Skocz do zawartości

3 pytania do...


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na forum którym się udzielałem był podobny temat, gdzie użytkownicy zadawali innemu wybranemu użytkownikowi 10 pytań, następnie odpowiadający wybierał następną osobę do "spowiedzi". Jako że dział dotyczy gierek tak więc zadawajmy pytania na ten temat - mogą to być pytania o preferencje growe, poglądy ale też pytania nie dotyczące bezpośrednio danej osoby np. "dlaczego GTA V niszczy Sainst Row 4 (lub na odwrót)" itp itd. Darujmy sobie jakieś dyskusje, bo od tego są inne tematy, głównie CW - tylko pytania i tylko odpowiedzi.

 

Żeby to miało ręce i nogi i dany użytkownik mógł łatwiej odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz żeby pytania nie padały bez końca to niech każdy kopiuje do swojego posta z pytaniem pytania poprzednio zadane, więc np. osoba zadająca 5 pytanie powinna skopiować również poprzednie 4 pytania.

 

ja zacznę a pierwszą ofiarą będzie kruku kruku aka raven_raven

 

1. W czym lepsze są pecety od konsol poza istnieniem wyprzedaży na Steamie oraz wyższej rozdzielczości i lepszych teksturek w grach multiplatformowych?

 

UPDATE:

 

Zadajemy 3 pytania osobie wyznaczonej przez zadającego pierwsze pytanie. Osoba ta ma 2 dni maksymalnie na odpowiedź, acz jeśli nie zamierza odpowiadać, niech od razu napisze, to wybierze się kogoś innego. Można też poprosić o inne pytania, z tym że wypadałoby wyjaśnić dlaczego aktualnie nie pasują. Starajcie się też zadawać pytania osobom które są aktywne.

Edytowane przez Mendrek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

1. W czym lepsze są pecety od konsol poza istnieniem wyprzedaży na Steamie oraz wyższej rozdzielczości i lepszych teksturek w grach multiplatformowych?

 

 

Pytanie w stylu: W czym lepszy jest seks z dwudziestolatką od seksu z 60 latką poza lepszym ciałem i tym, że nie wypada jej proteza?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że powinienem siedzieć cicho do momentu, kiedy pojawi się dziesiąte pytanie (i w ogóle miło, że jestem pierwszym "wybrańcem), ale... czy 10 pytań to nie za dużo? Nie chodzi tutaj o mnie teraz, ale obawiam się, że czasami tych dziesięciu pytań możemy przez długi czas nie skompletować. Czy może źle zrozumiałem i powinno się odpowiadać na pytania od razu? Nie lepsza by była formuła, że każdy po prostu wymienia adresata, zadaje pytanie i tyle ;)?

 

Enyłej, pomysł na temat bardzo fajny, jeśli podejdziemy do tego odpowiednio. Ciekaw jestem, jak to dalej się rozwinie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Więc 5 pytań niech będzie :) Square zmien tytuł tematu.

 

Albo nawet 3 pytania, żeby szybciej szło i ludzie częściej odpowiadali. Więc jeszcze jedno i kruk odpowiada, po czym on wybiera następną osobę.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 

1. W czym lepsze są pecety od konsol poza istnieniem wyprzedaży na Steamie oraz wyższej rozdzielczości i lepszych teksturek w grach multiplatformowych?

2. Czy po premierze nextgenów, będziesz robił upgrade pieca? Jeżeli tak to jak myślisz ile na to wydasz?

 

3. Ulubione indie? Pisałeś o Rogue Legacy, a inne?

Odnośnik do komentarza

 

 

1. W czym lepsze są pecety od konsol poza istnieniem wyprzedaży na Steamie oraz wyższej rozdzielczości i lepszych teksturek w grach multiplatformowych?

2. Czy po premierze nextgenów, będziesz robił upgrade pieca? Jeżeli tak to jak myślisz ile na to wydasz?

 

3. Ulubione indie? Pisałeś o Rogue Legacy, a inne?

 

 

1. Już wymieniłeś chyba największe zalety PC, ale trochę tego się znajdzie:

  • Mody, mapy, texture packi, wszystko co związane z możliwością modyfikowania zawartości gry. To, co ludzie wyczyniają ze Skyrimem, Falloutem i innymi grami przechodzi wszelkie pojęcie. Dość powiedzieć, że istnieją mody tak dobre, że stały/stają się osobnymi grami (choćby Counter Strike kiedyś czy DayZ teraz). Możliwość poprawiania pewnych aspektów gry, dokładania nowej zawartości i urozmaicania sobie rozgrywki dla mnie jest niesamowita.
  • Trochę wiąże się to z tym co wyżej, ale kontrola nad grą wynikają z kontroli nad systemem plików. Dowolna manipulacja save'ami, plikami konfiguracyjnymi itd. Jak coś nie działa to zazwyczaj wystaraczy kilka linijek podmienić w kilku plikach,  jak chcesz poeksperymentować to masz niczym nieograniczony dostęp do save'ów itd.
  • Darmowy multiplayer :)
  • Kompatybilność wsteczna.
  • Swoboda w konfigurowaniu gier. Nie podoba mi się na konsolach, że jak developer postanowi kosztem płynności dodać jakieś świecidełka, to ja muszę na to przystawać. Tutaj jak chcę, to przesuwam suwak i już.
  • Sam Steam jest bardzo przyjemny. Cross game chat, przeglądarka w trakcie gry, save'y w chmurze, łatwe dzielenie się screenshotami, grupy dyskusyjne do każdej jednej gry, grupy jako takie, wymienianie się przedmiotami, darmowa kasa od Gabena.
  • Granie bez wymieniania płyt. Uwierzcie lub nie, ale nie cierpię przekładania płyt/kartdridży itd. Stąd m. in. moje zamiłowanie do różnego rodzaju CFW/przeróbek na konsolach, na PC w ogóle nie muszę się z tym pierdzielić, bo Steam legalnie pozwala mi na zakup i granie w gry bez dodatkowych nośników. W ten sposób jeśli chcę zmienić grę to dzielą mnie od tego trzy kliknięcia.
  • Gry indie.
  • No i osobiście jeszcze powiem, że lubię gatunki, jakie występują na PC. Nigdy nie jarały mnie np. slashery czy bijatyki, ale za to w Cywilizację i Europę Universalis II i III wpakowałem już setki godzin.
  • edit: No i oczywiście emulacja. Granie w gierki z PS2 w wyższej rozdzielczości/z modami typu FFXII ZJS/z pełnym frameratem albo granie w gry z Wii za pomocą pada w taką Zeldę czy NSMB. Wczoraj zacząłem SotC na PS2... 10 fps? Na PC mam 80 i muszę jakoś ogarnąć jak to ograniczyć, bo gra zapierdziela aż za szybko :D. Oczywiście ma to swoje wady, wymaga grzebania i konfigurowania pod co wymyślniejsze gierki, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo ;). Sama możliwość mnie jara. No i oczywiście podbicie rozdzielczości + bezprzewodowy pad.

2. Nie, nie planuję w najbliższej przyszłości nic zmieniać. Jestem całkiem pewien, że mój PC spokojnie przez następne dwa lata poradzi sobie z nadchodzącymi multiplatformami (oczywiście niekoniecznie wciąż na Ultra tak jak teraz). Na pewno nie będę się cieszyć aż taką wydajnością jaką prezentują next-geny, ale dużo gorzej nie będzie, a w ten sposób przejście na nową generację będzie dla mnie bezpłatne. Później zapewne pomyślę nad PS4 lub nowym GPU, ale to wszystko zależy od sytuacji jaka będzie panowała na rynku, na razie za dużo jest niewiadomych.

 

3. Na dzień dzisiejszy właśnie Rogue Legacy. Gierka jest niesamowita. Z innych bardzo lubię Don't Starve, World of Goo i Cave Story, a w kolejce jest FTL, FEZ, Terraria, Reus... Ostatnio zdecydowanie bardziej bawią mnie właśnie takie gry od tych wszystkich tytułów AAA.

 

 

Bonus dla milana: nie widziałem, ale słyszałem.

 

 

No dobrze, jeśli ja mam wybierać, to wybieram DonSterydo.

 

1. Jaka gra w tej generacji zrobiła na Tobie największe wrażenie? Proszę o wypisanie tytułu ze wszystkich sprzętów, eksa na X360 i eksa na PS3.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

1. Jaka gra w tej generacji zrobiła na Tobie największe wrażenie? Proszę o wypisanie tytułu ze wszystkich sprzętów, eksa na X360 i eksa na PS3.

2. Przedrostek Don w nicku to oczywiście od Mattricka c'nie?

3. Czy jest w polityce MS jakieś stanowisko odnośnie konsol (X360 + XO), które wkurza(ło) Cię i którego nie broniłeś jako klient?
Odnośnik do komentarza

Aha, i miałbym w związku z tym prośbę. Umieszczę też wzmiankę o tym w poście Mazzeo.

 

Chodzi o to, że jeśli jakaś osoba nie zamierza odpowiadać na pytania, niech to powie od razu, by można było wytypować inną osobę. Może też poprosić o inny zestaw pytań. Po tygodniu bez odpowiedzi jakiejś osoby, powinno się wybrać nową osobę.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to maks 3 dni. Mamy okres urlopowy, i nie każdy wchodzi na forumka non stop ;p

 

Aktualna osoba pytana: Donsterydo.

 

1. Jaka gra w tej generacji zrobiła na Tobie największe wrażenie? Proszę o wypisanie tytułu ze wszystkich sprzętów, eksa na X360 i eksa na PS3.

2. Przedrostek Don w nicku to oczywiście od Mattricka c'nie?

3. Czy jest w polityce MS jakieś stanowisko odnośnie konsol (X360 + XO), które wkurza(ło) Cię i którego nie broniłeś jako klient

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

1. Jaka gra w tej generacji zrobiła na Tobie największe wrażenie? Proszę o wypisanie tytułu ze wszystkich sprzętów, eksa na X360 i eksa na PS3.

2. Przedrostek Don w nicku to oczywiście od Mattricka c'nie?

3. Czy jest w polityce MS jakieś stanowisko odnośnie konsol (X360 + XO), które wkurza(ło) Cię i którego nie broniłeś jako klient

 

Ad. 1. W przypadku multiplatform sprawa jest prostsza z uwagi na to, że jest to gra, która na początku mi się nie spodobała, sprzedałem ją, a następnie kupiłem ponownie by się na końcu przekonać jak mocno wdeptała mnie w ziemię - pierwsza część Mass Effect.

 

W przypadku ex'ów określenie jednej pozycji będzie trochę trudniejsze bo w większości przypadków będą to produkcje, po których spodziewałem się, że zrobią na mnie duże wrażenie. X360 - Forza Motorsport 3 / PS3 - Uncharted 2.

 

Ad. 2. Przedrostek wziął się z tego, że ze mnie taki kozak, że większość ludzi może co najwyżej przede mną przyklęknąć i cmoknąć w sygnet ;) Wiedziałeś MaZZ jak zmarnować pytanie :) DonSterydo jest starsze od mojej przygody z konsolami, a sam przedrostek nie ma żadnej ciekawej genezy.

 

Ad. 3.

- wersje demonstracyjne dla kont Silver tydzień po kontach Gold,

- niemożność korzystania z jednego abonamentu Gold przez innych użytkowników na jednej konsoli,

- dostęp do aplikacji jedynie dla posiadaczy kont Gold,

- brak możliwości przelewania MSP z jednego konta na drugie,

- planowany koniec MSP,

- jakiekolwiek ograniczenia w przedmiocie ilości dostępnej pamięci do instalowania gier na zewnętrznych nośnikach pamięci podłączanych przez porty USB X360 (kiedyś 2x 16 Gb, teraz 2x 32 Gb),

- brak jakiegokolwiek Headseta w zestawach z Xone.

 

Następna osoba - Kyo.

 

1. Jaki jest Twój ulubiony gatunek gier?

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

od. 1

Wbrew pozorom nie są to wszelkiego rodzaju strzelaniny które chyba najwięcej grałem na tej generacji ale wszelkiego rodzaju gry przygodowe i szeroko nazywane action-adventure np. takiego Soul Reavera czy coś nowszego jak Darksiders wspominam bardzo miło do dzisiaj.

 

ad 2.

Może to nie tylko gra ale tryb online - pierwsze MGO; niedoceniane? hmm nie wiem na pewno bardzo mało popularne choćby z takiego względu że w czasie jak w to grałem na PS2 miałem już PS3 i X360. Bardzo skillowa gra, wymagająca mnóstwo godzin treningu aby nauczyć się grać. Możliwość pełnej customizacji swojej stworzonej gry, bez żadnych dodatków typu im więcej grasz tym masz lepsze spluwy i wyposażenie. Tam każdy rozgrywkę zaczynał z tymi samymi zabawkami i każdy miał taką samą szansę a jedyne co decydowało o wygranej to taktyka, spryt i skill. Ponad 700h pękło - żadna inna gra nie zjadła i nie zje mi tyle życia co pierwsze MGO.

Z typowych nowszych gier ciężko coś mi będzie wybrać bo raczej starałem się grać w same hity ale np. taki Darksiders, Flower a ze starszych XIII, Beyond Good & Evil, SotC, Ape Escape i chyba jedna z najlepszych gier na PSX'a  jakie grałem: Sheep, Dog 'n Wolf i DreamWeb z Amigi.

 

ad. 3.

Zaleta to bardzo duża integracja z siecią. Można mieć wątpliwości i obawy na przyszłość typu DMR'y i inne online chcecki ale imo sieć to nowe możliwość na rozwoju gier. Sam nie gram dużo online a wręcz przeciwnie, mam swoje lata i raczej jestem singlowym graczem ale bardzo mi się podoba integracja. Niekoniecznie idzie to cały czas w dobrą stronę typu jakieś FB czy inne Twittery ale sama idea zintegrowania z siecią jest świetna. Wszytko w jednym miejscu. Bez dodatkowych kont i rejestracji. Mamy jedną listę znajomych i podgląd w co grają, sklep z natychmiastowym dostępem do gier, różnego rodzaju możliwości komunikacji oraz inne dodatkowe usługi.

 

Wada to niestety DLC ale nie te typu Undead Nightmare czy dodatki do Borderlands ale wszelkiego rodzaju stroje czy bronie które są wycinane z pełnej wersji i dodawane za kase co imo powinno być integralną częścią gry oraz zepsucie się wersji kolekcjonerskich i edycji specjalnych gier gdzie największy % dodatków to kodziki na jakieś pierdoły. Z nowszych gier mam kolekcjonerską edycję Wiedźmina 2 na PC oraz inFamous 2 i imo tak powinny wyglądać wersje kolekcjonerskie a nie to co większość wydawców nam serwuje - dla mnie to co tam dają jest wręcz żenujące ale jeśli już to dają to nie powinni tego za marne grosze po roku od wydania gry serwować w sklepie dla każdego.

 

P.S Sry za ew. literówki - od kilku dni mam rękę w gipsie. Dobrzy ludzie mi napisali że są pytania do mnie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.