Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Laser jest ok, przycinki są widoczne na gierkach które "więcej wymagają" nie piszę tu o multiplatformach. Może to wina dwuwarstwowych płyt, ale wątpie, bo czemu na jednych slimach gry dają rade, na drugich natomiast z tymi samymi bebechami są zwolnienia/zwiechy? jak ktoś by miał taką konsole, można by zobaczyć w środku czy nie jest oznakowana ( w fazie produkcji znakuje się elementy już sprawdzane pod kątem jakiśtam usterek )

Grałem w każdego exa jaki wyszedł na tą konsole i nigdy nic o czym opowiadasz nie miało miejsca, ani na jednej z dwóch konsol które posiadałem, ani na konsolach z którymi miałem do czynienia. I czytając z obowiązku wszystkie tematy na forum poświęconym PS3 nigdy nie spotkałem się z narzekaniami na to o czym mówisz. Także rozeznanie mam większe niż ty.

 

 

 

Nie ośmieszaj się - mówię ci, że czytam o doświadczeniach wszystkich posiadaczy ps3 na tym forum, a ty mnie chcesz przebić swoimi 20 znajomymi - w czym oni są wiarygodniejsi? Ps3 owszem, jest awaryjne, ale żadna slimka na forum się nie przegrzewa i nie powoduje to dropów w exach. Zresztą zainteresowani tematem sobie sami wyciągną wnioski co do wiarygodności twoich twierdzeń.

 

Drobna uwaga - bo czytasz to znaczy, ze jest to prawda objawiona? Podobne "czytam" mozna zobaczyc na portalach pctowych, gdzie ludzie pisza o brakujacym AA/AF, a znaczna czesc spoleczenstwa nie widzi ani tego braku, ani nawet nie wie czym jest AF.

 

Widocznie umknelo Ci to o czym ja pisalem : spadki animacji zdazaja sie, mam to na Tekkenie 6 na swojej slimce, znajomy ma to samo na swoim Facie. Obie konsole sa praktycznie niowiutenkie, maja po 3-4 miesiace.

 

Nie wiem czy to jest wina konsoli (pisalem o tym wczesniej - nie wydaje mi sie bo jesli to bylby blad konsoli to np. ktos by tego nie mial, a na tej samej planszy mamy oboje, wiec mimo wszystko sklaniam sie ku wersji, ze to wina gry, ale nie zaprzecze, ze tego nie ma w ogole), sam blad gry (stawiam na to), ale w kilku planszach w Tekkenie na tych 2 konsolach - na tych samych planszach - spadki framerate'u sa.

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Firekage: dobrze, ale co ma piernik do wiatraka? Twoje dropy wynikają z kody gry, który jest z(pipi)any i nie wyrabia bo uderza na planszy piorun. To jest jasne jak słońce, że nie ma to nic wspólnego z przegrzewaniem się konsoli. Przecież ja nie neguje tego, że niektóre gry nie umieją utrzymać stałego framerate.

Problem w tym, ze te dropy zaobserowac idzie po czasie grania w Tekkena - stad moje zdziwienie. Bo odpalajac od razu, na zimno jest ok, oczywiscie na obu. Jednak na obu (urzadzamy sobie turnieje ze znajomymi, srednio od 20 do 6) takie cos pojawia sie : albo kod gry, bo tyczy sie tej planszy, albo konsola bo plansza jest wymagajaca, a po czasie konsola jest nagrzana.

 

To mialem na mysli. Za malo gralem w co innego (mam MGS4, Raczeta, ale nawet nie odpalalem ich) by powiedziec cos wiecej, ciagle Tekken.

Odnośnik do komentarza

Firekage: dobrze, ale co ma piernik do wiatraka? Twoje dropy wynikają z kody gry, który jest z(pipi)any i nie wyrabia bo uderza na planszy piorun. To jest jasne jak słońce, że nie ma to nic wspólnego z przegrzewaniem się konsoli. Przecież ja nie neguje tego, że niektóre gry nie umieją utrzymać stałego framerate.

Problem w tym, ze te dropy zaobserowac idzie po czasie grania w Tekkena - stad moje zdziwienie. Bo odpalajac od razu, na zimno jest ok, oczywiscie na obu. Jednak na obu (urzadzamy sobie turnieje ze znajomymi, srednio od 20 do 6) takie cos pojawia sie : albo kod gry, bo tyczy sie tej planszy, albo konsola bo plansza jest wymagajaca, a po czasie konsola jest nagrzana.

 

To mialem na mysli. Za malo gralem w co innego (mam MGS4, Raczeta, ale nawet nie odpalalem ich) by powiedziec cos wiecej, ciagle Tekken.

Prędzej bym powiedział, że za dużo info się w catchu nagromadziło. Ale zgaduje, żeby znaleźć jakieś realistyczne wytłumaczenie. Odpal sobie Killzone i pograj, zobaczymy czy uświadczysz jakiekolwiek dropy, o których mówi Dabman. Gdyby one były, to by ludzie się nawet nie zastanawiali czemu się pojawiają tylko (pipi)ili jeden przez drugiego w temacie gry, że jej framerate nie wyrabia. A wyrabia znakomicie i nikt nie ma z tym problemów. Proste.

 

Dlatego pisalem, ze za malo gralem w co innego by powiedziec, ze "slim jest awaryjny", badz "slim sie przegrzewa przez co wali dropami". Przejde MGS4, wtedy wroce do tematu, a wiem, ze nie zajmie mi to 2h, bo jestem fanem serii i mecze do konca (3 meczylem chyba z tydzien). MGS4 jest a tyle "mocna" gra, ze obciazy konsole, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

mi sie tez to zrobilo

 

Wiecie co :D Resistance Fall of Man dziala w singlu :D

 

I w sumie Sony nic nie zrobi, Jutro bedzie wszystko ok.

 

Bo jesli moga cos na to oradzic to byla by to latka do systemu - ale nie mozna sie polaczyc z netem wiec nie mozna tego pobrac

 

Jutro zegar z plyty glownej wysle informacjie 1/03/2010 - konsola zaakceptuje i wszystko bedzie ok, przestawicie sobie date i jazda

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Czy jak sie uruchomi konsole, ale nie odpali zadnej gry to czy trofea pojdą sie kochac czy beda w nienaruszonym stanie?

Ja bym nie ryzykował, jak odpalilem konsole trofea były po odpaleniu kilku gierek trofea od nich znikneły, ale jak przeprowadzona była synchronizacja z serwerem to trofe będą nawet jak znikną. Ja sprawdzałem na eu.playstation.com mój profil i wszystkie trofea były

Odnośnik do komentarza

No ja odpalilem Star Ocean i moje trophy poszlo sie kochac. Po czym gra wyrzuca komunikac ze trophy database nie moze byc zainstalowane i nie uruchamia gry... Wnioskuje wiec ze tylko jak uruchomisz gre to trophy pojda do piachu.

 

Nie sadze zeby 'jutro sie wszystk naprawilo', wszak zmiana daty nic nie daje, mam nadzieje ze sony jak najszybciej zaktualize PSN, tak by pozwalal na podlaczenie zbugowanych konsol, a nastepnie zrobi update firmware tych konsol, tak by dalo sie grac... bo to jest jakis dramat nie z tej ziemi, zeby takie cos mialo miejsce w obecnych czasach.

Odnośnik do komentarza

mi sie tez to zrobilo

 

Wiecie co :D Resistance Fall of Man dziala w singlu :D

 

I w sumie Sony nic nie zrobi, Jutro bedzie wszystko ok.

 

Bo jesli moga cos na to oradzic to byla by to latka do systemu - ale nie mozna sie polaczyc z netem wiec nie mozna tego pobrac

 

Jutro zegar z plyty glownej wysle informacjie 1/03/2010 - konsola zaakceptuje i wszystko bedzie ok, przestawicie sobie date i jazda

 

Może i głupie pytanie, ale co jeśli NIE będzie w porządku?:)

Odnośnik do komentarza

Kilka odpowiedzi typa, którzy rzekomo twierdzi być pracownikiem SCEA z /v/

Basically, the people who said it's probably a leap year bug are somewhat right. The newer firmwares (starting with the one that replaces "Sony Computer Entertainment" to "PS3" on start-up) require your time to sync with PSN. Unfortunately we didn't realize that the older PS3 models' internal calendars have 2010 messed up.
>>51052568

Probably a few days. Until then you shouldn't use your PS3 until you hear more news. If you want to use it please back-up your HDD first. Reason why I say this is because the problems are basically the date checksum. The PSN server is going "LOLWAT" to the PS3s. We have taken PSN down so that the syncing doesn't occur anymore. When PSN is fully restored it's all fixed. Until then you run the risk of losing any save files you make right now and any trophies you earn right now. Everything before this incident should eb safe if you don't mess with them. Games that don't use trophies (MGS4) should run fine but the save might not work after this is all fixed so make a new save instead of overwriting.

>>51052748

No, no. Right now we are figuring out how to get every affected PS3 back on the road and are thinking of a firmware update. This is a software, not hardware, problem. Worst case scenerio you may have to download firmware using a PC and transfer it via USB or burn it to a disc. However it seems likely that you'll be able to download the firmware directly from the PS3. Once again though this is IF we even need to make a firmware update. It's possible the issue will be solved March 2nd.

i w końcu w sprawie znikajacych trofeów:

>>51053442

The trophies are based on your PSN account, not console. So yes, anything you have earned prior to this incident should remain.

Nie daję 100% wiary w te tłumaczenia, ale są całkiem sensowne. Tak samo nie wstawię źródła, bo wiecie jak to jest z 4...

Odnośnik do komentarza

Tylko miej na uwadze, że MGSowi akurat dropy się zdarzają i nie ma stałego framerate. W scenkach jest 60 fps, w tych bardziej "wybuchowych" nie powinno być dropów, bo są prerenderowane i nagrane. W grze jest 20-30 i skakanie w tym zakresie to norma nie mająca nic wspólnego z nagrzaniem konsoli. Dlatego lepiej byłoby, gdybyś sprawdził na grze któregokolwiek wewnętrznego studia Sony. (bo o wątpliwej "jakości" kodu MGS4 różni ludzie, w tym jak, elaboraty pisali)

 

Po prostu trzeba jasno odżegnać problemy konkretnych gier z niemożliwością utrzymania stałego framerate, z wyimaginowanym łączeniem tego z przegrzewaniem i rozciąganiem tego rzekomego zjawiska na wszystkie tytułu (choć Dabman twierdzi, że chodzi jedynie o exy Sony, a o multiplatformy już nie, co jest tak irracjonalne i u podstaw wewnętrzne sprzeczne, że aż szkoda komentować)

Ok, luuzik, sprawdzi sie i to, skoro wewnetrzne to pewnie Raczet ;) (na nim mam etykiety Sony, a basdz co badz to excl). Pomecze go pare godzin, moze przejde i wtedy wpisze sie ponownie czy byly, czy nie.

 

Generalnie powiem tak : zgadzam sie z tym, ze trzeba odzegnac dwa typy spadku framerateu, to jest problemu sprzetowego od gier bo i czesto w przypadku PC takie cos widac, a nie ma to zwiazku z przegrzewaniem sie np. sprzetu (Mass Effect 1 vs Mass Effect 2, gdzie ten 1 potrafi szarpac, a ten drugi nie )

Odnośnik do komentarza

Ja tu mówie o konsoli, nie optymalizacji kodu, o zwiszkach/zgonach, nie o zwiechach które są w AC1 na PS3 a mniej ich na X360. Tylko o usterkach sprzętu.

 

 

Ty chyba sam juz nie wiesz o czym pisesz. Jedyne co chcesz udowodnic, to to, ze slim jest beznadziejny,awaryjny i normalnie nie da rady na nim grac bo sie tak nagrzewa i gry "mula" Nie wiem, czy jestes tak zaslepiony przez Microsoft, czy Ci placa za to zeby takie brednie pisac.

Odnośnik do komentarza

zjedzą mnie zaraz fanboye. Jak by mi ms płaciło, nie wychwalałbym fatów.

 

To o czym piszecie, nie jest błędem w fatach, tylko tym że SONY nie zwróciło uwagi, że coś takiego może mieć miejsce.

Pewnie na żadnej PS3 Slim nie sprawdzili aktualizacji PSN, stąd ten problem.

 

Co do slima jest beznadziejny, gorsza jakość komponentów, brak linuxa ( mało komu potrzebne ) nie wiele zmniejszona obudowa, ale za to średnio odprowadza ciepłe powietrze i wiele by tu wymieniać.

 

Z czasem zobaczycie, skoro już są zwiechy. Może to rzeczywiście wina firmware, lecz wątpie. Bo puki co jest jedna wersja płyty g. konsoli slim na rynku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...