Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pryxfus napisał:

Ale o to bym się nie martwił, bo koncerny akurat portery robią bardzo przyzwoite

 

Zgadza się, ostatnio mi nawet całkiem smakowały Żywiec Porter i Perła Porter, oba po kilkumiesięcznym wyleżakowaniu. Oczywiście trzeba tylko mieć rozum i godność człowieka i pamiętać, że są to portery za 4 zł i nie porównywać ich do np jakiejś Widawy B.A za szekli grubo ponad 30. :pawel:

Odnośnik do komentarza

SHPI0fd.jpg

 

Czas zacząć próbować czegoś z zagranicy a nie tylko polski kraft.

Kocham Portery, Stouty i jego wszystkie odmiany więc tego najwięcej wpada, ale przekonuje się również do IPA czy Pale Ale.

Nie piłem jeszcze żadnego Black IPA to stwierdziłem, że skosztuje. W domu sprawdzam sobie na internatach To Øl Black Malts & Body Salts Black Coffee IIPA i według Ratebeer drugie najwyżej oceniane Black IPA na świecie :obama: (jak zaczynać z jakimś nowym stylem to brać to co najlepsze a coo). Cumbia Loca Peruvian to 34° i 13 acl spodziewam się samej dobroci tutaj. Reszta do zwyczajnego wyżłopania :kaz:

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Malibu Wrzucaj koniecznie relacje z tych wynalazków. 

 

Nie wiem bo nie znam się jak ty czy Rozi na odmianach ale jak piszesz o black ipa to będzie to samo co... Datk Ipa? :D Polecam serdecznie sprawdzić ci

 

beer_380167.jpg

 

Od Birbanta trunek. Ciemny, oleisty, mocny i te nuty czekolady i orzecha. :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja sobie wczoraj wypiłem porter z Widawy lezakowany w beczkach po jamajskim rumie. Jakie to było pyszne, ķokos, kawa, czekolada, troszkę wanilli, beczka, lekko wyczuwalny, fajnie ułożony alkohol. Jak gdzieś znajdziecie to brać pić świetne piwo. Jeżeli też nowy ris z pinty wyniesie tyle z beczek co ten porter to może być mocny kandydat na sztosa.

 

Żeby nie było tak kolorowo wypiłem też milkshake new england ipe "mahna, mahna" ż kingpina w kooperacji z jakimś węgierskim piwem. Piwo jest jednocześnie gorzkie, słodkie i delikatnie kwasne. Jedna z gorszych rzeczy jakie miałem okazję pić. Nic tu do siebie nie pasuje, na plus jest tylko aromat, bo jest bardzo fajny, owocowy, ale samo piwo do wyłania.

Odnośnik do komentarza

@JJoker Dark Rye IPA czyli, że do zrobienia brzeczki użyli również słodu żytniego, czyli Black IPA ale z żytem ;)

 

Dziś otworzyłem sobie tą Black IPA z Brusseleir i powiem, że bardzo fajne piwko. W zapachu kawowo-czekoladowo, w wyglądzie już trochę gorzej bo było bardziej mocno ciemno brunatne wchodzące w czerń ale to nie była smoła taka jaka powinna być. A w smaku paloność z kawy, czekolada, delikatna nuta owoców i goryczka na fajnym poziomie, alkohol praktycznie nie wyczuwalny. Jak na pierwszy kontakt z tym stylem to jestem bardzo zadowolony bo nie wiedziałem czy mi podejdzie takie zestawienie kawy i czekolady z wysoką goryczką ale było bardzo w porządku i już ostrzę sobie ząbki, otwieracz na tą Black IPA z To Øl.  A na te Risy to chcę sobie zakupić taki mały kieliszek degustacyjny bo bardzo fajnie mi się z takiego pije takie mocne i deserowe piwa (dokładnie taki sam, byłem w piątek po niego ale pub nie wiedzieć czemu był zamknięty) 

 27849340_2027225057307631_660588422_n.jp

Odnośnik do komentarza

To chyba trafiles jakis ulozony egzemplarza dla mnie komesy przewaznie za duza wytrawnosc i brak nawet lekkiej slodyczy troche tego porterka dyskwalifikowala. Z niezlych ostatnio pilem porter jurajski fajny lzejszy z mniejszym cialem niz typowe dobrze mi sie pilo. 

Z okropienstwa porter black boss z witnicy totalne okropienstwo slodycz taka ze az wykrecalo gebe...

Odnośnik do komentarza

Ostatnio piłem piwo, które z miejsca stało się moim ulubionym:

 

26869125_2039945146277976_77901360041610

 

Wspaniałe nuty owocowe i DUŻA goryczka, naprawdę jest duża, aż rozpływałem się przy niej niczym święty Tomasz z Kopyru, boże jakie to dobre. I ta okładka :banderas:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie takahaka miała wręcz gryzący, sztuczny posmak zaraz po otwarciu, nie wiem co to było. Dopić, dopiłem, ale raczej nie powtórzę.

 

@Malibu, jeśli smakuje Ci Black IPA to spróbuj Blakcyla z Browary Trzech Kumpli, moim zdaniem najlepsza BIPA na rynku.

 

U mnie wczoraj Spectrum - RIS ze Szpuntu leżakowany w beczce po Jacku Danielsie. Ale to było dobre :banderas:, czarne, nieprzejrzyste, bez piany, beczka fajnie oddała, choć delikatnie,  aromat Jacka. Gładkie w smaku. W aromacie i smaku: kawa, wanilia i czekolada, które wychodziły  co raz bardziej wraz z ogrzewaniem się piwa. Alkohol bardzo dobrze ukryty, pewnie dlatego, że został miesiąc do końca terminu przydatności, co, umówmy się, przy tego typu piwach jest umowną datą i spokojnie możne je pic i po takim terminie.

NwYQ3u0.jpg

Edytowane przez Pryxfus
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...