Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

On chyba nie ma bonusów do ataków mieczem, z tego co pamiętam, ale do niego dobierasz jeden z żółtych skilli, który sprawia, że zbroja ciężka jest traktowana jak lekka, dzięki któremu inna żółta pasywna umiejętność boostuje szybkie ataki mieczem. To tak z pamięci - dawno nie grałem, więc mogłem coś przekręcić. Po powrocie do domu wieczorem odpalę grę i sprawdzę dokładnie, jak to teraz się przedstawia. Chyba, że ktoś sprostuje wcześniej. W każdym bądź razie grałem w niedźwiedziu, korzystając z alchemii i szybkich ataków. Pamiętam, że dobrze to działało. Po chwili walki Dżerard kładł w przeciwników same trafienia krytyczne, jak widać w filmiku, który tu wcześniej wrzucałem. 

 

E: Gwoli sprostowania. Zrobiłem screenshoty i przy okazji przypomniałem sobie jak to działa.

 

1. By korzystać z szybkich ataków nosząc set niedźwiedzia warto założyć zaklęcie Lekkość (SzK) na zbroję:

p6DO6b1.jpg

 

2. Do tego dobieramy żółty pasyw szkoły kota:

8qKqEso.jpg

 

3. Mordujemy.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

A ja z innej beczki - lada chwila wpadnie 100% w osiągnięciach dla podstawki - czy muszę na coś szczególnie zwracać uwagę przed rozpoczęciem dodatków pod kątem osiągnięć? Prosiłbym o odpowiedź tak w miarę możliwości bez spoilerów. :-) Zagram tak czy siak na Drodze ku zagładzie jeśli poziom trudności tam też ma jakieś znaczenie. Nie chcę oglądać poradników bo wiem, że tam zaraz trafię na jakiś fabularny spoiler...

Nic naturalnie nie stanie na przeszkodzie żeby dodatki przejść po dwa razy (jak robię z podstawką zresztą) ale gdybyście coś podpowiedzieli, może jest jakieś upierdliwe osiągnięcie na które warto od początku zwrócić uwagę - ewentualnie jakieś bugi, glitche, znikający kupcy, kowale, płatnerze i inne gady do osiągnięc etc. :-)

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza

Jeśli celujesz w trofea to jest pewien znaczący bug odnośnie jednego z zadań pobocznych

(ofirskiego rynsztunku)

ale to odsyłam do odpowiedniego tematu 

http://www.psxextreme.info/topic/110432-wied%C5%BAmin-3-bugi-glitche-i-bul-dupy/page-24?do=findComment&comment=3924965

Jeśli chcesz mieć wszystkie misje zrobione polecam zająć się najpierw tym zadaniem, a dopiero potem chwytać resztę.

Co do poziomu trudności to możesz grać na jakim ci wygodnie. Nie ma trofika za przejście dodatków na poziomie DkZ. Mowa tu oczywiście o trofeach ale chyba acziwmenty są takie same jak trofea na konsole sony.

A dodatki i tak przejdziesz drugi raz z czystej ciekawości :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja z innej beczki - lada chwila wpadnie 100% w osiągnięciach dla podstawki - czy muszę na coś szczególnie zwracać uwagę przed rozpoczęciem dodatków pod kątem osiągnięć?

Warto mieć sporo gotówki na start. Jest pewna aukcja na której może się przydać i o ile dobrze pamiętam jest tam jakieś trofeum do wyrwania.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

A ja z innej beczki - lada chwila wpadnie 100% w osiągnięciach dla podstawki - czy muszę na coś szczególnie zwracać uwagę przed rozpoczęciem dodatków pod kątem osiągnięć?

Warto mieć sporo gotówki na start. Jest pewna aukcja na której może się przydać i o ile dobrze pamiętam jest tam jakieś trofeum do wyrwania.

 

O widzisz, apropo gotówki i takich technicznych sztuczek - co przechodzi ze mną z podstawki do dodatków? To co będę miał na sobie i w schowku?

 

Czy dodatki muszą być rozgrywane w kolejności ich premiery tj. SzK a następnie KiW? Nie ukrywam, że ciągnie mnie jak cholera do tego Toussaint po prawie dwukrotnym ukończeniu podstawki z "lizaniem ścian" a z tego co pobieżnie czytałem SzK odbywają się w znanych Nam już regionach z podstawki. Czy kolejność ma znaczenie na fabularne przeżywanie dodatków? :-)

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza

Nic nie tracisz przy "wejściu" w dodatki, jeżeli bezpośrednio zaczniesz pierwsze zadanie z SzK/KiW obecną postacią po zakończonym wątku głównym. Chyba, że zaczniesz od "zera" przygotowaną przez twórców postacią, czyt. w przypadki SzK dostajesz Geralta z 10k złota, około 35 lvl, jakieś niebieskie ubranka, zablokowany wątek główny (czyli jakbyś go już ukończył) oraz nie ruszone zadania poboczne i znaki zapytania. 

SzK -> KiW. Pomijając kwestię poziomu przeciwników i bez zagłębiania się w umieszczenie na fabularnej osi czasu, to moim zdaniem lepiej grać w tej kolejności. 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Pytanko mam, fabuła, potem dodatki grać, okej rozumiem a co ze znakami zapytania i pobocznymi misjami? Masterowac po skończeniu fabuły i dopiero dodatki czy wziąść się za masterowanie dopiero po dodatkach na new game plus? Pytam bo nie wiem jak zrobić żeby czerpać największą przyjemnośc a tutaj już pewnie dużo "celujacych" graczy w wiedzmina z dobrą wiedzą na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Pytanie odnośnie zatrucia eliksirami i odwarami. Gdy przekroczymy bezpieczny próg i nasze zatrucie powoli spada do bezpiecznego twarz Geralta ciągle się wygląda jak przy zatruciu.  Czy poza wypiciem białego Miodu można to jakoś obejśc ?

Odnośnik do komentarza

Wyeksponowane żyły na twarzy Geralta odzwierciedlają zatrucie organizmu odwarami i eliksirami ale nie są uwarunkowane od poziomu zatrucia. Bezpieczny próg jest granicą gdzie zatrucie jeszcze nie jest szkodliwe dla Wiedźmina. Nie zmienia to faktu, że na organizm wciąż działa alchemia, a zatrucie charakteryzuje się właśnie takimi efektami ubocznymi. Nie jest to błąd.

Odnośnik do komentarza

 

Odbudowywałem bazę danych, a jak zrobić reset? Nie stracę save - òw lub innych danych?

no tam jest taki przycisk, reset sie nazywa. chociaz na ps4 chyba go nie ma bo nie pamietam juz ale w starszych byly. albo w komputerach kiedys. a jak nie masz to wylacz konsole i wlacz na nowo. takie rzeczy magiczne

Wyłączenie i włączenie konsoli nic nie dało. A jak robiłeś reset, to wyczyściło ci wszystkie dane?

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza

Do posiadaczy XO. Czy w sklepie Microsoft'u był kiedykolwiek przeceniony Pakiet Dodatków do Wiedźmina 3? Jego stała cena to 99 złotych i 99 groszy, czy ktoś z Was przypomina sobie żeby to kiedykolwiek było przecenione czy raczej od zawsze trzyma sztywną cenę? To, że warto brać tak czy siak to ja wiem, bo to w zasadzie dwie nowe gry ale z drugiej strony może warto jeszcze poczekać?

GOTY nie wchodzi w grę bo wbiłem 100% w osiągnięciach w podstawce w edycji cyfrowej za którą zresztą już zapłaciłem 100 złotych z hakiem na jakiejś wyprzedaży - a wiem, że nie są kompatybilne a chcę mieć 100% w ogóle czyli 2000 punktów GS. Do tego jednak muszę kupić dodatki w formie cyfrowej, GOTY odpada.

Najwyżej jak przez kilka najbliższych dni nie przecenią to łykam za stówkę oba - to i tak jak za darmo za taką klasę. :D

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...