Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluence-1-6-16v-klima-salon-sliczny-tylko-22-995-km-ID6yevrn.html

 

Ładne zdjęcia, fajne auto, niska cena, coś mi nie gra.

Obejrzałem zdjęcia z wystrzelonymi poduchami po dzwonie xdd Dobił mnie potem opis:

 

"lekko uszkodzony przód, przed kolizją stan techniczny i wizualny idealny !!" XD
 

Dobrze wiedzieć, że przed rozwaleniem był zadbany i bez skazy (chyba zazwyczaj coś przed zepsuciem bywa w lepszym stanie niż po).

Odnośnik do komentarza

Te Laguny III GT, ponoć straszna sieka wg opinii. Psują się strasznie. 1,5 roku temu rozważałem nówke z salonu to nawet typ mi odradzał i tańszego G. Scenica wciskał. Przerażające jest jak te auta tracą na cenie.

Red a sprawdź Citroneny C4 te najnowsze od 2011. U mnie grafik, inerstycje, marketing i jeszcze kila innych działów ma te auta. Łącznie 7-8 aut. Wszystkie przez ponad 3 lata bezobsługowe. W h uj chwalą. Do tego ładne i bardzo wygodne jak na tą klasę.

Odnośnik do komentarza

Ja spotkałem się raczej z pozytywami odnośnie Laguny 3 szukając opinii w prasie i w internecie, może poza dieslem 1.5. Poza tym nie chodzi o to, że ten samochód jest bezawaryjny zupełnie, bo żaden nie jest. Na pewno jest dużo mniej awaryjny niż druga generacja i na pewno wypada bardzo dobrze w stosunku do ceny.

 

Nowe C4 nawet nawet, chociaż cenowo zaczyna się koło 30k, a Red z tego co rozumiem woli jednak wydać mniej. Poza tym fajnie polecać mu dobre samochody, ale do jazdy 8k po mieście i w trasę 100 km dla kogoś kogo nie jara szczególnie posiadany samochód, chyba rzeczywiście nie ma po co nadszarpywać domowego budżetu. Nawet takie Punto 1.2/1.4 jak moje tylko nowszy rocznik byłoby niezłe.

Odnośnik do komentarza

No ale on też do gówniaka się delikatnie przymierza (niby oficjalnie nie ale ja tam wiem swoje :) ) to jednak wtedy te prawie 400 l bagażnikacz C4 będzie na duży plus względem niecałych 300 l z Punto, Clio, Corsy czy innego 208. Np już wózka gondoli nie wrzuci.

Moim zdaniem jak to ich jedyne auto rodzinne to niech będzi ciut większe no i komfort jazdy w np takim C4 to z całym szacunkiem inna liga niż w Punto czy Corsie.

Odnośnik do komentarza

Koledzy, autko sprawdzone dziś na stacji diagnostycznej (podwozie, amortyzatory, wahacze, hamulce, spaliny, oświetlenie, lakier, błędy na komputerze) i wszystko spoko.

Tym samym przeskoczyłem z roku 1999 w 2010. Dzięki za porady, dyskusję i pomoc :lapka:

Facet niestety nie był skłonny zbijać z ceny, finalnie -550zł oraz dorzucił 4 opony letnie. No ale wszystko full legit, z fakturą, nie mam żadnych kosztów akcyzowych, PCC, etc. poza rejestracją w wydziale komunikacji. Żona je sobie w środki trwałe wrzuci to jeszcze 18% w skali 5 lat wróci do portfela w amortyzacji. No i salon PL, żaden mirek niemiec. No to chyba finalnie mogę być zadowolony, bo to raptem trzecie obejrzane auto.

Odnośnik do komentarza

Kompakcik, czerwony połysk, 5 drzwi, to co mi jest potrzebne do miasta. Wiem, że 30-letnie audi lepsze, ale oczekiwałem skromnego relatywnie młodego autka o dobrych osiągach (1.4, 110KM) i niskim spalaniu.

 

2TH5XVm.jpg

 

 

Hejty teraz się już nie przydadzą, bo i tak nie odkręcę ;D Za to możecie mi dawać propozycje na kolejny już wypaswagen za 6-7 lat.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...