Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W lesie znalazłem ziomka, któremu mogłem powiedzieć o bezpiecznym miejscu no to powiedziałem

 

i chyba staruszkę poćwiartował i zjadł :( Od początku wydawał mi się jakiś nie halo, kusi mnie żeby go zabić teraz :/

 

 

Hmm możesz troche sprecyzować kto i co dokładnie sie stało? :)

Nie moge sobie tego przypomnieć

Odnośnik do komentarza

 

przed chwilą tam wróciłem patrzę, a tam z typka wystającego z ziemii została jedynie mokra plama i runa :/ miarka się przegla i typ z lasu już wacha kwiatki od spodu. W(pipi)ilem się:/

 

@fanek no znalazłem w lesie gostka z obandażowaną głową i powiedziałem mu o bezpiecznym miejscu. Zabił mi dwie osoby i okazało, ze typ zmienia sie w bestię.

 

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Ej z tym typem to ja miałem tak:

 

 

że jak go znalazłem to on był przy ciele staruszki, grzebał w śmieciach - wtedy nie skojarzyłem, że to może być ona. Jednak to nie było tak, że jak mu powiedziałem o schronisku to on tam polazł i ją załatwił. Tak jakby on to wcześniej zrobił (pierwszy raz jak go spotkałem to właśnie był przy ciele tej starej w innej lokacji, w lesie - chatka na dachu), albo coś mi umknęło.

 

 

Odnośnie NPCów pytanka:

 

 

1. W auli byś koleś co patrzył przez szybkę i coś pierdzielił, kiedy zdobyłem dostęp do 2 piętra auli - okazało się, że da się zejść do niego, to PAJĄK! - a, że mam arachnofobie (nawet w grach) to bez namysłu od razu go za(pipi)ałem, serio się przestraszyłem. Wyszedłem z auli - parterem do granicy koszmaru i mniej-więcej po środku mapy na skale ten pajączek sobie siedzi - wtf? Pod nim były rozsypane monety i skarb, coś z tym NPCem się dzieje?

 

2. Przed walką z matką - tam gdzie to dziecko płacze stała inna matka na biało ubrana, poplamioną krwią, troszkę nie przemyślałem i od razu jej (pipi)łem, coś by się zmieniło gdybym ją oszczędził? W sumie nie atakowała mnie...

 

 

Jestem już przy końcu gry, właściewie to:

 

został mi tylko ten dziadek, wszystko ogarniałem sam do tego momentu - ale przed walką z nim zajrzałem na stronki, poczytałem. Zanim wskoczę do NG+ to jeszcze pozwiedzam, bo się dowiedziałem, że są 3 sekretne lokacje z bossami, kielichy trzeba byłoby zrobić - bo na razie tylko jeden ograłem. I chciałbym zrobić to zakończenie z trzema pępowinami, żebym walczył z dwoma bossami na końcu.

 

 

Rozumiem, że NG+ działa tak, że wszystko przechodzi, tylko wrogowie silniejsi, tak? Dużo mocniejsi? Obecnie mam 80level, ale jeszcze dopakuję tak do stówki.

A jak to wygląda z dodatkiem? Gdybym kupił DLC przez przejściem na NG+ - to będą słabsze mobki? Dostęp do DLC to jest jakiś spawnpoint czy tzreba gdzieś iść?

Jak najlepiej to rozegrać z tym zakupem DLC? Już w NG+ czy jeszcze przed?

 

Ogólnie gra trudna, ale idzie ogarnąć, najwięcej problemów nie sprawił mi boss a trzech łowców w yahargulu w sali, bo latali zawsze razem i napierdzielali, ganiałem się z nimi jak głupi i co okrązenie na schodach ładowałem brutalny atak :D a oni na niego wbiegali (to jest moja pro taktyka, w miejsach gdzie sobie nie radziłem). Dziwne bo ja praktycznie nie używam pistoletów, zawsze latam z toporem - po transformacji i nawalam, wiem, że to nie najlepiej - ale da się tak grać, dziubanie z dystansu.

 

Gdzie najlepiej farmić krew? Obecnie:

 

farmię na świniakach i tych gościach w kapturach z katanami - za świnię 9500 koła, a z tych kolesi około 2500, jeden run i jest około 45000 koła, idę ze spawnu po walce z tym na M. co miał rusztowanie jako czapke i do góry - kończę przed walką z matką. Coś jeszcze polecacie?

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że NG+ działa tak, że wszystko przechodzi, tylko wrogowie silniejsi, tak? Dużo mocniejsi? Obecnie mam 80level, ale jeszcze dopakuję tak do stówki.

A jak to wygląda z dodatkiem? Gdybym kupił DLC przez przejściem na NG+ - to będą słabsze mobki? Dostęp do DLC to jest jakiś spawnpoint czy tzreba gdzieś iść?

Jak najlepiej to rozegrać z tym zakupem DLC? Już w NG+ czy jeszcze przed?

Jeśli skończysz grę teraz bez kupienia i przejścia dodatku to musisz na ng+ dojść do Amelii. Dopiero wtedy dodatek będzie dostępny. Sugeruję przejść dodatek teraz przed ostatnim bossem. Na tym poziomie co jesteś i tak będzie ciężko - trudniej niż pod koniec gry.

Dodatek odpalasz idąc do nagrobka po lewej stronie (Czasem lalka się tam modli).

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Nie no, grałem bez żadnych opisów aż do momentu:

 

 

kiedy pokonałem bossa - matkę przy płaczącym dziecku, potem wróciłem do snu i chata się paliła i ta lalka powiedziała, że stary na mnie czeka - to już wiedziałem, że jestem przy końcu i wtedy dopiero odpaliłem faqsy. Skąd wiedziałem, że to koniec? - bo kilka miesięcy temu sprawdzałem gameplay z BB i tam właśnie była walka ze starym na tej łące - to skojarzyłem.

 

 

Zresztą co to dla  mnie za spoiler jak ja nic z fabuły nie zrozumiałem prawie :dog: no tyle, że ostre pato mają w tym bloodbornie i żeby zabijać.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

1) To byl Patches. Ta postac, w roznej formie, wystepuje w kazdych soulsach. W sumie nic nie straciles http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Patches+the+Spider

2) To byla Pthumerian Queen. To jak sie wobec niej zachowasz w tym miejscu nie ma zadnego znaczenia

3) Tutaj mozesz zobaczyc jak dostac sie do Old Hunters.

Po tym zabiegu bedziesz mial juz odblokowany nowy nagrobek w Hunter's Dream

4) Bloodechoes najlatwiej wbijac w Kielichach. Przedzierajac sie w nich do ostatniego bossa podbilem postac z lvl circa 80 do 100+. Bez zbednego farmienia.

Odnośnik do komentarza

Tak czytam wasze wywody o NPCach i oszzzz, ale ta gra dostarcza w tej kwestii. Jest tu tyle fajnych, klimatycznych zależności między

porą nocy, "uratowaniami"

. Do tego NPC w soulsach to nie podświetlona postać stojąca na środku mapy i wołająca "hey! here!"  :lapka: Grając drugi raz odkryłem kilka nowych "okien" i mnóstwo nowych scenariuszy ...

babki od początku nie lubiłem. Wredna pisownica ciągle szukała afery, aczkolwiek jak ją gość schrupał to mi się w nic nie zamienił :<

.

 

Ehh siedzę sobie za granicą a drugie przejście z DLC czeka w kraju do wakacji  :frog:

Odnośnik do komentarza

dobra zasiadam do bloodborna. To pierwsza gra tego typu w która jest mi dane pograć. Jestem oczarowany jej klimatem. Boje sie jednak że odbije sie od poziomu trudnosci bo hardcorem nie jestem. Macie jakies praktyczne porady dotyczace rozgrywki które ułatwią mi granie a nie są oczywiste, typu: bicie dzwonu to zmiana warty, osoba która skradła mi tetnienia krwi swięcą się oczy na fioletwo, broń palna działa jak tarcza. Pytam bo niechce czytać poradników ani oglądać gamepley aby nie spoilowąc nic z klimatu tej tej genialnej gry.

Edytowane przez MichalTD
Odnośnik do komentarza

po części nie dziwi mnie Twoje podejscie Rozi, ale w gwoli ścisłości własnie po to pytam na forum o konkretne rzeczy aby nie spoilowac sobie gry. Gra wydaje mi sie krulewsko trudna, być może zestaw porad w ramach odprawy sprawią że nie odbije sie od poziomu trudnosci.

I tak np czy można wykorzystać w sensie praktycznym wszędobylskie cienie w kolorach biały i czerwony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sensie praktycznym to są tylko podpowiedzi. Białe to inni gacze, równolegle grający w Bloodborne (żebyś nie czuł się samotny), a czerwone odpalasz po naciśnięciu  X na plamie krwi - to kilka ostatnich sekund delikwenta - sposób w jaki zginął może podpowiedzieć Ci, jak uchronić się przed podobnym losem.

 

@Rozi - chłopak pierwszy raz gra w jakieś Soulsy, więc mu daruj, bo jak ktoś już jakieś DS zaliczył to zna te wszystkie mechaniki. Jak typ jest zupełnie zielony to wszystko tu jest nowością, w innych grach niespotykaną.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

dzieki WrednyPL za wyrozumiałość. W sumie to rzeczywiście prozaiczne pytania to bardziej wołanie o słowa wsparcia i małe tipy które zachęcą do grania, niż konkretną pomoc. Nie chce za wiele googlowac, aby nie zobaczyc za dużo. Otkrywanie tej gry jest fascynujące Z czymś podobnym jeszcze nigdy się nie spotkalem. Gra potwornie mi sie podoba, ale wydaje mi sie niesamowicie trudna. Klimat Yharnam mnie zabija ale dzieki temu wiem że żyje :)

Edytowane przez MichalTD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...