Skocz do zawartości

3 pytania do...


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie pewną nieobecność, ale może nie uwierzycie, złom (niektórzy nazywają toto PC-tem) mi się wykrzaczył i to w dodatku w momencie gdy wysyłałem gotowego posta z odpowiedzią. I że dosyć mocno, tak muszę pisać z innego kompa, a mam urlop więc z pracy nie mogę :) Nie lubię pisać tego samego, ale czego się nie robi dla forumka :* Dobra, dość narzekania. Pora na odpowiedzi:

 

1. W tej chwili szala wyboru przechylona jest na korzyść PS4, głównie za sprawą jej poprzedniczki i za sprawą ostatnich wpadek Microsoftu, które jeszcze bardziej ukruszyły moje zaufanie do polityki tej firmy. Na PS3 wiem mniej więcej czego oczekiwać, bo wiem jakie studia 1st party stoją po stronie Sony i mnie to zadowala. Chcę kolejnej gry-devkita od Media Molecule, komiksowych przygód od Sucker Punch, epickich filmowych przygód od Quantic Dream, czy graficznych fajerwerów od Guerilla Games. Do tego polityka Sony które ostro spokorniało i dmucha, chucha na wszystko bardzo mi na rękę, a do tego troszczy się o rynek lokalny oferując dobre polonizacje, obsługę, usługi i eventy. Czego chcieć więcej? Zresztą jak mogę myśleć o takim Xbvoxie One, skoro nawet nie wiadomo kiedy w Polsce będzie premiera? ;) Lecz nie mówię tej konsoli stanowczego "NIE". Nowa generacja to zawsze nowy start i nowe szanse. Jestem ciekaw czym może w przyszłości zaskoczyć Xbox One z wbudowanym Kinectem 2.0.

Nie będzie jednak to zakup na premierę, i choć odkładam kasę, a może nawet mogłem wziąć na raty, tak nie ma jeszcze (poza BF-em 4) tytułów bym mógł myśleć o zakupie konsoli. Biorę pod uwagę też zaległości do nadrobienia na PS3 (a rok 2013 jest bardzo obfity), a także wielką bazę użytkowników online na PS3. Nim nazbiera się ludków na next genie, trochę czasu minie.

 

2. Uh, jeśli chodzi o takie randomowe granie, to od Mortali i Body Blows Galaxy na Amigę, i podróbki SF-a na Pegazusa :P Grałem też sporo na automatach, i potem na PSX-ie w MKT i Tekkeny 1-3. Wiążę się z tym ciekawa historia. Kiedy miałem Tekkena 2 na PSX-a, lubiłem ćwiczyć w domu ciosy i potem chwalić się w salonie. W salonie gra w Tekkena polegała głównie na jechaniu na jana sprawdzonych technik na które łapało się AI. Najłatwiej było Lawem i jego flipkickami. Metoda to o dziwo była tak popularna, że wędrowałą po całej Polsce. Ja wyczaiłem że AI łapie się na specjalny rzut Armor Kinga, i można tak przejść grę. W salonie szybko nazwano to "siodełkiem" i tak grano. Rok później pojechałem nad morze i jakie moje zdziwienie było, gdy ludki zamiast Lawa brali Armor Kinga i robili ten rzut :P Poczułem się tak dumnie.

Co do grania pro, to początki to PS2 gdy nawet jeszcze go nie miałem i grałem w "gralni" w SC2 i potem u Muttiego i kolegów zbierałem baty, ale dało mi to podwaliny pod przyszłe części. Grałem też w SFA 3 i nawet na EP mi nie tak źle szło z innymi, ale ogólnie 2d omijam szerokim łukiem. Grałem także w VF4, co dało mi pewne podwaliny pod VF5 :FS. Tekkenów nigdy nie trawiłem tak naprawdę. Kiedy pracowałem w salonie gier, lubiłem sobie pod koniec pracy brać kilka żetonów i pomęczyć z ludkami w TTT, ale tak poza tym z Tekkenami niewiele miałem do czynienia. Najwięcej potem czasu spędziłem w Soul Calibur 4, gdzie w online ranku byłem 32 przed sprzedaniem (acz ten rank był nieco żartem i dużo dobrych graczy go omijało), i w sumie mogłem się równać online z kilkoma dobrymi graczami, a raz nawet wygrałem ze scudem, wówczas najlepszym graczem w Europie, a może i nawet na świecie. Potem po krótkiej przerwie przesiadłem się na VF5: FS, które bardzo mi pasuje, bo w odróżnieniu od gier Namco, nie pozwala na tanią kapę i gra pozwala się wyczuć w wielu przypadkach. Mimo iż nie jest łatwa, tak bardzo motywuje i porażka tak nie boli (bo jakiś niemiaszek miksował 3 tanie kombosy przez całą walkę). Do tego w VF5: FS nie ma czegoś takiego jak "tier list". Teoretycznie są postacie o większym potencjale, ale nie to co w Tekkenie, że Mishima małym palcem lewej stopy robi sweepa w ułamku sekundy i potem ciora cię jugglem przez pół areny... W VF5: FS nie gram już tak aktywnie, ale gdy grałem, mogłem równać się z europejską czołówką grając na równi z takimi graczami jak Pana, VFNumbers, MakiLeSushi czy Libertine. Obecnie przesiadłem się na TTT2 i Tekken Revolution, ale idzie mi średnio. Nie jarzyłem nigdy za bardzo Tekkena i chyba już tak zostanie.

 

3. Zgodzę się, że dla sporadycznie grających to duży minus. Niestety, to było do przewidzenia - struktura i nowe rzeczy kosztują, a u konkurencji tanim kosztem taki zabieg po prostu działał i więcej nie było potrzeba, by Sony to wprowadziło. Osobiście mnie tak to nie dotknie, bo związałem się z Plusem na PS3, więc opłatę tą mam i tak załatwioną na PS4. Jeśli jednak na PS4 będzie to w tej samej formie co na PS3, to nie ma co chyba narzekać, bo aż głupio nie mieć. Tylko nie wierzę aż, że to wszystko bez zmiany ceny. Mnóstwo pełnych gier na 3 konsole, zniżki, usługi, i opłata za online z nowymi usługami, za niecałe dwie stówki? Sony ugadało się z yakuzą i pierze im brudny szmal, czy jak? ;) Ale raczej jestem przygotowany na zwyżkę opłat z Plusa.

 

Dobra, kolejny do maglowania. Jaczes.

 

1. Ostatnio często zmieniałeś fronty, kupowałeś i sprzedawałeś konsole. Wygląda na to, że obecny wybór jest raczej ostateczny. Co skłoniło Cię do ostatecznego wyboru PS3 ponad Xboxem 360 i czy wobec tego logicznym następstwem będzie wybór PS4 jako next gena?

 

Ps. PC to żart ;)

Odnośnik do komentarza

1. Zacznijmy od tego, ze tak naprawdę nigdy nie zmieniałem frontu, bo nie jestem fanbojem zadnego sprzętu. Jestem natomiast entuzjasta gier wideo i całego zjawiska elektronicznej rozrywki. Moje wypowiedzi to czysty trolling przemieszany z postami na serio. Zdaje sobie sprawę z tego, ze koniec koncow nie wiadomo jakie jest moje prawdziwe zdanie na jakikolwiek growy temat. Po prostu kiedy ryba lapie haczyk czuje się spełniony :sorcerer:, a tak naprawdę smiesza mnie te wojenki rodem z podstawówki.

 

Do rzeczy. Faktycznie, PS3 pozostanie juz moim glownym sprzętem do grania w tej generacji.  Kiedys, jakos kolo 2005r., czekałem na wyjście ps3 olewajac xboxa. Kiedy jednak zobaczyłem trailer pierwszych gearsow w kinie

 

http://www.youtube.com/watch?v=ccWrbGEFgI8

 

(nie było jeszcze gry w sklepach) wywarl na mnie takie wrazenie, ze pobieglem po swój egzemplarz konsoli. Historia zatoczyla kolo kiedy kilka miesięcy temu zobaczyłem w kinie trailer tlou… ;)

/kiedyś zbierałem na saturna, ale zobaczyłem tekkena 2 na arcade’ach w smyku no i dalej już wiadomo/

Wczesniej oczywiście nosiłem się z zamiarem ponownego kupna ps3 ze względu na mocny support ze strony sony na wiele miesięcy wprzód, poza tym m$ swoimi niezdrowymi zapedami i zerowym wsparciem dla x360 [kolejny raz to zrobili] mocno mnie rozjuszył i wiele stracil w moich oczach.

 

Co do nextgenow, to wbrew temu co jeszcze niedawno myslalem, raczej na pewno nie wezme zadnego na premiere, ze względu na to, ze omineloby mnie zbyt wiele wartościowych tytulow na rzecz startowych crapow i postartowej posuchy. Po prostu nie jestem w stanie odpuscic sobie PESa na nowym silniku, nowej przygody w arkham city, wycisniecia ostatnich sokow z single i multi GTAV, zatopienia się w kolejnym swiecie wykreowanym przez Cage’a czy powrotu do jednej z moich ulubionych gier z dodatkiem online play (Soul Calibur 2!) i wielu, wielu innych.

 

A którego wybiorę jak już godnie pożegnam obecna generacje? Obecnie jestem bliżej PS4, ale zobaczymy jak oba sprzęty sprawdza się w praniu.

 

 

2. Tak, mam to szczęście, ze moja dziewczyna nie tylko akceptuje moje hobby, ale podchwycila temat i z wypiekami na twarzy gra ze mna w najlepsze tytuly (lyknela np. arkham city na hardzie). Natomiast bardzo nie lubi jak gram w PESa, Calibura czy Gearsy, bo wtedy przychodzi do mnie diabel ;< Nawet gadżety z gier uważa za fajne. Podsumowujac – lepiej trafic nie moglem J

 

 

3. Najwiecej czasu nonstop  z gra single player spedzilem z grandia 2 na dreamcasta. SIedzialem w ciągu przed tv caly dzień, cala noc, polowe następnego dnia, potem padlem na pysk, przespałem sie i kolejnej nocy, już nad ranem, przeszedłem gre J

 

Pytanie do usera Yeti:

1. Trollujesz czy piszesz na serio?

Edytowane przez Jaczes
Odnośnik do komentarza

1. W CW 80% postów to trolling. Mam w domu wiele konsol, GC, Xbox, Gameboya, lubię dobre gry, jak chyba każdy, ale jeżeli miałbym wybrać jeden sprzęt, to byłaby to konsola Sony, po prostu posiada więcej ciekawych gier/serii.

2.Nie.

3.Za bardzo dobry lajw, a co do gier to Girsy i Halo, obie bardzo dobre w singlu i jeszcze lepsze w multi. Pierwszego Xboxa kupiłem dla Ninja Gaiden, a w H2 zagrywałem się non stop z rok albo i lepiej (lajwa kupowałem w jakimś sklepie w australii, takie czasy :) ).

Odnośnik do komentarza

 

1. Skąd bierzesz gry do sklepiku? Hurtownie w Polsce, zamawiasz z zagranicy, kradniesz?

2. Na jakie platformy sprzedajesz najwęcej gier? Wymień top 3.

 

 

 

3. Czy będziesz sprowadzał XO na premierę, czy czekasz na oficjalną dystrybucję w 2014?

 

 

 

3) klienci twojego sklepu to jak się rozkładają ? Głownie gimbaza i dzieci, a mało, do rosłych czy może około 50/50? Opisz trochę jakie wyglądają i się kształtują twoi kłienci.

 

Thx za odp.

1. nowe biorę z hurtowni, uzywane z zagranicznych ebayów za grosze

2.Najwięcej idzie na ps3 mniej na x360. Na ixa w szczegolnosci gry na kinecta na ps3 assasiny, unhcartedy i reszta komercyjnych hiciorów

3.Nie bede sprowadzał XO na światowa premiere bo nikt o niego nie pyta.

3.Większośc klientów to rodzice z dzieciakami w wieku 6-10 lat. Przewaznie wygląda to tak że i stary i dzieciak sobie pyka. Gimbazy jest mało. Wybieraja głownie fife i jakies nawalanki jak ufc zeby podbudowac ego bo na zywo nie wpiepszyliby mojej starej nawet. Ogolnie bardzo malo osob pyta o nowosci i kupuje gry kiedy cena stoi jeszcze koło 200zł. Wyjatek to fifa i pes. Podsumowując wiekszośc przychodzi nieznających sie na grach niz typowych graczy jakimy my bylismy na psxa.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

1. m$ olal xboxa 360, olalem i ja

 

2. Dreamcast to moja ulubiona konsola, mam nawet niewielka kolekcje z grami, ktora co pewien czas powiekszam.

Jestem targetem tej konsoli, idealnie trafila w moj gust. 

No i Shenmue - dla tej gry warto byc graczem, niesamowity tytul.

 

3. Gralem, crap na poziomie spartacus legends, totalnie niegrywalne. Amerykanie nie potrafia robic mordobic!

 

Pytanie do Amera:

1. Niedlugo premiera SC2HD, zatem bede cie bil swoim maxim jak szmate. Liczysz na reaktywacje sceny czy bedziesz pykal od czasu do czasu?

Edytowane przez Jaczes
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...