Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej padają 60GB i 40 GB...u 80GB YLODy pojawiają się znacznie rzadziej. Tak przynajmniej można wywnioskować z tego tematu ...zresztą kiedyś któryś z użytkowników podliczał liczbę YLODów i wyszło ,że to właśnie te dwa pierwsze modele mają największy problem z YLODem.

 

Też mi się tak wydaje. Przeglądam od dłuższego czasu Allegro i wersje 80GB najrzadziej spotykałem z dopiskiem "uszkodzona".

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w kwestii przenoszenia danych miedzy konsolami za pomoca kabla. Wszystko ejst przenoszone, nawet zabezpieczone sejvy, oczywiscie z macierzystej konsoli sa wykasowane, a na nowej powstaje idealna kopia konsoli nr 1 :). Takze fajnie jest. Aha oba systemy musza miec ta sama wersje softu.

Odnośnik do komentarza

Ehhh "Another One Bites the Dust"....

 

22 XII 2007 - 25 XII 2010 PS3 60GB

 

I jako kolejny myślałem, że być może nigdy się tu nie wpiszę... (pipi).ny YLOD....

 

No nic. Z tego co czytałem (wcześniej specjalnie się tym nie interesowałem) to raz naprawiona konsola (domowym sposobem) może pochodzić kilka miesięcy lub też dni/godzin. Tak więc w grę wchodzi tylko reballing, tak? To niby może odsunąć następnego YLOD'a. Niestety musiałbym wysyłać konsolę do PL, a to może potrwać. A i to chyba nie gwarantuje długiego bezawaryjnego użytkowania. Tak więc myślę nad Slimką. Rzecz w tym, że w konsoli utknęła gra, chciałbym ją wyciągnąć, zgrać kilka save'ów, no i zdeaktywować kilka kont. Czyli muszę ją jakoś ożywić. I teraz pytanko do wszystkich, którzy już taką operację przeprowadzali. Czy jest coś w tym całym procesie, na co powinienem uważać? Obejrzałem filmik tego kolesia: http://www.youtube.c.../21/U70SgRDVcBo . Lecz nigdy nie rozbierałem takiego sprzętu, a co dopiero machać przy nim opalarką...

 

@SuperCoati zawsze pomocny ;) dzięki ;) Niestety w mojej ps3 nie ma możliwości zrobienia fan testu, to jest stara 60 ze wsteczna kompatybilnością...

 

@mevek dzięki ;)

Edytowane przez triboy17@o2.pl
Odnośnik do komentarza

jesteśmy z tobą ;]

 

*nikt nie robi reballdingow, bo jest to niewykonalne w ps3. wszystkie te usługi to podgrzewanie 'jakims tam' sposobem.

*płyte możesz wysunąć przeprowadzajac fan test

*IMO najlepiej kupic slima i naprawic domowym sposobem, nastepnie polączysz konsole kablem i skopiujesz zawartość na nowy sprzęt. z tego co wiem to kopiuje się wszystko.

 

co i jak z domową naprawą to niech ktos z doswiadczeniem sie wypowie... wiem, ze są tu osoby, które reanimowaly tak swoje konsole po kilka razy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

co i jak z domową naprawą to niech ktos z doswiadczeniem sie wypowie... wiem, ze są tu osoby, które reanimowaly tak swoje konsole po kilka razy.

z tego co pamietam to uczynilem to 2 razy i za kazdym razem chodzila w granicach 1.5 miesiaca i mniej z kazda kolejna naprawa z tym, ze ja nie traktowalem jej ulgowo.. gralem sam, ze znajomymi, czasem po sieci kokatowalem, wiec czego tu sie spodziewac. sprawa wcale nie jest ciezka. musisz znalezc dobry tutorial, ten z linka to ten sam z ktorego sam w tedy korzystalem, dokladnie odpowiedni mojemu modelowi ps3.

 

nastepnie uzbroic sie w opalarke(najlepiej elektronicznie sterowana),rozpuszczalnik, paste, papier.

najwazniejsze to:

- dobrze oszyscic powierzchnie laczace sie, usuwajac stara paste z ukladu i radiatora,

- osiagniecie odpowiednio wysokiej temperaatury[350'C] oraz dokladne nagrzanie zadanych powierzchni przez wykonwanie okreznych ruchow, jaki i pozostawienie ukaldu do momentu calkowitego ostygniecia (w zadym razie nie obracac jej od razu po zabiegu),

- rownomiernie rozprowadzic przewodnik po powierzchniach plaskich,

mysle zo to takie najwazniejsze na ktorych trzeba sie zupelnie skupic.

tak od siebie dodam, ze podczas skladania czarnulki bardzo latwo o stracenie malych radiatorow, ktorych jest kilkanacie na calej desce, co latwo przeoczyc.

zadanie nie jest wcale takie trude, jak sie wydaje, albo ja sie grubo myle, co rezultatem jest taki slaby wynik 1,5 mieciaca ;)

Edytowane przez mevek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A czy z perspektywy użytkownika istnieją jakieś środkie zaradcze? Czy można przedsięwziąć na własną rękę kroki, które w choć niewielkim stopniu zniwelują szanse pojawienia się tej zarazy?

 

Może jedynie co, to żebyś oszczędzał jakoś laser. Nie grał dzień w dzień po 4-5 godzin jak ja przez 1,5 roku, bo potem laser strzelił focha i musiałem kupic Slima! :rolleyes:

 

Jeżeli chodzi Ci o laser, bo o Yold'a to nie wiem :teehee:

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

A czy z perspektywy użytkownika istnieją jakieś środkie zaradcze? Czy można przedsięwziąć na własną rękę kroki, które w choć niewielkim stopniu zniwelują szanse pojawienia się tej zarazy?

Tak!

przeczytaj uwaznie, ja przeczytalem, wiec i innym zalecam...

 

 

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

A czy z perspektywy użytkownika istnieją jakieś środkie zaradcze? Czy można przedsięwziąć na własną rękę kroki, które w choć niewielkim stopniu zniwelują szanse pojawienia się tej zarazy?

Tak!

przeczytaj uwaznie, ja przeczytalem, wiec i innym zalecam...

 

 

 

Równie dobrze można odtańczyć indiański taniec deszczu, podobna skuteczność :) Jak ma paść to padnie.

Odnośnik do komentarza

A czy z perspektywy użytkownika istnieją jakieś środkie zaradcze? Czy można przedsięwziąć na własną rękę kroki, które w choć niewielkim stopniu zniwelują szanse pojawienia się tej zarazy?

Tak!

przeczytaj uwaznie, ja przeczytalem, wiec i innym zalecam...

 

 

 

Równie dobrze można odtańczyć indiański taniec deszczu, podobna skuteczność :) Jak ma paść to padnie.

ta wiedza jest darmowa, wiec dlaczego by z niej nie skorzystac?

nic nie tracisz, a nawet wiecej, mozesz zyskac wiele bezcennych godzin, jak nie set.

Odnośnik do komentarza

co i jak z domową naprawą to niech ktos z doswiadczeniem sie wypowie... wiem, ze są tu osoby, które reanimowaly tak swoje konsole po kilka razy.

 

Naprawiłem przez podgrzanie i wymianę pasty 3 grubaski, 2 razy konsolę szwagra i jedną znajomego (też odżyła). Szwagra wytrzymała nie cały miesiąc (katował ją ostro codziennie...), druga naprawa odbyła się w te świeta, konsola ruszyła, obraz był ale po kilku uruchomieniach zniknął obraz. Diody święcą się prawidlowo, praca konsoli tez normalna, telewizor przełącza się na AV (mielismy tylko kabel euro) ale ekran niebieski i brak dźwieku, recowery menu nie wchodzi, szwagier po powrocie do chaty spróbuje czy po hdmi będzie obraz. Płytkę odzyskaliśmy ale deaktywacji konta nie zdążyliśmy zrobić (fuck... moje konto tam było...)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...