

Mnie ostatnio rozwaliło jak Juchy polecał kupno wersji 80Gb a na następny dzień napisał, że mu laser w jego półrocznej 80Gb padł, zbieg okoliczności albo fatum, jak kto woli.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

szymuR1920 - serio tez ci pękła? udąło ci sie jakos odzyskać gre?? narazie napisałem do cenegi ale nikt nie odpisał :/, czu uderzać gdzieś do sony za granicą? Dawno ci sie to przytrafiło dużo gier w międzyczasie miałes?? Jedyne co zauważyłem to faktyczne strzelanie plastiku... Czyli lepiej sie wstrzymać z wysłaniem konsoli?? Boje się tego że po serwisie jak ją otworzą może już nie pociagnąć za długo a konsole mam od dwóch miechów dopiero:/

Mane było to w wakacje. Od tego czasu miałem dużooo gier i wszystko śmiga OK (odpukać).

Odnośnik do komentarza

mozliwe ze ten temat byl tu poruszany ale znalazlem artykuł ktory brzmi bardzo niepokojącą

 

http://pokazywarka.pl/9dd8mt/

 

czy to prawda?

a jesli tak to czy sa jakies polskie serwisy ktore naprawiają to za sensowną cene? (podobno niektore usterki to pikuś ktory mozna zrobic w domu)

 

Prawda, prawda niestety. YLOD i padający laser zbierają ostatnio straszne żniwo. Najbardziej zagrożone modele to 60 i 40 GB.

najbardziej zagrożony to 60gb.

40gb i 80bg praktycznie mają taką samą przypadłość ylodów.

 

Ciekawe jak po czasie będzie to wyglądało ze slimkami

Odnośnik do komentarza

Yano: Bez urazy, ale z choinki się urwałeś ? :rolleyes:

 

w sumie to tak ;)

nie mam ps3 jeszcze i nie siedzilem tego tematu, a o YLOD widzialem tylko jakis krotki arykul pare tygodni temu

wlasnie w ciagu 1-2 miesiecy zamierzam kupic ps3, i dlatego tu wlazlem z tą sprawą, chociaż zapewne slimy 250 są na tyle nowe ze jeszcze nie zdychają ale ciekai mnie jak ogolnie sprawa wyglada

 

i w sumie pytanie do tych ktorym padły konsole: ile płaciliscie za naprawe? czy da sie to załatwic w miare tanio? czy serio bardziej sie opyla kupic nową?

Odnośnik do komentarza

Yano: Bez urazy, ale z choinki się urwałeś ? :rolleyes:

 

w sumie to tak ;)

nie mam ps3 jeszcze i nie siedzilem tego tematu, a o YLOD widzialem tylko jakis krotki arykul pare tygodni temu

wlasnie w ciagu 1-2 miesiecy zamierzam kupic ps3, i dlatego tu wlazlem z tą sprawą, chociaż zapewne slimy 250 są na tyle nowe ze jeszcze nie zdychają ale ciekai mnie jak ogolnie sprawa wyglada

 

i w sumie pytanie do tych ktorym padły konsole: ile płaciliscie za naprawe? czy da sie to załatwic w miare tanio? czy serio bardziej sie opyla kupic nową?

 

 

jak jeszcze nie kupiłeś a masz zamiar kupić nówke model to myśle ze nie potrzebnie sie shizujesz, to tak jakbyś przed kupnem samochodu przeglądał statystki śmiertelnych wypadków. Moja 80'tka na dniach bedzie miała roczek i sie o nią nie martwie [odpukać :happy: ], kupuj - graj, chyba nie masz w alternatywie kupna x360 co? :turned:

Odnośnik do komentarza

Yano: kupuj jaka wersja CI pasuje i jaka jest najtansza, nie ma co przeplacac ze to nowosc bo jak na razie mniejszej awaryjnosci to nie oznacza

jakby byly wersje 60GB tansze od slimow czy 80GB to wolalbym ja kupic nawet jesli mi kompatybilnosc wsteczna nie jest potrzebna, to tylko sprzet, wazne sa gry, a na wszystkich tak samo gra chodzi wiec...

w zakupie PS3 wazna jest tylko gwara, by byla bo kazda awaria i naprawa na wlasny koszt to koszmarne kwoty

 

...Mnie ostatnio rozwaliło jak Juchy polecał kupno wersji 80Gb a na następny dzień napisał, że mu laser w jego półrocznej 80Gb padł, zbieg okoliczności albo fatum, jak kto woli.

chyba CI sie cos pomylilo, polecane bylo to co jest najtansze na rynku dostepne teraz czyli miedzy slimem, a fatem 80gb, wybor najlepszy 80GB ze wzgledu na cene, jakby byly tansze a tylko ze starsze modele, polecilbym je, ale 80GB to jedyne starsze do ktorych jest bezproblemowy jeszcze dostep i dobra cena...polecanie tez nie jest ze wzgledu ze to super bezawaryjny sprzet tylko polecane mniejsze zlo, inaczej szybciej polecilbym X0 JAPSER niz jakakolwiek PS3, ale to inne konsole wiec nie na temat :)

jakbym mial sugeorwac sie wlasnymi konsolami to bym chyba musial polecac 60GB, bo nawet po naprawie dluzej chodzi moja osobista skupiona uzywka z awaria YLOD 60GB niz ta 80GB ktorej pierdzielnal laser, a konsola zakupiona nowka i raptem 2 gry przeszla

co z tego wynika? tylko jedno, nie ma sie co czarowac, laser w tej konsoli to porazka i to nie zaleznie od wersji (czyli stosunek ceny za laser, a jakosci-awaryjnosci to jakas pomylka)...

jak widac w sygnaturze, 80GB pozbywam sie, zostawiam tylko sobie 60GB naprawiona i nie interesuja mnie zadne nowosci ze stajni Sony po swoich doswiadczeniach z "nowosciami"...

 

najbardziej zagrożony to 60gb.

40gb i 80bg praktycznie mają taką samą przypadłość ylodów.

a dla mnie to nie prawda patrzac na to co przychodzi do serwisowania, najczesciej przychodza te konsole ktorych gwarancje dawno sie pokonczyly

czyli to normalne przeciez ze najpierw slyszy sie o awariach 60GB bo najstarsze, 40GB juz przychodza podobnie czesto jak i 60GB i to wlasnie na YLOD, na wymiane laserow juz wersja konsoli nie ma znaczenia tylko typ lasera, te co sa w 60GB i w wiekszosci 40GB przychodza najczesciej, ACA co mam w 80GB i w czesci 40GB sa przychodza rzadko, ale jak wspominałem, moj laser ACA raptem wytrzymal 2 gry wiec nie ma zadnej prawidlowosci w tym dla pojedynczego uzytkownika...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ja sam naprawiałem YLOD i działa już 4 miesiące z hakiem. Wczoraj nawet urządziłem 8 godzinny maraton. Dobra pasta kosztuje około 30zł i jeśli się ma od kogo pożyczyć opalarkę i śrubokręt typu torx to na tym wydatki się kończą. Teoretycznie mogłem jeszcze walczyć u sprzedawcy ale musiałbym złożyć pozew a sprawa ciągnęłaby się nie wiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Juchy: Chodziło mi tylko sam zbieg okoliczności :thumbsup:

Yano: Z tego co ludzie pisali to w Empiku uznają 2 letnią gwarancję z mocy niezgodności towaru z umową, w innych sklepach jest różnie, dlatego dla świętego spokoju kupić w Empiku. A do dzisiaj mają tam chyba jeszcze promocję, że Slim 250Gb + Shift/Tekken za 1200zł.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

A do dzisiaj mają tam chyba jeszcze promocję, że Slim 250Gb + Shift/Tekken za 1200zł.

lol to serio wyglada na niezła promocje bo z tego co patrzylem w innych sklepach slim 250 z ga zwykle kosztuje 1400-1500 O_O

 

edit:

chociaz tutaj cena nie wyglada az tak fajnie ;p

http://www.empik.com/konsola-playstation-3-tekken-6-multimedia,prod28070255,p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Juchy a mam pytanko z ciekawości.Ja raczej mam ACA laser w mojej konsoli więc jak mnie pamięć nie myli to ten z dwoma soczewkami...więc przy ewentualnej awarii(odpukać by nigdy) jestem skazany na wymianę na taki sam typ laseru czy też można montować te nowe jednosoczewkowe?

 

w sony center w silesii jest promocja ps3 slim 250gb+pilot+dark knight+wolverine+Ratchet Tools of Desctruction za 1499zł

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

A do dzisiaj mają tam chyba jeszcze promocję, że Slim 250Gb + Shift/Tekken za 1200zł.

lol to serio wyglada na niezła promocje bo z tego co patrzylem w innych sklepach slim 250 z ga zwykle kosztuje 1400-1500 O_O

 

edit:

chociaz tutaj cena nie wyglada az tak fajnie ;p

http://www.empik.com/konsola-playstation-3-tekken-6-multimedia,prod28070255,p

 

To i tak dobra cena. Widać zestawy z Shiftem chyba w jeden dzień się rozeszły, ale co się dziwić, 1200zł to kosztuje goły Slim 120Gb.

Odnośnik do komentarza

Co do 2 letniej gwarancji, to z tego co widzę taką daje ultima(nie trzeba się powoływać na niezgodność).

http://www.ultima.pl/PlayStation_3_Slim_250GB_/i8055/

Zobaczcie sobie ostatni punkt - dziwne, że się(chyba) powołują na to, że Sony przedłużało gwarancje na 24mies. na swoje produkty, bo w końcu PlayStation, to nie dotyczy. Ale skoro dają, to dają ich błąd.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Juchy: Chodziło mi tylko sam zbieg okoliczności :thumbsup:

Yano: Z tego co ludzie pisali to w Empiku uznają 2 letnią gwarancję z mocy niezgodności towaru z umową, w innych sklepach jest różnie, dlatego dla świętego spokoju kupić w Empiku. A do dzisiaj mają tam chyba jeszcze promocję, że Slim 250Gb + Shift/Tekken za 1200zł.

konsola padla zapewne wczesniej bo uzywam kilku na raz wiec to nawet nie zbieg okolicznosci, po prostu taka to jest PS3 :), dobrze ze na gwarancji, chociaz mi do smiechu nie bylo bo rabnietych save z killzone nie dalo sie przegrac i poszly sie "kochac", tylko to ze mi padla to nie ma nic wspólnego z tym co warto kupic czy polecic do kupienia :)

 

ps3 z 250GB + giera za 1200zl b.d. oferta, takie zastawy chyba chodzily wczesniej powyzej 1600

chociaz dysk duzy w PS3 to dla tych co beda jakies filmy i muze trzymac inaczej ciezko jest zapelnic czy to 80GB czy 120GB...

 

jeszcze trzeba poczekac, jesli komus sie nie pali, ostatni tydzien przed swietami powinny byc najlepsze promocje...

 

a tak naprawde to najwiekszy wysyp jest po swietach ale w ogloszeniach z drugiej reki, czyli kupione prezenty nietrafione, czesto po swietach duzo tego i za dobre pieniadze praktycznie nowe....

 

Juchy a mam pytanko z ciekawości.Ja raczej mam ACA laser w mojej konsoli więc jak mnie pamięć nie myli to ten z dwoma soczewkami...więc przy ewentualnej awarii(odpukać by nigdy) jestem skazany na wymianę na taki sam typ laseru czy też można montować te nowe jednosoczewkowe?

laser wymieniasz na taki sam jak miales, nie wiem o jakie nowe jednosoczewkowe Ci chodzi

wlasnie te nowe to sa ACA czyli 2 soczewkowe KES 410 ACA, stare byly 1 soczewkowe KES 400 A, do slima tez sa 2 soczewkowe KES 450 A

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie w sumie w imieniu kumpla któremu wyskoczył error 80010514. W sieci czytałem, że to ponoć blu-ray kaputt. Prawda to ? Jeśli tak to co radzilibyście mu zrobić ? Konsolke odkupił od jakiegoś gościa jako używke. Nie wiem od kiedy tamten gość ją miał, więc kolejene pytanie dotyczy długości gwarancji i potrzeby posiadania paragonu.

Odnośnik do komentarza

Empik się dogadał z Sony(tak mi w sklepie Sony gadali)że niby na każdego Slima nie robią problemów i jest 2 lata gwary.Mi wyjątkowo szybko padł 60 giga,ale kumplowi 40 giga też jakoś po 7 miechach padła i musiał dzwonić aż do anglii żeby coś ruszyć w sprawie oddania płyty która została w środku,a i tak mu jej nie oddali :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...