Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Po początkowym zwiedzaniu mieszkania i lekko nudnawej nowelce, kolejne czaptery wgniatają. Przy scenie

 

pościgu za Samem, gdzie trzymając się liny surfowałem w butach po błocie za ciężarówką

 

musiałem robić pauzę z niedowierzania. ND przeszli wszystko jeśli chodzi o akcję.

 

Mam trochę inne odczucia w takich momentach. Oczywiście wstaję i biję brawa ND za stronę techniczną tych akcji, ale dla mnie to już pachnie transformersami i pogonią za taniochą (dlatego trójka mnie momentami mocno wymęczyła), zamieniającą całość w groteskę. Np. akcja z autkiem

ześlizgującym się ze śliskiego zbocza, zawisającego na lince z trójką naszych bohaterów, skały sypiące się na wszystkie strony itd.

wywołała u mnie uśmiech politowania. Takie szukanie na siłę mega akcji w średnio ciekawym schemacie rozgrywki jaki w danej chwili dominuje. Są też miłe niespodzianki, dużo bardziej subtelne (ale nadal widowiskowe) jak np.

wspinanie się na wieżę kościelną, po mechanizmach i wskazówkach zegara niczym Buster Keaton

. Jak na razie U4 to sporo kontrastujących i mocno nierównych fragmentów rozgrywki (zaczynam 13 rozdział). Ktoś tu pisał, że nie ma tutaj nachalnych kill roomów. Jak dla mnie to nadal 95% strzelanin w tej grze opiera się na tym schemacie (reszta to skryptowane akcje jak ta o której wspomina Red). Podkreślę kolejny raz, że naprawdę popracowali nad stroną fabularną i pierwszy raz w serii człowiek nie ma wrażenia, że Drake pracuje z samymi matołami, którzy bez niego nie rozwiążą krzyżówki panoramicznej. Oczywiście przez to nagle cierpi na tym nasz bohater, który w poprzednich grach wiedział niemal wszystko, no ale muszą być jakieś konsekwencje ;)

Odnośnik do komentarza

 

Po początkowym zwiedzaniu mieszkania i lekko nudnawej nowelce, kolejne czaptery wgniatają. Przy scenie

 

pościgu za Samem, gdzie trzymając się liny surfowałem w butach po błocie za ciężarówką

 

musiałem robić pauzę z niedowierzania. ND przeszli wszystko jeśli chodzi o akcję.

 

Mam trochę inne odczucia w takich momentach. Oczywiście wstaję i biję brawa ND za stronę techniczną tych akcji, ale dla mnie to już pachnie transformersami i pogonią za taniochą (dlatego trójka mnie momentami mocno wymęczyła), zamieniającą całość w groteskę. Np. akcja z autkiem

ześlizgującym się ze śliskiego zbocza, zawisającego na lince z trójką naszych bohaterów, skały sypiące się na wszystkie strony itd.

wywołała u mnie uśmiech politowania. Takie szukanie na siłę mega akcji w średnio ciekawym schemacie rozgrywki jaki w danej chwili dominuje. Są też miłe niespodzianki, dużo bardziej subtelne (ale nadal widowiskowe) jak np.

wspinanie się na wieżę kościelną, po mechanizmach i wskazówkach zegara niczym Buster Keaton

. Jak na razie U4 to sporo kontrastujących i mocno nierównych fragmentów rozgrywki (zaczynam 13 rozdział). Ktoś tu pisał, że nie ma tutaj nachalnych kill roomów. Jak dla mnie to nadal 95% strzelanin w tej grze opiera się na tym schemacie (reszta to skryptowane akcje jak ta o której wspomina Red). Podkreślę kolejny raz, że naprawdę popracowali nad stroną fabularną i pierwszy raz w serii człowiek nie ma wrażenia, że Drake pracuje z samymi matołami, którzy bez niego nie rozwiążą krzyżówki panoramicznej. Oczywiście przez to nagle cierpi na tym nasz bohater, który w poprzednich grach wiedział niemal wszystko, no ale muszą być jakieś konsekwencje ;)

 

Wiesz co, takie akcje o których wspominasz to jedna z bardziej charakterystycznych cech całej serii. Niemożliwe do przeżycia akcje i Nate krzyczący "Oh, crap!"

 

Jasne, rozumiem, że Ci się to nie podoba, ale ND nie mogli z tego zrezygnować ;)

 

A co do strony technicznej i wizualiów to rozdział 14 to najpiękniejsza graficznie miejscówka w historii serii. Oniemiałem.

Odnośnik do komentarza

 

Widział ktoś lepszą...

 

burze? Chyba tylko w DC ;)

 

 

 

RDR :banderas:

 

To, co mnie najbardziej wkurza w tej serii. Mianowicie: ostatnie 2-3 rozdziały, kiedy w zasadzie jest tylko jedno: skocz-złap się półki skalnej-półka się załamuje-złap się niżej - podciągnij wyżej - kill room - skocz - złap się półki skalnej...itd. Nie mówię, że to jest źle wykonane, ale już bym chciał pchnąć fabułę do jakiegoś rozwiązania, a tu ciągle walka na przemian ze skakaniem. Mnie to po prostu trochę nudzi, a w przypadku U4 boli bardziej, gdyż tych walk/kill roomów jest chyba mniej niż w poprzednich częściach.

 

Co nie zmienia faktu, że zagrać trzeba  ^_^

Na tym opiera sie seria nie wiem czego można oczekiwać od kontynuacji akurat w tym przypadku jest sporo innowacji i ciekawych rozwiązań m.in. dojrzalsze podejście do tematu.

 

Co do podziału gry na dwa rożne obozy to też miałem wrażenie że od połowy siedział za tym kto inny, nawet teksty z pierwszej nie były śmieszne czasami nawet żałosne.

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Voytec - Tylko są akcje i są akcje. Rozumiem konwencję, ale pozbawianie akcji jakiegoś skrawka wiarygodności zawsze wypada sztucznie (dlatego np. wiecznie wychodzący z opresji John McClane wywołuje emocje, a wygibasy w np. trzeciej części Piratów z Karaibów w slow mo usypiają i dlatego np. pierwszy Indiana zjada na śniadanie drugiego Indianę itp. itd.) i brakuje w tym względzie ND momentami wyczucia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem jak odbierze czwartą część osoba kompletnie zielona, nie mająca do czynienia z żadnych wcześniejszych odsłon. Znajomy chciałby zagrać a nie wiem czy polecić od początku bo w sumie U2 był No.1 ale z braku laku nie wiem czy czasu i chęci jemu na tyle starczy.Jak myślicie chyba nie straci zbyt wiele ? Prócz zapoznanych wcześniej charakterków, tym bardziej że większość akcji, rzeczy są przetwarzane ponownie.   

Odnośnik do komentarza

Mnie rozwaliło (mimo, że to taki drobny detal) jak wychodziłem z

wieży ze strzałką (na tej rajskiej wysepce z której wyłaniał się później pomnik pirata z lunetą), a braciszek powiedział, że skoczy po łódź bo jest po drugiej stronie wyspy-czyli tam gdzie ją randomowo zakotwiczyłem

. Takich pierdół jest cała masa.

Odnośnik do komentarza

 

Uncharted 4 – PS4 Patch 1.03 Notes

1.03.012

General:

  • Various Localization updates

Single Player:

  • Fixed various crashes
  • Fixed particle sync issue

Multiplayer:

  • General
    • Gameplay crash fixes
    • Fix for Entitlement Limits being reached causing users to not see Uncharted Points they had purchased
    • Enabled a pop-up to appear while in the menus to inform users of new updates
    • Fix for Challenge completed pop-up appearing after already completing the challenge
    • Fix for Loadout Point unlocks not triggering properly
    • Fix for store item descriptions
    • Leaderboard text fixes
    • Fix for post-game medal description
    • Added Leaderboards menu item to matchmaking page so players can check out their leaderboard stats while in matchmaking
    • Fixed booster level issue for late-joiners
    • Sniper Sidekick - Path of Indra mod now plays sound properly when Sniper teleports
    • Timer display error fix for Matchmaking lobby
    • Fix for private match settings not being visible after viewing previous game results
    • Fixed crash that can occur during the end game scoreboard
  • Ranked TDM
    • Fix for team favor display for when teams are evenly matched in Ranked TDM
    • Fix for rank point bug where players were incorrectly getting penalized for both win/loss
    • Rank progress is now displayed when browsing the Ranked TDM playlist, before entering
    • Lowered the max rank that can be achieved after initial placement matches from Gold I to Gold III
  • Command
    • Fix for a crash that occurs during a game of Command
    • Fix for store prices sometimes being improper while being a Captain
    • Fix for contested status icon not updating properly
    • Fix for late-join player seeing improper status icon
  • Plunder
    • Fix for the idol respawn timer not appearing properly
    • Fix for weapon gameplay issues while hodling the idol
    • Treasure chest, player starting spawns, & idol spawn locations tweaked
    • Fix for idol pickup causing loss of functionality
    • Fix for scoring animation playing improperly
    • Fix for throwing animation playing improperly
  • Weapons
    • Fix for sniper rifle scope-in times
    • Fix for weapon progression being inappropriately earned
    • Fix for starting ammo mod on some weapons
  • Mysticals
    • Spirit of the Djinn
      • Fix for timer not working properly
      • Fix for FX not deactivating properly
      • Fix for improperly turning off during to network errors
      • Fix for icon not clearing properly when a player dies while it is active
      • Fix for not being able to purchase while wating to respawn
    • Staff of Ayar Manco received a decrease in the ammount of points it contributes towards your Support Score

1.03.013 (MP ONLY)

  • Decrease number of Warm-Up matches to unlock other playlists to 1 game
  • Decreased the maximum Warm-Up matches from 10 to 5
  • Tripled the Rank Points lost for a quit or disconnect in Ranked TDM

http://www.naughtydog.com/site/post/uncharted_4_patch_103/

Odnośnik do komentarza

 

Drake w stroju nurka ;) Mam 12 chapter i jeszcze nie trafiłem na prerenderowaną cutscene, które ponoć tam są... gdzieś, ukryte ;)

 

 

 

Akurat ja Szczurku (mam nadzieję, że Cie to spoufalenie nie obraża :P) uważam, że tam też nie ma miejsca no real time. Generalnie wszędzie gdzie jest Nathan Real Time musi być ze względu właśnie na te stroje. Natomiast jest parę scenek gdzie Nathana nie ma w szerokim kadrze i tam np. nie zmienimy głębi ostrości z poziomu photo mode, co uda nam się bez problemu w sekwencjach real time. Wczoraj to oglądałem i takich scen wiele nie ma, aczkolwiek są i z technicznego punktu widzenia maja uzasadnienie i nikt za to ND nie gani :P

 

Jak wrócę z komunii to coś ponagrywam w tym temacie  ;)

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Akurat ja Szczurku (mam nadzieję, że Cie to spoufalenie nie obraża :P) uważam, że tam też nie ma miejsca no real time. Generalnie wszędzie gdzie jest Nathan Real Time musi być ze względu właśnie na te stroje. Natomiast jest parę scenek gdzie Nathana nie ma w szerokim kadrze i tam np. nie zmienimy głębi ostrości z poziomu photo mode, co uda nam się bez problemu w sekwencjach real time. Wczoraj to oglądałem i takich scen wiele nie ma, aczkolwiek są i z technicznego punktu widzenia maja uzasadnienie i nikt za to ND nie gani :P

 

Trafiłem na jedną prerenderowaną, a jednak :sorcerer: Początek 13 rozdziału:

 

 

Dynamiczny skrót tego co było w prologu, bardzo szybkie pokazanie kilku scen.

 

OK, można się rozejść ;)

PS. Wiecie, że jest glitch który pozwoli zrobić trofeum za speedrun w kilka minut? :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Drake w stroju nurka ;) Mam 12 chapter i jeszcze nie trafiłem na prerenderowaną cutscene, które ponoć tam są... gdzieś, ukryte ;)

 

 

 

Akurat ja Szczurku (mam nadzieję, że Cie to spoufalenie nie obraża :P) uważam, że tam też nie ma miejsca no real time. Generalnie wszędzie gdzie jest Nathan Real Time musi być ze względu właśnie na te stroje. Natomiast jest parę scenek gdzie Nathana nie ma w szerokim kadrze i tam np. nie zmienimy głębi ostrości z poziomu photo mode, co uda nam się bez problemu w sekwencjach real time. Wczoraj to oglądałem i takich scen wiele nie ma, aczkolwiek są i z technicznego punktu widzenia maja uzasadnienie i nikt za to ND nie gani :P

 

Jak wrócę z komunii to coś ponagrywam w tym temacie  ;)

 

ale jakie stroje? tłumacze - stroje są też jako modele do cutscenek - wszystkie. macie problemy ze wzrokiem? załączasz bonusy, wybierasz postaci i te modele, co tam są w tych wszystkich wariantach to są modele z cutscenek. naprawde nie widzicie roznicy pomiędzy tymi w gameplayu?

Odnośnik do komentarza

ale jakie stroje? tłumacze - stroje są też jako modele do cutscenek - wszystkie. macie problemy ze wzrokiem? załączasz bonusy, wybierasz postaci i te modele, co tam są w tych wszystkich wariantach to są modele z cutscenek. naprawde nie widzicie roznicy pomiędzy tymi w gameplayu?

 

W trakcie gry można zmienić strój na inny i wtedy ten strój pokazany jest w cutscence. To oczywiście jest dowód na to, że to REAL TIME bo co prawda dałoby się zrobić prerender, ale w ND ktoś musiałby do każdego stroju prerenderować na nowo scenkę i zaprogramować, że 

 

STRÓJ A = CUTSCENKA A

STRÓJ B = CUTSCENKA B

 

To, że jakość modeli w przerywnikach jest lepsza niż grze to jest akurat całkiem logiczne. W Cutscenach nie liczona jest cała reszta rzeczy, cała moc idzie w 100% w dany przerwynik. Nie liczone jest SI, fizyka, cała reszta terenu, niektóre detale otoczenia. Jako, że ND korzysta z GPGPU w silniku to zaoszczędzona na liczeniu fizyki moc idzie choćby w przerywniki. W grze natomiast widzimy dynamiczne skalowanie modeli, które robi spore wrażenie bo przejście jest płynne.

 

PS: Pomijam miejsce na płycie już nawet :P Bo z wysokim bitrate to do wszystkich przerywników potrzebowali by drugiego BD :P

Edytowane przez Graczdari
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem i... Rany, dla mnie to idealne zwieńczenie serii. Stonowane, wyważone, trzymające w napięciu do samego końca. Fantastyczna przygoda. 

 

 

 

Walka z końcowym bossem epicka niesamowicie, w ogóle jak to zostało zrealizowane! I jeszcze ten epilog... i PIES! Brak słów...

 

 

 

Za całokształt jak dla mnie 10/10, muzyka oprócz trzech kawałków bez rewelacji, ale pod każdym innym względem to absolutnie najlepsza pozycja z tego gatunku. Technicznie niszczy wszystko co tylko się da. Prowadzenie narracji czy opowiedziana historia były dla mnie szalenie satysfakcjonujące i naprawdę żałuję, że

 

 

 

Drake się zestarzał, wygląda na to, że jego historia jest ewidentnie zakończona. Ale może kiedyś Naughty Dog przygotuje grę z postacią z epilogu w głównej roli, kto wie!

 

 

Chylę czoła i czekam na The Last of Us 2. 

Odnośnik do komentarza

Od piątku dotarłem do bodaj 12 rozdziału i póki co jest mega. Szczegółowość, narracja i oczoyebność wysuwają Kres Złodzieja na absolutny top od strony technicznej. Ale póki co ciężko jeszcze mi stwierdzić czy jest to najlepsza część. Całkiem sporo tutaj eksploracji, element dość niespotykany na tle reszty serii. 

 

I strzelanie faktycznie jest teraz lepsze. Czuć siłę broni, także odgłos strzałów brzmi dużo lepiej. Gameplay jest najlepiej dopracowany ze wszystkich części. 

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...