Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

DYsk jest wyamgany przez sony, więc nie masz wyboru. BTW; Moja konsola tez po 2 miesiącach padła.

Warunki gwarancji:

Pkt nr 6 "Jeśli system PS3 zostanie zwrócony z napędem dysku twardego w celu wykonania usługi gwarancyjnej, naprawa lub wymiana produktu będzie się wiązała z ponownym sformatowaniem dysku twardego. Jest to najszybsza forma usługi gwarancyjnej, jaką możemy zaoferować"

Pkt nr 7 "Jesli system zostanie zwrócony bez dysku twardego w celu wykonania usługi gwarancyjnej (...) Ta forma usługi gwarancyjnej trwa dłużej niż obsługa opisana w poprzednim akapicie"

 

PS: Lepiej nic nie napisać niż rozsiewać błędne informacje... potem ktoś szuka na forum porady, wchodzi i czyta, że MUSI oddać z dyskiem itp. , itd.

PS2: A tak przy okazji ... w tych czasach gwarancja zazwyczaj daje nam mniejsze przywileje niż Ustawa w ramach reklamacji u sprzedawcy http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=417

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Gdy wysyłąłem konsole do sony około dwa tygodnie temu. Gość z infolini powiedział mi że musi być razem z dyskiem. POtem dostałe od sony maila w którym to napisali mi co i jakmam zrobić.

 

A to część tego emaila.

 

Dear Customer,

 

This is to acknowledge your recent RMA request to return your defective PS product PlayStation 3 modelnumber: PS3 40GB Black. You can return your product under RMA ID xxxxxx.

 

Please ensure you only include the following components also stated on the RMA site when the request was made:

- PS3 Console

- HardDiskDrive (HDD)

- Powercable

- Controller

 

 

PS.

 

Mieszkam w Holandii.

Odnośnik do komentarza

jasne ze tak, warunki gwarancji spisane i dodane przy zakupie do sprzętu to niejako umowa ktora wiąże obie strony, jak ktos chce od was ten HDD a w warunkach jest inaczej, to po prostu odmówcie tego powołując sie na taki i taki punkt gwarancji i wszystko... chcieć mogą ale wymagać do uznania gwarancji nie...

Odnośnik do komentarza

Ciekawe co z tą awaryjnością czytników.nawet sporo się slucha ,że padają też wersje 60gb więc nie można powiedzieć,że 40gb jest bardziej awaryjna.

Co więcej już nie raz na internecie potwierdzono ,że obie wersje konsoli mają ten sam model i rodzaj czytnika.Dziwne są też objawy padnięcia-a właściwie ich brak.Chodzi wszystko dobrze i idealnie,a tu nagle w jednej chwili czytnik przestaje czytać.Zazwyczaj zawsze albo pogarszało się wczytywanie,przerywały filmiki itp.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, jako serwisant komputerowy. Lepiej wziąć od klienta dysk i sprawdzić, niż oddać działający sprzęt i później gdy klient wraca do domu, podpina dysk i nie działa mu. Wtedy wraca do serwisu, drze papę itp. Dlatego nawet jeśli jesteś PEWNY, że to nie dysk, nikt Ci nie będzie ufał, bo wiedzą, że różne rzeczy się dzieją od softu :D

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie jest to opisane w gwarancji (punkt 7) dosc dokladnie po co. Zapraszam do lektury. Idiotyzmem nazwalbym wypowiedzi publiczne obnazajace wlasna niewiedze, na dodatek przy uzyciu epitetow skierowanych w strone ktorej z wlasnej winy nie rozumiemy.

 

Generalnie polecam zerwac z durnowatymi polskimi przyzwyczajeniami i nie brzydzic sie lektura pisma drukowanego na papierze. Czytanie instrukcji i gwarancji to dobry obyczaj. Nie czytanie ich nie swiadczy o byciu twardzielem ;P.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Gość konstant
to mnie bardziej upewnia w przekonaniu iż to wina ps3 O ile mój panasonik podczas up/down scalingu nie puszcza nic na kabel tak ps3 podczas tej operacji wysyła ten śneg zamiast go jakoś zablokować/nie przepuszczać a telewizor wyświetla to co idzie po hdmi Być może niektóre tv posiadają dodatkowe filtry oprócz niebieskich ekranów które tłumią ten efekt i go nie wyświetlają o tyle mój samsung wyswietla to co idzie po kablu Dodam jeśzcze że nie mam żadnych innych problemów Kolory żywe żadnych problemów jak u użytkownika xylaz'a kilka postów wyżej (być może masz kabel poluzowany wyciągnij i podepnij jeszcze raz) wszystko pięknie wygląda

 

 

Z tym śniegiem to jednak wina odbiornika.

Wczoraj podlaczylem n-box'a przez HDMI (wczesniej component) i przy wylaczeniu dekodera wystepuje identyczny efekt jak na ps3.

Odnośnik do komentarza

Ja rozwiązałem mój problem ze śniegiem. Śnieżenie pojawiało nawet na całym ekranie, podczas grania w gry lub przeglądania menu systemowego konsoli. Przeczytałem wszystko co było możliwe na forach ps3 i hd, problem okazał się znany w przeciwieństwie do jego powodów i rozwiązań. Zacząłem więc kombinować z kablami i co się okazało... Na początku konsolę miałem podłączoną przez component - obraz do tv, a dźwięk do wieży. Później kupiłem kabel hdmi i podłączyłem konsolę przez hdmi, jednak zostawiłem podłączenie dźwięku do wieży przez component i w opcjach systemu ustawiłem obraz przez hdmi, a dźwięk przez component. Właśnie na tym etapie pojawiało się śnieżenie. Wyrzuciłem więc kabel component i został sam hdmi, a dźwięk podłączyłem do wieży z wyjścia audio w tv. Śnieżenie zniknęło.

 

Zauważyłem inną niedogodność. Moja konsola stoi pionowo, a niewielkie poruszenie kabla hdmi (który niby siedzi mocno w konsoli, ale da się go delikatnie odchylić) powoduje zakłócenia. Nie widać tego od razu tylko co pewien czas zanika na sekundę dźwięk, a obraz na ułamek sekundy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...