Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę, że zawita The Order i pozamiata wszytko, ale póki co....

Drugi Asus GeForce GTX 780 Ti Matrix Platinum 3GB GDDR5 do kolekcji.
Jhgm1Rt.jpg
Kilka miesięcy temu kupiłem pierwszego, którego gorąco (słowo klucz) polecam. W sezonie grzewczym nie jest problemem paradować po domu w samych slipach nie zważając uwagi na dodatkowe źródła ciepła. Można nań wręcz zaoszczędzić, co jest niewątpliwym plusem karty, nawet pomimo faktu, iż rachunki za prąd będą 16x wyższe. Ale co tam, wszystko dla smaku nowej generacji.

No właśnie. W przeciwieństwie do konsol, nie ma opcji - indyk fHD+60 (hurra), AAA 1080p i (jak dobrze pójdzie) średnio stabilne 30k/s. (ale ja bagatelizowałbym liczby inne niż na koncie, ponieważ taki Sunset/Ryse to jedna z najmilszych dla oka gier, a wiadomo w jakiej konfiguracji działają). W tym przypadku raczej wszytko chodzi na ultra, w 60klatkach (czasami spadnie do przedziału 59.4) i w 1440p, opcjonalnie 1080p.

Na połączenie zdecydowałem się ponieważ nadciągają te wszystkie Batmany i inne Wiesławy, poza tym 4k z mojego nowego monitora nie jest póki co wykorzystywane w pełni (by nie napisać w ogóle).

W zależności od danego tytułu, potencjał bojowy dwóch takich kart w SLI zwiększa wydajność od 44-96%. Trzeba tylko mieć na uwadze, że takie combo, to wydatek rzędu ok sześciu tys.
co odgórnie neguje paplaninę blacharzy o ich super wydajnych sprzętach (niemal każdy płodzi banialuki o 4k 300 klatkach i ultra w GTA V, "dziękując" konsolowcom za rok beta testów, a lwia cześć ma maszyny o mocy kalkulatora).

W każdym razie, zakup można podsumować w następujący sposób:
jCCxGpL.jpg

  • Plusik 14
  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

Ej no, czemu minusujecie Sylvana. On jest konsolowcem z krwi i kości, a że ma odchył pecetowy.. no cóż, nikt nie jest doskonały :) Ja się cieszę że sobie kupił taką kartę, niech mu służy jak najdłużej.

PC'owiec mający na półce na samo tylko PS Trzy 196 gier....to byłoby dobre (ALF też woli pograć w kooperacji na konsoli). :oh_you:

 

lTWrwzx.png

Poziom reputacji jest specyficzny i najczęściej ludzie z niego korzystają, jak ktoś ma odmienne zdanie. Bayo > GoW i już plus od tych pierwszych, a fanboje Kratosa minusują. Bezsens, dlatego w innych przybytkach, albo nie funkcjonuje, albo są tylko plusy (by nie rodzić niepotrzebnej złośliwości). Cenię konsole. Mam większość - nawet takie perełki w szafie jak Jaguar tudzież SNES, ale przecież PC oferuje tyle dobrego, jak choćby zaniedbywane na konsolach pole strategii.

A jego moc obliczeniowa, to tylko zaleta.

 

w 4K lepiej wychodzi SLI niż jedno GPU?

 

Z tego co wiem to nawet SLI do końca nie daje rady z 4K. To jeszcze nie jest ta generacja. Ja tam jestem bardzo zadowolony z GTX970. Nvidia zrobiła wała, ale wydajność wporzo.

To zależy od danej pozycji. Przykładowo w wydanym ostatnio DL, jeżeli suwak jest w połowie ustawiony (pole widzenia) mamy ultrapłynną animację przy maksymalnych ustawieniach. Wystarczy go jednak nieco przesunąć, by zaraz nastąpiły marnie wytłumaczalne spadki - aż tak na obciążenei sprzętu to nie rzutuje, ponieważ (paradoksalnie) nawet w średnich/niskich ustawieniach czasami się coś kaszani, a nie powinno.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Zacny wybór miliordzie, choć jak tylko dostaniesz 4U to olejesz 3U ;) 

 

Ja moje gry początkowo ustawiałem w kolejności zakupu. W końcu zdecydowałem, że muszą być alfabetycznie i tak jakoś... lżej mi na sercu jak widzę gierki ładnie alfabetycznie ułożone <3 Oczywiście, jak jest obok siebie jakaś seria gier (np gow), to ustawiam w chronologii wydania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...