Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o moją opinię, to ten CLS mi się nie podoba :) Zresztą ogólnie nie przepadam za marką, natomiast CLS kojarzy mi się z cyganami, bo ilekroć widzę u mnie w regionie taki samochód, to za kółkiem siedzi cygan :yao:  Oczywiście z kierownicą po prawej stronie i z żółtymi blachami.

 

Na Twoim miejscu brałbym GT86.

Odnośnik do komentarza

Nigdy cygana w CLS nie widziałem, ale takie opinie po necie tak. EH!

 

3 godziny temu, mozi napisał:

Banny a taka opcja?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt86-salon-pl-odstepne-leasingu-ID6BvZaE.html#388d7234c8

Czy coś podobnego? Może tak prosciej i jak masz kasę na bierząco to sobie ogarniesz?

 

 

Za drogi. Po prostu - a też miesięczne "raty" dla meni są nieodpowiednie. Ale dziękuję : )

1 godzinę temu, szejdj napisał:

 

Jeździłem jako pasażer - fajna zabawka. Ale nie chcę Mazdy.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Jeśli chodzi o moją opinię, to ten CLS mi się nie podoba :) Zresztą ogólnie nie przepadam za marką, natomiast CLS kojarzy mi się z cyganami, bo ilekroć widzę u mnie w regionie taki samochód, to za kółkiem siedzi cygan :yao:  Oczywiście z kierownicą po prawej stronie i z żółtymi blachami.

 

Na Twoim miejscu brałbym GT86.

 

13 godzin temu, Banny napisał:

Nigdy cygana w CLS nie widziałem, ale takie opinie po necie tak. EH!

 

Patrzcie czym Don Wasyl jeździ

 

06153a6aa443.jpg

 

 

o ch.uj xd

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

@Krupek Ty śmieszku  = D

Białego bym nie chciał, spokojnie. 

-

 

917712233_;slot=1;filename=eyJmbiI6InplZ

 

Dzwoniłem do faceta od tej Toyoty, pogadałem, >wydaje< się być okej. Auto niestety z niemiec sprowadzone w 2016, ze niewielką szkodą na przednim zderzaku, poduszki całe. Co to dokładnie było - nie wiadomo. Właściciel mówił, że wymienił. Auto serwisowane w aso (ciekawe czy papierki są) 3 tyś km temu przegląd był robiony i "wszystko w porządku". Auto któreśtam z kolei, syn czasem tym jeździ jak zawita do domu.

Opinie są różne na temat autotesto, możecie się śmiać, ale zamówiłem oględziny na jutro i w czwartek mam mieć raport.

Na dobrą sprawę za podróż wyniosłoby mnie niewiele mniej niż za cały ten raport, a tak zaoszczędzę trochę czasu - ponadto musiałbym sam jechać a to już wiadomo, emocje by wzięły górę ;)

Póki co się nie napalam, ludzie z forum po 6 miesięcy szukali swojego egzemplarza.. Zobaczymy.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Banny napisał:

Dzięki!

Tylko jak to się ma do tego - facet to osoba prywatna i ja też, przez telefon mówił, że posiada auto 2 lata więc chyba nie będzie to żaden wałek?

 

Jeszcze takie coś, kupiłem na autoDNA raport przez VIN i ogólnie praktycznie 0 informacji.. Źle to, prawda?

 

a8QPlt6.png

 

 

Kiedyś znajomy sprawdził na autodna albo na autobazie swoje Suzuki, które miało za jego kadencji 2 szkody (jedna większa, druga mniejsza), obie robione w ASO w PL. Na stronie pokazywało mu tylko jedną i to akurat tą mniejszą. Czemu tak, nie wiadomo. Obie były normalnie z ubezpieczenia robione.

Odnośnik do komentarza

@secondDzięki!

Czyli co, nie zawsze warto sugerować się tymi wpisami? 

 

Dziś obejrzałem z ciekawości CLS ale w dieslu V6 z 2005 w kolorze szaro-brązowym (?), który akurat w Toruniu jest sprzedawany. Bez jazdy testowej (brak czasu).

Co tu dużo mówić, mi się podoba. Największy problem, to opadający dach, mam 178 cm i z tyłu siedząc dotykałem podsufitki. Jeśli żona miałaby tam siedzieć z dzieckiem (kiedyś) to będzie ciężko ją do tego przekonać - wiadomo, wolałby bardziej przestronnego suv czy crossa ;p

Auto mimo lat ładnie wyglądało w środku, bagażnik też fajnie mnie zaskoczył. Szyby bez ramek - mniam!

Ale jak pisałem, egzemplarz w klekocie i na postoju jak oglądałem auto to ten dźwięk nie należy do najprzyjemniejszych dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza

917712233_;slot=1;filename=eyJmbiI6InplZ

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt86-gt-86-wersja-cup-indyvidual-ID6Bz68W.html#217a16582a

 

 

Dzwonił przed momentem pracownik autotesto... i to chyba ten egzemplarz :)

 

Wszystko okej z wyjątkiem tego, że na miernik pokazuje na całej  masce 510-610. Maska aluminium. "Jest to zrobione bardzo dobrze".  Inne elementy w normie. 

Zderzak plastikowy miał małe pęknięcie, też to jest zrobione tak, ze nic nie widać. Auto na letnich oponach, tył już do zmiany. Więc  negocjacja ceny na zimówki
i wracam na lawecie.

Poza tym wszystko jest w porządku... kurde :)

 

 

 

 

Edytowane przez Banny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Super samochód, dobry wybór.

 

Ostatnio przeglądałem z ciekawości różne oferty, w szczególności dot. starych samochodów i takich, które mi się marzyły i mi się przypomniało BMW 8 <3

 

Zawsze chciałem takie mieć, jeździliście tym kiedyś? Było sporo ogłoszeń, teraz na palcach jednej ręki można policzyć, a tych godnych uwagi modeli jest jeszcze mniej.

 

879228622_7_1080x720_850i-manual-6-ideal

 

879228622_2_1080x720_850i-manual-6-ideal

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

@[InSaNe]Ostatnio na kanale  YT Zachar OFF był facet z m8 -> polecam sprawdzić. 

 

Jutro rano mam otrzymać pełen raport z autotesto. Zastanawiam się co mogę jeszcze sprawdzić:

 

1) Na https://historiapojazdu.gov.pl./ sprawdzę historię pojazdu 

2) baza skradzionych aut:

 

według autoDNA nic nie ma:

 

FEe3zJH.png


 

 

3) Co jeszcze? Zastaw bankowy? 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

 

Hmm @mozi tylko jedna sprawa:

 

 
W dniu 28.05.2015 o 17:51, Janusz Gamingu napisał:

Sumując. Wystarczy dwa pytania.

Pierwsze - będzie faktura Vat 23% na całą kwotę za samochód?

Tak - pierwszy krok do sukcesu Nie - wał

 

Drugie - proszę o dokument potwierdzający, że komis/handlarz nabył ten samochód na siebie lub działalność odprowadzając podatek.

Tak - jeśli zobaczymy taką fakturę na której będzie wyliczony vat to zielone światło

Nie - ale najczęściej ostatnim właścicielem była osoba prywatna - brak faktury, wał

 

Właściciel ma poszukać papierków z niemiec, fakturę na zakup gdzieś kopie mówił, że ma. Oryginały niemieckie musiał zdać do wydziału komunikacji by wydali dowód rejestracyjny pl.

Auto on sam ma prawie 3 lata. (użytkował syn)

Wiec chyba jest ok?

 

Dodam tylko, że gość z autotesto kiedyś był u tego faceta i oglądał audi, które zresztą było bardzo ok i zostało wtedy sprzedane. Dobry znak, chyba. Pozbywał się starego i kupił nowszy wóz.

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Jak słysze że ktoś musi poszukać jakieś instrukcji,  karty gwarancyjnej itd. to aż mnie wywleka. Albo że nie ma, bo  własciciel nie przekazał. Jak to świadczy o sprzedawcy?

Ale pewnie się mylę, po prostu nie wyobrażam sobie nie rpzechowywać wszystkich takich  papierów nawet jak nie mam zamiaru sprzedawac auta. To nie karton od słuchawek.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mozi napisał:

@Banny w jaki sposób sprzeda Ci gość samochód? Faktura czy umowa? Musi mieć gość dokument nabycia fury i ten dokument sprawdź. 

 

Pewnie umowa "kupna-sprzedaży". Ogółem facet ma te dokumenty, tylko jak z nim gadałem drugi raz to chyba był poza domem, dlatego. Jutro jak zadzwonię to zapytam o to.

Swoją drogą tak czytam po necie to kwestia papirologii trochę komplikuje sprawę albo mi się tylko wydaje. Przy Lrxie dostałem wszystkie umowy poprzednie wraz z pierwszą fakturą na 140 tyś od pierwszego właściciela z 2000r  :D 

8 minut temu, WisnieR napisał:

Czyli w CLS mało miejsca i żona nie wejdzie ale do BRZ/GT się zmieści? :D

 

Widać, że kupujesz ten samochód sercem więc będziesz mega z nim szczęśliwy. Do czasu aż ci przejdzie i zaczniesz narzekać na wsytskie jego wady ale do tego momentu będą to niezapomniane chwile.

 

Cos czuję, że będzie ciekawie = )

Odnośnik do komentarza

@TakeshiX Kiedyś podrzuciłem tą reklamę żonie, mówiąc, że świetna reklama, ciekawy pomysł itd. A wczoraj przy okazji rozmowy o nowym nabytku jej przypomniałem, że to właśnie to auto jest z tej reklamy... Pośmialiśmy się : D

 

-

 

Czekam na raport, ale pół nocy myślałem, czy papierki będą ok, czy nie jest kradzione, nie ma zastawu, innego szwindla. Przesadzam? :}

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...