Skocz do zawartości

Targi: E3, GC, TGS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

@up co ty tak pościsz post pod postem ? aaa, to różni ludzie ale avki podobne xD

 

Odnośnie Vita TV, to chyba lepszego pomysłu na ratowanie Vity być nie mogło. Zrobili z handhelda tanią przenośną stacjonarkę.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

A Day with Xbox One:

 

 Oglądanie TV.Oglądanie TV.Oglądanie TV.Oglądanie TV.Oglądanie TV.Oglądanie TV.Oglądanie TV. Granie w Halo. Oglądanie TV.Oglądanie TV.

 

Ten cały Remote Play bardzo fajnie wygląda, imo wole sobie kupić coś takiego niż wydawać pieniądze na konsole przenośną, na której będę grał tylko w domu, bezsens.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Przeciez takie pudelko to mozna wsadzic w kieszen i isc do znajomych,  kto wie może podpiac jeszcze do tableta/laptopa co by otwierało masę możliwości. W zasadzie VitaTV to połączenie handhelda ze stacjonarką i za to duży plus.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

bardzo fajna sprawa w  sumie, jedno urzadzonko a daje pare fajnych odrebnych mozliwosci, nagle za 100$ plusowcy beda mogli ograc gry które dostali na konsole która nie mieli, to chyba jest najwiekszy target sony.

Ciekawe czy to co jest w pudełku jest upchanymi bebechami psvita czy nowa technologia.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że chyba jeszcze nikt nie zauważył oczywistego : przecież to jest zrobione na wzór konsolek działających na androidzie, które podłączamy do TV, więc nic nowego. Targetem są pewnie osoby, które chcą pograć w świeże tytuły, niekoniecznie najładniejsze graficznie (PS4), a nie chcą wydawać kupy kasy. Tyle, że co z Vitą, skoro SONY odcina jej podstawowy powód dla którego w ogóle jeszcze jacyś ludzie ją kupują? Ciekawie byłoby, jakby za chwilę się okazało, że ta przystawka stanie się priorytetem dla SONY, przynajmniej na tle VITY

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

sony dodaje, a nie odcina powod do kupna vity - chcesz handhelda - kupisz vite w wersji slim, chcesz stacjonarke i granie na tv kupisz vite tv. Proste. Sony po prostu robi wszystko byle tylko rozruszać sprzedaż i co za tym idzie zainteresowanie devow. Raczej juz ma teraz w pu.pie co jest priorytetem tej konsoli

Odnośnik do komentarza

Tańszej w produkcji, gorzej wykonanej, czyli dokładnie tak jak było w przypadku PSP, której każda kolejna reinkarnacja to coraz większa tandeta rozpadająca się w łapach.

Zastąpienie OLED czyli OMG jakajakośćobrazubożedopomóż, największa chluba posiadaczy tego sprzętu LCDkiem, jest strzałem w dziesiątkę.

 

edit. Ficuś- VITA i VITA TV to jednak dwa różne sprzęty, chociaż bebechy te same, to brak wbudowanego ekranu jest kluczowy. Nie wiem jak sukcesem dla SONY może się okazać (w razie sukcesu VITA TV) CAŁKOWITA zmiana konceptu w produkcji systemu. To tak, jakby się przyznali, że nie mieli żadnego pomysłu na to jak zrobić nową konsolę przenośną, że w sumie lepiej było zrobić sporo tańszą maszynkę podpinaną do TV i nazwać ją PS2,5

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ale o co ci chodzi bo cie gosciu nie ogarniam ? Takie same gry masz na Vicie i VicieTV. Memorke i grę kupisz taką sama dla przenosnej i stacjonarnej Vity. Sony to zwisa i powiewa czy kupisz na jedno lub drugie, ważne żebyś to kupił. Prawda jest taka, że większość ludzi gra na stacjonarkach w domu, więc ktoś w Sony poszedł po rozum do głowy i dał opcję podpięcia pod  TV/inne bajery. Dla mnie strzał w dziesiątkę. 

 

Edyta - aa bo ty o Vicie 2000 nawijasz, ok. mea culpa.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Jak nie rozumiesz, to może jaśniej.

PS VITA była projektowana jako sprzęt przenośny, nawet jeżeli jej mobilność ograniczaliśmy do wizyty w kiblu. Teraz SONY wpadło na pomysł, że PS VITA nie jest konsolą przenośną, tzn. może być o ile kupisz jej wersję z ekranikiem LCD. Zrobili z DODATKU, czyli możliwości podpięcia przenośnej konsolki do TV, główny atut systemu. Pewnie, że SONY to zwisa i powiewa co kupisz, tylko jaki jest sukces ich PRZENOŚNEGO sprzętu, na którego projektowanie i reklamę wydali miliony zielonych? Co w oczach klientów zyskało SONY, oprócz poczucia, że chyba nie mieli pomysłu na PRZENOŚNY system? Gdyby z czymś takim wyskoczyli na premierę PS VITA to jak byś odebrał ten dobry pomysł?

 

Ciekawe jak to wpłynie na projektowane gierek, skoro zwyczajowo gry na stacjonarki powinny się odróżniać od tych na przenośne systemy. Do tego jak się sprawdzi touchpad z DS4 podczas grania w gierki projektowane pod smyranie w tył konsolki (czyli paluchami, które i tak są odciążone od operowania gałkami/przyciskami)

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

PS Vita była projektowana jako sprzęt przenośny i się nie sprawdziła. Kombinowali z Plusem, exów dostała więcej niż X360 w anaologicznym okresie, były multiplatformy obniżka ceny - i wciąż nic. Wniosek jeden - nie tędy droga.

Zauważ sam, że na tej samej konferencji mieliśmy masę zapowiedzi gier na Vitę które nijak nie zachęciły kogokolwiek do kupna systemu ( to a propo tych handheldowcyh gierek )

 Więc może zamiast tracić pieniądze jak idioci, możeby posłuchać ludzi np. jak z tego forum, i coś zmienić ? 

Odnośnik do komentarza

PS Vita szuka swojego miejsca na trudnym rynku, który w Japonii zdominowany jest przez Nintendo, a na świecie przez smartfony. Nie dziwi mnie szukanie alternatyw wykorzystania Vity. Sony obserwuje rynek i wie, że ludzi przede wszystkim odstrasza cena, i że nie ma miejsca w kieszeni dla aż dwóch drogich sprzętów przenośnych (priorytetem są smartfony). Dlatego są te cięcia i dlatego są alternatywy. Sony miało pomysł na sprzęt, ale ten pomysł nie przetrwał próby czasu, bo czasy od premiery PSP mocno się zmieniły.

Ludzie średnio zamożni kupią teraz Vitę dla gier, których obiektywnie rzecz biorąc zrobiło się całkiem sporo. Inni kupią dla wsparcia stacjonarki. To może być ostatnia szansa dla tego sprzętu. Nie ma co tu dorabiać ideologii, tu chodzi o przetrwanie.

Odnośnik do komentarza

Chyba jestem jedyna osoba, która nie jara sie ps vita tv w sumie to nawet bym powiedział meh. Cały urok w vicie i jej grach to właśnie możliwość grania na zewnątrz lub jak w moim przypadku głownie gram wieczorami przed snem w łóżku, jak wracam z pracy i nie mam ochoty grać na dużym ekranie lub tv przez żonę jest okupowany to odpalam sobie vite i wszystko pięknie wyglada na oledzie,

 

Na dniach mamy praktycznie start nowej generacji i wątpię by ktoś chciałby tracić czas na gierki z vity które pewnie jakoś super wyglądać nie bedą, co i innego na 5" ekraniku

 

Widać ze Sony chce konkurować z konsolkami na androidzie oraz Apple tv ciekawe jak im to wyjdzie, w sumie to moze bedzie tak jak piszecie ze rozrusza to developerow, oby bo ps vita to genialna konsolka

Odnośnik do komentarza
Chyba jestem jedyna osoba, która nie jara sie ps vita tv w sumie to nawet bym powiedział meh. Cały urok w vicie i jej grach to właśnie możliwość grania na zewnątrz lub jak w moim przypadku głownie gram wieczorami przed snem w łóżku, jak wracam z pracy i nie mam ochoty grać na dużym ekranie lub tv przez żonę jest okupowany to odpalam sobie vite i wszystko pięknie wyglada na oledzie, 
 

 

 

 

Sam nie jesteś, mnie też nie rusza. Gdyby wszystkie gry były kompatybilne, to rozumiem. Podobno L3 i L4 mogą odpowiadać za touchscreena? BTW na japońskim amazonie już wyprzedane :P

Odnośnik do komentarza
Na dniach mamy praktycznie start nowej generacji i wątpię by ktoś chciałby tracić czas na gierki z vity które pewnie jakoś super wyglądać nie bedą, co i innego na 5" ekraniku

 

http://www.ps3site.pl/playstation-vita-tv-wyprzedane-po-jednym-dniu/166321

 

Jeśli zastanawialiście się choć przez chwilę, czy PS Vita TV odniesie sukces i jej wydawanie ma jakikolwiek sens, to informacje płynące do nas z Japonii po jednym (!) dniu powinny rozjaśnić wam sprawę. Zapowiedziane wczoraj połączenie konsoli Sony z set-top boksem okazało się strzałem w dziesiątkę i za cenę ~95 dolarów Japończycy oszaleli na punkcie PS Vita TV.

Jak donosi serwis DualShockers, PS Vita TV zarówno w tańszym wydaniu, jak i edycji Value Pack z padem i kartą 8GB zostało wyprzedane w niecałe 24 godziny po ogłoszeniu. Czyżby więc Sony trafiło idealnie z tym sprzętem? Ubiegli Apple zanim ci zapowiedzieli swoje Apple TV, dostarczyli produkt dla ludzi chcących pograć w gry na PS Vita, ale nie wydając zbyt dużo gotówki. Przyznaję, że sam zakupie ten gadżet w momencie debiutu w Europie. Bo wszystko wskazuje, że warto.

Odnośnik do komentarza

ja napiszę jeszcze raz - jak zobaczycie uncharted golden abyss na 50calowej plazmie bez jakiegokolwiek antyaliasingu w rozdzielczosci 720x408 to uświadomicie sobie jakim chybionym pomysłem jest podpisanie konsoli przenośnej do tv (to samo było z psp). Co innego 5 calowy oled - wtedy wszystko wygląda bajecznie, a mały ekran niweluje drobniejsze wady jak poszarpane krawędzie. No chyba, że te vita tv będzie mieć jakiś magiczny algorytm odpowiadający za podbijanie gier do full hd z dobrym aa - wtedy to jedynie ma dla mnie sens

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ficuś, spodziewasz się, że podpakują ci gierki z Vity, żeby wyglądały jak ps3? Nie chodzi o to, że nie wierzę, że VITA TV może mieć lepsze bebechy niż przenośna wersja (dzisiaj chyba już na nikim nie robią wrażenia parametry tej konsolki), ale sztuczne podbijanie jakości grafiki zwykle daje słaby efekt. To ma być tańsza stacjonarna alternatywa dla PS3 i PS4.

Odnośnik do komentarza

ja tylko bije do tego, że nawet jeśli to będzie tanie to efekt odpalenia tych gier na tv będzie słaby podobnie jak było przy psp - na dużym tv będą wyglądać jak papka. Zresztą nie ma na razie co się rozwodzić - najładniejsze gry jakie do tej pory wyszły czyli Uncharted Golden Abyss, Gravity Rush, Killzone czy Wipeout2048 wg oficjalnej rozpiski nie są na razie wspierane przez vita tv

Odnośnik do komentarza

No ale kurde, niejedna gierka z current genów będzie choojowo wyglądać na takim ekranie,  zważywszy, że chodzą w 640p i też nie mają AA, a ludzie grają. Dla mnie granie na takim czymś w cokolwiek poniżej Full HD (czyli malutko tytułów) mija się z celem, o ile nie siedzi się, nie wiem, 5 metrów od niego ?

 

Mnie ta konsola na ten moment zwisa, bo czy to na TV, czy OLEDzie, nie widzę na nią interesujących mnie gier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...