Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie całkiem błąd PS3, ale odnosi się do PS3, więc tu napiszę :P

Grałem sobie w Brutal Legend, nagle gra się zawiesiła. No to robię restart... Konsola nie czyta płyty. Wyjmuję, wkładam, nic. Spróbowałem inne gry - działały. No to się przyjrzałem płytce z BL i co zobaczyłem? Pęknięcie od środka na jakiś centymetr -_-. Z tego co przeczytałem w necie, to przez te klipsy w pudełkach się stało, oraz że konsola sama nie może połamać płyty. Prawda to (slim)?

 

Poczytałem też, że ludzie z podobnym problemem dzwonili do producentów i oni pozwolili im grę odesłać i przysyłali nową... Tyle że to w USA, nie wiem jak w Polsce z tym będzie. Tak czy siak, maila napisałem do polskiego wsparcia technicznego EA i czekam teraz na odpowiedź. Jak myślicie, wymienią? Noszkurwa, akurat w połowie gry -_-

Odnośnik do komentarza

na polygami pisalo jakos niedawno :

Electronic Arts:

Uszkodzoną grę łącznie z pudełkiem i instrukcją ewentualnie dowodem zakupu należy wysłać na adres:

 

Wymiana Gier

Electronic Arts Polska

Ul. Iłżecka 26

02-135 Warszawa

 

Wymiana gier może zająć dwa-trzy tygodnie, ponieważ zamawiamy te gry z magazynu, ale w większości przypadków nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

na polygami pisalo jakos niedawno :

Electronic Arts:

Uszkodzoną grę łącznie z pudełkiem i instrukcją ewentualnie dowodem zakupu należy wysłać na adres:

 

Wymiana Gier

Electronic Arts Polska

Ul. Iłżecka 26

02-135 Warszawa

 

Wymiana gier może zająć dwa-trzy tygodnie, ponieważ zamawiamy te gry z magazynu, ale w większości przypadków nie ma problemu.

mi pekla plytka z pro evo gdzie ewentualnie sie zglosic - z tego co wiem nie ma oddzilu PL ? pytam bo moze cos przeoczylem - jak dla mnie jest po sprawie - zamowilem nowa.

Edytowane przez FauPeR
Odnośnik do komentarza

Właśnie dostałem odpowiedź od MM w sprawie mojego PS3(zgłaszałem niezgodność towaru z umową), i co się okazuje?? ZGODZILI SIĘ na naprawę. :D Dzwoniłem do nich i gość mówił, że nie wie kiedy dostane konsolę, ale już podobno jest w serwisie. I stąd moje pytanie do was - jak długo taka konsola może być w serwisie? Dodam, że jestem z Poznania także jeszcze trzeba liczyć transport.

Odnośnik do komentarza

14 dni , jezeli nie powiadomia Cie o przedluzeniach - bo trzeba sciagac czesci z .... co potrwa ..... mozesz isc po kase albo nowa konsole.

Jak widac , zycie pokazuje inaczej , ten wyzej czekal 50 dni lol

Wg prawa maja 14 dni .Polowa sukcesu za Toba , naprawiaja , a to juz sukces.Druga polowa, to wlasnie ile bedziesz czekal : ale :

 

14 dni to takie umowne i zalezy z kim gadasz i jak gadasz , bo te 14 dni o ktorym kazdy pisze , to czas w ktorym sprzedawca okresla czy sie wezmie za naprawe , czy ma cie w (pipi)e czy co . Jak Ci nie da odp wtedy mozesz isc po kase za sprzet , a naprawa sprzetu nie jest nigdzie sprecyzowana i tu takie troche sranie w banie;p Ale zawsze mozna sie powolac ze maja 14 dni albo nowy sprzet ;p Tylko jak kolo bedzie sie znal na rzeczy wysmieje Cie , odpowie paroma txt uzyje slowa paragraf i nogi masz mietkie , chyba ,ze Ty uzyjesz slowa paragraf i maslak po 2 str dostanie nog z waty. Mi Xboxa w MM wymienili od reki 8)

 

http://prawo.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/termin;naprawy;gwarancyjnej;,watek,311164.html

 

 

W karcie gwarancyjnej powinno byc napisane ile maja czasu , jak nie ma czasu , to ..... to peszek.

(pipi), przestań się na ten temat wypowiadać, bo znów pier.dolisz głupoty, mieszasz, motasz i nie rozumiesz, a co gorsza wprowadzasz ludzi w błąd! Drugi raz Ci tłumaczyć nie będę. Jak nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj!

Edytowane przez Grigori
bo wprowadza ludzi w błąd
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj grałam na mojej konsoli PAL60 premierowej w Ratchet & Clank: ToD i w pewnym momencie przeleciały śmieci po ekranie i konsola się wyłączyła oraz czerwona dioda zaczęła migać.

 

Próba ponownego startu szajsmaszyny powoduje zapalenie przez 1 sekundę zielonego, przez 0.5 sekundy żółtego światełka, a na końcu słychać 3 bipnięcia i miga dioda czerwona. Przy zapalaniu słychać, że wentylatory próbują się rozkręćić - no ale nie zdążają tego zrobić.

 

Nie chcę się pozbywać tej konsolki bo działała bardzo dobrze, zero zwiech czy problemów z odczytem. O stanach gier nawet nie wspominając.

 

Ktoś ma pojęcie jakiego rodzaju to usterka? Jest szansa, że to tylko zasilacz?

 

EDIT: dobra, już wiem, że to zwykły YLOD.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem. Istnieja dwa demka na PSN, ktorych nie moge sciagnac. Demko nowego Ratcheta i Dante's Inferno. W obu przypadkach dochodzi do 71% i nie idzie dalej, a miejsca na dysku mnostwo (z cala reszta stuffu do sciagniecia nie ma zadnych problemow). Co gorsza, konsola zaczyna lapac chwilowe zwiechy i nie da sie normalnie poruszac po menu. Trzeba sie nameczyc zeby wejsc do sciaganych plikow i anulowac pobieranie. Wtedy wszystko wraca do normy. Czy ktos juz spotkal sie z czyms takim ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj grając w U2 PS3 zaczął dziwnie chodzić, tzn. warczał, huczał itd. Wyłączyłem, zrobiłem fantesta (prawdopodobnie pierwszego, nie wiem jak poprzedni właściciel) i jest w miarę dobrze. W miarę, bo gry chodzą dobrze, ale po wyjęciu z napędu mają po kilka rys i "popalcowań".

 

Czyżby wymiana napędu? ;( Jak tak to gdzie w Poznaniu mogę to zrobić???

Odnośnik do komentarza

a co Ci zaczelo warczec i huczec w tej konsoli?

 

drugie pytanie, jesli twierdzisz ze to problem napedu to co niby mial pomoc fantest wiec po co wykonales?

 

a trzecie, chodzi Ci konsola, jest dobrze? to po co panikujesz i juz szukasz serwisow juz wiesz ze do napedu itd?

 

graj nie paniukuj, bedzie awaria juz to bedziesz panikowal...

Odnośnik do komentarza

a co Ci zaczelo warczec i huczec w tej konsoli?

 

drugie pytanie, jesli twierdzisz ze to problem napedu to co niby mial pomoc fantest wiec po co wykonales?

 

a trzecie, chodzi Ci konsola, jest dobrze? to po co panikujesz i juz szukasz serwisow juz wiesz ze do napedu itd?

 

graj nie paniukuj, bedzie awaria juz to bedziesz panikowal...

 

W tym problem, iż nie wiem co zaczęło warczeć. Wydaję się, że to był napęd, bo gdy wyjąłem płytkę konsola od razu się uciszyła. Płyta trochę się porysała. Konsola chodzi. A fantest miałem wykonać już jakiś czas temu, fakt konsola chodzi po nim lepiej, jest to wersja 40gb, więc fantesty raczej nic jej nie popsują.

 

Łatwo mówić, strach grać, gdy wie się, że zaraz płytka może być cała w rysach. :| Poza tym, zbliżają się Święta, czas wysypu gier, a tu nie będzie na czym grać... (odpukać). ;<

Odnośnik do komentarza

to teraz cokolwiek jasne bo wczesneij to groch z kapusta

 

ogolnie PS3 nie maja zadnych tendencji do awarii zwiazanych z rysowaniem plyt, jesli juz doszlo do czegos takiego to moglbyc przypadek, zle plytke wciagnelo, zle sie ulozyla itd.

 

za duzo moze byc w tym przypadku zeby okreslic czy masz sie czego obawiac czy nie i czy kogokowliek szukac, na razie to nie ma po co szukac, testuj, testuj i jeszcze raz testuj...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

to teraz cokolwiek jasne bo wczesneij to groch z kapusta

 

ogolnie PS3 nie maja zadnych tendencji do awarii zwiazanych z rysowaniem plyt, jesli juz doszlo do czegos takiego to moglbyc przypadek, zle plytke wciagnelo, zle sie ulozyla itd.

 

za duzo moze byc w tym przypadku zeby okreslic czy masz sie czego obawiac czy nie i czy kogokowliek szukac, na razie to nie ma po co szukac, testuj, testuj i jeszcze raz testuj...

 

 

Po fanteście konsola chodzi ciszej i już nie warczy po dwóch godzinach gry... Więc jest dobrze ;D Oby zimę przetrwał, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

No to mnie pocieszyłeś :lol: jednak miejmy nadzieje, że jak plej będzie stał spokojnie na półeczce to nic mu się złego nie stanie :sweat:

 

Czy konsola będzie stała Spokojnie czy nie spokojnie jak ma sie spieprzyć to i tak sie spieprzy,więc najlepiej mieć szczęscie w wyborze i trafić na "Szczęśliwy" model ;)

 

Co do szczęśliwych modeli to mam ręke do nich. PSX - 10 lat, ani jednej awarii (jednak klapka już nie chce się czasami domykać :o). PS2 - 7 lat, ani jednej awarii. PSP (przerobione) - 0,5 roku, żadnej awarii. PS3 - 6 dni, żadnej awarii :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...