Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj obejrzałem całą długą reckę tego kolesia z RedLetterMedia co dał Django i umarłem ze śmiechu.

Polecam gorąco, lepszej komedii nie widziałem chyba z 5 lat i biorę się za recki Epizodów 2 oraz 3 :D

 

Bez kitu xD Jak typ opowiadal o dziekowaniu robotowi uronilem lezke xD.

Odnośnik do komentarza

Wracając do poprzedniej rozmowy, już nie popadajmy w skrajności, że filmy to albo efekty albo fabuła. Oczywiście, że Star Wars nie wyróżniał się niczym szczególnym w kwestii samej opowieści, ale mimo wszystko to co ukazał stało na solidnym poziomie, szczególnie na tamte czasy. To nic innego, jak klasyczna baśń przeniesiona w klimaty sci-fi, z dzielnymi herosami, księżniczkami, łotrami, mędrcami, czarnymi rycerzami, mrocznym imperium itp. Niemniej jednak wszystko to mimo schematu miało po prostu ręce i nogi. Bohaterowie byli ciekawi, widz mógł się z nimi zindentyfikować, chciał, żeby im się powiodło co czyniło ich przygodę interesującą. Właśnie to odróżnia nową i starą trylogię w moich oczach - tam gdzie dominowała przygoda i schemat nagle wciśnięto pierdyliard wątków, politykę, nieciekawych bohaterów, nachalne wątki miłosne i horrendalne dialogi. Tam gdzie sceny akcji w oryginale stawiały bohaterów w niebezpieczeństwie i wywoływały jakieś emocje, tutaj mamy nadmiar CGI i akrobatów na sznurkach, walki między irytującymi małpami a robotami, tudzież robotami i klonami. Ba, nawet walki Jedi przestały być interesujące i w efekcie tylko się dłużyły, szczególnie jeśli jednym z przeciwników było CGI... Zabrzmi to jak zabrzmi, ale Phantom Menace przynajmniej pokazał świetnie wykonane starcie z Darth Maulem Ray'a Parka. Tymczasem w kolejnych epizodach całość wygląda jak odpowiednio wcześniej zaplanowany balet, pełen niepotrzebnych akrobacji, dziwnych zbliżeń itp. Sztuka dla sztuki. Zresztą można porównać:

 

 

 

Dlatego raz jeszcze przytoczę Star Trek Abramsa - to też były głupie filmy od strony fabularnej, ale charyzmatyczni bohaterowie i generalnie nieustanna przygoda pełna rozmaitych perypetii sprawiła, że oglądało się to z zaciekawieniem i nie nudziło. Tym bardziej pokładam niemałe nadzieje, że równie dobrą robotę wykona on ze Star Wars.

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kur.va przez was w dwa dni obejrzałem recenzje całej trylogii od redlettermedia, beka dobra, uwielbiam takie rzeczy jeśli dobrze są zrobione, polecam

 

 

 

Wczoraj obejrzałem całą długą reckę tego kolesia z RedLetterMedia co dał Django i umarłem ze śmiechu.

Polecam gorąco, lepszej komedii nie widziałem chyba z 5 lat i biorę się za recki Epizodów 2 oraz 3 :D

 

Bez kitu xD Jak typ opowiadal o dziekowaniu robotowi uronilem lezke xD.

 

 

Albo porównanie scen otwierających stara i nową trylogię, tam akcja jak s(pipi)esyn a tutaj popijanie herbatki przez 10 minut;

że Qui gon Jinn wyczuł co to za gaz bez wąchania go, że mogli wpuścić dwutlenek węgla i by ich na setę zabili, albo że mogli dać trutkę na szczury do herbatki, że mogli ich tam trochę potrzymać z tym gazem a nie otwierać drzwi po minucie XDDDDDDD

 

Odpalam Episode 2 Review by RedLetterMedia :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Według najnowszych plotek, których źródłem są szkice koncepcyjne, wśród scenerii epizodu VII dominować będą krajobrazy niemal postapokaliptyczne, z wszechobecnymi reliktami długiej i wyniszczającej wojny z niedobitkami Imperium, ciągnącej się od 30 lat. Sceny akcji mają mieć mniejszą skalę, niż w prequelach, koncentrując się raczej na pojedynczych postaciach i klimatycznych pojedynkach.

 

Brzmi to wyjątkowo obiecująco, mam nadzieję, że te akurat plotki się potwierdzą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...