Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Marcowe jest w Społemie pod moją chatą, chyba jedyne sensowne piwo tamże, ale nie wiem, bo... właśnie nigdy go nie piłem, chyba zawsze uznaję, że "za łatwe" i skoro jest pod ręką, to wezmę kiedy indziej. Trochę dalej na Nadodrzu jest już w Społemie mój ukochany Primator 24%... którego też nie kupuję, bo jest droższy niż w pubach (ponad 7 zł). Ja nie wiem, czy spod nasypu jest jakoś bliżej do Czech, czy co, ale tam w lokalu mi dadzą taniej niż sklepy... Ostatecznie i tak czeka mnie za każdym razem wycieczka do Drink Hali i szukanie, co tym razem mają.

 

Dwa dni temu kupiłem tam Cydr Miłosławski, dość tani (jakieś 4-5 zł), natomiast niezły. Z takich szeroko dostępnych to chyba najlepszy (wiadomo, że nie mówię o np. czterokrotnie droższym Cydrze Polskim). Alkohol 4,5%, ale nie czuć, jest dość dobry smak jabłka, a nie gęsto cukrowanego roztworu. Pewnie tego lata jeszcze nie raz zakupię.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Dwa dni temu kupiłem tam Cydr Miłosławski, dość tani (jakieś 4-5 zł), natomiast niezły. Z takich szeroko dostępnych to chyba najlepszy (wiadomo, że nie mówię o np. czterokrotnie droższym Cydrze Polskim). Alkohol 4,5%, ale nie czuć, jest dość dobry smak jabłka, a nie gęsto cukrowanego roztworu. Pewnie tego lata jeszcze nie raz zakupię.

 

Ogi w tym zestawieniu/rankingu cydrów co wrzucałeś ten Miłosławski to dolna półka. Mi też smakował ale ja się nie znam. Napiłbym się czegoś serio dobrego - widziałeś we Wrocku gdzieś coś polecane przez znawców? Ten z biedronki co zachwalałem jest na 2 miejscu... Ale od końca. Chciałbym różnicę w smaku ocenić nawet jakby litr miał 2 dychy kosztować.

Odnośnik do komentarza

No z tamtego tekstu szybko można zauważyć, że duzi producenci zazwyczaj ce(pipi)ą się odmiennym poziomem poszczególnych partii i nie można niczego być pewnym. Ja kupiłem dwa dni temu i mi pasował, znawcą nie jestem, czemu.

 

Ja tych rzeczy nie widziałem, bo się specjalnie nie rozglądam. Czasami coś widzę, ale zapominam. W Winnicy na Solnym są wina ze Wzgórz Trzebnickich, może mają też ten cydr lodowy, który wygrał już wiele konkursów na najlepszy produkt regionu we Wro, np. podczas Europy na Widelcu, więc powinien być w winnicach. To jest najwyżej oceniony tam przez nich w tym panelu z tych, które są w sprzedaży, no ale byłaby sporym rozczarowaniem inna ocena, kiedy to kosztuje 35 zł za małą buteleczkę.

 

Ignaców raczej, a Rumiany na pewno powinien być w co drugim sklepie specjalistycznym, jak zawsze można spojrzeć na Drink Halę, Marynka Piwo i Aperitivo, hurtownię Beer O'Clock na Hubskiej i ich sklep Piwo Czas na św. Antoniego... W Piwoszu na Żeromskiego są chyba same zagraniczne. No nie wiem, jak coś zobaczę to dam znać.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4.jpg

 

dobra alternatywa jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie spożywa miodu bo jest słodzone cukrem trzcinowym i przypomina miodowe browary

 

 

pilsweizer-aloes-curacao.jpg

 

a to mega spoko lubie aloes więc mi podeszło, ogólnie z browaru grybów bardzo spoko browary mają, piłem jeszcze szwejkowe i też smakowite

Odnośnik do komentarza

 

Następne jest Chojrak :) które wziąłem z ciekawości bo pierwszy raz go widziałem

 

chojrak-299x600.jpg

 

Piana słaba ale smak już ok, no i najważniejsze nie czułem spirolu jak to bywa w niektórych piwach 

 

Nie wiem jak serio można zachwalać te siury.

 

Ja wczoraj walnąłem:

 

2012-10-31_06-09-06_9771.jpg

 

i było świetne, faktycznie czuć posmak ziołowy a sam smak dość wyrazisty, ale nie nachalny.

Odnośnik do komentarza

A jest coś wartego z tego w ogóle? W czechach jestem co rok na tydzień ale to co tam widziałem to jakieś same noł nejmy. Krusovie czarne jeszcze ok, ale reszta to albo koncerniaki sikacze (staropramen) albo przegięta cena (żadna okazja), albo jakieś (pipi)a noł nejmy które pewnie w czechach stoją po 7koron

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...