Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z Was posiada może ww. modele słuchawek i  mógłby wskazać subiektywne ich zalety i wady? Patrząc na sam wygląd, bardziej podobają mi się Turtle Beach Elite 800, później Steelseries H Wireless. Lubię stonowany design sprzętu. Astro A50 są już dość kosmiczne. Ostatecznie jednak nie wygląd będzie decydował. Z tego co wyczytałem, TB Elite 800 brzmią ciepło, mają mocny bas i niezłe pozycjonowanie. Z tego względu poza grami świetnie spisują się przy oglądaniu filmów, a to też jest dla mnie istotne. Nie chcę aby słuchawki brzmiały surowo, metalicznie. Lubię ciepłą barwę dźwięku (takie zboczenie po kinie domowym Harmana). Jak w tym względzie wypadają A50 oraz Steelseries? Wadą TB Elite 800 jest ich dość skomplikowana i ponoć mało intuicyjna obsługa.

Kupując słuchawki w cenie niewiele niższej niż PS4 chciałbym mieć bardzo dobry produkt zarówno do gier jak też do filmów.

 

P.S. O co chodzi z tym mixamp-em do Astro A50? Czy jest to ten transmiter widoczny na filmie w powyższym poście, czy jakiś dodatkowy bajer, którego nie ma w zestawie?

Odnośnik do komentarza

O kierwa... :o

Kolega tutaj ponad klocka na słuchawki chcę wydać. :o

Ja przyszedłem tu z prośbą o wskazanie/polecenie słuchawek do ok. 200zł. :sorry:

Ewentualnie jestem w stanie dorzucić te +100/200 jeżeli jakość dźwięku i jego rozmieszczenie (np kroki wrogów w FPS'ach?) będą magicznie lepsze od tych za 200zł.

Pomożecie? :thanks:

 

EDIT:

Wygląd i obsługa nie są priorytetami.

Edytowane przez JaZzXBF
Odnośnik do komentarza

tak to juz jest gdy zaczynasz inwestowac. tez zaczynalem od takich przedzialow a skonczylem na 600 teraz zbieram na astro. zobacz moze ss siberia v2. co do mixampa to kosztuje prawie polowe co sluchawki, bez tego to sa zwykle niczym nie wyrozniajace sie sluchawki. poczytaj/ogladaj recenzje  

Odnośnik do komentarza

Ktoś z Was posiada może ww. modele słuchawek i  mógłby wskazać subiektywne ich zalety i wady? Patrząc na sam wygląd, bardziej podobają mi się Turtle Beach Elite 800, później Steelseries H Wireless. Lubię stonowany design sprzętu. Astro A50 są już dość kosmiczne. Ostatecznie jednak nie wygląd będzie decydował. Z tego co wyczytałem, TB Elite 800 brzmią ciepło, mają mocny bas i niezłe pozycjonowanie. Z tego względu poza grami świetnie spisują się przy oglądaniu filmów, a to też jest dla mnie istotne. Nie chcę aby słuchawki brzmiały surowo, metalicznie. Lubię ciepłą barwę dźwięku (takie zboczenie po kinie domowym Harmana). Jak w tym względzie wypadają A50 oraz Steelseries? Wadą TB Elite 800 jest ich dość skomplikowana i ponoć mało intuicyjna obsługa.

Kupując słuchawki w cenie niewiele niższej niż PS4 chciałbym mieć bardzo dobry produkt zarówno do gier jak też do filmów.

 

P.S. O co chodzi z tym mixamp-em do Astro A50? Czy jest to ten transmiter widoczny na filmie w powyższym poście, czy jakiś dodatkowy bajer, którego nie ma w zestawie?

Siems, mam astro A50 od niedawna i szczerze nie ma lepszych gamingowych słuchawek. Testowałem bardzo dużo topowych modeli od różnych producentów, ale Astro totalnie zamiatają konkurencje. Na codzień używam ich z XO, ale bez problemu można je podłączyć rozdzielnikiem optycznym do PS4, telewizora itp. Jest nawet opcja dokupienia dodatkowego odbiornika usb za 40$ do PC/MAC - wtedy nie potrzebujesz mixampa. Dzięki czemu masz jedne słuchawki do wszystkiego, do tego bezprzewodowe.

Czym wyróżniają się na tle innych?

- materiałowe poduszki - ultra wygodne, możesz grać godzinami nawet w okularach i nie wbijają się wuszy

- dolby 7.1 - z włączonym dolby nawet moje zenki pc363d nie mają tak dobrego dźwięku przestrzennego

- stojak na mixampa i słuchawki - kończysz grać, odwieszasz je i podłaczasz do ładowania

- no i krystalicznie czysty dźwięk, wszystko się zgadza

Minus to cena i trudna dostępność w PL. Imo jak Cię stać to bierz, nie zawiedziesz się.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

methodment wielkie dzięki za Twoją opinię. Do tej pory nie miałem bezpośrednich informacji od osoby, która posiada i użytkuje Astro A50.

Mam kilka pytań. Czy w standardowym zestawie występują one z mixampem, czy trzeba go kupować oddzielnie? Bo jeśli cena ok. 1100-1200 zł jest ceną za same słuchawki stereo bez mixampa, to po dokupieniu oddzielnie mixampa wyjdą drożej niż konsola. Wiele osób poleca ten zestaw z uwagi na dobre pozycjonowanie w strzelankach, ale w tych słuchawka z basem, głośnością, izolacją hałasów z zewnątrz? Z opinii wynika, że np. Turtle Beach Elite 800 są bardzo głośne i świetnie izolują dźwięki dobiegające z zewnątrz, natomiast SteelSeries H Wireless, trzeba podkręcać pod max na skali głośności i nie są już tak dobrze wyciszone. Jak Astro A50 sprawują się podczas oglądania filmów, jak wygląda sprawa baterii? 

 

methodment, napisałeś, że porównywałeś je z innymi topowymi zestawami, czy z Turtle Beach Elite 800 również? Gdzie kupiłeś swoje A50 i jak jest z realizacją gwarancji/serwisem w Polsce?

 

Do niedawna najbliżej mi było do Turtle Beach Elite 800 ale Astro A50 nie dają mi spokoju. Słuchawki z tego przedziału cenowego, to już poważna inwestycja i chcę dobrze wydać te pieniążki.

Odnośnik do komentarza

methodment wielkie dzięki za Twoją opinię. Do tej pory nie miałem bezpośrednich informacji od osoby, która posiada i użytkuje Astro A50.

Mam kilka pytań. Czy w standardowym zestawie występują one z mixampem, czy trzeba go kupować oddzielnie? Bo jeśli cena ok. 1100-1200 zł jest ceną za same słuchawki stereo bez mixampa, to po dokupieniu oddzielnie mixampa wyjdą drożej niż konsola. Wiele osób poleca ten zestaw z uwagi na dobre pozycjonowanie w strzelankach, ale w tych słuchawka z basem, głośnością, izolacją hałasów z zewnątrz? Z opinii wynika, że np. Turtle Beach Elite 800 są bardzo głośne i świetnie izolują dźwięki dobiegające z zewnątrz, natomiast SteelSeries H Wireless, trzeba podkręcać pod max na skali głośności i nie są już tak dobrze wyciszone. Jak Astro A50 sprawują się podczas oglądania filmów, jak wygląda sprawa baterii? 

 

methodment, napisałeś, że porównywałeś je z innymi topowymi zestawami, czy z Turtle Beach Elite 800 również? Gdzie kupiłeś swoje A50 i jak jest z realizacją gwarancji/serwisem w Polsce?

 

Do niedawna najbliżej mi było do Turtle Beach Elite 800 ale Astro A50 nie dają mi spokoju. Słuchawki z tego przedziału cenowego, to już poważna inwestycja i chcę dobrze wydać te pieniążki.

 

W zestawie oczywiście masz mixampa. Bez niego nie działają, to taka jakby stacja dokująca. Kwestia głosu - nie podkręcałem ich na maxa bo nie widzę takiej potrzeby, grają bardzo głośno. Mają noise canceling - czyli generują taki szum, który odcina Cię od otoczenia. Bardzo spoko sprawa biorąc pod uwagę, że to konstrukcja otwarta (materiałowe nauszniki). Mogę to porównać do tego jak Beats Studio niwelują otoczenie, Bose QC są pod tym względem jeszcze mocniejsze. Bateria - nie jestem do końca pewien bo prawie zawsze jak je odwieszam (w zestawie masz stojak na sluchawki z miejscem na mixampa) to podłączam je do ładowania. Najdłużej grałem na nich ok 4-5h bez przerwy. Filmy i multimedia super, dźwięk się zgadza. Do muzyki trzeba wyłączyć DTS i przełączyć się w tryb media. Te słuchawki mają chyba najlepsze pozycjonowanie jakie kiedykolwiek testowałem. Mogę śmiało stwierdzić, że dają przewagę w FPSach w muilti.

 

 Ja moje kupiłem w Kanadzie, w Polsce jest raczej z nimi problem, ale chyba na allegro ktoś je sprzedaje. Na morele.net chyba też widziałem.

Edytowane przez methodment
Odnośnik do komentarza

A jak z ich barwą, są raczej ciepłe, neutralne? Jak z basem w filmach? Co do tego systemu izolacji hałasu z zewnątrz, to z opisu nie wygląda to zbyt zachęcająco ;) Piszesz "generują szum", jakoś zawsze kojarzyło mi się to z cechą słuchawek z bazaru ;) Żartuję oczywiście. Z tego co wyczytałem, to system  noise canceling stosuje obecnie większość producentów, jest on również w wymienianych przeze mnie Turtle Beach Elite 800.

Odnośnik do komentarza

 

W zestawie oczywiście masz mixampa. Bez niego nie działają, to taka jakby stacja dokująca. Kwestia głosu - nie podkręcałem ich na maxa bo nie widzę takiej potrzeby, grają bardzo głośno. Mają noise canceling - czyli generują taki szum, który odcina Cię od otoczenia. Bardzo spoko sprawa biorąc pod uwagę, że to konstrukcja otwarta (materiałowe nauszniki). Mogę to porównać do tego jak Beats Studio niwelują otoczenie, Bose QC są pod tym względem jeszcze mocniejsze. Bateria - nie jestem do końca pewien bo prawie zawsze jak je odwieszam (w zestawie masz stojak na sluchawki z miejscem na mixampa) to podłączam je do ładowania. Najdłużej grałem na nich ok 4-5h bez przerwy. Filmy i multimedia super, dźwięk się zgadza. Do muzyki trzeba wyłączyć DTS i przełączyć się w tryb media. Te słuchawki mają chyba najlepsze pozycjonowanie jakie kiedykolwiek testowałem. Mogę śmiało stwierdzić, że dają przewagę w FPSach w muilti.

 

 Ja moje kupiłem w Kanadzie, w Polsce jest raczej z nimi problem, ale chyba na allegro ktoś je sprzedaje. Na morele.net chyba też widziałem.

 

 

Ale czy ten mixamp w zestawie to jest nowsza wersja mixampa pro, który występował z Astro A40? Z tego co wiem, to mixamp pro miał pokrętła, a na tej stacji z zestawu A50 ich nie widzę. A może mixamp pro występuje tylko oddzielnie?

Jak wygląda barwa i bas w tych słuchawkach, jak już pisałem, ciepła barwa jest dla mnie ważna, m. in. ze względu na to, że chcę ich używać do filmów. Jak z gwarancją tych A50 i kompatybilnością z PS4?

 

 

Osobiście odradzam zakup TB steath 400. Po dwóch tygodniach sporadycznego używania po prostu przestały się włączać :/. W necie wyszukałem że kilka osób się z tym spotkało, rozwiązania brak.

 

Generalnie pierwszy i ostatni raz kupiłem coś od Turtle Beach

 

 

No nie jest to fajne, ale od tego jest gwarancja i serwis. Turtle Beach ma chociaż przedstawicielstwo w Polsce, więc w razie takiej przygody nie zostajemy pozostawieni sami sobie. Gdyby z Astro było podobnie, byłbym  już w 100% zdecydowany na A50, a tak obawiam się trochę, że w razie trafienia wadliwego egzemplarza, będę musiał wysyłać je gdzieś za ocean i czekać tygodniami lub miesiącami aż wrócą... Brak oficjalnej dystrybucji tego produktu w naszym "cywilizowanym" kraju powoduje, że chyba zdecyduję się na Turtle Beach Elite 800.

 

P.S. Czy Twoje Turtle Beach miały głosowe komunikaty do zmiany ustawień? Czy komunikaty te są w polskim języku, czy tylko w angielskim?

Edytowane przez patrykCBR
Odnośnik do komentarza

Z uwagi na trudną dostępność A50 skuszę się chyba na Elite 800. Mimo to nadal liczę na opinie osób, które miały bezpośrednią styczność z ww. zestawami. Poczytałem trochę o jednych i drugich (głównie na forach zagranicznych) i zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. W USA prym wiodą A50, ale "Żółwie" również zaczynają się przebijać.

Odnośnik do komentarza

Steelseries H imo beda lepsze i tańsze ciut.

 

Pod jakim względem lepsze? Z różnych opinii wynika, że to faktycznie bardzo dobre słuchawki ale w porównaniu do A50 i Elite 800 są dość ciche i ubogie w bas (w stosunku do Elite 800, bo jeśli chodzi o A50, to nie wiem jak u nich z niskimi tonami). Ich niekwestionowaną zaletą są na pewno baterie (dwie w zestawie), ale nie gram już bez przerwy po 10 godzin więc ten element nie jest dla mnie determinantem decydującym o zakupie danego modelu.

Edytowane przez patrykCBR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...