Skocz do zawartości

FIFA 15


Rekomendowane odpowiedzi

eee to ja mam na odwrót, w to się gra jak w zupełnie inną grę, w to się nie da grać stylem z '14 bo nawet zwykłe klepki są inne...znowu trzeba się przestawić co jest SUPER

 

przede wszystkim odkleili trochę piłkę od nogi i już się nie prowadzi tych piłkarzyków jak na wrotkach, jest też dużo mniej automatu, odbiór piłki trzeba dobrze wycelować, walki o górne piłki wyglądają konkretniej, inaczej się prowadzi piłkę bo jakby dodano piłkarzom ciężaru i już nie latają jak przecinaki na dopalaczach

 

do tego masa, masa nowych animacji, bramkarze mają ich tak na oko z 20 więcej i piłka zachowuje się inaczej przy interwencjach bo wypluwają ją np lekko na bok - jest różnorodniej i przypomina to prawdziwą piłkę  :)

 

bardzo dużo zmian w pojedyńczych zagraniach, klepki bardzo osłabione (dużo mniej celne przy próbie pinballowych rozegrań między 3-4 grajkami), trójkąty łatwiejsze do przecięcia, crossy wyglądają na słabiutką broń, rzuty różne już nie są karnymi, przegięte bodyfeinty znerfione, shotfake bardzo szeroki i bardzo łatwy do zblokowania - w skrócie nie widze tu jakichś prostackich schematów na gola trzeba będzie po prostu potrafić to robić na różne sposoby a nie tak jak w '14 na 1 (wrzutka na Mandzukica hi2u)...no jest nieźle!

 

rozwalają mnie te nowe highlightsy po meczu z zoomami na zeskanowane twarze, ładnie zmontowane i wygląda to elegancko

 

ekran taktyk trochę dziwaczny ale pewnie kwestia przyzwyczajenia

 

dobra idę badać jak tam drybling Messiego ;)

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

...no i okazuje się że Messi w piętnastce będzie już na poziomie

 

ułatwili znacznie najprostsze dryblowanie z kierunkami, Messim można kręcić i ścinać pod kątem na boki w pełnym biegu z R2! to samo Neymar - wysokie agility/reaction i możecie wkręcać w ziemię do oporu bo to tak samo dobre jak shot fake 

 

gra zrobiła się przez to wg mnie bardziej przystępna, bo teraz zniszczyć czyjąś obronę Lionelem będzie dużo prościej bo najprostsze szarże z R2 i zmianą kierunku w ciągłym biegu są trudne do zablokowania

 

Iniesty i inne techniczniaki dużo łatwiej omijają pressującego przeciwnika (odpycha go ręką i dalej prowadzi piłkę) - techniczni mają jakąś broń na rugbystów typu Yaya :) chociaż już od Kompanego Lajonel się odbił jak od ceglanego muru ;)

 

co mecz widzę jakieś nowe zagrania, nowe piętki, zgrywki, jakieś małe smaczki typu bardzo widoczne targanie za koszulkę (przytrzymać kółko)...coraz bardziej mi się podoba

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego. W 14 grałem jedynie na past genach i pc. Może dlatego demo 15 zrobiło na mnie tak niesamowite wrażenie. Na pierwszy rzut grafika. Na powtórkach, aż szokująco ładna. Mechanika palce lizać. Pierwsza fifa w której mam wrażenie, że gram w piłkę nożną a nie grę piłkopodobną. Biorę na premierę.

Odnośnik do komentarza

ale im wyszła ta edycja omg :woot:  pachnie mi tu trochę NBA od 2K Sports, takie samo przywiązanie do detali (Cavaniemu falują włosy no kyrwa) i doskonała przepastna otoczka, która rozwala mi głowę jak patrzę na te highlightsy po meczu, aż chce się oglądać genialne replaye (czego nigdy nie robiłem), wygląda to już praktycznie jak mecz w tv

 

to co widziałem w dopiero co zagranym meczu jako PSG to miazga, kolizje są tak dobre jak nigdy dotąd : szarżuję Zlatanem do prostopadłej piłki ale Hummels przecina tor lotu wślizgiem, Ibra lekko zaczepia się o jego nogę i robi koziołka - nie ma faulu Zlatan wstaje cośtam pokazuje że faul itd xD wyglądało to jak copypaste z TV, szlif tego impact enginu pokazuje pazur w najmniej oczekiwanym momencie, takie rzeczy szybko wyłapiecie u siebie

 

ten nowy drybling jest megamiodny, takim Lavezzim mozna robić slalomy i odpalają się co chwilę fajne animacje uników na boki, przeskoków nad wślizgami itd...wygląda to jak bajka, na skrzydle można szaleć nie dotykając prawej gałki i nie znając nawet pół triku

 

i cała gra jest teraz tak przygotowana - przystępna i łatwa do ogarnięcia ale trudna do wymasterowania (rożne to teraz skomplikowana zabawa)

 

superstarsami gra się teraz po prostu rewelacyjnie, od razu czuć kto to jest Hazard, Ibrze rzucam L1+/\ a ten po napełnieniu paska bez zastanowienia wali wolej w okno...dobrze że nie wszystko wpada, nie ma przegięć w drugą stronę ale gwiazdy są gwiazdami, polecam sprawdzić Zlatana bo rozwala system, raz stanąłem nim w dobrym mscu, typ przebiegał i zaliczył momentalnie glebę bo Ibra go sobie strząsnął... :pirate:

 

chyba wszystkie znane mi schematy na gola są osłabione albo całkiem znerfione (np across the body shot, strzał w okno po skosie zza pola karnego któy wchodził każdym piłkarzykiem w 14 aż miło - teraz praktycznie nie działa, finesse coś słabiutkie są, zastanawiam się jakie bramki będe teraz tracił skoro wrzutki i kickoff glitch nie działają?  :sweat:  będzie beka z randomów i niedzielnych na online

 

jeśli naprawią gk i nie wypłynie jakaś taniocha że coś jest OP to jak dla mnie szykuje się najlepsza FIFA jaka w ogóle kiedykolwiek wyszła - bo brak schematów nada fifencji głębię i będzie liczyć się skill a nie randomowa wrzutka 

 

serio myślę że 15 może być pierwszy raz piłeczką na 10/10, bo EA ten gameplay/prezentację/otoczkę co ma doszlifowało tutaj do bólu, no może minus ten gif powyżej xD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ten kick off glitch wciąż żywy, strzeliłem bramkę już tak, ale co prawda w meczu startowym czyli liverpool vs man city - a to jest chyba na semi pro... Na world classie ni ch.uja nie mogę dojść do piłki po wrzutce. W ogóle gra meeega, tak się doczekać nie mogłem i słusznie, teraz już nie mogę doczekać się premiery... Jak to mówią młodzi ludzi MASAKRACJA.

 

 

cyny gejm. 

Odnośnik do komentarza

Ciągnięcie za koszulke rox, 4 "taunty" dla bramkarza na linii rox (jest Dudek dance), śnieżne boisko też, gram co prawda na kompie, ale jedyne co razi to przejście murawy w trakcie zoomu z płaskiej na piękną trawkę. W końcu demo jest długie (2x5 minut chyba) z normalną dogrywką. Menu formacji też dużo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza

Pograłem na PC i jestem naprawdę zadowolony z demka. Gra się totalnie inaczej niż w 14 i bardzo dobrze. Ruchy są płynniejsze, akcje bardziej satysfakcjonujące, trybuny to coś wspaniałego gdy się strzeli bramkę. Wszystko żyje, jest piękne, płynne i chce się na to patrzeć. Bramkarze moim zdaniem świetni, lepszy refleks, świetne nowe ruchy, zaskakują, nie jest łatwo im strzelić gola np. w 14 w sytuacji gdy ze skrzydła schodzimy zawodnikiem do środka i na 11 metrze oddalibyśmy strzał finezyjny w róg to na 95% bramka, w 15 próbowałem tak zrobić 5 razy, na 5 razy bramkarz świetnie wybronił. W innej sytuacji gdy w 14 bardzo często wpadają gole po długim rogu tak w 15 bramkarz wyciąga się i broni dużo takich strzałów.

Widzę, że EA robi FIFĘ w kratkę i ta edycja wypadnie naprawdę świetnie, trzymam za to kciuki, bo jednak demo to wersja z gamescom albo wcześniej bo są totalnie inne ov zawodników.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Fajnie, że jest teraz 7 ustawień atak/obrona, nie ogarniam jedynie wypuszczania piłki prawym analogiem na maksa, skręcają jakoś dziwnie zamiast puscic skalke do przodu i full sprint. No i nowy patent przy rzutach roznych - mozna sterowac kolesiem w polu karnym i prosic o auto wrzutke/podanie.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Tak.

 

Kolejne plusy:

 

-wreszcie mecze w deszczu wyglądają jak w telewizji, czyli deszcz na zwykłej kamerze jest mało widoczny, widać go mocno tylko na powtórkach i nie wygląda jak inwazja białych kresek

-podczas meczu w deszczu bardzo ładnie wygląda pryskająca woda po murawie

-strzela się jeszcze przyjemniej niż w 14

-AI nie boi się już strzelać z każdej pozycji. W 14 był schemat, gdzie broniło się 95% strzałów CPU poprzez wduszenie Y i wejście pod nogi strzelającego. W 15 napastnik stara się wyru.chać bramkarza jak może, czy to lobem, czy szmatą po ziemi. Już nie wbiegają bezmyślne pod nogi bramkarza

 

edit:

 

Panie i panowie, przed wami Joe Hart:

 

igf3muFhzEJaH.gif

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...