Skocz do zawartości

Największe niespodzianki generacji


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podzielam zdanie Grega. Oczywiste hity, dlugo hajpowane przed premiera, ktore z gory byly skazane na sukces trudno nazywac niespodzianka. Jedyne co mozna powiedziec w takich przypadkach to, ze spelnily oczekiwania. Zaraz ktos wyskoczy, ze GTAV bylo najwieksza niespodzianka tej generacji, bo wczesniej nie gral w zadna czesc i nie widzial materialow promocyjnych.

No a jezeli chodzi o mnie to zdecydowanie Castlevania Lords of Shadow. Nawet w najmniejszym stopniu nie spodziewalem sie, ze Mercury Steam zrobi cos tak zaje.bistego.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Demons Souls - pamiętam, jak jeszcze niedawno nakręcaliśmy się tym tytułem na forumku - mieliśmy nawet grupowo importować grę z Azji :) Gdy w końcu dorwałem się do swojej kopii, gra przerosła moje najśmielsze oczekiwania - była czymś nowym, tajemniczym, wyjątkowym.

 

Little Big Planet - brat namawiał mnie do przeczytania zapowiedzi w PE, spojrzałem - bleee, nic ciekawego. W końcu przypadkiem dorwałem grę i... się w niej zakochałem. Znów, innowacyjna formuła - coś, co gra dla mnie pierwsze skrzypce na tej generacji. Do tego wspaniałe chwile przed konsolą z Narzeczoną (teraz już Żoną :D)

 

BioShock - nie będę się rozpisywał - cud, miód i orzeszki. Na tę chwilę główny pretendent do gry generacji.

 

Castlevania LoS - tak dopieszczonego, długiego szpila bym się w życiu nie spodziewał. Delektowałem się każdą minutą gry, a było ich naprawdę dużo ;)

 

Bonus: ostatnio niespodzianką było na pewno Diablo ]|[, gra ograna na PC zaskoczyła mnie ponownie, wciągając bez reszty. Jak ten Blizz to robi...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Największą niespodzianką tej generacji, jest według mnie seria Souls. Dizajn przedstawionego świata, wespół z ciekawą, choć dość szczątkową fabułą, tworzą niesamowity klimat dark fantasy (mniam). Do tego nietuzinkowi bohaterowie, niesamowicie miodny gameplay i wyborne multi. Ta gra pokazuje, w jaką stronę powinna iść branża. 

 

Dalej BioShock. Świetna fabuła w fps'ie, będąca jednocześnie dobitną i prostą w odbiorze krytyką kierunku politycznego. 

 

Valkyria Chronicles. Tytuł z genialnym gameplay'em. Do pełni szczęścia brakuje "tylko" poważnego klimatu.

Odnośnik do komentarza

Piszę z perspektywy osoby posiadającej X360 i grającej przede wszystkim na niej, w dodatku nie od premiery konsoli.

 

Największe niespodzianki:

  • na pewno Gears of War 1 - gra pokazała potencjał konsol i moc silnika Unreal
  • Mass Effect - świetne, dość rozbudowane uniwersum, do tego space opera pełną gębą, gra w którą trzeba zagrać będąc fanem sf, ostry powrót Bioware (później było gorzej, ale pomińmy to chwila ciszy)
  • Bioshock - niespodzianka dla fanów System Shock, gra od kultowej ekipy skupiająca się w takiej samej mierze na akcji, jak i fabule
  • Portal 2 - kto się spodziewał, że zamiast Half Life 3 Valve wyda sequel fpp puzzlera ręka w górę :)
  • niespodzianka na koniec generacji, Diablo 3 na konsole - Blizzard dał czadu, c'nie?
  • Fallout 3 - dla jednych niespodzianka, dla innych profanacja serii, pomimo podziału opinii gra na szczęście okazała się bardzo dobra

 

Niekwestionowanym mistrzem niespodzianek okazało się jak zwykle Nintendo i jego Wii (bez U), handheldy pominę, bo zaskoczeniem raczej nie były (Nintendo bez kieszonkonsolek nie było by w końcu sobą).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

RDR - mimo ze nie przepadam za westernami to zakochalem sie w tej grze :) Przepiekna grafika, wiadra klimatu, dojrzala fabuła , po prostu miód w chooj.

 

XCOM Enemy Unknown - nie sądziłem ze w dzisiejszej branzy ktokolwiek porwie sie jeszcze na zrobienie godnego nastepcy tej wielkiej serii. WIELKIE ogromne plusy za tryb Ironman, dzieki ktoremu gra dostaje plus 100 % do poziomu trudnosci i rajcownosci bez tanich chwytow typu "wrog ma X razy tyle hp i wali o 100 % celniej ".

 

A z niespodzianek negatywnych :

 

Upadek wielkich serii ( Resident Evil, Final Fantasy i pare innych ) - gdyby ktos w czasach PSx powiedzial mi ze te serie tak sie stoczą to nigdy bym nie uwierzył.

Odnośnik do komentarza

Batman AA - Jak wszyscy. Nie oglądałem trailerów, nie czekałem, a pierwszy kontakt z tytułem to opublikowana lista achievementów. Myślałem, że to będzie kolejny crap, w najlepszym razie średniak albo nawet gra dla dzieci. Oczywiście się myliłem.

 

Alan Wake - Bez podjarki, kupiłem z myślą że może jednak będzie grywalny na jedno przejście, a potem się sprzeda. Finalnie pokochałem ten tytuł i brak sequela mnie boli.

 

Mirror's Edge - Gra zapowiadała się intrygująco, choć nie wierzyłem do końca powodzenie pomysłu. Tymczasem stylistyka mnie zachwyciła, a sterowanie i gameplay uważam za w pełni udane. Time triale to z kolei jedno z największych wyzwań dla gracza na tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Condemned - fajna gierka ze świeżym podejściem, jakoś mało znana i rzadko o niej jest mowa nawet wśród miłośników survival horrorów.

 

Batman - kupiłem AA w jakiejś przecenie bo kupowałem Alana Wakea i miałem pare groszy dodatkowo do wydania. Gdzieś tam coś się obiło o uszy, że niezłe ale szczerze mówiąc to byłem sceptyczny. Myślałem, że to gierka dla dzieci a Batman to jakiś pedał. Zagrałem i wsiąkłem, zostałem fanem serii :P

 

Wiedźmin 2 - myślałem, że będzie zwyczajnie przyzwoita gra a okazało się, że to 10-/10 najlepsza gra w jaką miałem okazję zagrać na x360 (jedyna moja 10 obok RDR i GTA5).

 

Bioshock - zrażony tym, że rynek gier jest zalewany crapami fps byłem sceptyczny ale okazał się bardzo przyjemną serią.

 

Dishonored - skradankowy Bioshock, mimo kilku wad całkiem dobra gra i liczę na kontynuację. 

 

Z kolei o niespodziankach na minus to mógłbym pisać chyba godzinę, zaczynając od śmieciowych exów na klocka, przez assasiny aż do jrpgów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.