Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

6rcK9Zp.jpg

 

Sączę sobie właśnie taki litewski wynalazek. Niestety nie porter, a bardziej spiced ale. W aromacie przyjemne - nieco słodkawo, piernikowo i alkoholowo. Barwa ciemna, opalizująca i przechodząca w taką typową Coca-Colę.

Smak... tu mam zagwozdkę: nieco korzenny, leciutko kwaskowy z ledwie wyczuwalną goryczką. Całkiem pijalne, ale zdecydowanie za mocno wysycone - od pierwszego łyku czuć szczypanie na języku i w przełyku. piana szczątkowa, znika błyskawicznie. Dobrze zamaskowany alkohol - 8,2% a ledwie cokolwiek czuć

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

YJZqpt0.jpg

 

Magic Rock: Common Grounds
Triple Coffee Porter 
5,4%

Po nalaniu do szkła ukazuję się ładna lecz szybciutko znikająca drobno pęcherzykowata piana. W kolorze czarne i smoliste a w zapachu kawaaaa, kakao i znów kawa ale taka lekko kwaśnawa. A w smaku? Kawa, kaweczka, kawusia ale nie taka słodka z toną cukru tylko palona (nie jakoś znów bardzo), kwaskowa, lekko gorzka i gdzieś tam w oddali czai się czekolada. Czuć leciutkie szczypanie w język od nagazowania oraz to, że piwo jestlekko wodniste, brakuje mi tu więcej ciała. 
Bardzo fajne piwo, idealne na kontrę dla słodkiego deseru

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z piwa polecam Bojan Toporek z czerwoną etykietą (cena ok. 4,50), coś innego dla podniebienia, dawno nie piłem tak dobrego piwa, można zakupić w większości żabek i tesco, także polecam tym którzy jeszcze nie próbowali. Z takich bardziej komercyjnych i znanych to jeszcze Żywiec Białe daję radę.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

zawsze mnie ciekawiło, jaki jest sens robienia szklanek/kufli do piwa o pojemności 400 ml, skoro standardowo butelka ma 500 i jeszcze piana musi się zmieścić.

 

jak kupujecie piwo za 15 zł za sztukę to wylewacie te nadprogramowe 100 ml jak na szlachtę przystało czy walicie z gwinta? 

 

Spoiler

Sam się naciąłem i mam zestaw szklanek 400 ml;/ 

 

Odnośnik do komentarza

On o tym nie myśli - ma być modne piwko nalane do modnej dedykowanej szklanki - inaczej nie smakuje tak samo. Za bardzo wkręceni w te craftowe "piwa" tak mają, są irytujący często. Tytuł kipera sobie zróbcie. Osobiście crafty walę z kufla albo szklanki i nie ma problemu. Jak dobry egzemplarz to zapach i smak idzie spijać zewsząd.

Odnośnik do komentarza

nie no, ja chu*jni już nie pijam, ale serio nie wiem po co te 400 a nie 500

 

 

z innej beczki, widzieliście Książece IPA XD

Książęce IPA

 

 

Jakie statsy:obama:

Ekstrakt: 13% wag.
Alkohol: 5,4% obj.
Goryczka: 35 IBU

 

35 IBU PAnie! Przecież to wypali ryjce fanom tyskacza xDD

 

Nie polecam motzno;/

 

Teraz czekam na Książecę Porter w stylu lager ekstrakt 10% alko 4,5%, jasne

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

@_Be_a co za problem zrobić o kilka milimetrów większą szklankę?

 

 

tam zrobić jak zrobić, ale po co kupować pojemność 400, żeby co chwilę wstawać i dolewać tę zlewkę na łyka?

 

 

 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

jaaaa? ja zawsze biorę łyka, kapsluję, odkładam na drugi dzień i powtarzam czynność póki mi się nie skończy to ohydne wygazowane piwerko przesiąknięte delikatną wonią lodówki  

 

aż pól litra browarka, oszalałeś? Przecież nikt tyle nie wypije

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rozi napisał:

Zestaw z Krosna gorąco polecam a takie szkło do IPA (to które Rozi pokazuje) kupiłem w Auchan za 2 zł :kaz:

@gekon KP zapowiedziało Książece porter :dynia: także tego....

 

Odnośnik do komentarza

 

Teraz, Rozi napisał:

A czegóż można było się po nich spodziewać.... Ale bardzo dobrze, że się wzięli za IPA bo to rozszerzy świadomość przeciętnego konsumenta, że też jest taki styl piwa, zacznie szukać i trafi na kraft lepszy gorszy ale trafi

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Hoipolloi napisał:

Z piwa polecam Bojan Toporek z czerwoną etykietą (cena ok. 4,50), coś innego dla podniebienia, dawno nie piłem tak dobrego piwa, można zakupić w większości żabek i tesco, także polecam tym którzy jeszcze nie próbowali.


Prawda. Z Bojanów akurat Toporek i Strażackie są bardzo spoko, lubię sobie je czasem kupić już od lat. 10x lepsze to to od koncernowych lagerów. No a nie tylko porterami i IPA-mi piwosz żyje :)

Odnośnik do komentarza

Ale drama o małe szklanki. Piję z małych, bo często rozpijam piwka 0,3L albo 0,5L na pół z moją kobietą. Do tego sam piję też małych :) bo butelka wyciągnięta z lodówki dłużej trzyma niską temperaturę piwa.

Nie lubię tych IPA glass z Krosna bo się je kiepsko myje.

Lubię Craft Master One z Rastala o pojemności 0,4L, jak nalejesz do niego pół 0,5L to i tak piana wypełni resztę szklanki, po to tak jest skonstruowany.

C360_2015-05-16-16-06-48-113-01.jpeg

 

Sniftera 0,3L mam do Porterów i RISów, niestety stłukłem mojego ulubionego Golema do RISów :/

Snifter-Beer-Glass-3709-2.jpglilith.jpg

 

Malibu, ten porter z Książęcego to na razie ploteczki. Ale o to bym się nie martwił, bo koncerny akurat portery robią bardzo przyzwoite

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...