Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

po scianach jak Yano w tematach o Dark Souls

Dlaczego adminom nie można dawać plusów? Plusowałbym jak pole,bany.

 

@Szejdj

 

-obsada

-brak usypiających wątków miłosnych

-humor, który nie był wymuszony

-czuć było klimat przygody. Nowa trylogia zawsze będzie dla mnie zlepem scenek będącym tylko pretekstem do kolejnej walki na miecze

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Co ten idiota zrobił z Grievousa w EP3 (*). Podjarany scenami jak wyżej, oczekiwałem srogiego roz,(pipi)u, a dostałem ledwo oddychającego kalekę i debila.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Osobiście jestem wielkim fanem nowej trylogii, ale pewnie wynika to z faktu, że na okres ich powstania, przypada okres mojego największego zainteresowania uniwerusm. Miałem wtedy 10 - 16 lat i każde mignięcie kolorowego laserka, wyścigi ścigaczami, komputerowo stworzone potworki wywoływały u mnie wypieki podjarki na twarzy. Być może gdybym był o te 10 albo nawet 5 lat starszy moje spojrzenie byłoby inne. Oczywiście starą trylogię też w tamtym okresie kochałem, wypożyczałem namiętnie na VHS i ciągle kocham, ale nie rozumiem w czym nowa trylogia jest aż tak bardzo gorsza od starej. Wątki polityczne są w nowej trylogii świetne i dopiero teraz je doceniłem. Oczywiście na duży minus wątek miłosny Anakina i Padme.

Odnośnik do komentarza

Mnie w starszej trylogii podoba się najbardziej sposób przedstawienia historii, trochę jak w baśni, mitologicznie. Podoba mi się, ze cała akcja zrealizowana jest manualnie, bez użycia CGI, wszystko jest takie brude i używane a nie sterylnie nowe jak w nowej trylogii. Jeżeli chodzi o fabule to jest imo na tym samym poziomie. Najpierw obrażony Han Solo się buntuje, potem jest z nimi, potem odchodzi, w miedzy czasie zarywa księżniczkę.

Odnośnik do komentarza

do mnie stara trylogia to takie kino przygodowe/podrozy wrecz indiana jones w klimatach sf

nowa trylogia to znowu klasyczne kino familijne, takie co leci na tvp i polsacie w niedzielne poranki, chyba wiecie o co mi chodzi - naciagane gagi, staramy ie byc smieszni, zygamy tecza itp

Odnośnik do komentarza

 

nowa trylogia to znowu klasyczne kino familijne, takie co leci na tvp i polsacie w niedzielne poranki, chyba wiecie o co mi chodzi - naciagane gagi, staramy ie byc smieszni, zygamy tecza itp

W skrócie tandeta i h,ujnia. I pomyśleć, że byłem w kinie na EP1 i już wtedy niezbyt mi się podobało co zobaczyłem.Na plus jedynie walka z Darth Maulem i Duel of the Fates. Reszta to nudny cyrk na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Jedynkę oglądałem w kinie z ojcem jak miałem 7 lat, więc wtedy jeszcze nie narzekałem xd. No ale jak wyszedłem z trójki po nocnej premierze (specjalnie jechaliśmy z ojcem na premierę do Warszawy) to nigdy nie zapomnę dialogu w samochodzie:

 

Ojciec: No i jak?

Ja: ... w porządku chyba

 

Jeżeli 14 latek mówi ojcu o 4 rano, że film, przez który nie mógł spać po nocach był "chyba w porządku", to coś jest nie tak.

 

Aż mnie na wspominki wzięło. Stary zawsze katował mnie SW. Stara trylogia na VHSie dzień i noc leciała w dużym pokoju. Za rok oczywiście moim kompanem na seansie będzie mój tato.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja pierwszą styczność z SW miałem za dzieciaka,wczesne lata podstawówki. Znajomy od ojca przyniósł swoje wydanie VHS  w bardzo ładnym boxie:

C4w2HWe.jpg

Katowało się to często na naszym wysłużonym już GoldStarze:D

Najbardziej żałuję, że nie wybrałem się do kina na powtórne seanse Ep4-6 jakie miały miejsce z okazji chyba jakiegoś remastera trylogii. Po dzisiaj mnie skręca na samą myśl,że mógłbym sobie obejrzeć Imperium Kontratakuje w kinie,a teraz to już pewnie nigdy nie nastąpi :/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Tutaj faktycznie byłaby może jakaś szansa na seans tylko jeszcze mieć szczęście na to by akurat zrobili taką projekcję.

Zbierasz kilku chętnych i zamawacie prywatny pokaz. Wyjdzie może 30-40zł na łebka przy ~6,7 osobach, nie wiem, czyli tyle ile bilet na seans w dużych kinach.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Ktos tutaj pisal, ze nie widzi za bardzo ulomnosci nowej trylogii. Polecam wiec (pipi) smieszne i zarazem informatywne recenzje od kolesi z RedLetterMedia. Mozna mowic, ze jest troche czepialstwa, ale z glownymi punktami ciezko sie nie zgodzic.

 

http://www.youtube.com/watch?v=FxKtZmQgxrI&feature=share&list=PL5919C8DE6F720A2D

Odnośnik do komentarza

Może miał być najważniejszy. Tylko co z tego, skoro wyszła żenada? Nawet nie sposób zwalić winę na aktorów - po prostu Lucas tak żałosne dialogi i sceny napisał, że przyprawiają one tylko o odruch wymiotny.

 

 

 

 

Phantom Menace oglądałem jakoś na premierę w kinie jako nastolatek. Prawdę mówiąc wtedy to jeszcze się nie podchodziło do tego jak obecnie. Z seansu wychodziło się bardziej pod wrażeniem efektów specjalnych. I przyznaję, że jako młodziak to było chyba jedyne, co mnie wtedy obchodziło. Walki Jedi, robociki, muzyka, trochę blasterków. Anakina nie lubiłem, ani Jar Jara, ale o nich się po prostu zapomniało. Film widziałem tylko ten jeden raz i więcej do niego nie wracałem, za wyjątkiem adaptacji w grach komputerowych, komiksach itp.

 

Na tej samej zasadzie poszedłem na dwójkę i trójkę. Wrażenia? "Fajno się szczelali", a o filmie zapominało się stosunkowo szybko i w żadnym wypadku nie miało ochoty na ponowny seans.

 

Jedyne co uznam za plus nowej trylogii, to zakończenie Ep. III - do przewidzenia, ale nawet dramatyczne. Szkoda, że reszta filmów prezentowała zupełnie odmienny poziom.

 

Co do tworów JJ'a - zawsze się śmiałem, że jego Star Treki to bardzo fajne Star Warsy, jak na ironię. Dlatego myślę, że przy jego reżyserii, oraz scenariuszu osób odpowiedzialnych za Empire Strikes Back może z tego wyjść solidny film. Na pewno do kina się wybiorę z większym entuzjazmem, niż na Ep. 2-3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.