Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

gatling współczuję :)

Jak ostatni raz udało nam się uruchomić konsolę przed całkowitym zgonem,to wszystko to co wcześniej ściągnęliśmy (gry,tematy,tapety)było niewidoczne.

U Ciebie to wygląda na zawiechę. Nie znam się aż tak dobrze ale wydaje mi się że Twój dysk ucierpiał po tym automatycznym resecie.

Dobrze,że przynajmniej wszystko odzyskałeś :(

Odnośnik do komentarza

Na 99% PS3 jest ostatnim sprzętem jaki kupiłem z firmy sony.

W ciągu 3 miesięcy, konsola ponad miesiąc spędziła w serwisie.

Dziś dzwonię - konsola jest do odebrania.

Oczywiście po dotarciu na miejsce (sorry Amer), okazało się że jednak nie ma dla mnie konsoli i będzie najwcześniej na jutro.

Ku.wa, takiego burdelu, w takiej firmie się nie spodziewałem.

Oczywiście wszelkie słowo pisane do firmy sony pozostaje bez odzewu.

Polska rzeczywistość i dbałość giganta o maluczkich jest porażająca.

Odnośnik do komentarza
Na 99% PS3 jest ostatnim sprzętem jaki kupiłem z firmy sony.

W ciągu 3 miesięcy, konsola ponad miesiąc spędziła w serwisie.

Dziś dzwonię - konsola jest do odebrania.

Oczywiście po dotarciu na miejsce (sorry Amer), okazało się że jednak nie ma dla mnie konsoli i będzie najwcześniej na jutro.

Ku.wa, takiego burdelu, w takiej firmie się nie spodziewałem.

Oczywiście wszelkie słowo pisane do firmy sony pozostaje bez odzewu.

Polska rzeczywistość i dbałość giganta o maluczkich jest porażająca.

Amer może jakiś artykuł (poćwiczysz publicystykę) na powyższy temat, znasz nas nie jesteśmy panikarzami, tylko dorosłymi ludźmi którzy wymagają poważnego traktowania. Skoro zaczęło działać SCEP to lepiej od początku wymagać z ich strony wsparcia dla graczy. To samo ma się odnośnie PSStore i PSNetwork, masa ludzi ma z tym kłopoty i jedyna pomoc to inni gracze. Kilku z nich powinno dostać etaty w SCEP za tą robotę która wykonują tutaj w dziale hardware, bo zdaje się że mają większe doświadczenie w rozwiązywaniu problemów niż "nieznani" specjaliści w sony polska. Jakoś mam dziś nastrój do narzekania, stary się już pryk zrobiłem.

Ciągnąc dalej konieczne imo jest ze strony i MS I S wykupienie u "wasz" po Kilka modułów w celu rozwiązywania kwestii technicznych, może w nowym poradniku. Walnijcie sondę do użytkowników, czy uważają że jest to potrzebne jak sądzę wyniki są do przewidzenia. Jest początek roku (jeszcze) i mogą wrzucić poprawki do budżetów marketingowych, no i to co kochają wszyscy pracujący w korporacjach (me included) NOWY PROJEKT :mellow:, coś czym mozna się pochwalić (na spotkaniach regionów) jacy to my przewidujący i jak fajnie wspieramy społeczność użytkowników.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Jak przy awarii wygląda kwestia danych odnośnie kart kredytowych zapisanych na konsoli?

Karta jest przypisana do konta…jedyne co mogą zrobić w serwisie to kupić coś na twoje konto w psstore ale nie sądzę hehehe

Wchodząc do ustawień musisz wpisać hasło…jeżeli nawet jakim cudem ktoś będzie znał twoje hasło to i tak nic nie zrobi bo numer konta jest nie widoczny 123XXXXXXXXXXXX456 i tak samo nie widać 3 lub 4 cyfrowego kodu zabezpieczającego, więc nie ma stresu.

Odnośnik do komentarza

Daniel - zero stresu, nic takiego się nie stało :mellow: Czekam na sygnał od Ciebie i w wolnej chwili śmigam tam jeszcze raz. Niebawem z urzędującym tam człowiekiem z obsługi będziemy mówić sobie na "ty" ;)

 

Ziemia1 - od kiedy wystartowała moja przygoda z walniętą PS3 (około 2 tygodnie temu) odwiedziłem ten serwis 4-krotnie. Co ciekawe - za KAŻDYM razem gdy tam zaglądam, pojawia się ktoś jeszcze zostawiający/odbierający właśnie PS3. Naprawdę, chyba nie do końca chcę znać liczby w jakich szacuje się teraz ilość powracających do wymiany/naprawy PS3-ek.

 

I racja - absolutnie nie ma tu mowy o panice. Chodzi po prostu o uczciwe przedstawienie jak się sprawy mają. Pogadam ze Ścierą i - być może - faktycznie uda się wysmażyć na ten temat jakiś tekst.

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza
Pogadam ze Ścierą i - być może - faktycznie uda się wysmażyć na ten temat jakiś tekst.

Powoli zaczynam się przyzwyczajać do braku konsoli. Boję się momentu gdy znowu się u nas pojawi. Mam jakieś złe przeczucie...

Coraz częściej zadaję sobie pytanie czy aby te nowe konsole nie są tylko z nazwy. Niby otwierasz pudło i widzisz zapakowaną w folię konsolę. Nie widać na niej ani jednej mikro ryski po odklejeniu folii. Jednak coś mi się zdaje,że to tylko obudowa jest nowa...

Warto by zasięgnąć głębszych informacji na ten temat.

Z tym artykułem na temat PS3 to niezły pomysł.

Odnośnik do komentarza

było już w temacie wiele razy np mój post nr 593 gdzie dokładnie opisałem na czym to wszystko polega(oparłem się na wiedzy nabytej na podstawach prawa na stadiach oraz informacji zaczerpniętych przy okazji reklamowania innego towaru w Sądzie polubownym konsumenta w Katowicach-obok Politechniki Śląskiej)

 

masz 1 rok gwarancji producenta

masz 2 lata na "niezgodność towaru z umową"

Odnośnik do komentarza
odbierając PS3 z serwisu trafiłem na jeszcze jednego kolesia, który właśnie wpadł po naprawione PS3, więc mimowolnie rzuciłem do niego tekstem: "o, widze że dziś odbieramy ten sam sprzęt". Usłyszał to typ z obsługi, wymownie rzucił okiem na swojego kolege (urzęduje ich tam 2-ch), uśmiechnął się i powiedział, "ojj, nie tylko Panowie".

 

Amer ale to o niczym nie świadczy, równie dobrze mogę napisac że z mojej listy 50 przyjaciół z PSN, PS3 padła tylko tobie (bo tak właśnie jest) Sprawdź ile np. jest posiadaczy PS3 na tym forum i ilu padła konsola, to jest niewielki procent (oczywiście nie każdy musi sie tu wpisac, ale jakieś obraz mamy). Poza tym stale odwiedzam kilka zachodnich for, zdarzają sie tematy ze komus padła konsola, ale nie jest to jakis czesto spotykany problem. Jeżeli awaryjność byłaby duża to już dawno bysmy czytali o tym na większych forach a później na stronach www.

 

IMO przesadzacie, ale pewnie sam bym lamentował gdyby mi PS3 padła 2 czy 3 razy.

 

A tak w ogóle to życzę wam aby nowe modele które otrzymacie z serwisu, były tak niezawodne jak 95% PS3 :mellow: (te 95% z jakiś tam wyników awaryjnoście przeprowadzonych kilak miesięcy temu)

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
odbierając PS3 z serwisu trafiłem na jeszcze jednego kolesia, który właśnie wpadł po naprawione PS3, więc mimowolnie rzuciłem do niego tekstem: "o, widze że dziś odbieramy ten sam sprzęt". Usłyszał to typ z obsługi, wymownie rzucił okiem na swojego kolege (urzęduje ich tam 2-ch), uśmiechnął się i powiedział, "ojj, nie tylko Panowie".

 

Amer ale to o niczym nie świadczy

Zgadza się :mellow: A ja wspominam o tym jedynie jako ciekawostce.

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

To ja mam teraz lekkie obawy. Przystawiam sie do zakupu nowej konsolki ale tak czytam ten temat i jakoś nie bardzo widzi mi się zakup PS3 ;) Jak to jest z tymi konsolami? Słyszałem że wyszedł jakiś trefny model ale czy to prawda? A jakość obsługi jeśli chodzi o gwarancje? Słyszałem że nie jest za ciekawa. Zmieniło się coś w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza

przeczytaj poprzednie posty... ja nie moge powiedziec zlego słowa o servisie bo byłem załatwiany w czasie krótszym niz 7 dni dostając nową konsole... jednym słowem sie tego nie odczuwa...

generalnie problemy z gwarancja moge określic jako panike i nieudolność... wystarczy zezaniesiesz do servisu SONY w sowim miescie i oni to migiem załwtwią.

odrdzam jakię swysyłanie sprzetu w POLSKE... i NAJWAZNIEJSZE!

Odnośnik do komentarza

No i chyba sie zaczyna...

 

Gram sobie w Amplitude'a, gram, gram, wychodze z gdy przez PS button i... wita mnie informacja na czarnym tle, ze moj dysk musi zostac przebudowany (czy cos w tym stylu). Po sredniej dlugosci loadingu, ze spoconym czolem sprawdzam zawartosc dysku i... wszystko jest;], lecz:

- daty zdjec, oraz nazwy albumow sa przemieszane/zresetowane co spowodowalo dosc duze zamieszanie wsrod mych zdjec...

- w muzyce nazwy albumow sie pokasowaly przez co wiekszosc kawalkow mam w osobnych folderach...

- w video rowniez przemieszalo daty sciagniecia i nie moge teraz poukladac filmow malejaca od najwczesniej sciagnietego...

 

Podsumowujac wyglada na to, ze skasowaly mi sie wszystkie informacje uzupelniane w... 'information'. Juz powoli pozadek z dyskiem zrobilem, ale jednak niesmak pozostal.

 

CZY KTOS MIAL TAKI PRZYPADEK LUB CZY SLYSZAL O PODOBNYM??!!

Odnośnik do komentarza

Może niektórzy nie wiedzą ale przypominam że konsola nowej generacji to bardzo skomplikowany sprzęt! To nie kalkulator że się na pewno nie zepsuje!

Zastanówmy się ile tak na prawdę pada PS3 w porównaniu np.: do X360? Jak ktoś pamięta lub nie to PSX jak i PS2 potrafiły się zawiesić i inne ciekawe rzeczy! Tak było, jest i będzie!

Współczuje użytkownikom którym PS3 nie spisuje się tak jak powinno ale po prostu mieli pecha!Poza tym jakość serwisu to chyba inna bajka...

Odnośnik do komentarza

wklejam tu post z FAQ, bo tam sa FAQ, ale nie ma odpowiedzi :) z gory sorry :(

 

ja mam takie pytanko. mianowicie czy po podlaczeniu do standardowego tv czy tez do monitora przez konwerter hdtv2vga, kablem vga (ogolnie po analogu) i w uzyciu jest jesio kabel komponent (na monitorze 720p) na ekranie sa takie ja wiem.... falujace paski. cos jakby takie jakies zaklocenia ktore sobie lataja w gore. ogolnie jak juz gra jest w ruchu to nie przeszkadza jakos specjalnie, wlasciwie jest niewidoczne, ale jak akcja zwolni tudziez nic nie robie to jest to widoczne. to tak jest jak sie uzywa polaczenia przez analog a nie cyfrowo? na tv u ziomka przez hdmi jest wszystko ok.

Masz podłączoną PS3 do TV i monitora jednocześnie :?:

Czy do TV 2 kablami :?:

Może to głupie pytanie, ale po co?

 

Kiedyś miałem podłączone do TV PS3 - chinche, DC - RGB, i jeszcze coś tam i zauważyłem, że obraz jest gorszy niż gdy był podłączony tylko 1 kabel. Oczywiście konsole używałem na zmianę, nie jednocześnie. :lol:

 

nie glupie pytanie tylko glupi pomysl :(

 

aktualnie mam podlaczone tylko do monitora (kabel komponent, konwerter hdtv2vga, kabel vga) i sobie lataja te paski :P wczesniej byl podlaczony do zwyklego tv przez kabel chinche i bylo to samo chociaz mniej rzucalo sie w oczy. zastanawiam sie czy np nie amm uwalonego wyjscia av z konsoli... czy moze faktycznie tak po prostu jest (ale to raczej niemozliwe). wykluczam tez kable, bo to przeciez dwa rozne.

 

pytanie brzmi: co teraz? serwis (i dwa tygodnie bez konsoli - kupiona tydzien temu :lol: ) czy musze z tym zyc ehhh

Odnośnik do komentarza

Przedmuchaj swoje PS3 :P

 

Dla wszystkich ,którym PS3 działa za głośno test wentylatora-PS3 jest rozpędzana dzięki temu do maksymalnych obrotów,trwa to kilka sekund i podobno przeczyszcza wnętrze konsoli dzięki czemu będzie działać potem zauważalnie ciszej.

 

 

DZIAŁA TYLKO W 40GB WERSJACH

 

Test niech zrobią wszyscy Ci ,którzy piszą,że po iluś tam godzinach grania ich konsola wchodzi na maksymalne obroty :/

Teraz raz na zawsze będę mieli pewność ,że do maksymalnych obrotów jeszcze dalekooo.

Swoją drogą fajny bajer i przynajmniej przekonał mnie,że nie ma co się bać o przegrzanie konsoli bo ta ma jeszcze dużo prędkości wentylatora w zapasie(na tym teście chodzi jak odkurzacz)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Mi też padła konsolka :( miałem ją od listopada , grałem lajtowo nie ma takiego przebiegu co Ps2 i już padła . teraz chciałem sobie pograć w GT5 za niedługo wychodzi Gta i metal a tu pley siadł , obiawy ?? zadne nagle przestał czytac gry i filmy blue ray i kappa , sprawdzałem chyba z 1h może zaskoczy ale nic . Oddałem do MM i teraz konsola siedzi już 10 dni w rybniku , ciekawe czy dostanę nową czy będą mi ją naprawiać , kurcze nie chciałbym takiej "klejonej" konsoli :) .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...