Skocz do zawartości

Destiny


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

VeSDD: Spodziewam się, że całość potrwa kilka tygodni, bo np. bronie Exotic Adept wypadają losowo, a i to tylko z raidowych Challenges, które są tygodniówkami. Więc spoko.

 

Yap: Jaka ekipa do tej pory? Bo jeśli Piotros, Froncz, Ty -- ja mogę pewnie załatwić Josepha i Eugieniusza (ale nie na 100%) i niby szóstka już jest...

 

No ale to w piątek, jak rozumiem. Jak ktoś ma ochotę wcześniej, cóż, będę hengałtował. Małżonce zapowiedziałem, że "we wtorek mnie nie ma".

Odnośnik do komentarza

Mi piątek pasuje, załóżmy od 18tej :) Wtorek to nie wiem czy na PS4 nie będziemy grać, chociaż jeżeli patch będzie tak jak zawsze, to pół wieczoru będzie się przygotowywać do ściągnięcia, a potem ściągać i instalować :( Na X1 jest szybciej, bo tylko się ściąga i instaluje :)

Od 28.03 znowu na "chwilę" wracam do Destiny, więc jestem otwarty na propozycje każdego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Panowie, chętnych jest/będzie mnóstwo. Oczywiście, że myślałem o Tobie Adrian, więc wstępna lista Strażników mieni się następująco:

 

1. Ja Yap

2. Fronch Pyotrevsky

3. Piotros

4. Dybbuk

5. i 6. Tandem Łojciec i Syn

 

Jeśli nie będą mogli to myślę, że bezproblemowo kogoś znajdziemy. Patryk, jak tylko będziesz chętny i dostępny to i tak będziemy trzepać raid za raidem (ja planuję regularnie co tydzień).

Odnośnik do komentarza

ja odpadam bo 31 marca headbanguje na kornie

 

ciężko byłoby mi wrócić do Vault of Glass, bo mam traumatycznie wspomnienia z tym raidem - to przez niego odbiłem się od tej gry kompletnie i wróciłem dopiero rok później, kiedy to po wielu wieczorach próbowania zrzucenia Atheona z mapy w końcu się udało i wszystkim wydropiły dobry stuff a mi cały chuj

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie ciekawe, co pozmieniają, bo pierwsze fotki już pokazują, że na pewno coś pozmieniali. Nie chodzi o czyste łatanie cheesów jak skakanie nad mostem w Crota, ale zmiana mechanik. Niektóre zmiany mają być na lepsze, np. mniej czasu spędzonego na Oraclach/Templarze, ale boję się też, żeby nie kombinowali jak koń pod górę z czyms innym (vide: Empowered w ostatnim raidzie). No zobaczymy, niewątpliwie na Reddicie pro-tipy będą pięć sekund po patchu ;)

Odnośnik do komentarza

Wspominali, że wszystkie eventy będą bardzo hojnie obdarowywać graczy więc nie spodziewam się by komplikowali nam życie złożonymi mechanikami i zgraniem co do milisekundy. To ma być pożegnanie więc podadzą nam wszystko tak by było to być może czasochłonne, ale do zrobienia dla dużej większości. Nie przewiduję spychania Atheona w przepaść, żeby było jasne.

Odnośnik do komentarza

No to Crota ubita wczoraj 2 razy :) Zmiany w raidzie fajne, oba challenge też :) W sumie po 2 przejściach dostałem wszystkie egzotyczne wersje primary. Z legendarnych broni, to brakuje mi 3 z Croty: Fang of Ir Yut, Oversoul Edict i Song of Ir Yut. Gorzej jedynie z armor'em, bo dostałem tylko ręce dla Tytana :(

 

Teraz szczegóły raidu, dla tych co chcą wiedzieć wcześniej :)

 

Abyss, same lampy można przejść samemu, ale zmiany na końcu spowodowały, że lepiej jak będzie tam więcej osób. :)

 

Poza Ogrami i Thrallami, pojawiają się jeszcze Knighty i Wizardy.

 

 

Most, powiem tyle, że trzeba przejść normalnie. Przeskoczyć z mieczem można, ale szkoda tracić na to czas, bo po wskoczeniu na wieżę lub zginięciu Warlocka mobki nie znikają. Pewnie za jakiś czas ktoś wymyśli inny sposób. No i na końcu fajna niespodzianka :)

 

Po ubiciu Shrinker'ów na końcu korytarza ze skrzynki dostaliśmy szmatki/bondy/płaszcze oraz artefakt + inne mniej ważne rzeczy.

 

Śpiewaczka, pierwszy challenge.

Koncepcja jest taka sama, ze zmian: Wiedźmy po obu stronach wychodzą dopiero po ubiciu Knightów, a reszta bez zmian.

Challenge w wielkim skrócie polega na tym, żeby Śpiewaczkę ubić mieczem :)

 

W celu zdobycia miecza, trzeba wybić wszystkich przeciwników, oprócz Śpiewaczki. Wtedy wychodzą Ogry i Knighty. Wybijamy wszystkich przeciwników. Wtedy ze standardowego miejsca wychodzi Swordbearer, którego ubijamy i lecimy szybko ubić Śpiewaczkę.

Mamy na to niewiele więcej ponad 2 minuty. W książce jest przejście do 2 minut, ale z challengem jest to dosyć utrudnione. Bez niego do zrobienia za pierwszym razem :)

Na tę walkę polecam egzotyczne miecze Solarne lub Void'owe. No i jeszcze można założyć artefakt na miecz, który daje dodatkowo 20 sztuk amunicji więcej do miecza :) Ja miałem po doładowaniu 101, a normalnie mam 81. :) W zupełności ta ilość starczyła mi na wybicie wszystkich przeciwników :)

 

 

Crota :D

Początek wygląda tak samo, potem było zaskoczenie i wymuszona zmiana taktyki.

Zmiany w samej Crocie: Oversoul włącza się jak Crota dostanie mieczem i trzeba Oversoul rozwalić. I jest dostępny kielich :)

 

Challenge

 

 

Do każdego miecza musi być inny miecznik. Miecznik nie może upuścić miecza, czyli nie można zrobić tak jak się robiło, że Hunter po pierwszym biciu upuszcza miecz, wali Crotę z mele i jest niewidzialny. Podnosi miecz i wali drugi raz.

I to wszystko :)

 

 

Dla chętnych zapis transmisji: https://www.twitch.tv/videos/131828177

 

Generalnie zmiany fajne, dropy duże, tylko za miesiąc kto jeszcze będzie chciał to robić? Ale nic to, teraz trzeba się delektować nowymi rzeczami :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajnie, że poszło sprawnie. Ja wczoraj widziałem inną polską ekipę na Xboxie, która raidowała i o północy, i o szóstej rano -- no ale może po prostu jechali różne postacie.

 

Tym, co będą w piątek raidować, polecam:

-- robić asap questa od Speakera, bo potem jednym z punktów jest właśnie skończenie raidu

-- robić asap questa na Necrochasma, bo potem jednym z punktów jest właśnie skończenie raidu

 

Necrochasm jest prosty:

-- Husk wypada z dowolnego Hive'a, ale drop rates są różne

-- Polecam misję Shrine of Oryx (Moon) na najłatwiejszym poziomie

-- Dochodzimy pod ostatnią prostą, spawnuje się ogr

-- Łatamy ogra, jak wypadnie mały biały kryształek to git

-- Jak nie, to wyskakujemy w przepaść i od nowa

-- Cały ten loop trwa z 15 sekund, a czerwone ogry mają bardzo wysoki drop rate

-- Mi Husk wypadł za czwartym razem

-- Patrzymy na perki, kogo trzeba zabijać

-- Thralle, wiadomo. Knights, Dreadnaught

-- Mi wypadły Wizardy, a więc najlepsza farma to okolice Court of Oryx.

-- No a potem trzeba raid skończyć :)

 

BTW, w piątek będę ja i Gienek, Joseph chyba nie da rady, więc trzeba będzie dorwać szóstego.

 

Również: nie wiem, czy mi się będzie chciało grindować Trialsy dla emblematu z księgi i paru dropów (nie miałem nigdy dobrego Glass Promontory), ale jak ktoś chętny to niech da znać na wszelki wypadek.

Edytowane przez Dybbuk
Odnośnik do komentarza

Update: Joseph chyba jednak będzie, więc luzik. Piątek 18.00, amrite?

 

BTW, jak wspomniałem, są trzy różne Eidolon Ally. Ja na Abyss biorę tego, co ma Crowd Control i dodaje Agility za zabijanie thralli, Special pewnie Molesto, bo ponoć z egzotyków to albo Molesto albo Zhallo. Nie wiem, bo nigdy nie przelazłem Abyssa grupą, tylko zawsze solo na niewidce ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...