Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

U mnie konsola cicho w miare chodzi, ale czy tylko ja mam wrażenie że gra smuży przy szybkich ruchach kamery? Przy tylu innych tytułach jakie ograłem na PS4 nic takiego nie zauważyłem

Skończyłem 2 chapter

 

Eee, motion blur?

Odnośnik do komentarza

Hmm, w sumie jedynka to nie jest taki sandbox jak pozostałe części. Ok, tam system walki jest bezkonkurencyjny w tego typu grach, ale z drugiej strony w U4 i choćby TLoU jest zupełnie inna narracja i powaga gry. Batman jest grą na bazie komiksowego bohatera i w tej stylistyce utrzymany, ale gdyby powstawał na bazie filmów Nolana czy Snydera to wyglądałoby to inaczej. Tutaj walka jest bardzo dosadna, ciężka. Bazując choćby na tym - trudno znaleźć mi coś lepszego w takich liniowych grach.

powiedz, że żartujesz. błagam.

kwadrat, kwadrat, kwadrat, kwadrat, o! trojkat bo ktos mnie zlapal, kwadrat, kwadrat, kwadrat... chyba ze mowisz o walce na poczatku gry, to fakt, fajnie. tylko w grze jest AŻ JEDNA walka z takim sterowaniem!

Odnośnik do komentarza

U mnie konsola cicho w miare chodzi, ale czy tylko ja mam wrażenie że gra smuży przy szybkich ruchach kamery? Przy tylu innych tytułach jakie ograłem na PS4 nic takiego nie zauważyłem

Skończyłem 2 chapter

 

Jest to zwiazane z tym, ze gra chodzi w 30fps. Niestety, przez to gra zalicza mocny downgrade graficzny. W 60fps bylby to niszczyciel w temacie oprawy wizualnej. No ale takim w sumie bedzie gdy dadza patcha na ps4 Neo usprawniajacego wydajnosc gry. :)

 

 

 

Moje fotografowanie w U4. Enjoy

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1722793944639552&set=ms.c.eJxFzUEOACEIQ9EbTRCQyv0vNsYmdPvsxwV3dHRmRe~%3Bt3yKcs8LKfQ8ADT~_tBbiogeIiBO9o2YBx0YJ3Iya573fRZgLegIBJDiSTLXgJXMBkvkUwKQGT~_AGBPzeE.bps.a.1608305642755050.1073741829.100007268884081&type=3&theater

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Rozdział 4.

 

Cały rozdział jak dlc do TLoU, strzelanie z pistoletu zabawki (można zdobyć pucharek strzelając do złych z poprzednich części) i do tego te teksty emeryta Nathana :). Wszelkiego rodzaju przedmioty z poprzedniej części, zrobiło się nostalgicznie, wspomnienia wracają. W taki sposób powinno się budować więzy między graczem, a zlepkiem pikseli, brawo. A to co ND od(pipi)ało z tym Crashem, to jeden wieli banan na twarzy, no i te teksty, czemu to tak długo się ładuje, czemu ten lis je jabłka itp. :)

 

Odnośnik do komentarza

 

Hmm, w sumie jedynka to nie jest taki sandbox jak pozostałe części. Ok, tam system walki jest bezkonkurencyjny w tego typu grach, ale z drugiej strony w U4 i choćby TLoU jest zupełnie inna narracja i powaga gry. Batman jest grą na bazie komiksowego bohatera i w tej stylistyce utrzymany, ale gdyby powstawał na bazie filmów Nolana czy Snydera to wyglądałoby to inaczej. Tutaj walka jest bardzo dosadna, ciężka. Bazując choćby na tym - trudno znaleźć mi coś lepszego w takich liniowych grach.

powiedz, że żartujesz. błagam.

kwadrat, kwadrat, kwadrat, kwadrat, o! trojkat bo ktos mnie zlapal, kwadrat, kwadrat, kwadrat... chyba ze mowisz o walce na poczatku gry, to fakt, fajnie. tylko w grze jest AŻ JEDNA walka z takim sterowaniem!

Nie, nie zartuje. To jakiego sterowania podczas walki na pieści oczekujesz w tego typu grach? Kwadrat uderzenie prawa ręka, trojkat lewa a X i kółko od kopania nogami? R1 trzymanie gardy itd? Wiadomo, ze będzie mashowanie, każde inne, za bardzo skomplikowane sterowanie będzie psuło rozgrywkę. W takich grach ma być proste sterowanie ale powinno być używanie otoczenia, rożne reakcje w zależności od położenia itd.

 

U mnie konsola cicho w miare chodzi, ale czy tylko ja mam wrażenie że gra smuży przy szybkich ruchach kamery? Przy tylu innych tytułach jakie ograłem na PS4 nic takiego nie zauważyłem

Skończyłem 2 chapter

 

Jest to zwiazane z tym, ze gra chodzi w 30fps. Niestety, przez to gra zalicza mocny downgrade graficzny. W 60fps bylby to niszczyciel w temacie oprawy wizualnej. No ale takim w sumie bedzie gdy dadza patcha na ps4 Neo usprawniajacego wydajnosc gry. :)

 

 

 

Moje fotografowanie w U4. Enjoy

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1722793944639552&set=ms.c.eJxFzUEOACEIQ9EbTRCQyv0vNsYmdPvsxwV3dHRmRe~%3Bt3yKcs8LKfQ8ADT~_tBbiogeIiBO9o2YBx0YJ3Iya573fRZgLegIBJDiSTLXgJXMBkvkUwKQGT~_AGBPzeE.bps.a.1608305642755050.1073741829.100007268884081&type=3&theater

A nie na odwrót? :)
Odnośnik do komentarza

Matko boska, jak ta gra działa, jak się w to gra, jak genialna zapowiada się cała ta historia... Najlepsze gameplayowo i fabularnie Uncharted ever, na dodatek wyglądające tak obłędnie, że co chwilę zbieram szczękę z podłogi. 

 

Absolutny majstersztyk, a to, co stało się w: 

 

 

 

czwartym rozdziale, gdzie jesteśmy w domu z Eleną i gramy w Crasha - no w ogóle rozpieprzyło mnie to. Nie dość, że sam dom wygląda jak żywcem wyjęty z życia, to animacje i emocje postaci są tak genialne i wiarygodne, że szukałem szczęki w piwnicy. No i ten PSX... Zatkało mnie. 

 

 

 

Wracam dalej grać, na tę chwilę jestem zachwycony prowadzeniem narracji, dźwiękiem, samym gameplayem, który uległ znacznej poprawie względem poprzedników. W niedzielę skończyłem U3, wiec mam porównanie na świeżo i przepaść dzieli te gry. Na plus dla U4. 

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Pytanie do Kyo

 

 

Na początku gry odnajdujemy ukrzyżowanego łotra, który się nawrócił (biblia). Czy nie jest to czasem metaforyczne przedstawienie brata Drejka, a drugi łotr który wyśmiał Jezusa to ten koleś na R co szukał z nimi wspólnie skarbu piratów i później to odniesienie będzie jeszcze bardziej widoczne?

 

 

Odnośnik do komentarza

Ok to tak w skrócie ode mnie po 6 rozdziałach.

 

Piękna giereczka pokaz możliwości ps4. To w skrócie o grafice. Fajne wspinanie i cieszę się że jest go więcej ale trochę za mało się dzieje. Na 6 rozdziałów połowę czasu to order bardziej niż uncharted. Nawet Last of us miało więcej akcji. Pewnie się rozkręci ale na razie troszkę mnie gra zmęczyła.

 

Na plus

gra w crasha w domu z eleną , zabawa plastikową bronią na strychu i wspominki, sully i mudżinka oraz fajnie wyglądające nurkowanie

  Na minus fabularnie

o co chodzi z tym bratem . Na razie nie kupuje tego . Przez 3 części nawet o nim nie wspomniał. A w u3 przecież nathan miał rozdziały jako bachor. Braciak pojawia się po 15 latach i drake od razu leci z nim ?

 

 

Fajna gra nie zrozumcie mnie źle. Lubię movie experience ale liczę że się rozkręci. Już rozdział 6 i 7 o wiele ciekawsze niż wcześniejsze.

 

Dobranoc i miłego grania tym co mogą do późna :)

Odnośnik do komentarza

 

U mnie konsola cicho w miare chodzi, ale czy tylko ja mam wrażenie że gra smuży przy szybkich ruchach kamery? Przy tylu innych tytułach jakie ograłem na PS4 nic takiego nie zauważyłem

Skończyłem 2 chapter

 

Eee, motion blur?

 

 

To nie to, 2 pierwsze rozdziały widziałem wyrazne smużenie przy szybkich ruchach kamerą, coś czego nie widziałem jeszcze przy żadnym tytule na PS4 i mocno sie zmartwiłem, ale teraz przy 4 juz jest normalnie, nie widze tego, jest ok :)

 

Po 6 chapterach można powiedzieć jaka ta gra momentami jest sympatyczna, rozmowa na kanapie z Eleną, jej minki i teksty :)

Graficznie każdym sam widzi, zdecydowanie najładniejsza gra jaką widziałem ever

 

 

 

Chapter z ucieczką z wiezienia, ale to wyglądało fuck meee :obama:

I scena, gsy Sam leży na ziemi z nożem na szyi, przecież to wygląda jak film WTF

 

 

 

Voytec - ja po 3h mam 6 chapter, sprawdzam dokładnie wszystkie zakamarki aby jak najwiecej skarbów zebrać, no i niestety trzeba kończyć na dzisiaj

 

Edytowane przez Fanek
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie z zupełnie innej beczki. Jesli nie przeszedlem wczesniejszych przygod Nathana, warto brac sie za 4? Czy obowiazkowo musze najpierw ukonczyc kolekcje?

 

Są nawiązania do poprzednich części + pewne relacje między bohaterami mają swoje uzasadnienie w poprzednich częściach. Grubszego powiązania fabularnego nie ma, bo każda odsłona to osobna historia.

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Pytanie do Kyo

 

 

Na początku gry odnajdujemy ukrzyżowanego łotra, który się nawrócił (biblia). Czy nie jest to czasem metaforyczne przedstawienie brata Drejka, a drugi łotr który wyśmiał Jezusa to ten koleś na R co szukał z nimi wspólnie skarbu piratów i później to odniesienie będzie jeszcze bardziej widoczne?

 

 

nie jestem Kyo, ale Ci odpowiem ;):P

 

 

nie, ukrzyżowany typ to ukrzyżowany typ(...), a na kanwie sceny ukrzyżowania stworzony jest fundament całej historii opowiedzianej w tej grze. ten ukżyżowany - św Dyzma - będzie się przewijał przez parę godzin historii;

myślę że nadawanie Samowi i Rafe'owi znaczenia to duża nadinterpretacja. tym bardziej, że Twoje porównanie nie jest trafione, ale ogarniesz to później ;)

 

Edytowane przez mr_pepeush
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...