Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

6/10, to już Małpom dałeś więcej a były gorsze :confused:

Zmiana skali! Filmy od 1-4 to w nowej 1, czyli (pipi) mniejsze bądź większe, szkoda czasu, lepiej zmarszczyć freda, szkoda się rozdrabniać. 2 to film dopuszczony do obejrzenia, ale z całą masą wad, które mogą powodować chęć przewijania. 3 to dobre rzemiosło, spokojnie można polecić. 4 świetne kino, ale film nie zmienił mojego życia. 5 nie mam nic do dodania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

bylem wlasnie drugi raz.

 

wciaz 10/10

 

Wpis. Zazwyczaj jak oglądam jakiś film po raz drugi, trzeci, czy n-ty, to generalnie czekam na konkretne sceny, podczas gdy inne raczej mnie nudzą - tutaj całość dostarczyła mi równie dobrej rozrywki, co za pierwszym razem. Żadnych dłużyzn, zapychaczy, to będzie film do regularnego odświeżania na BR.

 

Trudno będzie Avengersom 2 dobić do tego poziomu.

 

 

Obejrzałem niedawno Zimowego Żołnierza i mam dwa pytania:

 

 

w scenie po napisach najpierw widzimy jakiś tajemniczy obiekt, czy to nie jest laga Lokiego? Druga rzecz to że widzimy Scarlet Witch i Quicksilvera w celach, z tym że wyglądają jak niedorozowje. W days of the future past Quicksilver ma się całkiem dobrze więc co, został porwany i eksperymentują na nim czy jak?

 

 

 

Piszecie tu o X-menach i innych Spider-Manach, to się ludziom miesza Marvel Cinematic Universe z filmami od Sony i Foxa :/ Mam nadzieję, że nie dojdzie do żadnej konsolidacji, bo Marvel Studios buduje swoje uniwersum z dużo większą dbałością o szczegóły (i przede wszystkim spójność), niż pozostałe studia.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Ryzykuje życie, ale trudno. No właśnie takie motywy w tym filmie przeszkadzają mi, żeby móc się nim zachwycać. W 2014 chcą nas złapać na nostalgię związaną z kinem nowej przygody, dokładnie tymi samymi chwytami, którymi posługiwał Lucas czy Spielberg, tyle, że pod względem subtelności Gunn bardziej przypomina tego pierwszego. GOTG miejscami jest okrutnie pretensjonalne. Połowę z tych onlinerów spokojnie mogli sobie odpuścić (podobnie było w Thor 2, gdzie z fajnego Lokiego, chcieli zrobić jeszcze fajniejszego), bo co drugi to był mocny suchar. Sceny akcji raczej nie będą pamiętane, co w tego typu kinematografii zazwyczaj nie jest uznawane za plus. Dave pisze, że GOTG wyśmiewa klisze, a za przeproszeniem gdzie? To jest bardzo przewidywalne kino oparte o schematy, które chyba każdy zna od podszewki.
Rudy > Gunn

Odnośnik do komentarza
Trudno będzie Avengersom 2 dobić do tego poziomu.

 

rok 2014 poprzeczkę postawił tak wysoko, że teraz każdy film z tak średniackim pierwszym aktem jak avengers to będzie zawód.

 

 

 

W 2014 chcą nas złapać na nostalgię związaną z kinem nowej przygody, dokładnie tymi samymi chwytami, którymi posługiwał Lucas czy Spielberg

 

nie widzę w tym nic złego.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

swoją drogą dużo w tym improwizacji. np. ok I'm standing up now to zasługo seana gunna który siedział podczas kręcenia sceny w miejscu rocketa w zielonym wdzianku żeby było z kim wchodzić w interakcje ;). tak samo środkowy palec star-lorda to po prostu wygłupiający się pratt, ale postanowili to zostawić.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Jak już przy nostalgii jesteśmy, to mi się podobał motyw z

Footloose, przyznam, że mam mocny sentyment do tego sfingowanego musicalu. Też chciałem być jak Kevin Bacon. Szkoda, że Gunnowi zabrakło trochę jaj, żeby pociągnąć temat.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą wróciłem z kina. Świetny film. Najlepszy film o superbohaterach, nie licząc drugiego Batmanka Nolana. Do tych postaci świetnie pasuje humor którego w filmie jest dużo, ale nie za dużo i do tego jest, jak ktoś tu już wcześniej napisał, nienachalny. Np. w takim Thorze 2 gagi mi zupełnie nie pasowały, mimo, że nie były najgorsze. Resztę już napisaliście.

Skoro Avengersom dałem 9/10 to tutaj należy się 10/10, bo jeszcze nigdy nie oglądałem tak dobrego filmu o superbohaterach. Ważne, żeby nie oczekiwać "realizmu" i powagi, jakie zaserwował nam Nolan w swoich Batmanach. Tutaj szedłem z nastawieniem na dobrego popcornowca i trafiłem na małe arcydzieło. Teraz ciekawi mnie co zrobią z Ant-mana.

Odnośnik do komentarza

pewnie pociągnie i obsadzi go w roli adama warlocka w sequelu. są dobrymi koleżkami, bardzo fajnie im się współpracowało przy super no i kevin błyskawicznie spropsował guardiansów na twitterze ;).

Może Peter znajdzie jakieś kasety z lat 80, a jak Gunn jeszcze jakoś wkomponuje w całość tę scenę, to będzie 5/5 :D

 

 

 

edyta. wygrałeś :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że liczyłem, że Collector będzie kimś ważniejszym. Fajna postać i fajnie dobrany aktor, a trochę mało go było w filmie. Nie znam uniwersum GotG i spodziewałem się, że będzie on jakimś ich arcywrogiem, podczas filmu z kolei myślałem że będzie ich sojusznikiem z przymusu, coś jak Yondu. W końcu- nie wiem kim był. Można liczyć na jakieś jego ważniejsze wejścia w przyszłości? Pasowałby mi do spółki z Lokim w jakichś przyszłych Avengersach.

Odnośnik do komentarza

będzie kimś bardzo ważnym. przecież to

tajniak thanosa.

marvel powoli wchodzi na wyższy stopień budowania filmowego uniwersum. zarówno w winter soldier jak i w gotg przedstawiają mini-wątki i postacie, które nie burza w żaden sposób samej konstrukcji fillmu, a dają pole do popisu w kolejnych.

 

btw - feige niedawno w jednym z wywiadów przyrównał rolę thanosa w mcu do imporatora z sw.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Wizualne odniesienia do Imperatora były przecież więcej w GotG niż oczywiste. Ogromny hologram i wydawanie poleceń Ronanowi, obrotowy tron? ;)

 

 

 Połowę z tych onlinerów spokojnie mogli sobie odpuścić (podobnie było w Thor 2, gdzie z fajnego Lokiego, chcieli zrobić jeszcze fajniejszego), bo co drugi to był mocny suchar.

 

Nie wiem, na ile dobrze znasz język angielski i czy bazujesz na oryginalnych dialogach, czy ich polskim przekładzie, ale nie mogę się tu z Tobą zgodzić. Humor słowny był w tym filmie na zaskakująco wysokim poziomie, a nieświadomych sucharów jakoś sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...