Skocz do zawartości

JoJo’s Bizarre Adventure


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi nie chodzi o to ze wysyla pomagierow przez wiekszosc mangi, tylko o to ze kozaczy w trakcie walki, a jak traci przewage to mu peka dupa i zaczyna zachowywac sie jak pizda. A w pierwszym sezonie prawie sie rozplakal jak...

mu pierwszy JoJo manto spuscil, w odwecie meski Dio musial psa spalic zeby sie lepiej poczuc bo wiedzial ze z jojo sobie nie poradzi. (pipi)any przegryw. xD

 

 

Typowy antagonista, wyroznia sie tylko tym ze mu mocno psycha siada jak zaczyna przegrywac i krzyczy DZA ŁORDOOOOO. Kwiik.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

no dobra dziś przedostatni odcinek, za tydzień finał

 

 

ja wiem Bansai że jeszcze nie oglądałeś bo czekasz by zrobić maraton, ale jak już zrobisz to wróćmy do tematu co do fajnych i niefajnych "złoczyńców" w jojo :P

w razie potrzeby zrobie ci tabelke w excelu dlaczego sie mylisz xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Oglądnąłem wczoraj, zarąbisty, prawdziwie "Bizarre". Nie gustuję w takich luźnych tematach, że gówniaki, szkoła i ich problemy, ale w połączeniu z geniuszem Arakiego było bardzo porządnie, IMO poziom poprzednich, chociaż mi poważniejsze klimaty poprzedników bardziej leżały.

 

Pochwalę się kolekcją, w miarę na bieżąco obecnie jestem, następna partia pewnie za parę miesięcy, gdy wyjdą przynajmniej dwa kolejne tomiki:

wyIdo6X.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy można tak walnąć fotki na publiczne forum, więc masz w PW.

Ogółem papier jest umiarkowanie solidny, widziałem grubsze i bielsze, ale w książkach, nie w mangach(w dotyku wydaje się solidniejszy niż na przykład JPFowe One Piece), są pojedyncze strony w pełnym kolorze, trochę więcej w odcieniach np. pomarańczy, głównie rzecz jasna czarno-białe. Na ostatniej stronie jest trochę słów autora z rysunkami a'la nowsze części. Na plus angielskiego wydania uważam okładkę- na przodzie jakaś postać, z tyłu inna, w Japonii- dwie ściśnięte na przedniej i jedna z nich jeszcze raz z tyłu, u nas to jest schludniejsze, porównajcie se na wiki: http://jojo.wikia.com/wiki/Jojonium

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

jakie niestety?

standy przecież dają o wiele większą różnorodność

 

ogolnie ostatnie "podrygi" ripple będą widoczne w 3 sezonie, bo jedynym ich użytkownikiem jest stary joseph

 

potem będzie "tylko" masa standów, jednak ich rożnorodność znacznie wzrośnie, w 3 sezonie większość standów to były standy "walczące" - napieprzanie sie po ryjach. im dalej z sezonami tym zdolności standów będą dziwniejsze, wręcz mega dziwne (bizarre ;)) więc często walki nie będą wyglądać jak walki
 

 

czy wpadna jakies nowe moce

 

tak, w 7 sezonie pojawi sie nowa moc, tzw "spin". 7 sezon to alternatywna rzeczywistość, i alternatywne wszystko. pojawi sie moc "kręcenia" stalowymi kulkami która ma zarówno zdolności bojowe (niszczące) jak i inne dziwne możliwości (troche leczących np.), ten "spin" mozna traktować jako alternatywny mocno zmieniony "ripple" więc jeśli ktoś lubi ripple to w 7 sezonie dostanie coś podobnego (aczkolwiek mocno zmienionego jeśli chodzi o zasady działania)

 

daje w spoiler dla czepialskich ale uważam że to nie jest żaden spoiler bo to ogolny opis jednego z dwóch głownych pohaterów sezonu 7

 

 

w sezonie 7 mamy gościa który nawiązuje imieniem do początkowych dwóch sezonów - Gyro Zeppeli (tak jak mówiłem to alternatywna rzeczywisość, więc imiona są podobne ale wszystko inne jest... inne ;p

no więc Gyro Zeppeli walczy za pomocą "metalowych piłeczek" do których dorzuca "spin" czyli je podkręca - ciężko to wyjaśnić ale ogolnie nadaje im ogromną moc niszczącą i ogolnie podobnie to działa jak ripple, tylko że na początku ripple to była moc zaklęta w w oddechu, i ogólnie w oddychaniu, a w 7 sezonie jest to "moc" zawarta w zakręceniu stalową piłką, brzmi dziwnie ale działa podobnie jak ripple

tutaj fotka z gyro zeppeli

f6d0ffafbaa1eb3fa03a41ec2320d7e3.jpg

 

i jego "spin"

XtC6I.png

 

ogolnie jego podkręcanie kulek ma sporo wspolnego z ripple

 

 

 

tak czy srak - sezony od 4 do 6 skupiają sie na standach , w sezonie 7 pojawia sie spin, czyli coś w stylu ripple

 

 

to jest pełen opis i pełna odpowiedz na pytanie ile jest ripple a ile standów w jojo

 

EDIT2

trzeba też zauwazyć że stary joseph ma bardzo słabego standa, i jego waleczne możliwości sprowadzają sie tylko do połączenia standa z ripple (hamon), ale ogolnie w 3 sezonie stary joseph mało walczy , ale jego stand bez rippla jest praktycznie bezużyteczny w walce

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

też tak uważam. gdyby nie standy to raczej ta seria by sie nie wybiła tak wysoko, bo zwykłych bijatyk w anime jest sporo i sie niewiele róznią od siebie, a standy dają o wiele wiecej możliwości.

już o tym pisałem wiele razy ale później dochodza standy o tak bardzo dziwnych zdolnościach że to już nawet nie są walki. ale dzięki temu jest ciekawie i jest świeżość a nie tylko napieprzanie sie łapami po ryjach jak w dragon ballu

 

ja już od wielu lat to mówie ale nadal jednym z moich ulubionych odcinków jest "walka" w postaci gry w pokera

good.gif

 

walka bez walki, gra w pokera, a i tak jest super

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

co tu sie odjaniapawla ? XDD

https://www.youtube.com/watch?v=Zdzotxl_Hdg

 

muzyczka fajna ale cała reszta mnie przeraża

 

maxresdefault.jpg

 

co śmieszne wszystkim całkiem nieźle odwzorowali włosy tylko zapomnieli że koichi miał szare/białe włosy a nie czarne WTF

 

no i to że na jotaro dali jakiegoś starego cepa mnie boli

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...