Skocz do zawartości

The Last of Us


fan ppe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zastanawiało was dlaczego jest tak ciężko zdobyć tą maskę za 85 ocalałych po 12 tyg?

Możesz grać jak bóg/komputer/robot a i tak nie osiągniesz tego? Powiem więcej, żeby osiągnąć taki wynik trzeba grać jak noob w pierwszych tygodniach. Strasznie niesprawiedliwy ten system. Teraz już wiem o co chodziło ty napinaczom z poprzednich postów. Ale po kolei

 

Po pierwsze gdy osiągasz wynik około 110 ocalałych w 7 tygodniu potrzebujesz około 90 supli. Jest to do zrobienia wystarczy około 9 zabić i 9 obaleń plus to co po drodze wpadnie(Crafting, head shot, gifty, leczenie, wskrzeszanie). Ale co w sytuacji gdy całą Twoja drużyna potrzebuje po 90 supli? Ja zabiję 10, Pafcio kolejną dziesiątkę zgładzi a dla Druciaq i Pokrytego zostaje po dwóch. Jak oni niby Mają osiągnąć ten wynik? 

 

   Wróćmy do napinaczy. Mówili (hehe darli te japy jakby wszy na jajcach mieli), że źle gramy, że nie potrafimy. I wiecie co ? Mieli rację !!!

Podczas gdy my biegaliśmy szukając ich po mapie oni nabijali sobie punkty/części. Co z tego, że można wybić drużynę przeciwnika nie tracąc życia? Mieć K/D na poziomie 2.0 i więcej? Odwalać akcje takie, że aż się później łapy trzęsą z adrenaliny skoro średnio za taki mecz wpada po 50 supli/puszek. A co w tym czasie robią napinacze? siedzieli za rurą i wąchali sobie tyłki a skończyli mecz z wynikiem po 5, 6 lub nawet blisko 10 tys części. Co? Niemożliwe!...a jednak.

   Pamiętasz Druciak jak rzucałem sam w siebie mołotovem, żeby ułatwić zaliczenie misji dla blackpantery? Tej misji dotyczącej leczenia? Ja siedziałem w ogniu, który Sam wznieciłem powoli tracąc życie jednocześnie będąc bandażowanym przez panterę. Szybko wbił misję i graliśmy dalej. Dziwne było tylko to ile za to dostał punktów!!! to tak jakby obalił i zabił ze trzech, a trwało to ze 30 sec. !!! 

   Teraz wiecie jak "wąchający zadki" zdobyli tyle punktów? Rzucali sobie pod nogi co popadło, bomby, mołotovy podpalali się miotaczami, spadali z wysokości( darmowy sposób !!!) i wzajemnie się wąch....bandażowali! Punkty leciały jak muchy do gówna. A spinę mieli wiecie dlaczego? Nie dlatego, że wygraliśy. 

 

Nie zdążyli zebrać wystarczającej liczby puszek. Dlatego krzyczeli, że nie potrafiy grać. Bo nie wiedzieliśy, że szybka wygrana to gówniana wygrana. 

 

Ok  wiemy już jak zdobyć duuużo części. Phi... co z tego? Mam pół meczu podcierać komuś tyłek bo on wpadł we własne (pipi)? To ma mi zapewnić wystarczającą ilość punktów by utrzymać klan? Czaić się po kiblach pilnując czy wróg nie idzie, a podczas konfrontacji wycofać się by meczu za szybko nie skończyć? To a być to MULTI JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO? Chcecie tak grać?....ja nie!

 

Każdy mecz staram się być najlepszy. Rzadko kiedy przegrywamy...(pamiętam TYLKO jedną porażkę,  na tej mapie co nikt nie lubi :P ). Już dawno powinienem wszystko odblokować (Maski, czapki, skarpetki). Każda misja na 100% wykonana i z nawiązką, a wyniku osiągnąć się nie da....grając ZA(pipi)IŚCIE.

 

   Tak jak napisałem na początku. ''Powiem więcej, żeby osiągnąć taki wynik trzeba grać jak noob w pierwszych tygodniach.'' albo wąchać tyłki. Jeśli od samego początku będziesz maksował klan. około 7/8 tyg zacznie być ciężko. Nie dlatego, że jesteś słaby. Po prostu się nie da, bo każdy chce zdobyć jak najwięcej supli. Zamiast współpracować z drużyną, każdy czai się na dobicie leżącego, lub zgarnięcie fragów zamiast uleczyć konającego towarzysza. Osadnicy zaczynają głodować i umierać. Niby ok mniej supli do zebrania. Tylko pojawia się kolejny problem chorzy i głodni. Po udanym meczu suple idą najpierw na chorych później na głodnych i dopiero na końcu na nowych członków( co przekłada się na darmowe dopalacze). i Tu zaczynają się jaja bo w ostatnim tyg. 2 razy można stracić CAŁĄ populację! Załóżmy,że pod koniec 11 tyg mamy 130 ocalałych. od tego odejmijmy 20% (nieuniknione,nie ważne jaki jesteś za(pipi)isty) to zostaje nam 104 ( z czego ze 20 głodnych i 8 chorych ).Później mamy czas na odbudowę klanu. Tja chyba leczenie, bo kto co mecz zebrał po 100 supli i jednocześnie wykonał misję? OK! Załóżmy, że każdy! a co! :) i na koniec 12 tyg mamy 104 członków. A tu ciach! kolejne minus 20%. Zostaje nam...puk pyk puk...kalkulator liczy ....kocowy wynik to? 83 !!! No i pipa w piachu! No ale przecież byłem taki dobry.Jak to się stało? Srak!

   Przez skopany system klanowy, który promuje samookaleczenie, owijanie się bandażami chowanie po kątach...a nie skill'a, refleks i taktykę! Przez niedorzeczny system ataków na klan! Przecież bronię klanu podczas meczy, walczę jak tylko mogę, daję im jeść, czytam bajki na dobranoc a i tak 20% ludzi zdycha na grzybicę :/.

 

 Co robić? Zapytacie....

Odpowiedź jest prosta:

Trzeba utrzymywać klan na poziomie 10/15 do około 6 tygodnia. Od tego czasu możecie zacząć grać najlepiej jak potraficie. Najlepiej z drużyną napinaczy,która też walczy o suple. Zabijajcie, bandażujcie, samookaleczajcie się,bandażujcie, pozwólcie drużynie przeciwnej się uleczyć by więcej punkciorków wam wpadło za obalenia,bandażujcie, twórzcie przedmioty nawet te, których nie lubicie. Możecie też spróbować się bandażować.Gratulacje! Zdobyłeś wszystkie przedmioty do odblokowania!! Jesteś najlepszy!

Możesz teraz grać razem z innymi napinaczami i mówić, że teraz już "wiesz jak w TO grać".

 

Tak na poważnie. Multi jest rewelacyjne. Wczuwka w akcję jest niewiarygodna!. Byście mnie widzieli co się ze mną dzieje jak gram. (Wam też się łapy tak trzęsą po stresującej ale udanej akcji?) Pomysł z zaimplementowaniem tworzenia broni podczas multi (zaporzyczone z singla) świetny. Jaki ta gra ma jeszcze potencjał. Jakiś coop przeciw zarażonym,team deadmatch z losowymi zdarzeniam np zombiaki, purchawka, zalanie połowy mapy(tratwy kładki tzn zmiana częściowa mapy) i sami pewnie też coś dodacie od siebie. Ale ten system klanowy to porażka! Jak mam w to grać? co lepsze? wycieranie tyłków cały mecz (nie chodzi mi tu o leczenie w normalnym meczu) czy olanie całkowicie tego systemu ( a Co się z tym wiąże brak kolejnych odznaczeń,dodatków, dopalaczy, lepszych broni  i  wysłuchiwanie, "że nie wiem jak wto grać") i traktowanie tego wyjątkowego multi jak CoD czy Battlefield'a?

 

uuuuf czuję się dużo lepiej po napisaniu tego wywodu....

kto ma papier?

 

:) 

Odnośnik do komentarza

ja grałem cały czas 'na maxa' i brakuje mi tylko czaszki. także imo dla jednego itemu nie warto się wąchać :)

wg mnie są dwa sposoby by ją zdobyć. albo wąchać/leczyć albo zacząć później tworzyć klan. ok 6 tyg

 

Szkoda, że gra nagradza takie chore zagrywki

 

znalazłem cośw tym temacie.

 

koleś dobrze wytyka błędy systemu o którym wcześniej pisałem...

 

Edytowane przez fan ppe
Odnośnik do komentarza
Tak na poważnie. Multi jest rewelacyjne. Wczuwka w akcję jest niewiarygodna!. Byście mnie widzieli co się ze mną dzieje jak gram. (Wam też się łapy tak trzęsą po stresującej ale udanej akcji?) Pomysł z zaimplementowaniem tworzenia broni podczas multi (zaporzyczone z singla) świetny. Jaki ta gra ma jeszcze potencjał. Jakiś coop przeciw zarażonym,team deadmatch z losowymi zdarzeniam np zombiaki, purchawka, zalanie połowy mapy(tratwy kładki tzn zmiana częściowa mapy) i sami pewnie też coś dodacie od siebie. Ale ten system klanowy to porażka! Jak mam w to grać? co lepsze? wycieranie tyłków cały mecz (nie chodzi mi tu o leczenie w normalnym meczu) czy olanie całkowicie tego systemu ( a Co się z tym wiąże brak kolejnych odznaczeń,dodatków, dopalaczy, lepszych broni  i  wysłuchiwanie, "że nie wiem jak wto grać") i traktowanie tego wyjątkowego multi jak CoD czy Battlefield'a?

 

uuuuf czuję się dużo lepiej po napisaniu tego wywodu....

kto ma papier?

 

:)

Ano, nie raz trzęsą mi się łapy, szczególnie po udanej obronie gdy przeciwnicy atakują z kilku stron.

Odnośnik do komentarza

Własnie zagrałem 2h w multi. NIgdy nie podobało mi sie multi w tps - np Uncharted - nie moglem w to grac dłużej niz kilka h. Ale tutaj pozytywne zaskoczenie na początek, mało amunicji, zbieranie przedmiotów, na plus. Jednak myślałem że troche mniej bedzie potrzeba żeby ubić przeciwnika, zważywszy że w magazynku była niewiele.. jest jakiś tryb HC albo coś w tym rodzaju?

 

Ostatnie kilka meczy moj team dostał mocne cięgi. W końcu patrze na drużyny a tam u mnie lvl=  0, 5,  8  vs. 23, 20, 21, 22 :teehee:  no balansowanie drużyn rewelka.

Gdzie i co wybrać zeby grać z begginerami?

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Nie ma na to reguły. Grasz z tymi, których Ci przydzieli i nie ma bata. Poza tym lvl nie ma zbytnio nic do rzeczy. Sam mam chyba 8, osoby, z którymi gram też niezbyt duży, większy ode mnie, ale niewiele, a cisnęliśmy osoby z rankami 80 czy 120. Wystarczy zgrana ekipa w miarę ogarniająca grę. 

Odnośnik do komentarza

Multi jest specyficzne,ma klimat.Ja tak jestem choojowy w tps,że szkoda gadać.Gra stawia bardzo mocno na współpracę.Dlatego ja z rqndomami dostaje zawsze w dupe.Nikt z moich friendsow nie gra w tlou,więc jak ktos chce pograć na poziomie casuala w multi,to wyślijcie inv.Jest hs.

Odnośnik do komentarza

Własnie zagrałem 2h w multi. NIgdy nie podobało mi sie multi w tps - np Uncharted - nie moglem w to grac dłużej niz kilka h. Ale tutaj pozytywne zaskoczenie na początek, mało amunicji, zbieranie przedmiotów, na plus. Jednak myślałem że troche mniej bedzie potrzeba żeby ubić przeciwnika, zważywszy że w magazynku była niewiele.. jest jakiś tryb HC albo coś w tym rodzaju?

 

Ostatnie kilka meczy moj team dostał mocne cięgi. W końcu patrze na drużyny a tam u mnie lvl=  0, 5,  8  vs. 23, 20, 21, 22 :teehee:  no balansowanie drużyn rewelka.

Gdzie i co wybrać zeby grać z begginerami?

Sam chciałbym wiedzieć jak ta gra balansuje drużyny <_<

Ileż to razy byłem w drużynie z osobami z 40 lvl, a i tak dostawaliśmy po D od początkujących.

Odnośnik do komentarza

Mnie wkurza jak dostaje za oslonami centralnie.Jestem za murkiem czy smietnikiem i nagle kolo we mnie strzela,tak jak bym nie byl za zadna oslona.Sa takie spoty na mapie,ze

siedzisz sobie na legalu za murkiem,myslisz,ze jestes bezpieczny podbiega koles i pizga ci z drewninej p[alki w leb.Zauwazylem,ze ci bardziej doswiadczeni gracze to wykorzystuja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...