Skocz do zawartości

Gears of War 4


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem Gearsy 4, moje opinie i kilka pytań napisze w spoilerze:


Co mi się podobało:
-grafika
-stare dobre gearsy
-nowe postacie ( ja wiem że nic nie przebije słynnej czwórki z starej trylogii ale nowe postacie nie wypadają źle )
-fabuła ( chociaż końcówka zostawiła trochę niejasności )
-"nowy" wróg - mimo ogólnego w(pipi)iania się na pierwsze starcie z

Skoczkami

czy pierwsza walka z

"Swarmak'iem" ( 3h się męczyłem na Szalonym )

to jest jakiś powiew w serii, do tego bardzo mi się podoba ich design

Co nie zagrało do końca:
-wolno się rozkręca, dopiero tak od Fortu się jako tako ruszyło
-rozkopana fabuła a zakończenie gry daje kolejne nieścisłości - wiem że pewnie będzie nowa trylogia ale kilka rzeczy mogli dokładniej wyjaśnić np:


- Jak Locuści przetrwali broń co zabijała w nich imulsję?
- Jak powstało Swarm? Nawet jak Locuści po kilkunastu latach "snu" się wybudzili w masowych grobach to musieli jakoś stworzyć "skoczki" czy "łapaczy" by łapać ludzi i z nich tworzyć sobie podległa armię.
- Rozumiem że Babką Kait była Myrrah? 



Co do multi - nie testowałem jeszcze jednakże pewnie będę lamił :P
Ocena? Takie 8/10, dobra gra, warta wydanej kasy, szkoda że na kolejną część trochę będziemy musieli czekać.

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

Od 2 dni po północy mam problem z horda. Gram z randomami i jak już trafię na takich, z którymi pewnie udałoby się pojechać 50 fal, to po jakimś czasie przerywa połączenie. Nie wiem czy to wina gry, MS czy mojego dostawcy (VECTRA). Denerwujące to bo ze 3 razy trafiłem na ekipę, z którą zrobiłbym te 50 na INSANE.

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza

Od 2 dni po północy mam problem z horda. Gram z randomami i jak już trafię na takich, z którymi pewnie udałoby się pojechać 50 fal, to po jakimś czasie przerywa połączenie. Nie wiem czy to wina gry, MS czy mojego dostawcy (VECTRA). Denerwujące to bo ze 3 razy trafiłem na ekipę, z którą zrobiłbym te 50 na INSANE.

 

Ktoś coś?

Miałem problemy z dobieraniem graczy w kilku grach ( GoW: UE i Halo MCC ), więc ustawiłem w routerze że konsola jest w DMZ, od tego czasu nawet NAT mam otwarty. Może i Ty spróbuj? Konsola w DMZ jest widoczna zewnętrznie, nie ma żadnych blokad portów więc może i poprawi się też łączność z graczami.

Odnośnik do komentarza

 

Od 2 dni po północy mam problem z horda. Gram z randomami i jak już trafię na takich, z którymi pewnie udałoby się pojechać 50 fal, to po jakimś czasie przerywa połączenie. Nie wiem czy to wina gry, MS czy mojego dostawcy (VECTRA). Denerwujące to bo ze 3 razy trafiłem na ekipę, z którą zrobiłbym te 50 na INSANE.

 

Ktoś coś?

Miałem problemy z dobieraniem graczy w kilku grach ( GoW: UE i Halo MCC ), więc ustawiłem w routerze że konsola jest w DMZ, od tego czasu nawet NAT mam otwarty. Może i Ty spróbuj? Konsola w DMZ jest widoczna zewnętrznie, nie ma żadnych blokad portów więc może i poprawi się też łączność z graczami.

 

 

 

 

 

 

Wczoraj ponownie grałem i nie wiem czy to nie wina samej gry. Grałem na insane z randomami. Od około 20 fali jak dorobiliśmy się jakiś 5 wieżyczek, 4 barykad, a do tego w końcowych falach było wielu przeciwników, pieprzył się dźwięk i płynność spadała. Modliłem się tylko, żeby mnie nie wyrzuciło. Ostatecznie pojechaliśmy te 50 fal ale do końca były problemy z dźwiękiem i płynnością. Taką samą sytuację miałem poprzednio. Dużo sprzętu, problem z dźwiękiem i w końcu rozłączenie z serwerami.

Odnośnik do komentarza

Forumku? Może dziś od 21 jakaś Horda na Insane? Bo od wczoraj grałem trochę z Randomami, maks. 15 fal i wychodzą :(

Da się z randomami dograc 50 fal. 2 razy już zrobiłem INSANE. Tyle, że gram późną porą. Zaczynam po 23 i kończę 2-3. Nie od razu się trafia tych, z którymi się to kończy.

Odnośnik do komentarza

 

Czy multi już zaczyna powoli wymierać? bo nie wiem czy opłaca się kupować z myślą o grze online... Poprzednie części bardzo szybko wymierały...

 

to jest żart? w jedynkę ludzie grali przez lata, a w Gearsy 3 na x360 grają do tej pory.

 

 

w Gearsy 3 grają do tej pory... mówisz o tym liczniku w grze który pokazuje 100 osób online? :P w 1 zostali sami wyjadacze i próg wejścia jest zbyt wysoki... po premierze 3 szybko sie wykruszali zwykli gracze którzy wracali do swoich codów i BFów... boje się, że z 4 też tak będzie... 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak teraz, ale w 2015 wciąż grałem w GoW'a 3 i licznik wieczorami/nocą pokazywał w KOTH, w którego zawszę grałem, około 10k. Gdy natomiast spoglądałem na leaderboard'sy z ostatniego miesiąca, to pokazywało około 100k unikalnych graczy. Wydaje mi się, że to całkiem sporo. Na team deathmatch było nawet więcej.

Dziwisz się, że teraz gra około 100 osób(chociaż jestem przekonany, że więcej, ale nie mam jak sprawdzić)? Może dlatego, że jakieś półtora miesiąca temu premierę miał GoW'4?

Odnośnik do komentarza

jakby ktoś się zastanawiał jak najłatwiej wbijać expa a co za tym idzie prestiże to moja mała solucja

 

trzeba robić 50 fal na insane z bounty 75000xp

 

za skończenie takiej hordy bez powtórek dostaje się około 140-150k expa

 

darujcie sobie granie na hardcorze albo tym bardziej normalu bo to nie jest opłacalne, a insane nie jest taki trudny pod warunkiem że dobrze współpracuje inżynier ze zwiadowcą.

 

Zwiadowca koniecznie musi zbierać kase z mapy zanim fala się skończy, wtedy zbiera o jej 100% więcej niż podczas przerw między falami. Najlepiej zostawiać ostatniego przeciwnika przy życiu dopóki zwiadowca nie zrobi swojego.

 

Inżynier ze swoimi zniżkami inwestuje przede wszystkim w ręczne wieżyczki + barykady, przeciwnicy zatrzymują się na nich i można ich łatwo ściągać. Żadnych wabików, spowalniaczy ani pojemników na broń.

 

Przy dobrej organizacji można stworzyć bazę do której żaden locust nie podejdzie, a jeśli mamy soldiera z kartą hammer of dawn to nawet wysokie fale bossa nie stanowią żadnego problemu. O ile nie jest to mapa z zadaszeniem jak np. Checkout, wtedy jest trudniej.

 

Przydatną klasą jest też heavy o ile ma kartę na zwiększone obrażenia z ręcznej wieżyczki. Snajper jest bezużyteczny.

 

tak wygląda dobrze skonstruowana baza - 5 ręcznych wieżyczek, 4 automaty, barykady i duży zapas gotówki by mieć za co używać "panic buttona" czyli hammer of dawn (kosztuje 8 tysięcy)

 

hB0cMBe.jpg

 

pierwsze 100 leveli wymaga około 1 050 000 expa, czyli wystarczy zagrać około 8-9 hord. Każdy następny prestiż wymaga więcej expa, około 10% więcej niż poprzedni, więc żeby wbić 10 prestiży to trzeba zagrać około 100 hord na insane. Każda taka 50tka hordy zajmuje 2-3h.

 

Jeżeli nie macie bounty na 75k expa to stwórzcie taką kartę - kosztuje raptem 40 sztuk złomu.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ok, znalazłem coś takiego  :)

 

 

* Zawiera tytuły wydane na konsolę Xbox 360: Gears of War, Gears of War 2, Gears of War 3 oraz Gears of War: Judgement. Granie we wszystkie tytuły kolekcji jest możliwe dzięki funkcji wstecznej kompatybilności konsoli Xbox One. Wymagane 32 GB wolnego miejsca na dysku. Aby skorzystać z promocji, należy zakupić wersję pudełkową gry Gears of War 4 albo zakupić jej wersję cyfrową i zrealizować kod w ramach usługi Xbox Live do 31. grudnia 2016 r. Tokeny pobierania będą wysyłane partiami za pośrednictwem systemu komunikacji na ekranie głównym w okresie do miesiąca od dnia realizacji kodu. Wymagany wiek: 17+. Wymagana konsola Xbox One, szerokopasmowe łącze internetowe (obowiązują opłaty dostawcy usług internetowych) oraz konto Xbox Live. Oferta nie jest dostępna na wszystkich rynkach. Aby uzyskać najnowsze informacje, odwiedź stronę www.GearsofWar.com.

 

 

Czyli jeżeli ma to trwać max miesiąc, a czas jest do końca roku to chyba wypada mi dziś zakupić, zwłaszcza że promo za 144 zł wygląda całkiem nieźle ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj na Hordzie jedna z lepszych akcji - Port, poziom Wariacki. Do 30-którejś fali mieliśmy zwiadowcę w drużynie - łatwa kasa.
Potem coś mu się rozmyśliło -> disconnect -> już po nas. Kasy starczało tylko na naprawianie tego co nam zostało.
Kilka razy było powtarzanie fal, dotarliśmy do ostatniej,
mieliśmy tylko 2 wieżyczki automatyczne i 3 stacjonarne, okazało się że wylosowało nam... helikoptery  :obama: 
Piękne zgranie drużynowe i się udało :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj gierka doszła, po dosyć sporej instalacji zagrałem troszkę na multi... czułem się zajarany jak za czasów pierwszej części, jest miodnie...  :banderas:  chyba wróci moja dawna miłość do serii Gears of War

 

Kopsnijcie zaproszenie do znajomych, z randomami nie ma tyle funu :)

Edytowane przez Stillo116
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.