Skocz do zawartości

JoJo’s Bizarre Adventure


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jak ja lubie takie zwroty akcji w jojo

co prawda przez to że czytałem mange i tak wiedziałem co sie stanie ale z przyjemnością ogląda się wersie animowaną

 

 

DORA ORAORAOROAORAOROAOROAOAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

kurwa!

 

 

EDIT

btw nie wiem jakim sposobem ta seria anime ma mieć mniej odcinków niż poprzednia, skoro manga była dłuższa bo jak narazie wszystko jest dokładnie odwzorowane

na tytuł kolejnego odcinka anime rzucony w ostatnich sekundach końcowej piosenki pokrywa sie z tym co było w mandze

 

spoiler

 

 

czyli polowanie na szczura stand usera

 

to było w mandze, i wygląda że będzie w anime, a myślałem że to był jeden z mniej ważnych wątków i jeśli coś mają wycinać to właśnie to. ale skoro nie wycieli tylko wrzucają do anime to nie wiem jakim cudem ta seria ma mieć mniej odcinków niż poprzednia (stardust crusaders) skoro manga w 4 serii była dłuższa niż w 3, a odcinków ma mieć mniej...

jakieś czary albo kłamstwo i odcinków będzie dużo - obecnie anime dosyć dokładnie odwzorowuje mangę

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

zacząłęm od nowa czytać 5 część jojo

jest ciekawa i fajna jak zawsze zresztą xD

 

bardzo ogólne spoilery co do zarysu fabuły

 

 

głównym bohaterem jest syn Dio który jest członkiem mafii, fabuła obraca sie wokół tego że gang ma chronić córke szefa mafii, w sumie już nawet nie pamiętam dlaczego, ale jest fajnie

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kurde według mojej pamięci to anime leci bardzo dokładnie po mandze, nie wiem jakim cudem odcinków ma być mniej mimo że manga była dłuższa niż część 3.

być może odcinki są troszke skracane względem mangi, ale fabularnie wszystkie kwestie jak narazie są uzględnione w anime, nawet mało znaczący odcinek ze szczurem

 

teraz sie tylko boje że zaraz sie może skończyć połówka sezonu i na finał będziemy czekać do lutego 2017 bo takie coś było z trzecią częścią

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na początku Standy były nazywane Widmowymi Falami, czyli jakąś koneksję z Falą chyba mają. Ileś tam osób na świecie je miało- ci o silnej woli mogli je kontrolować, ci o słabszej- bywali przytłoczeni ich mocą, niemniej nikt na nich nie zwracał uwagi, bo nie mieli związków z linią fabularną PBlood i BTendency. W rodzinie Joestarów pojawiły się w SC,

po tym jak DIO posiadł jedną i mając ciało Jonathana, aktywowały się one u wszystkich potomków. Jak widać więzy krwi odgrywają w tym dużą rolę.

W czwartej części dowiemy się trochę o tym jak ta moc aktywowała się u DIO. 

 

 

Przynajmniej ja tak to widzę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

uwaga spoiler swego rodzaju ale to konkretny powod i konkretna odpowiedź  na twoje pytanie (jednak napisana na tyle ogolnie żeby nie zdradzać wszystkich detali)

 

tak naprawde to baba ze specjalnym łukiem i sterzałą  je aktywuje u ludzi postrzeleniu do nich

aktywowała u dio, a potem on aktywował u wielu ludzi ktorzy potem byli przeciwnikami jojosów

wątek łuku przewija sie w każdej częsci od crusaders, i to jest powód powstania standów

 

 

 

a i btw stary joseph używa jednocześnie standu i "hamon" , większość jego ataków to hamon podrasowany hermit purplem,

oprocz tego sam jego stand ma też moc nie służącą do ataku a do wyświetlania odległych obrazów

 

i drugie btw - rodzina jojo rzeczywiscie przejeła standy z powodu kradzionego ciała dio

 

 

ogolnie bluber w jednym masz troche racji - standy wzieły sie nagle z tego że autor postanowił je dodać, jednak fabularnie jest to dokładnie wyjaśnione, i im dalej tym większe znaczenia ma ten wątek w 3 sezonie tylko troche jest wyjaśnione, ale w późniejszych jest to jeden z głównych wątków

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no przecież mowie że joseph użuwa fal czyli hamon, bo jako jedyny umie ich używać bo sie nauczył od zeppelliego za młodu

 

jedyna zagadka to czemu dio ich nie używa za pomocą kradzoinego ciała, być może dlatego że nie przejął tej zdolnosci razem z ciałem a może ma to w (pipi)e  bo ma super silnego standa gdy tymczasem stary joseph ma dosyć slabego standa i gdyby nie nasycał go hamonem to by w sumie malo robił

 

 

ogolnie zauważ że hamon nie był czymś powszechnym, tylko pare osob go umialo w 1 i 2 sezonie, to nie tak że po 100 latach nagle wszyscy go znają, joseph zna bo sie nauczył za młodu

 

 

przez te avki myslalem ze to bluber, lol

 

 

dziś odcinek który mocno zagęścił akcje ;>

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No DIO wciąż był wampirem, pod koniec SCrusaders 

 

pohamował się przed uderzeniem Josepha, nawet pięścią swojego standu i wykończył go atakiem dystansowym:

ergo stare słabości wciąż istnieją... Wszak nie wyhamował by tylko po to, aby pochwalić Josephu.

 

 

 

A dzisiejszy odcinek... Oj, czekam na kolejny.

+

Sprawdzając na amazonie datę wydania czwartego tomu BTendency, zauważyłem, że będą Crusadersi w tym wydaniu po brytyjsku:

51kvqdIeW1L._SX336_BO1,204,203,200_.jpg

 

:ohboy:  :ohboy:  :ohboy:

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

a no dokładnie słusznie zauważyłeś że hamon zabija wampiry i dio wyraźnie nie chciał atakować bariery z hamon, dlatego samo go nie używał

 

więc wszystko sie zgadza, tylko stary joseph używa hamon w 3 części bo tylko on umie z czasłow mlodosci, pewnie jotaro już nie uczył bo jotaro mial standa dobrego

 

 

a jest coś o jojo po polsku mowione? bo ja mangi kompletnie nie kupuje od wielu lat (ostatnio to pare tomow death nota po polsku)

i czytalem większosc mang jojo w necie ale gdyby bylo do kupienia w polsce to bym sie skusił

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

mowisz o bijatyce na ps3?

 

ja kupiłem na premiere - jako bijatyka drętwa (FPS średni, karkołomność komend utrudniała płynne granie) i niektóre postacie totalnie słabe bo mają słabe standy z anime przełożone na słabą postac w bijatyce (a chuj - nawet jotaro był dosyć słaby w tej grze)

druga ogromna wada gry to że story mode było totalnie skrócone i sprowadzało sie do kilku statycznych obrazków i tekstów (ogromna wada względem jojo z PSX)

 

a mimo to gierke odbieram pozytywnie, bo w czasie walki oddanie anime/mangi i klimatu było bardzo fajne (mimo że czasem sie przekładało na to że postać była strasznie słaba bo jej stand robił to co w mandze - a nie każdy sie nadaje do walki)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Mogę odsprzedać. Mam kilka tomów. Żałuję, że kupiłem.

 

Mogę wiedzieć czemu? Ja mam w tym wydaniu całe PBlood i uważam te książki za całkiem konkretne, zostawili okrzyki Dio jak "muda muda muda" w formie fonetycznej, zamiast przetłumaczyć na angielski, jest kilka kolorowych kart i są to dość grube, czterystu stronicowe tomy.

 

A gra drętwa w uj, kupiłem nówkę za 40 dychy parę miesięcy temu, tryb story to kpina, masa postaci w formie DLC, opłaca się jedynie by chwilę ponapierdzielać Jotarem w DIO. Heritage ogrywałem na psp niedawno i uważam za jedną z najlepszych adaptacji anime, bardzo wierną historii(a przynajmniej pokrywającej się z nowym anime, bo mang nie czytam na internetach).

Odnośnik do komentarza

W naszym mangowym światku mało jest osób, które by to kupowały. Z kolei mały popyt i drogie materiały z Japonii sprawiłby, że cena byłaby zaporowa. Większość fanów i tak pewnie sprowadza angielskie wydanie od VIZ, gdzie podwójny tom w twardej oprawie kosztuje około 55zł.

 

Chociaż kto tam wie, w końcu Hanami wyda Vinland Sagę, która cieszy się jeszcze mniejszą popularnością.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...