Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Siema ludzie...

Od około miecha konsola miała problemy z czytaniem płyt - czasem nie załapała za pierwszym razem, czasem płyta "znikła" z napędu w trakcie grania.

itp/itd.

3 dni temu ostatecznie mi rozmiękała i przestała widzieć BR'y gry i filmy - z DVD mimo to jakoś sobie radzi...

Model to premierowy 60GB tłuścioch.

 

Podalibyście mi adres jakieś serwisu w ŁODZI, gdzie ją na nogi postawią?

I przy okazji ile taka przyjemność jak wymiana lasera kosztuje obecnie, bo się raczej chyba beż tego nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza

Wiem ze bylo to juz poruszane pare razy, ale nie pamietam rozwiazania. Czasem przy wlaczeniu ps3 zamiast obrazu jest sam snieg, pi chwili to znika i jest ok. To bylo cos z kablem hdmi chyba nie? Pytam bo i na starer ps3 to mialem i na nowej, ale dzi pierwszy raz pojawilo mi sie to w trakcie gry i zaraz samo zniklo. Co to moze byc? Mam kabel hdmi sony.

Odnośnik do komentarza

Jest jakieś rozwianie? To samo mam z dekoderem nki tam tez jest problem hdcp. Tam polecają podłączyć kablem composite zamiast hdmi a tego chciałbym uniknąć xD

Swoją droga dziwne ze ps3 nie dogaduje sie z tv Sony. Sterowanie po hdmi działa dobrze, a np przy starej ps3 nie działało.

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio zauwazylem ze od jakiegos czasu jak wlaczam gry na ps3 to nie mam tego napisu (PLAYSTATION 3 ) ktory wlacza sie odrazu po uruchomieniu gry z dzwiekiem tylko wyskakuje obraz taki jakbys nie mial kanaly telewizyjnego ustawionego ( poprostu snieg ) trwa to jakies 1-2sec po czym mam czarny obraz i gra sie wlacza po 3-5sec z kazda gra jest tak samo nie wazne czy to demo czy to plyta , wie ktos z was moze co jest tego przyczyna ???

 

i czy jestem wstanie to jakas sam naprawic, format dysku czy cos moze nowe oprogramowanie znowu nawalilo?? ma ktos ten sam problem co ja albo mial?

 

wersje mam 40gb

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mój problem jest następujący - konsola działa "niby" sprawnie, to jest: robi wszystko to co powinna oprócz...wczytywania gier. Z gierkami ściągniętymi z PSS nie ma żadnych kłopotów, filmy zapisane na DVD też odpala, wydaje mi się, że gry z ps2 również by pociągnęła, jednak już tytułów na ps3 ni w cholerę nie chce odtworzyć. Wygląda to tak, że wkładam płytę do otworu, chlebak normalnie ją wciąga i zaczyna przetwarzać - w tym momencie następuje cichy szum, a potem dźwięk jakby przekładania tacki w środku....i tyle. W menu nie pojawia się obraz gry, automatycznie też się nie włącza. Problem zapewne tkwi w laserze, tylko dziwi mnie to, że DVD wczytuje normalnie. Aha, konsola ma niespełna 4 miesiące i jak dotąd sprawowała się bez zarzutów.

 

Jeżeli ktoś wie ocb i czy da się w ogóle coś z tym zrobić bez oddawania sprzętu do serwisu, to byłbym wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza

Właśnie trochę na ten temat poczytałem i niby jeżeli konsola bezproblemowo odpala inne formaty (a w moim przypadku CD i DVD elegancko się wczytują), to nie może być wina lasera, co najwyżej samego napędu. W wielu przypadkach zaleca się zrobienie full formata, w sumie nie wiem na c*uj, ale nic mi nie zaszkodzi spróbować. W każdym razie nie mam najmniejszego zamiaru bawić się w rozkręcanie konsoli, więc jeżeli to nie podziała, to od razu złom ląduje w serwisie.

Odnośnik do komentarza

Przywróciłem konsole po YLOD'dzie, ogólnie hotair działa, poziom umiejętności -10 jest potrzebny żeby tego dokonać. Chyba, że się śrubki pogubi ;)

Ja już tak od roku jadę. Teraz średnio co dwa tygodnie grzeje ale bez wymiany pasty wystarczy godzina na cały proces, więc nie jest źle. Spokojnie starcza na jakieś 25 godzin grania.

 

Ja właśnie sprzedałem swoją znajomemu, który ze mną naprawiał konsolę (stwierdził, że taka mu na początek zabawy z konsolami wystarczy a cena 250 zeta mu pasowała). I właśnie konfiguruję SLIMa :)

Edytowane przez dmk
Odnośnik do komentarza

Konsola wróciła po ylodzie pochodziła mi parę dni i znowu kolejny problem. Tym razem podczas gry konsola mi się zawiesiła i po chwili wyłączyła, przestraszony, że to kolejny ylod włączam i o dziwo się włącza ale przy napisie playstation obraz siadł i od tej chwili nastąpił czarny ekran i kolejny reset i dalej ciemny ekran, próbowałam zresetował ustawiania lecz po tej operacji w ogóle tv straciło komunikacje z PS3. Próbowałem kolejne resety lecz to nic nie dało więc wziąłem kabel euro i reset nic nie dał i dalej to samo. Teraz już nie wiem co próbować, jeszcze bez dysku próbowałem włączyć ale nic. I jeszcze podczas resetu ustawień zawsze były dwa piknięcia teraz zawsze tylko słyszę jeden podczas wyłączania tylko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...