Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

JarJarAbrams is the Sith who destroyed the Star Wars franchise

Przecież Lucas osobiście pogrążył SW swoimi wypocinami w postaci ep1-3 więc jedyne co mógł Abrams zrobić to ratować markę na tyle ile się da w dobie obecnych trendów w masowym kinie.

 

 

Akurat Abrams obrywa aż nadto, tak jakby TFA było tylko i wyłącznie jego winą, ale co ma do tego Lucas? Punktem wyjściowym dla TFA jest przecież stara trylogia (IV-VI). Poziom TFA ma się nijak do tego, że Lucas nabroił z I-III. Co więcej tymi epami obniżył poprzeczkę w oczekiwaniach widzów.

 

te zarzute są takie zabawne xDDD

 

zabicie marki star wars, to mnie najbardziej rozsmieszyło.

 

To właściwie nie są zarzuty, tylko tytuły recenzji. Natomiast pomijając ich zasadność, to mój post był odpowiedzią na post Blue jakoby tylko Wojtek z forum konsolomaniaków miał coś do TFA, a tak to cały świat zachwycał się tym filmem. Podczas gdy w rzeczywistości na takim IMDb trzeba przedrzeć się przez 7,5 strony recenzji userów jebiących TFA jak burą sukę, żeby trafić na jakąś pozytywną opinię. :reggie:

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

 

Podczas gdy w rzeczywistości na takim IMDb trzeba przedrzeć się przez 7,5 strony recenzji userów jebiących TFA jak burą sukę, żeby trafić na jakąś pozytywną opinię. :reggie:

 

 

 

3928 reviews in total

 

:facepalmz:

 

Poza tym co mnie opinie randomów?

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

 

 

Podczas gdy w rzeczywistości na takim IMDb trzeba przedrzeć się przez 7,5 strony recenzji userów jebiących TFA jak burą sukę, żeby trafić na jakąś pozytywną opinię. :reggie:

 

 

 

3928 reviews in total

 

:facepalmz:

 

 

To znaczy myślisz, że te 7,5 strony o których wspomniałem (czyli kilkadziesiąt recenzji) to są wszystkie negatywne recenzje spośród łącznej liczby 3928 recenzji użytkowników IMDb?No bo jeżeli tak, to tak nie jest.

Te 7,5 strony o których wspomniałem to po prostu recenzje userów IMDb posegregowane pod filtrem Best. Natomiast samych negatywnych recenzji na IMDb jest rzecz jasna zdecydowanie więcej. Uściślając to w pierwszej setce recenzji userów IMDb  jest tylko jedna pozytywna. Kolejna jest na... 258. miejscu.

Generalnie recenzji z oceną do 5 na IMDb jest 1565.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Podczas gdy w rzeczywistości na takim IMDb trzeba przedrzeć się przez 7,5 strony recenzji userów jebiących TFA jak burą sukę, żeby trafić na jakąś pozytywną opinię. :reggie:

 

 

 

3928 reviews in total

 

:facepalmz:

 

 

To znaczy myślisz, że te 7,5 strony o których wspomniałem (czyli kilkadziesiąt recenzji) to są wszystkie negatywne recenzje spośród łącznej liczby 3928 recenzji użytkowników IMDb?

 

Dokładnie tak sobie pomyślałem :reggie:

No ale skoro chcesz dalej iść tą drogą.

 

Jesteśmy na forum Psx Extreme, zobacz sobie jaki u nas jest odsetek pozytywnych opinii w porównaniu do negatywnych.

Pewnie z 80% tych co film obejrzeli, wypowiedziało się o nim jako o dobrym albo bardzo dobrym.

 

Mówiłem już, że posiłkowanie średnią recek randomowych ludzi (jako argument, że film jest dobry) jest słabe?

Odnośnik do komentarza

ale przeciez TFA nie jest kalka/remakiem Nowej Nadziei. Jedyne do czego mozna sie przyje.bac to koncowka ze Starkiller Base. Reszta naprawde nie jest az tak bardzo podobna. No ale wiadomo - i tu i tu piasek i Tatooine wiec janusze kina moga blysnac blyskotliwoscia ze HEHE NO TO SAMO PRZECIE

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Podczas gdy w rzeczywistości na takim IMDb trzeba przedrzeć się przez 7,5 strony recenzji userów jebiących TFA jak burą sukę, żeby trafić na jakąś pozytywną opinię. :reggie:

 

 

 

3928 reviews in total

 

:facepalmz:

 

 

To znaczy myślisz, że te 7,5 strony o których wspomniałem (czyli kilkadziesiąt recenzji) to są wszystkie negatywne recenzje spośród łącznej liczby 3928 recenzji użytkowników IMDb?

 

Dokładnie tak sobie pomyślałem :reggie:

No ale skoro chcesz dalej iść tą drogą.

 

Jesteśmy na forum Psx Extreme, zobacz sobie jaki u nas jest odsetek pozytywnych opinii w porównaniu do negatywnych.

Pewnie z 80% tych co film obejrzeli, wypowiedziało się o nim jako o dobrym albo bardzo dobrym.

 

Mówiłem już, że posiłkowanie średnią recek randomowych ludzi (jako argument, że film jest dobry) jest słabe?

 

 

Nie wiem, który raz mam powtarzać, że nie podałem tej informacji na uzasadnienie tego, że TFA jest sraką, bo to wynika z samego filmu. Podałem tę informację w związku z twierdzeniem jakoby wszem i wobec uznawano ten film za (bardzo) dobry. Ja wiem, że na forum konsolomaniaków panuje zabawna sytuacja w której chyba nawet nie 80%, a 90% konsolomaniaków (a dokładniej te ~30 osób, które opisało tu swoje wrażenia) jara się TFA nakręcając się miesiące przed premierą, ale generalnie sytuacja wygląda trochę inaczej. Tak na marginesie ja z IMDb, a Ty, ale u nas na FORUM PSX EXTREME.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Ale ja się nie kompromituję.Obaliłem jedynie twierdzenie jakoby "wszyscy i wszystko" uważali, że to (bardzo) dobry film, a osoby twierdzące inaczej, to jakieś wyjątki. I nie rzucam w tym celu "jakimiś" cyframi, tylko konkretnymi danymi, które są weryfikowalne (chyba każdy ma dostęp do IMDb).

 

A co do głębszych rozważań na temat TFA, to płodziłem tutaj kiedyś kilkuekranowca, ale padł mi komp. Zapewne była to robota hakerów wynajętych przez Disneya. Disney wiedział, że to byłby koniec, gdybym zdołał opublikować tego posta na FORUM PSX EXTREME. I tak dziwię się, że nie próbowali mnie zabić.

  • Plusik 3
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

No ale nie fałszujmy rzeczywistości pod kątem swojego widzimisię (NEGATYWNE RECENZJE O TFA?? TO W TAKIM RAZIE TO MUSZOM BYĆ JAKIE TROLLE!!11!!). Równie dobrze IMDb może być wylęgarnią trolli pod kątem pozytywnych recenzji TFA.

 

I nie, nie przy każdym filmie na IMDb jest więcej negatywnych komentarzy niż pozytywnych.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

To znaczy widzę, że dalej jest problem ze zrozumieniem jednej prostej rzeczy, mimo że już chyba dwa razy to klarownie napisałem.

Ja nie powołuję się na IMDb dla uzasadnienia tego, że TFA to gnój. Powołuję się na IMDb obalając jako nieprawdziwe twierdzenie, że "wszyscy i wszystko" uważają TFA za film (bardzo) dobry, a osoby twierdzące inaczej to jakieś wyjątki. No chyba jest to proste do zrozumienia.

 

 

Tak, jest więcej.

 

Nie, nie jest. Nie wiem w ogóle skąd takie absurdalne przekonanie.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Krytycy w zdecydowanej większości uważają TFA za bardzo dobry film w swojej kategorii, bo dokładnie tak jest. Hipsterzy i niektóre starłorsowe nerdy mogą sobie pierd.olić, że to kopia Nowej Nadziei, a Disney zniszczył Gwiezdne Wojny, ale faktem jest, że tak dobrego filmu z serii nie było od 1980 roku. Abstrahując od wszystkich idiotycznych dyskusji na temat tego, kto powinien z kim wygrać pojedynek na miecze świetlne, to jest po prostu bardzo dobry przygodowy film akcji, umiejętnie nakręcony, napisany i zagrany, który po prostu sam się broni. To nie jest przypadek, że więcej głosów niezadowolenia jest wśród fanów i pseudofanów Star Wars (którzy mieli jakieś bardzo konkretne oczekiwania w stosunku do niego i nie są w stanie oceniać go obiektywnie), niż przypadkowych widzów, którym - z moich obserwacji - w ogromnej większości film się podobał.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

A ktoś w ogóle stwierdził, że "wszyscy i wszystko uważają TFA za film (bardzo) dobry"?

 

No właśnie, nikt tak nie twierdzi a Ty elaboraty rozpisujesz.

 

Ależ oczywiście, że twierdzi.

 

Na szczęście jest opinia Wojtka z forum dla konsolomaniaków. Wszyscy i wszystko chcieli mam wmówić, że jest inaczej: nasze odczucia po seansie, 92%krytyków uznajacych VII za (bardzo) dobry film i mnóstwo dobrych opinii na forum. Prawie dałem się zwieść. Na szczęście opinia Wojtka pozwoliła mi przejrzeć na oczy.

Dzięki Wojtek l.

 

Przecież IMDb było odpowiedzią właśnie na ten post, a że temat IMDb ciągnie się już chyba drugą stronę, to efekt kumacji konsolomianków, ewentualnie panicznej próby negowania przez nich rzeczywistości. Tak na marginesie, to nie piszę w tym temacie żadnych elaboratów i proszę Moderatora Sobonia o zapoznanie się ze znaczeniem tego pojęcia.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...