Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Każde książęce to rozwodnione popłuczyny, polecam wziąć Książęce Pszeniczne i Miłosława Pszenicznego - to pierwsze przy tym drugim będzie wam smakować jak rozcieńczone pół na pół z wodą.

 

Koncernówka która chce naśladować piwa niszowe, żeby uszczknąć rosnący popyt na inne gatunki niszowych piwek.

Odnośnik do komentarza

wlasnie...z cydrow pilem jak na razie tylko cydr lubelski i green mill cider - oba bez szalu ale zdecydowanie bardziej smakowal mi lubelski, w drugim tragicznie czuc bylo drozdze. Jaki cydrowy napoj jest uznawany za najlepszy? chcialbym go skosztowac by ostatecznie zdecydowawac czy te cydrowe cudaki sa warte swieczki

Odnośnik do komentarza

no to sie pytam jaki cydr z nazwy jest tym najlepszym bym mogl kupic i ocenic czy faktycznie cydry sa dobre skoro te dwa co na razie pilem jak sie okazuje w obiegowej opini sa chu.jowe

 

 

To chyba do domyślenia się, że 5 zł nie kupisz "najlepszego" cydru. To jest napój trochę jak wino, głównym składnikiem są owoce, a nie słód jęczmienny. On generalnie kosztuje tyle co wino, czyli jednak niezły można znaleźć za 20 zł litr, dobry za powiedzmy 40. Za kilka złotych dostaniesz odpowiednik jabola, ryzykowna zabawa.

 

 

Z takich, które są w sensownej ilości sklepów to chyba smakoszom najlepiej Green Mill podpasował. Sieciówka z korpo (KP), ale opinie dobre (odpowiednik u Carlsberga, Sommersby, ma opinię szajsu).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Winicjatywa zrobiła test 40 polskich cydrów. Z tych dostępnych w sklepach najwyższą ocenę dostał Cydr Polski Rumiany. Green Mill podobno padaka w porównaniu z zeszłym rokiem, ale mówią, że Lubelski znacznie się poprawił (do poziomu średniawki):

 

 

http://winicjatywa.pl/2014/07/11/polski-cydr-panel-degustacyjny-2014/#

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja za to dziś po miesiącach nie picia piw pasteryzowanych, masówek i z innych kompani otworzyłem tyskie klasyczne, ktoś ostatnio przyniósł do mnie na grill. Boże jakie to ochydne, kurwa no perfum jak ta lala. Człowiek zadaje sobie teraz pytanie jak kiedyś, (np na studiach), mógł po 8-9 np takich Lechów pizgnąć ?

Odnośnik do komentarza

Robił ktoś z Was cydr e-koledzy? Mnie korci coraz bardziej, w sklepach samo gówno, z racji soboty raczę się na balkonie cydrem "Desire" z Biedronki ale w rankingu jak czytam, że zajął 2 miejsce ale od końca to niby dalej cieszę się chwilą ale jakoś mniej. Postanowiłem zrobić samemu. Naleweczka na zimę z tegorocznych pięknych, dorodnych, czerwonych, nabrzmiałych sokiem truskawek już się robi i na koniec miesiąca zlewam do butelek i premierę będzie miała najwcześniej w zimie tego roku ale okresem docelowym spożycia jest Boże Narodzenie 2015. Czemu więc nie ogarnąć sobie samemu "jabcoka" o małym woltażu? ;>

Odnośnik do komentarza

IMAG2161.jpg

Właśnie kupiłem sobie w Tesco, za 2,99. Pił ktoś? Szukam swojego piwa i nie mogę znaleźć.

 

 

Amber Chmielowy (5%) z browaru Amber to jasne piwo, chmielone polskimi chmielami: Lubelskim i Marynką. W aromacie słodowa baza przeplatana jest przez ziołowe, trawiaste chmielowe akcenty.

Fajnie to brzmi, ale w smaku jakieś takie gorzkawe.

---

JJ, a jak byś miał zamiar zrobić taki cydr? Ze spirolu, czy to samo jakoś fermentuje?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

no to sie pytam jaki cydr z nazwy jest tym najlepszym bym mogl kupic i ocenic czy faktycznie cydry sa dobre skoro te dwa co na razie pilem jak sie okazuje w obiegowej opini sa chu.jowe

 

Obecnie mieszkam/pracuje w rejonie gdzie tego delikatesu produkują najwięcej w całym UK, jakieś dwa miesiące temu nawet reklame kręcili, chciałem się załapać choćby jako statysta ale nie wypaliło :( mój top to : 1. Old Rosie 2. Dry Savanna 3. Henry Westons 2010 Vintage Cider kolejność dowolna. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...