Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

ja wam powiem ze w pelni rozumiem posty tych co wysmiewaja "robie specjalnie gorszych produktow" dla biedry,lidla itp - na logike no (pipi)a mam takie same zdanie jak wy

 

ale dawno temu lubilem pic carsberga - potem w biedrze pojawil sie carsberg specjalnie robiony pod nich o pojemnosci jednej pinty czy jakos tak, no (pipi)a calkowicie inny smak,calkowicie

 

dwa dni temu napisalem posta o tym kasztelanie 0,66 z lidla co smakowal jak polowa piwa rozrobiona z woda, kasztelany od 3 lat pije regularnie i (pipi)a choc wiem ze sie pogorszyl to tak zlego jeszcze nie pisalem. Specjalnie wczoraj do finalu LM otwarlem puszkowego bo gdzies tam sie szwendal po lodowce, przelalem do kufla (nigdy nie pije z puszki - zawsze albo gruby kufel albo z butelki) i o wiele wiele lepszy w smaku niz ten lidlowy

Odnośnik do komentarza

ja wam powiem ze w pelni rozumiem posty tych co wysmiewaja "robie specjalnie gorszych produktow" dla biedry,lidla itp - na logike no (pipi)a mam takie same zdanie jak wy

 

ale dawno temu lubilem pic carsberga - potem w biedrze pojawil sie carsberg specjalnie robiony pod nich o pojemnosci jednej pinty czy jakos tak, no (pipi)a calkowicie inny smak,calkowicie

 

dwa dni temu napisalem posta o tym kasztelanie 0,66 z lidla co smakowal jak polowa piwa rozrobiona z woda, kasztelany od 3 lat pije regularnie i (pipi)a choc wiem ze sie pogorszyl to tak zlego jeszcze nie pisalem. Specjalnie wczoraj do finalu LM otwarlem puszkowego bo gdzies tam sie szwendal po lodowce, przelalem do kufla (nigdy nie pije z puszki - zawsze albo gruby kufel albo z butelki) i o wiele wiele lepszy w smaku niz ten lidlowy

 

Ogólnie z piwami Carlsberga jest tak, że dwa z tej samej kraty smakują dosyć różnie. Ale od czego to zależy chÓj wie. Tak jest z Bosmanami, Kasztelanami i samymi Carlsbergami.

Odnośnik do komentarza

Nieraz w Carrefourze brałem zgrzewki piw z promocji - Żubry, Harnasie, czasem w 8-paku wychodziło coś koło 1,50 za puszkę. I co? Po drugim piwie już miałem dość, smakowało jak woda gazowana o smaku piwa. A kiedy wziąłem w osiedlowym coś w butelce, to było po prostu pyszne, istny nektar Bogów:).

Czytałem sporo o tym, że niby takie wielkie sklepy robią masowe zamówienia, mając przy tym megazniżki, a dostają w zamian produkt gorszy, robiony "na szybko". I producent jest zadowolony, bo ma spore zamówienie, klient, bo kupił tanio i sklep, bo ma zbyt. W ogólę czasem w tych promocjach, piwo jest tańsze niż w hurtowni.

Sporo już browarów wypiłem i stanowczo mogę odradzić Okocimy "wyprodukowano specjalnie dla Biedronki", Warki, czy wspomniane Carlsbergi. W ogolę, mam wrażenie, że wszystko z logiem "Biedronka" jest gorszej jakości od swoich firmowych odpowiedników.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Za dużo ludzi ma te wrażenie, aby można było je uznać za mylne.

Bo, no offence oczywiście, ludzie są zwyczajnie głupi. Zobacz sobie filmiki adbustera jak zamieniał opakowania czipsów czy energetyków a potem pytał ludzi, które lepsze. Oczywiście wygrywały 'markowe' rzeczy, mimo że w środku były produkty z dyskontów. Jestem przekonany, że w 99% przypadków osoby, które najgłośniej krzyczą o różnicach nie zauważyłyby żadnej w 'ślepym' teście :)

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie kupowałem piwa w biedronce, bo alkohol piję bardzo okazjonalnie, ale przekonałeś mnie, serio. Zrobię tak z czystej ciekawości :D

(pipi)a wypowiadasz sie a nawet nie piles piwa z biedronki - normalnie drugi Yano - nie wiem ale sie wypowiem :D :D

 

o ile o cole,sprite bym nie odroznil bo malo je pije to ostatnio kupiony kasztelan 0,66 i carsberg by biedronka o rozmiarze jednej pinty to gow.no i nie dam sie wmowic ze to autosugestia bo kasztelany pije na okraglo tak jak kiedys carsbergi

Odnośnik do komentarza

Chciałbym zauważyć, że Biedronka ma dwa rodzaje swoich produktów:

- produkty typowo podróbkowe, jak ta Cola, czy Top Chipsy, które są dobre i tanie (i niezdrowe ale nie o to teraz chodzi). Są to odpowiedniki tego co znamy, Coca-Coli, jak i Laysów.

- produkty firmowe, robione specjalnie dla Biedronki. Będą to np. płatki śniadaniowe od Nestlé z logiem Biedronki, jogurty Danone z logiem Biedrony, mięcho Sokołów z wiadomym logiem. Czy wspomniane piwo Okocim. Takich firm jest sporo i jak pisałem wyżej, każdy ma w tym biznes.

Sklepów Biedronek jest ponad 2000, to teraz zróbmy zamówienie na piwo, czy szynkę do Biedry - większość produktów z tym logosem, jest po prostu gorszej jakości, robiona masowo, po kosztach.

Trochę offtop, ale wracając do piwa, podobny przykład mamy na Woodstocku. Firma wygrywa przetarg, robi zamówienie na ileśtam litrów piwska, ale to nie jest to samo, co z monopola. Nie wiem, czy to na szybko robią jakąś gorsza partię? W składzie niby to samo, ale wcale nie ma to tyle procent ile napisano na puszce. Jest słabsze, rozwodnione (?), po prostu, dla dobra ludzi, robią słabsze piwa. Potem dziwne, że się pije po 10 piw i wszystko ok. Nie wiem, czy ma to na celu zwiększyć sprzedaż, czy po prostu dbają o to, aby ludzie się za bardzo nie napili?:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...